Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Burton C60 Vs Flux Sf45


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2014 - 19:07

Panowie,

mam taki "problem" : od kilku lat jeżdze na Fluxach SF45 ( model chyba 2010). w zasadzie jestem zadowolony, jedyne uwagi jake moglbym mieć to :

- troche za szeroka płyta ( mam 42,5 wiec "łapię" sie teoretycznie zarówno na M jak i L - mam L, ale myślę ,ze M bylyby lepsze ; musze uważac jak ustawiam stope na plycie , bo poki nie docisne paskiem to pewnie z 5 stopni moglbym kąty sobie zmenić... co ciekawe na jakimś forum amerykanskm wyczytałem teorię ,ze to jest typowe dla fluxów, ze sa niby troche szersze , bo Azjaci mają podobno nieco szersze stopy przy tym samym rozmiarze :) )

- zdecydowanie za delikatny material do obszycia strapów, szczególnie toestrapy po kilku sezonach sa zmasakrowane "do bialej kości" - użytkowo to nic nie zmienia, ale wygląda słabo...

 

ale do rzeczy : ponieważ wczesniej jeżdziłem na P1carbon, które połamalem ( płyta) , koledzy z burtona przysłali mi  w zamian c60 . dlugo to wszystko trwalo, w miedzyczasie byłem juz posiadaczem fluxow...więc nierozpakowane c60 powędrowały na półkę...no i wlasnie - ponieważ te SF45 trochę  mi sie wizualnie zeszmaciły, i jednak mają ten nieco irytujacy luz na szerokości, to się zacząłem zastanawiać, czy nie wymienic ich na te nieśmigane c60  ( model 2010).

 

pewnie jak bym tego nie zrobił, to mogłbym spróbowac je puścić jako "nówki" za kilka złotych więcej, ale pewnie to i tak nie będą żadne oszalamiajace kwoty...

 

reasumując - najlatwiej pewnie samemu się będzie przekonać, ale ze względu na konieczność rozdziewiczenia tych c60 postanowilem sie zapytać na forum :

 

1.ma ktoś może porównanie tych dwóch wiązek ?

2. jak bym przeszedł z SF45 na c60 to krok do przodu czy do do tyłu ? czy może w bok :) )

3.  w ogóle ma ktoś jakieś doświadczenia z c60 ?

 

jeżdzę na TRPro wymiennie z coalemXT - jak jest twardo i po trasie , to raczej coal, jak trochę b.miekko lub jakkakolwiek nadzieja na zjechanie z trasy - to na Libie.

buty driverX

tak sobie jeszcze myślę, że może dobrym pomyslem byloby zostawienie fluxów na TRPro, a tych burkow na coalu - nie trzebaby mieszac wiazaniami za kazdym razem...ale znowu do pokrowca mi nie wejdą :)

 



#2 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 26 December 2014 - 21:22

Kup drugi pokrowiec albo nowe SF, będziesz miał spokój na kolejne 5 lat :)



#3 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2014 - 21:34

@md.sign ja coprawda swoich sf45 jeszcze nie jeździłem, ale jeździłem i mam C60 z karbonową łyżką i generalnie na sztywności - podobnie mi się wydaje może na korzyść Burka przez łyżke. Ale jeździłem w SuperTitanach póki jeszcze były to C60 jest krokiem w tył pod kątem komfortu.

1. pieprzony spadajacy capstrap w burku - to jest masakra, można zmienić ale...
2. Górne strapy neneralnie działaja podobnie jak pasek strunowy we fluxie, ale flux robi to lepiej i wygodniej.

coś tam by sie znalazło jeszcze ale to 2 najważniejsze rzeczy. Kup nowe capy do sf'a bez materiału i z bańki
  • Marcin07 lubi to

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#4 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2014 - 21:52

hmm...kurcze - zapiąłem sobie na sucho i ten burkowy capstrap wydaje sie leżeć i trzymać idealnie... ale skoro mówisz, że spada, to pewnie spada.

mi fluxowy też czasem spada :)

 

mrgn, a macie takie same "pokrowce" jak piszesz do tego modelu ? ( kolor czarny z jakby delikatnym brokatem), albo całe capstrapy ?

swoją drogą co za palant wymyślil ten materiał w takich wiązaniach to nie wiem... on się rozrywa od samego patrzenia na niego...

zakładam, ze w kolejnych latach to zostało zmienione ?!



#5 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 26 December 2014 - 23:02

Szczerze mówiąc to ja już zapomniałem o toe strapach obszytych materiałem. Od 2011 roku był w pełni plastikowy pasek F-Tech fit strap a teraz jest nowy Versa, tego zniszczyć nikomu się jeszcze nie udało.

 

Nie da się dokupić starych strapów, tych "pokrowców" nie miałbyś ich jak obszyć. Nowych Versa nie mamy w sprzedaży.



#6 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2014 - 23:41

Kup drugi pokrowiec albo nowe SF, będziesz miał spokój na kolejne 5 lat :)

 

czyli, jeśli dobrze rozumiem, Twoja sugestia z poprzedniego posta sprowadza sie jednak do "kup nowe SF" ?



#7 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 27 December 2014 - 01:07

... albo drugi pokrowiec :)

 

Nowe SF to są całkowicie inne wiązania od SF45. Inna płyta, inna łyżka, paski, footbed itd. Krok do przodu, masz wymagające deski więc to jest dobry kierunek.



#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2014 - 01:40

Tak jak Shrek pisze. Capstrap w C60 z 2010 to syf jakich mało. Wpadka Burtona jak nic. Od 2010 dopiero pojawił sie getagrip capstrap, który do dziś jest w wiązaniach burtona i jest świetny. Możesz kupić zestaw modernizacyjny w Burtonie za około 150 płn Łyżkę w c60 masz super i jest wg. Mnie lepsza niż w obecnych Diode. Strap na kostkę - jest Ok Reasumując - po wymianie cspstrapow masz super wiązania i cieżko coś podobnego znaleść obecnie na rynku.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2014 - 02:52

on się rozrywa od samego patrzenia na niego...


W C60 capstrap sprada od samego patrzenia nia niego ;) przegieli z uproszczeniem capa, przy bardziej kompnym sniegu, przy głębszym skręcie FS lub zwykłym klęknięciem na stoku capy jadą do góry a 1 na sto procent

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...