Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Flattrick I Buttering


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 mł0dy

mł0dy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 18:22

Cześć wszystkim.Chciałbym w tym roku zakupić deske do 1300 zł max.Mam 180 cm i 80 kg.Chciałbym byście mi doradzili jaką najlepszą deche moge kupić za te pieniądze.

#2 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 December 2014 - 21:05

Jeśli chcesz jakiegoś fajnego, elastycznego Volkla czy Arbora, zapraszam z tematem do mojego działu porad i doboru sprzętu:
http://adechade.com/...morgan-stanisz/

Potrzebuję jednak byś coś więcej napisał o swojej jeździe, ustawieniach wiązań (kąty, stance) poziomie umiejętności, preferencjach dot. flexu deski itd. Im więcej będę wiedział tym większe prawdopodobieństwo że trafię idealnie w Twoje gusta i potrzeby.

#3 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 21:46

odpowiedz moze byc jedna oczywiscie .... Bataleon Evil twin TBT+ pare innych desek

dziekuje dziekuje za brawa ;)

#4 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 December 2014 - 21:56

Jeszcze jakbyś doprecyzował co dokładnie kryje się pod Twoją definicją deski do butteringów i flatów, typowy naleśnik w rockerze czy może coś lekko twardszego z mocnym popem? Jakie są Twoje umiejętności? Dopiero zaczynasz przygode z butteringiem czy już coś tam smarujesz?

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#5 mł0dy

mł0dy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 22:06

W zeszłym roku już próbowałem butteringu,coś tam wychodziło ale niestety deske miałem za twardą.Nie jestem początkujący,potrafie całkiem nieźle pośmigać po stoku.Patrzyłbym pod kątem właśnie takich "naleśników" jak to napisał kortek

#6 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 December 2014 - 22:41

Większość (choć nie wszystkie) firm ma w swojej ofercie dobre deski do nauki "smarowania". Z moich polecam Stepchild: Dirtbag, Stereotype i Latchkey. Z Endeavor Vice i New Standard. Jeśli chcesz o nich pogadać zapraszam do http://adechade.com/.../224-marcin-sz/

odpowiedz moze byc jedna oczywiscie .... Bataleon Evil twin TBT+ pare innych desek

dziekuje dziekuje za brawa ;)

Chyba Cie oznaczymy drogi sklepie... S......pl ;)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#7 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 December 2014 - 22:59

Podpisuje sie pod propzycjami Marcina. A Powdersucks?

Bataleona przed wcześniejszymi testami nei kupuj, jest to dość specyficzna deska która nie wszystkim musi przypasować.

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#8 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 December 2014 - 23:59

Podpisuje sie pod propzycjami Marcina. A Powdersucks?

Bataleona przed wcześniejszymi testami nei kupuj, jest to dość specyficzna deska która nie wszystkim musi przypasować.

Powdersucks mus być po pierwsze dobrany krótszy niż rok temu, pozatym na razie jest poza budżetem. Pozatym wolałbym by Sucks został mocniej objechany zatem zapraszam na najbliższe testy by baza opinii się powiększyła. Poprzednie kolekcje są WYPRZEDANE! Co poradzę - deska kosa i jeszcze w tym sezonie namiesza

w temacie powder sucks - mamy testowe... prawie świerzynki mocno w budżecie

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#9 StylowaZima

StylowaZima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2014 - 21:57

K2 www spoko opcja,
www.StylowaZima.com.pl - Sklep, Serwis, Wypożyczalnia - Poznań

#10 qbass

qbass

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 33 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2014 - 09:58

Jeżeli nie pytasz o dokładne rozmiary, a interesują Cię bardziej marki/modele to zdecydowanie propozycja Stepchild'a jest dla Ciebie. O Evil Twinie będę mógł Ci napisać więcej w przyszłym tygodniu, bo będzie katowane;)
snowblog.pl - testy i opinie o sprzęcie snowboardowym

#11 jachu

jachu

    Młody snołborder

  • Dystrybutor
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2014 - 19:27

Evil Twin do butterów może okazać się za sztywny moim zdaniem. Z desek z 3BT raczej coś bardziej miękkiego, Disaster z Bataleona będzie lepszy do zabawy lub z mojego podwórka LOBSTER PARK albo JIB. Z tym że JIB to już jest naleśnik, Park jak na freestylową deskę jest bardziej uniwersalny i lepiej sprawdzi się podczas normalnej jazdy po stoku.

Aha, no i deski z TBT/3BT trzeba testować przed zakupem, tak samo jak inne, bo mogą nie podpasować*
Aha, no i deski z TBT/3BT można kupować w ciemno, tak samo jak inne, bo na pewno będą super*

*wybierz wersję która bardziej pasuje :P
  • ASH lubi to

7/9/13 LOBSTER VIMANA
Sklep snowboardowy w Poznaniu --> Sportowy Tartak


#12 mł0dy

mł0dy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2014 - 20:37

Została mi polecona decha Endeavor Color http://www.prosnow.p...15-.html .Myśle że bym sie na nią zdecydował.Co o tym myślicie?

Użytkownik mł0dy edytował ten post 19 December 2014 - 20:38


#13 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 December 2014 - 00:10

Śmigałem na niej w styczniu dzięki uprzejmości Marcina (tak, tak bywa uprzejmy ;) ) mi siadła ma fajnego popa ,z tego co pamiętam jeśli nie niech Marcin mnie poprawi rdzeń jest z klonu kanadyjskiego, ma naprawdę fajnego popa i nie ma bujdy z tymi wstawkami z uretanu(?) na sidewall'u bo serio tłumią drgania.Posmarować się da i to przyjemnie. Polecam.
  • Marcin07 lubi to
Koko Jambo i do przodu! Bo świat jest piękny, a życie nie trwa wiecznie!

#14 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2014 - 00:15

Ej Ryba nie rób ze mnie potwora :D
Uretan działa, rdzeń jest z topoli kanadyjskiej, jest karbon, jest spiek, jest nowy shape i nowy profil

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#15 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 21 December 2014 - 13:19

Pamietaj, że deska du butterów musi miec popa:D Wszystko inne to przynajmniej dla mnie mniej ważne parametry (poza flexem i true twinem obowiazkowym)

icon_users.png


#16 mł0dy

mł0dy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2014 - 15:42

Właśnie wiem.Mówilo mi to już kilka osób :P

Czy te wiązania sie czymś różnią ? http://supersklep.pl...ter-fuchsia-grn i http://www.prosnow.p...lack-14-15.html

#17 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 December 2014 - 16:33

Cantingiem

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#18 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2014 - 18:21

Typowo do "smarowania" polecam Signal Rocker lub Rocker Light. Ale ostrzegam, to nie ma popa i totalnie nie nadaje się do zwykłej jazdy. Za to kręcenie się w kółko na pressach itp na tej desce to bułka z masłem ;)

#19 LeoDogg

LeoDogg

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 December 2014 - 13:16

A który z tych dwoch Signali posiadasz, jeśli można wiedzieć ? Jak można napisać, że te deski nie mają popa ? Jezdziłeś na nich ? Na Rockerze Light spokojnie można śmigać po ubitym stoku i na freeride tez sie świetnie nada. Jedyny minus IMO to dość delikatny laminat. I ma popa.

#20 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2014 - 18:49

Jeździłem na Rockerze przy okazji testów więc nie była to dłuższa "znajomość". Może to też kwestia moim wymagających jeszcze podszlifowania umiejętności ale nie umiałem na tym pojechać na krawędzi, popa też nie odczułem zbyt wielkiego. Rocker Light pewnie wypadłby pod tym kątem lepiej ale z tego co wiem to te deski różnią się tylko kątem podgięcia sekcji rockerowych.