Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Rower


67 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lolaa

Lolaa

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 May 2014 - 20:20

witamm :)
zstanawiam sie nad zakupem roweru a dokładnie znalazłam taki http://olx.pl/oferta...html#f97199a621 tylko nie bardzo znam sie na tym jak dla mnie wydaje sie całkiem spoko :)

moze jest ktoś kto sie zna na tym i doradzi:) do Jazdy głównie po ulicy ale tez chce pojezdzic po lesie :)

Za wszystkie odpowiedzi Dziękuje :)

#2 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 May 2014 - 22:22

Brak informacji o najważniejszym. Osprzęcie. Klamki widzę Alivio, nie wiem jak reszta. Podstawowym parameterm będzie rama i jej rozmiar, a Twoje parametry. Od tego zacznij Jak to się zgadza, stan techniczny przynajmniej dobry, a osprzęt shimanowskie alivio komplet to możesz brać. Wystarczy do tego do czego potrzebujesz. Zwróć uwagę na: stan ramy, stan amortyzatora (wycieki, skok), stan hamulców tarczowych (drogie to nadal ustrojstwo) i osprzęt (manetki, przerzutka przód, przerzutka tył) i poprawność działania w/w.

#3 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 May 2014 - 02:12

jeśli dobrze poznaje to jest to rower bardziej przeznaczony do skakania i tricków (rama, skok amrotyzatora 130mm) oczywiście też będzie jeździł, ale wygodniej będzie na rowerze przeznaczonym bardziej do jazdy (inna geometria ramy, skok do 100mm)

Raczej szukaj roweru bez tarczowych hamulców tylko z hamulcami typu V-brake. Do zwykłej jazdy są zdecydowanie wystarczająco mocne, a mniej z nimi problemów i tańsze w eksploatacji są. Osprzęt poziomu alivio w zupełności wystarczy

#4 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 May 2014 - 11:48

ja bym sobie tego odpuścił.... do zastosowań jakie podałaś taka geometria średnio siądzie.... abstrahując nawet od osprzętu, który w tym momencie nie jest kluczową kwestią

poszukaj standardowej ramy ze skokiem widelca 100mm.... i odpuść sobie hamulce tarczowe, bo w niskim budżecie nie są one warte świeczki... generalnie skup się na tym żeby rozmiar ramy się zgadzał.... w odróżnieniu od desek wzrost, a w zasadzie to długość kończyn jest parametrem kluczowym :ok:

w razie czego pytaj śmiało :uczen:
no board no fun!

#5 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 May 2014 - 14:07

Kupuj rower warto. Masz wolne 2 godzinki w ciągu dnia to zamiast zamulać na internecie - wychodzisz, jeździsz i od razu całkiem inny dzień.

I nie musisz jechać 24h w autokarze, szukać śniegu, mieć całą walizkę sprzętu, korzystać z wyciągów....żeby uprawiać ten sport ;-)

#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 May 2014 - 14:09

Muniek..... ale myślę, że koleżanki nie trzeba przekonywać do kupna roweru..... ona wyraźnie prosi o pomoc w wyborze :ashamed:
no board no fun!

#7 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 May 2014 - 14:33

To możesz mi przy okazji napisać (koleżanka pewnie też skorzysta) czemu hamulce tarczowe są drogie w eksploatacji ?
Zbliżam się do 2k km i jeszcze w te hamulce nie inwestowałem.

#8 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 May 2014 - 14:41

przy tak symbolicznym przebiegu jeszcze nic ci się nie miało prawa z nimi dziać.... przy przekroczeniu 6-8k w zależności od techniki i warunków jazdy.... szczególnie przy jeździe w terenie będzie już potrzebna wymiana okładzin..... w międzyczasie pierwsze regulacje, które są nie tyle drogie co upierdliwe....

wymiana tarcz to już po 10k, i to dopiero większy wydatek :)
no board no fun!

#9 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 May 2014 - 17:21

jak masz hydrauliczne tarcze dochodzi odpowietrzanie układu. Możesz sam na początku wydać trochę na zestaw do tego, albo po taniości samemu ogarnąć ze strzykawki i innych pierdółek i co jakiś czas samemu się bawić, albo do serwisu odstawiać. W mechanicznych V-brake'ach podciąganie linki to pikuś.

#10 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 May 2014 - 21:57

a druga rzecz że średniej klasy v-brake'i są lepsze niż najtańsze tarcze.
Co do roweru to do podanych zastosowań polecam zwykłe MTB albo nawet jakiś rower turystyczny. Zależy co rozumiesz pod pojęciem jazdy w lesie ;)
Ten z linku to raczej dolna półka przeznaczona do zabawy w dirt albo początki jazdy zjazdowej ;)

Użytkownik gab187 edytował ten post 07 May 2014 - 22:03


#11 Lolaa

Lolaa

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 May 2014 - 22:39

A więc dziękuje bardzo za odpowiedzi jak zwykle można na Was liczyc :)

Rowerem śmigam cały czas , fakt ze małe dystanse ale przekonywac mnie nie trzeba do tego :) rower posiadam ale hmm nie spełnia do konca mooich oczekiwań :)

A co do tego lasu to mam na myśli taką jazde bardziej ekstremalną ( w okolicy podobno mam fajne trasy tylko jeszcze nie byłam oczywiscie bo chwilowo bez hamulców jest mój rowerek )

Raczej ten rowerek sobie odpuszczę i będe szukac dalej :)

#12 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 May 2014 - 23:02

a ile masz wzrostu? jeśli co najmniej 170cm to zdecydowanie bierz coś na kołach 29 cali, będzie wygodniej, szybciej, lepiej niż na rowerze na kołach 26calowych.

#13 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 May 2014 - 07:45

Nie jest to takie oczywiste: 29" czy 26" ? Można obejrzeć



#14 Lolaa

Lolaa

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 May 2014 - 08:49

wzrostu mam 175 cm :D

#15 Lolaa

Lolaa

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 May 2014 - 09:04

znalazłam inny rowerek chyba lepszy od poprzedniego :)

http://olx.pl/oferta...html#237dfcc01a

Co myslicie o tym rowerku? :)

Użytkownik Lolaa edytował ten post 10 May 2014 - 09:27


#16 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 May 2014 - 17:56

@macpas jak dla mnie mało porządny ten filmik... Unitedcyclist znam i szanuje, ale odnoszę wrażenie, że chłopak mało obiektywnie podchodzi do tematu i woli 26calowe...

Oczywiście, że pod pewnymi względami lepsze jest mniejsze koło. Jeździłem na górskim 26calowym, teraz mam 29cali i takie moje prywatne subiektywne odczucia (może komuś pomogą przy wyborze między 26 a 29)

wygoda, komfort jazdy +3 dla 29cali (większe koło nie wpada tak w dziury, mniej odczuwa się na tyłku i nadgarstkach nierówności)
zwrotność +2 dla 26cali (osobiście nie odczuwam dużej różnicy w zwrotności, bardziej szerokość kierownicy. Czasem mam stracha, że przyhaczę o drzewo)
Prędkość +4 dla 29cali (przy jeździe na wprost po łatwych leśnych dróżkach zamiast 23-24 kmph jadę tym samym wysiłkiem 27-28kmph)
Trakcja, przyczepność +6 dla 29cali (nie tylko w piasku, również podjazdy pod górę. Na 29 bez wysiłku robiłem górki na których trochę mi brakowało, żeby na 26 podjechać)
Masa +1 dla 26cali (bidon z piciem waży więcej niż różnica w masie kół)
Gabaryty +2 dla 26 cali (rower trzeba gdzieś przechowywać - najlepiej zaraz koło łóżka, a niestety 29ery to są ogromne bestie)

Każdy musi sam zdecydować do czego chce rower i wtedy wybrać odpowiedni. Jeśli koleżanka chce jeździć głównie po ulicy, czasem w lesie i chce używać tego samego roweru to ja zdecydowanie doradzam większe koło.
W mieście nie potrzeba zwrotności a im szybciej jedziesz po ulicy tym bezpieczniej między samochodami. Chyba, że Lolaa śmigasz po chodnikach :mad: te wtedy nie będziesz tak odczuwać wystających płytek i krawężników.
Co do jazdy ekstremalnej w lesie to być może 26 będzie lepszy, ciężko mi stwierdzić bo są różne ekstremalne jazdy ;)
Moja propozycja to dwa rowery :D jeden na ulice i drugi do lasu ;)

@Lolaa co do tego Krossa to jest to rower który spełni Twoje wymagania (o ile rozmiar ramy pasuje). Wygląda na damski także jeszcze lepiej bo geometria dopasowana do kobiet :) Niestety brak opisu a szczerze nie chce mi się szukać po grafice co to za model i jaki rocznik :P także czy się opłaca za 700pln to nie podpowiem, musiałbym wiedzieć jakie ma podzespoły i w jakim stanie.
Widzę tylko, że korba wygląda na 'jednoczęściową' z blach a takie korby raczej na ekstremalną jazdę się nie nadają

Ktoś to czyta jeszcze ? :terefere: mam nadzieję że pomogłem ;)

#17 Lolaa

Lolaa

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 May 2014 - 20:05

@SzymSzym pewnie ze pomogłeś :)
a model to Eviva s3 dokładnie , rama 19 cali

Chyba zdecyduje sie na ten rower jutro [ojade po niego pewnie zeby nikt nie sprzątną mi go :) i po negocjuje cene jeszcze :)

#18 Lolaa

Lolaa

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 May 2014 - 15:10

rowerek Kupiony :) Tylko ten deszcz niech przestanie lac i będe testowacc :)

Pozdrawiam dzięki za pomoc :*

#19 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 May 2014 - 07:38

no to czekamy na relację..... no i witaj w klubie :yahoo:
  • Lolaa lubi to
no board no fun!

#20 Lolaa

Lolaa

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 May 2014 - 15:02

w niedziele będzie relacja :)