Skocz do zawartości




Zdjęcie

Gnu B-Pro


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2015 - 12:37

Jestem na etapie rozglądania się za deską i Gnu B-Pro zwróciła moją uwagę. Słyszałam kilka bardzo dobrych opinii, nie tylko na forach, o niej. Zastanawiam się, czy w Polsce są jakiekolwiek możliwości jej przetestowania, czy też musiałabym brać w ciemno?

 

Ponad to dotarła tez do mnie opinia o deskach Roxy jako wartych uwagi. Jak wygląda potencjał na ich testowanie, czy czy jest jakaś podobna zastosowaniem do BPro?

 

Pozdrawiam z Wrocławia ;)


Użytkownik szafraanka edytował ten post 22 January 2015 - 12:39


#2 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2015 - 17:20

Hej niestety jak na razie nigdy nie miałem B-Pro w testowkach pomimo ze ja zamawiałem

Co do testów desek damskich Gnu jakby Roxy to ta niedziele w Krynicy na stoku Slotwiny można te deski testować. Dodatkowo na pewno bedą jeszcze testy w okolicach Wroclawia.

Poza tym w Białce Tatrzańskiej non stop jest parenascie desek do testów. Sklep nazywa sie Zyg Zak

#3 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2015 - 08:15

Niestety Małopolska to dla mnie trochę zbyt daleka impreza. Trzymam kciuki za nieodległy termin testów bliżej Karkonoszy :)

 

Czy jest w Roxy deska technologicznie wyraźnie podobna do B-Pro?



#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 January 2015 - 12:58

W Roxy na ten rok nie. Pro model Torah Bright ma profil XC2 BTX co jednak jest mniej agresywne niż C3 czyli bardzo delikatny rocker i mocny camber.

Ale już na przyszły rok Torah Bright przechodzi na C3.



#5 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 January 2015 - 20:36

@szafraanka a może sprawdź sobie Gnu Ladies Choice, znajoma kilka razy na niej zjechała w Zawoi i w tym sezonie już ją ma... i zachwala. Marek więcej Ci o niej powie (o desce :) ), no i jakie były opinie testerek.

 

Pozdrawiam


Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#6 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2015 - 15:16

Mam opcję w dobrej cenie kupić Gnu B-Pro 2013, właśnie w profilu C2 BTX, czyli tym mniej agresywnym. Trochę poniszczyłam obecną deskę, co przyspiesza potrzebę kupna nowej.

 

Zobaczymy, jak mi się na tym będzie jeździć, opisywana jest jako all mountain freestyle, ale z opini wynika, że trzyma krawędź dobrze, jest dość sztywna i radzi sobie w puchu. JWłaśnie model 2013 zdobył nagrodę Good Wood w kat. allmountain, for women, over 450$, więc musi być to niezłą deską. No i wymiata w pajpie... Może dzięki niej odkryję mojego freestylowego ducha :-D

 

Będę testować to, co mi się uda dorwać, w tzw. międzyczasie, najwyżej potem ja zmienię. Jeśli zmieli mnie od razu, to zmienię szybciej ;)

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i porady! Mam nadzieję, że za 2 sezony znów podyskutujemy, ale tym razem na temat już naprawdę mocno agresywnej deski.

 

P.S. Ladies Choice jest z opisu chyba podobna do Gnu B-Pro 2013, z tą różnicą że asymetryczna.


Użytkownik szafraanka edytował ten post 25 January 2015 - 15:19


#7 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2015 - 10:29

Jak masz dobrą opcję na B-Pro jeszcze z C2 to się nie zastanawiaj;) Na pewno Cię ta deska nie zawiedzie i nie okaże zbyt mało responsywna przy dużych prędkościach.

Co do Ladies Choice, asymetria to jedno, poza tym deska na pewno jest ciut miększa niż B-Pro.



#8 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2015 - 15:25

Jak trwałe są smary fabryczne firmy Gnu?

 

Powinnam posmarować deskę przed użyciem, czy też ten smar wystarczy na pierwszy wyjazd?



#9 Molek

Molek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 26 January 2015 - 15:34

Smaruj nowa deskę się nie zastanawiaj



#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2015 - 17:04

Oczywiscie,nasmaruj.

#11 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2015 - 17:14

No i zgasiliście moją nadzieję, że wreszcie jakaś firma robi porządniejszy smaring nowego drewna ;)

 

Ostatnie pytanie i zamykamy temat: standardowo żelazkiem raz na gorąco, czy skoro to jest spiekany, muszę jakoś na początku zrobić np. dwukrotnie, aby dobrze naciągnął?



#12 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2015 - 18:56

Jest wiele teorii. Nasmaruj, poczekaj z 15 minut i ściągnij. Zrób tak przez pierwsze parę razy a na pewno to nie zaszkodzi, a raczej zaprocentuje.



#13 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2015 - 13:05

Jestem zadowolona z deski po pierwszym wyjeździe, mimo że nie pojeździłam tak dużo jak zwykle (mgła i zacinajacy śnieg+szybkotworzące się, niewidoczne w tych warunkach muldy). Jest na moim poziomie. Są rzeczy które robi się na niej łatwo i takie, w których musze byc uważna. Widzę pole do nauki, czyli nie za trudna i nie za łatwa. 
 
Bardzo responsywna, po moim camberze musze uważac, aby nie przesadzać z dociskaniem :) Może nawet zbyt - chwilę skupienia mi zajęło nim byłam w stanie zrobić ładny śmig cięty, bo łatwo było ją wbić za bardzo...
 
Jest niesamowicie stabilna, czy na flacie, czy w ciętym, a obawiałam się o to widząc jak obraca się na podłodze wokół części rockerowej... widać cambery po obu stronach + tłumienie dają radę.
 
Na Paradoxie wiedziałam kiedy zbliżam sie do 50km/h, bo miałam wrażenie że zęby z wibracji pogubię ;) Tutaj poszło ponad 70 km/h raczej bez problemów - byłam zszkowana trochę gdy spojrzałam na licznik... 
 
Magnetraction robi super robotę. Trafiłam w jednym miejscu na lód, dość chropawy, ale wiem jednak, co bym miała tam na poprzedniej desce. Widziałam też, co robią tam inni snowboardziści. Mt nawet nie zauważył tego:)
 
Nic freestylowego nie robiłam, ani nie odważyłam się skoków, więc się nie wypowiem.

  • Krzysiek A lubi to