Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawienie Setbacku, Katow I Stance


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magikk90

Magikk90

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 142 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2014 - 11:17

Witam ;)

Mam pytanko jaki ustawic setback stance i katy jazda głownie po stokach ale tez w puchu i czasami sie gdzies poskacze. jezdze 5 rok. Cos tam ogarniam niby ;)

Deska: Nidecker Target 158
Wiazania: Nitro Raiden Lynx

Wzrost: 180
Waga : 84

Aktualnie jezdze na katach 18/-6

Użytkownik Magikk90 edytował ten post 24 December 2014 - 11:27

"Musisz wiedzieć, że na desce jeśli chcesz trochę zabawy, dobrej zabawy, jeśli chcesz się wykazać, musisz mieć respekt dla góry(...) zawsze odczuwasz pewien niepokój, gdy igrasz z górą, w momencie gdy nauczysz się szacunku wszystko się pieprzy(...) Tym właśnie jest snowboard. Ciągłym szukaniem, zmaganiem się, by znaleźć najlepszy stok, najlepszy zjazd. to właśnie przyciąga nas tu co roku"


#2 Magikk90

Magikk90

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 142 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2014 - 11:46

Ktos moze pomoze ?:P

"Musisz wiedzieć, że na desce jeśli chcesz trochę zabawy, dobrej zabawy, jeśli chcesz się wykazać, musisz mieć respekt dla góry(...) zawsze odczuwasz pewien niepokój, gdy igrasz z górą, w momencie gdy nauczysz się szacunku wszystko się pieprzy(...) Tym właśnie jest snowboard. Ciągłym szukaniem, zmaganiem się, by znaleźć najlepszy stok, najlepszy zjazd. to właśnie przyciąga nas tu co roku"


#3 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 December 2014 - 13:01

Ciężko coś doradzić, bo to bardzo subiektywne odczucie jest, jakie dają nastawy o których piszesz na jazdę.
Szczególnie że nie jest to Twoja pierwsza deska więc masz tło do tego żeby stwierdzić że tego oczekiwałeś.
Testować, Testować, poprawiać Testować.
Pojeździj na "starych" ustawieniach popróbuj robić rzeczy jakie Ci wychodziły i te inne :P
podziel się odczuciami to może coś doradzimy.

#4 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 25 December 2014 - 13:29

Odnośnie stancu, jeśli w tej desce jest system insertów 4x4 (a nie - 5x2, 6x2, est) to nie masz zbyt wielkiego pola manewru. Możesz wykorzystać czasami talerzyk (ustawiając dziury równolegle) i nim doprecyzować rozstaw, jednak wtedy tracisz możliwość wycentrowania buta, co jest równie ważne, a czasami ważniejsze.
Także pomijając rozstaw wewnętrzny, masz do wyboru tylko 2 (dwie) opcje szerzej lub węziej. Spróbuj obu, od tego jak stoisz na desce, jak pracuje Twoje zawieszenie, jakie ustawisz kąty, zależeć będzie czy ci się będzie dobrze jeździło czy gorzej.
Kąty to inny temat, zależny od tego jak masz ułożone ciało na desce, jak chcesz jeździć...

#5 Magikk90

Magikk90

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 142 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2014 - 17:41

Okej dzieki za infomracje panowie, jak cos wykminie i po testuje napisze jakas notke ;)

"Musisz wiedzieć, że na desce jeśli chcesz trochę zabawy, dobrej zabawy, jeśli chcesz się wykazać, musisz mieć respekt dla góry(...) zawsze odczuwasz pewien niepokój, gdy igrasz z górą, w momencie gdy nauczysz się szacunku wszystko się pieprzy(...) Tym właśnie jest snowboard. Ciągłym szukaniem, zmaganiem się, by znaleźć najlepszy stok, najlepszy zjazd. to właśnie przyciąga nas tu co roku"


#6 lukkow

lukkow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 96 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 22:25

Hmm, ja też sporo dochodziłem do swojego stance ja ustawiałem tak. 

luzny podskok , zmierzyłem jak stopy się ustawiły, pózniej czy wygodnie przysiad się robi i to wszystko :) a Kąty, hm ja mam 18 i -12 . Fajnie się jeździ ;)





Dodaj odpowiedź