Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Lib Tech Skate Banana Vs Gnu Smart Pickle (159 W)


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 grubalama

grubalama

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 12:11

Szukam nowej deski: mam 190cm 90-95kg, buty 45 (295mm) obecnie mam Northwave Decade takze skorupa nie najmniejsza.
Jeśli chodzi o jazdę to coś tam się już ślizgam (staram się raz 1 w roku skoczyć w alpy plus ile się uda w kraju).
Chciałem pouczuć się flat tricków (pierwsze obroty, pressy, olie jakoś już kalecze) i pojeździć więcej w puchu - także myśle tylko o rockerze.
Z tego co wiem, rozmiar w jaki powiniennem uderzyć to 159, niestety wide - right?
Co z tych dwóch będzie lepszym wyborem (chodzi za mną ten ogórek nowy w sumie) ?
- Skate Banana 159W (http://www.lib-tech....ds/skate-banana)
- Smart Pickle 159W (http://www.gnu.com/s...ds/smart-pickle)

#2 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 14:23

Ja bym bral Smart Pickle ze wzgledu na to ze ciut lepiej sprawdzi sie przy pressach i tym podobnym freestylu. Dodatkowo masz aymetrie jesli o wciecie boczne,flex i pofalowane magne traction. Deska przez to latwiej wchodzi w skret na pietach i sie w nim kontroluje.

Użytkownik Marek S. edytował ten post 23 November 2014 - 14:23


#3 grubalama

grubalama

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 14:29

Jeszcze asekuracyjnie - długość 159W do wagi/wzrostu będzie ok?

#4 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 23 November 2014 - 15:09

moim zdaniem poszukaj burka NUGa....
Doskonała deska właśnie to butterów :)
Sporo nan jej temat może Ci powiedzie Prodish
Ja też mam ale najczesciej zapierdalam na t6

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#5 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2014 - 16:08

Ja popieram Gnu (a też dylemat był pomiędzy bananem a korniszonem) , sam objeździłem poprzedni sezon na picklu z zeszłego roku i nie powiem złego słowa.
Dodam że też mam dużą stopę 45, 184 wzrost i 90 kg i miałem dylemat którą wybrać, ale zdecydowałem sie na poszerzaną wersje o długosci 156W i bardzo dobrze daje rade w każdych warunkach( testy były na wyratrakowanym stoku i w puchu).
Pamiętać jednak trzeba że o ślizgi w tych desiwach trzeba dbać bo bardzo szybko wysychają i nie wystarczy smarować raz na sezon a o tym mało kto pisze.
ps jest to tylko moja opinia z którą nie każdy musi sie zgadzać

#6 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 23 November 2014 - 16:50

A ja bym pomyślał na Twoim miejscu o jakiejś lekkiej, elastycznej desce którą łatwo jest wygiąć by skorzystać z jej popu. Polecałbym deskę fajnie jeżdżącą na krawędziach na małej prędkości, po to byś mógł bawić się np. w przeskoki 180 w poprzek stoku, by łatwiej było podwinąć skręt zakończony 360 na płaskim itp.
Na początku do takich nauk lepiej sprawdzają się wg. mnie, miększe deski, nie potrzebujesz wielkiej stabilności bo wszystkiego uczysz się na małych prędkościach. Elastyczna i lekka deska dużo pomaga i wybacza błędy.
Z takich desek, ja mogę polecić Volkl SQD Riot, Volkl Genix czy Arbor Westmark. Wszystko wide, w pełni symetryczne deski.

Do tego pomyślałbym o butach, które będą na tyle miękkie byś mógł swobodnie amortyzować lądowania kolanami.

Część nie mająca NIC wspólnego z tematem została zmoderowana JW

Użytkownik Jancio Wodnik edytował ten post 23 November 2014 - 18:17


#7 grubalama

grubalama

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 17:50

@JW
Szukam raczej deski AM z zacięciem FS, żeby się dało na relaksie do puchu wjechać. Jakbym to miala byc maszynka do butterkow wtedy jak najbardziej szukałbym krótkiej i miekkiej (dzieki za tip z NUGiem)

@krystian21
Czy w puchu jestes w stanie mniej wiecej rowno(czytaj wygodnie) rozlozyc ciezar na nogi? Ja na moim obecnym camberze musze mocno pilnowac docisku na tail zeby nie nurkowalo.

@mrgn
Dzieki za tipy z deskami - kukne.
Jesli chodzi o buty, to mialem wczesniej miekkie (chyba 5) i zrobil sie kapec niemilosierny (a moze to problem waskiej stopy)
Kapci szukalem dosc dlugo i padlo wlasnie na decade, smigalem dopiero 1 sezon (ktorego zreszta nie bylo ostatnio, moze 10 dni byly na sniegu) i choc wg producenta to beton konkret (8/10) to przy mojej masie jakos specjalnie ogromnej roznicy nie czuje - jest sztywniej nie powiem, ale najwazniejsze ze duzo lepiej trzyma stope... poki co ;).

Nadal pozostaje moje pytanie co do dlugosci ;) 159 Wide ?

Użytkownik grubalama edytował ten post 23 November 2014 - 17:51


#8 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 23 November 2014 - 17:50

btw, akurat temat asymetrii w GNU mnie interesuje (ze zwykłej inżynierskiej ciekawości), ale może warto założyć pod to odrębny wątek...


To nie jest podjazd, ja chcę kulturalnej dyskusji ale przede wszystkim także chcę się czegoś dowiedzieć !!! Mnie też ten temat interesuje, a jedyne deski asymetryczne na których jeździłem były na twarde wiązania. Chciałbym wiedzieć czy chodzi w tym o to samo co kiedyś, czy o coś nowego. To wszystko. Żadnych awantur.

btw. założyłem temat o popie, elastyczności, to jest fajny temat :)

Użytkownik mrgn edytował ten post 23 November 2014 - 17:52


#9 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 23 November 2014 - 18:30

NUG to specyficzna konstrukcja
dobierasz ją 10 cm kr od tej na której normalnie jezdzisz - nie jest miękką deską.
Pomimo tego że jest krótsza jest bardzo stabilna w szybkiej jeździe na krawędzi.
Dzięki swojej długości pomaga prz nauce btterów

Zapewne na TD będzie Burton ( 9-11 styczeń) to bedzie można oblatać :D

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 19:23

Asymetria w Gnu ma wiele postaci. Akurat w Gnu Smart Pickle mamy 3 punkty asymetrii. Wynikają one oczywiscie z całkowicie innego sposobu pracy naszych nog jadac na palcach lub pietach. Na palcach mamy wieksza precyzje i jadąc na krawędzi możemy uzyskać większy kąt nachylenia deski. Pięty to znowu dużo większa siła możemy wygenerować.

1. Większy side cut czyli wcięcie boczne od strony pięt dla szybszej inicjacji skrętu i lepszego(mocniejszego) skrętu
2. Delikatniejsza Magne Traction na palcach, mocniejsza na pietach. Na palcach łatwiej operować naciskiem na krawędź, stąd mniej agresywna Magne-Traction
3 Miekszy rdzeń od strony pięt dla łatwiejszej jazdy na tej krawędzi, gdzie mniej możemy kompensować kolanami.

To oczywiście suche fakty z Gnu. Jeździłem dość dużo na Gnu Riders Choice z asymetrią i mogę powiedzieć,że czuć inne zachowanie deski na piętach. Jakby łatwiej o każdy skręt,ale tego trzeba samemu spróbować. Testów w tym roku będzie bardzo dużo...

Deska oczywiście ma ślizg spiekany;)

Co do popu Forest Bailey wygrał na picklu highest olie contest, gdzie startowalo paru niezlych prosow:
http://www.gnu.com/2...kdoor-bindings/

Tak czy owak deskę trzeba objechać, albo posłuchać innych co na niej jeździli.

PS. Nie odpowiadam na pytania Morgana.

#11 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 20:51

no offence... zobacz sobie jeszcze... kolega chyba jasno postawił pytanie... banan vs ogórek... której części pytania nie rozumiecie..? koledzy... :-*
  • Krzysiek A lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#12 grubalama

grubalama

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 20:56

:ashamed: nie chciałbym podbijać tym samym pytaniem, ale długość 159 ok?

#13 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 21:00

159 ok... ten wide mnie trochę zastanawia... musiałbyś dobrze przymierzyć czy jest konieczny...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#14 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 November 2014 - 21:01

kawał chłopa jesteś, jak myślisz o puchu to IMO na krótsze nawet nie patrz.

#15 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 21:02

159 według mnie tak, jeśli chcesz się na desce bawić. Znowu do puchu przy Twoich gabarytach 162 byloby lepsze. A z widem to trzeba przymierzyc, choc ja sie bardziej sklaniam ku wideowi.

#16 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2014 - 21:22

W długość sie nie wpieprzam ale na 99.9% bierz widea chyba że skorupa twojego buta bedzie bardzo mała. Wiem co mówie bo bo kajaki mam takie same, a bez sensu jest wydać 2 tyś i haczyć buciorami.

@krystian21
Czy w puchu jestes w stanie mniej wiecej rowno(czytaj wygodnie) rozlozyc ciezar na nogi? Ja na moim obecnym camberze musze mocno pilnowac docisku na tail zeby nie nurkowalo.

W sumie to nie jestem specjalistą od puchu a raczej świeżakiem ale nie musiałem sie zbytnio przykładać żeby nie nurkować. Tak było w moim przypadku. pozdro

#17 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 21:34

Do tego pomyślałbym o butach, które będą na tyle miękkie byś mógł swobodnie amortyzować lądowania kolanami.


Ze względu na stan moich kolan, temat bardzo mnie ciekawi. Jeśli masz Morgan jakieś konkretne propozycje w kwestii butów z dobrą (?) amortyzacją, to załóż proszę wątek w odpowiednim dziale. Dodam że jeżdżę w imperialach.

peace

#18 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 23 November 2014 - 21:36

Ze względu na stan moich kolan, temat bardzo mnie ciekawi. Jeśli masz Morgan jakieś konkretne propozycje w kwestii butów z dobrą (?) amortyzacją, to załóż proszę wątek w odpowiednim dziale. Dodam że jeżdżę w imperialach.

peace

Sorry za offa, Kielon załóż sam proszę temat opisz problem, a ja chętnie pomogę na ile to możliwe.

#19 grubalama

grubalama

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 21:45

Jakby się dało nie wide to by było f ptykę, ale raczej się nie uda :( - troche o tym myślałem szukając butów, z tym że z małą skorupą jest dużo mniej modeli. Zresztą na middle-wide jak jeździłem to miałem pozdzierane czubki.
Tu są dwie foty buta 10 i 11.5 na picklu i całkiem zmyślna tabelka -> http://www.evo.com/h...ying-guide.aspx
No ale moja obecna skorupa jest na bank większa niż tego burka, no i nie wiem jakie będę miał następne - także chyba wole ciut za szeroko niż ciut za wąsko ;)
Buta na pewno wezmę na przymiarkę ale się też nastawiam na wide.

#20 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 23 November 2014 - 21:53

A na jakich kątach i rozstawie jeździsz?