Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Gogle Spy


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 FiLuT

FiLuT

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2015 - 21:57

Jestem przed zakupem gogli z wymiennymi szybkami i wpadłem na markę SPY (modele Raider, Marshall, Platoon). Czy ktoś może się z doświadczenia wypowiedzieć nt. tych gogli? Czy są porównywalne z innymi popularniejszymi markami (Oakley, Dragon, Electric itp.). Jakieś + czy - ???

#2 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2015 - 22:21

Platoony są super. Duże, wygodne, przyzwoite cenowo. Nigdy nie miałem z nimi problemu. Musisz tylko uważać na lustrzane szybki i nie wycierac ich za mocno, bo lustro jest dość wrażliwe i lubi sobie zejsć ;)

Raidery mam obecnie i generalnie są ok. Przy mocnym wysiłku i airhole na japie lubią zaparować i wybitnie szybko nieodparowują. W 95% innych warunków sprawdzają się spoko. Tak czy siak Platoony to lepszy wybór. 
Co do porównania z innymi markami prawda jest taka, że topowe brandy robią gogle na podobnym poziomie, tam nie ma lipy.



#3 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2015 - 22:46

ja z kolei mam i nadal czasem używam Marshalle. Są mniejsze od platoonów ale nie za małe, zachowują bardzo dobrą widoczność. Piszę bardzo dobrą bo obecnie mam też Hubble w których ramek w zasadzie nie widać ;) 

Optycznie rewelacja, mam szybę Yellow with green spectra i ogarnia ona zarówno w nocy na polskich stokach jak i w alpach w pełnym słońcu (no ale postrzeganie świata przez gogle to indywidualna sprawa :) ) Oczywiście podobnie jak Kuba z posta wyżej, załatwiłem sobie lustro wycieraniem szybki rękawiczkami. Trzeba uważać jak jest na niej lód i chce się go zebrać czymś innym niż chusteczka ;) to wszystko :D 

 

Osobiście ze Spaja wybrałbym platoony, mają jednak większe pole widzenia niż marshalle, a dla mnie to akurat ważna sprawa. 

 

A już odbiegając od Spy , przemyślałbym też opcje Hubbli od Qiuksilvera. Widoczność bajkowa a cenowo teraz w kilku polskich sklepach są jak Platoony. 



#4 FiLuT

FiLuT

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2015 - 23:02

mooha szukam gogli z wymiennym szkłem. Hubble Quika RL to niestety wydatek ponad 7 stów :( Obecnie przecenione można kupić tylko te ramkowe, a w nich nie ma wymiennych szybek :(

A wiecie jak się mają Platoony do Riderów jeżeli chodzi o wielkość i pole widzenia?

#5 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2015 - 23:26

może sie nie znam, ale czemu np tu sprzedają gogle z drugą szybką skoro jest niewymienna :> http://allegro.pl/go...4944885959.html

albo tu jest wymienna szybka http://www.blue-toma...or Lens-307798/

 

 

co do raiderów się nie wypowiem bo nie miałem ich w rękach, na pewno są mniejsze. No i szyba jest cylindryczna a nie sferyczna. 


Użytkownik mooha edytował ten post 11 January 2015 - 23:27


#6 FiLuT

FiLuT

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2015 - 23:39

może sie nie znam, ale czemu np tu sprzedają gogle z drugą szybką skoro jest niewymienna :> http://allegro.pl/go...4944885959.html
albo tu jest wymienna szybka http://www.blue-toma...or Lens-307798/


co do raiderów się nie wypowiem bo nie miałem ich w rękach, na pewno są mniejsze. No i szyba jest cylindryczna a nie sferyczna.

OK to świadczy że da się jednak te szkła w Hubble podmienić.. ale co z tego jak dostępność dodatkowych szkiełek jest praktycznie zerowa :(

Użytkownik FiLuT edytował ten post 11 January 2015 - 23:43


#7 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 00:03

nie wiem jak z innymi markami, ale do Hubbli nie jest to prosta sprawa. Do Marshalli też szukam i jedynie na zagranicznych stronach są za 55 euro np. Do tego koszt wysyłki , z reguły kolejne 20 euro :P i nagle robi się cena praktycznie całych gogli. 



#8 FiLuT

FiLuT

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 00:08

nie wiem jak z innymi markami, ale do Hubbli nie jest to prosta sprawa. Do Marshalli też szukam i jedynie na zagranicznych stronach są za 55 euro np. Do tego koszt wysyłki , z reguły kolejne 20 euro :P i nagle robi się cena praktycznie całych gogli.

Znalazłem najnowszy katalog Quika (http://www.quiksilve...and_helmets.pdf). Str 18 potwierdza, że "system" wymiany szkła w Hubble występuje tylko w RL, w pozostałych można sobie wymieniać wyciągając je z ramki i wciskając zamiennik, o ile gdziekolwiek się go dostanie :-)

#9 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 00:18

Raidery i Platoony mają podobne pole widzenia. Raidery są takie mocno oldskulowe moim zdaniem. No i mają tańsze szyby.Widać w nich w zasadzie tylko ramkę nad nosem. W Platoonach bylo podobnie. Tak czy siak, jak nie przymierzysz to sie nie dowiesz.



#10 FiLuT

FiLuT

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 00:41

nie wiem jak z innymi markami, ale do Hubbli nie jest to prosta sprawa. Do Marshalli też szukam i jedynie na zagranicznych stronach są za 55 euro np. Do tego koszt wysyłki , z reguły kolejne 20 euro :P i nagle robi się cena praktycznie całych gogli.

mooha - tutaj: http://www.optykawor...ear-252692.html masz szyby do Marshalli

#11 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 12:08

Mucha ma Marszale za 300zł, więc szyba za 230 go raczej nie urządza ;)



#12 FiLuT

FiLuT

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 13:42

Mucha ma Marszale za 300zł, więc szyba za 230 go raczej nie urządza ;)

No niestety taka jest rzeczywistość :(



#13 maniaski

maniaski

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 June 2015 - 14:11

a myslicie, ze mozna kupic gogle bez przymierzania? bo w internecie jest duzo taniej niz w sklepach stacjonarnych, np tutaj 



#14 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 June 2015 - 18:16

Myślę, że to forum jet tak otwarte i liberalne, że można się reklamować w odpowiednim miejscu otwarcie i wprost. Bez smutnego spamu.