Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wiązania Używane?


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdamSky

AdamSky

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 11 December 2014 - 01:03

Siemano, witam wszystkich w związku z tym, że jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Do rzeczy: od około 7 lat mam deskę Salomon Pulse + wiązania których nazwy nie pamiętam, ale też Salomona i specjalnie do tej deski. O ile deska się nawet jakoś trzyma po tym czasie, to z wiązaniami jest trochę gorzej. Zastanawiałem się nad kupnem nowych wiązań, ale nowy sprzęt jednak kosztuje niezbyt na studencką kieszeń.

W związku z tym zastanawiam się nad kupnem jakiś używanych już wiązań... Co o tym myślicie? Jest sens kupować same używane wiązania? Jest szansa że powinny mi starczyć solidnie na kilka sezonów?

#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2014 - 07:18

Oczywiście, że możesz kupić używane wizania. Jeśli są w dobrym stanie mogą długo posłużyć. Szczególnie jeśli to wizązania uznanych producentów.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 08:40

to co napisał prodi. jak najbardziej można. tym bardziej, że przy sprzyjających okolicznościach, można trafić bardzo dobre wiązki w przystepnej cenie. nie proś tylko, żebyśmy coś polecili. poszukaj sam, wklej linki, ktoś coś doradzi.
  • Respie lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#4 AdamSky

AdamSky

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 11 December 2014 - 09:40

Dzięki :)

Kiedyś słyszałem opinię, że do deski firmy x najlepiej jest dobrać wiązania tego samego producenta, rzeczywiście ma to jakieś znaczenie?

#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 09:47

nie... to bzdura... jedynie wynalazkowe systemy typu channel + est u burka, ale też sie daje to obejść.
  • Marcin07 lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 11 December 2014 - 09:52

To tak jakby ktoś powiedział, że opony do samochodu to tylko seryjne. Jest wiele "zamienników" które będą lepiej wpasowywały się w to co chcesz robić i nie zawsze dedykowane wiązanie będzie tym które najlepiej Tobie będzie odpowiadać.

@praxx - widzę, że mnie uprzedziłeś :)

Użytkownik slv edytował ten post 11 December 2014 - 09:52


#7 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2014 - 09:58

nie... to bzdura... jedynie wynalazkowe systemy typu channel + est u burka, ale też sie daje to obejść.

To też powoli robi się nieaktualne ;)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#8 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 10:08

To też powoli robi się nieaktualne ;)

i moim zdaniem to dobrze, bo szyna jest w moim odczuciu bardzo dobrym kierunkiem... zresztą... B by sie nie wjebał z całą kolekcją w coś, co jest kiepskie...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2014 - 12:06

i moim zdaniem to dobrze, bo szyna jest w moim odczuciu bardzo dobrym kierunkiem... zresztą... B by sie nie wjebał z całą kolekcją w coś, co jest kiepskie...


Szyna jest fajna i wygodna ale ....

Plusy:
- łątwo ustawić rozstawienie wiązań - ale trzeba patrzeć w okienko
- łatwo jest wycentrować wiązania
- łatwo jest dokręcić wiązania
- budowa wiązania jest taka że stoi się na piane a nie na podstawie wiązania z plastiku - ja osobiście wolę

Minusy:
- niestety wiązania się tylko na 2 śrubach więc jeśli jedna się rozkręci (w moim przypadku w kilku wiązaniach zawsze się rozkręca śruba wewnętrzna) od razu tracisz kąty ustawień (obrót wokół osi)
- wiązania EST pasują tylko do desek z szyną.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 12:14

zgadza się prodi. wszystko ma "plusy dodatnie i plusy ujemne"... jak mawiał klasyk. wydaje mi się jednak, że plusów jes znacznie więcej niż minusów. swoją drogą przez dwa pełne sezony dosyć częstego używania, nie odkręciła mi się nigdy śruba (mowa o wiązaniu est).

a to że wiązanie est pasuje tylko do szyny, to nie jest minus szyny... :terefere:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#11 AdamSky

AdamSky

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 15 December 2014 - 14:29

Wybaczcie, nie wchodziłem przez jakiś czas :P

Parę dni temu w jednej z sieciówek sportowych natknąłem się na wiązania firmy FireFly w cenie 160 zł i pomyślałem że mógłbym je kupić, z drugiej strony cena wydaje się jednak podejrzanie niska... macie jakieś opinie o tej marce?

#12 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 15 December 2014 - 14:52

Przy tak tanich wiązaniach nie ma co oczekiwać cudów.
Lepiej dołożyć i kupić coś bardziej uznanego producenta, nawet używane, bo szkoda nerwów na stoku.

#13 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2014 - 16:52

Wybaczcie, nie wchodziłem przez jakiś czas :P

Parę dni temu w jednej z sieciówek sportowych natknąłem się na wiązania firmy FireFly w cenie 160 zł i pomyślałem że mógłbym je kupić, z drugiej strony cena wydaje się jednak podejrzanie niska... macie jakieś opinie o tej marce?


daruj sobie.
Jak już ci się nie chce szukać na allegro to daj numer buta może coś sie wygoogla używanego
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#14 AdamSky

AdamSky

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 16 December 2014 - 09:08

Skąd stwierdzenie że mi się nie chce szukać? Znalazłem wiązania w dobrej cenie, dlatego pytam jeszcze o jakość, proste

#15 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 10:10

Za 160 płn to nawet dobrych używek nie kupisz. Dobre używane to od 250 minimum.
Taka pomoc przy szukaniu :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#16 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 10:13

Skąd stwierdzenie że mi się nie chce szukać? Znalazłem wiązania w dobrej cenie, dlatego pytam jeszcze o jakość, proste


ale to nie są wiązania godne uwagi..... Prodish dobrze napisał, że poniżej 250 zeta nic dobrego nie znajdziesz
no board no fun!

#17 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 16 December 2014 - 10:25

Przeglądnij sobie ten dział. Najczęściej polecane są: Flux, Burton (wyższe modele), Union, Drake czasami Rome (wybrane modele).
Jeśli chcesz coś sprawdzonego to szukaj wokół tych marek.

#18 krypop

krypop

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 January 2015 - 17:50

Również witam i chciałbym się podpiąć do tego tematu z tym samym pytaniem, z tym, że już zdążyłem dojść do wniosku, że lepsze używane niż nowe daremnej jakości. Proszę o opinię dot. poniższych ofert:

 

http://allegro.pl/wi...007489602.html 

W ciągu ostatnich dni zdążyłem się zorientować, że VOLKL produkuje niezłe deski, nie wiem natomiast jak z wiązaniami. Ten model powyżej to pewnie też jakiś staroć, nie wiem czego się mogę po tym spodziewać?

 

http://allegro.pl/bu...5006874883.html

Te wydają mi się dobre (z racji znaczka Burton i nie-calkiem-plastikowej budowy), ale też pewnie zakosztują z 300 PLN

 

Zainteresowała mnie również oferta deski z wiązaniami NITRO:

http://allegro.pl/de...5008192167.html

ale nie umiem znaleźć w internetach z którego roku jest to model, podejrzewam że co najmniej 10 lat. 

 

 

Wiązania mają być pod buty Salomon F20 rozm. 45 i 2/3 dł. zewn. buta 32cm

 

Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi!