Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

4 Sezon, Damski Zestaw


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 wikstar

wikstar

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 May 2014 - 13:14

Hej :)

Mam za sobą 3 sezony, nie jeżdżę jakoś mocno wyczynowo, raczej jazda po stokach, trochę po "dziewiczych" terenach. Mam 169 cm i 57 kg. Chciałabym wreszcie kupić sobie własny sprzęt. Deskę chcę raczej używaną, wolę zainwestować w wiązania i wygodne buty. Znalałam Sapienita PNB3 (http://olx.pl/oferta...67-ID4q3Er.html), myślałam o butach Salomon Pearl Boa i wiązania Raven s350 albo Burton Stiletto.
Jak myślicie, decha w ogóle nada się? Ma ten ślizg grafitowy, na prawdę trzeba go bardzo często konserwować?

#2 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 May 2014 - 15:44

Deski nie znam, ale.. Dużo godzin wyjeżdzasz na stoku w sezonie? Osobiście nie polecałbym tak twardego drewna komuś kto mało śmigał do tej pory. 3 sezony nie wiele mówią. Można w sezonie przejeździć np. min. 40 dni po 8h lub 7 dni po 5h i jak widzisz różnica jest zacna. Myślę, że znajdziesz na tym forum u dystrybutorów ciekawe alternatywy w dobrych cenach.

#3 wikstar

wikstar

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 May 2014 - 22:26

aż tak super zaawansowana się nie czuję...
kurcze, chciałam już kupić ten sprzęt i mieć go na następny sezon, ale czy teraz jest sens go kupować? cenowo kiedy jest najlepszy okres?

a ta:

http://allegro.pl/sn...4183627758.html
nie jest zbyt freesylowa?

lub ta:
http://selectshop.pl...CFYrjwgod95kAsw

#4 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 May 2014 - 08:54

To co mogę zaproponować ze swojej strony to nie kupuj sprzętu na siłę tylko po to by już go mieć. Poczytaj, popytaj ekspertów, poszperaj, wypożycz, posprawdzaj i kiedy już zaskoczysz co dla Ciebie najlepsze kup. Na tym forum jest sporo dobrych artykułów na ten temat i ludzi, którzy mają sporą wiedzę merytoryczną, która pozwoli na komplet Twojego zadowolenia podczas zakupu. Aktualnie jest po sezonie i jest cichutko, ale poszukaj u dostępnych tutaj dystrybutorów i ambasadorów, reprezentują oni światowe, sprawdzone marki. Teraz jest dobry czas, po sezonie, zaraz wjedzie nowa kolekcja, co niektórzy zostali pewnie z jeszcze starszymi kolekcjami co nie znaczy, że gorszymi i będą otwarci na dialog cenowy ;-) ceny też często starych kolekcji spadają jeszcze bardziej, kiedy na półkach pojawi się nowa seria. Czyli sierpień - wrzesień.

#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 May 2014 - 11:34

Myślę że teraz jest dobry moment na negocjacie. W sierpniu wrześniu często nie ma zbyt wiele bo sprzęt wyprzedany pomiędzy łowców okazji i odbiorców hurtowych, którzy również polują na tani sprzęt

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 May 2014 - 12:03

Marcin ma rację i jest to jedna z osób, na tym forum, z którą możesz negocjować :-)

#7 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 May 2014 - 13:11

Jeździsz 3 sezony więc już pewnie coś tam ogarniasz i masz jakieś preferencje. Teraz i tak niczego w Polsce nie potestujesz więc to co poleci Ci ktoś na forum będziesz musiała brać na wiarę. Co do butów - nie patrz na markę, kolor itp tylko na to jak Ci leżą na nodze. Dla kogoś dany model może być najlepszy na świecie a dla innego do d&^y. Każda firma szyje w oparciu o nieco inne kopyto, musisz mierzyć.

#8 wikstar

wikstar

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 May 2014 - 23:31

Pojeździłam dziś trochę po sklepach, popytałam sprzedawców.

Mam kila typów:
deska Rossignol Diva Magtek (jest w sumie podobna do tego Sapienta, ale gościu w sklepie ocenił twardość Ross na 5-6, i chyba nie ma co kupować bardziej miękkiej)

buty Northwave Wired

wiązania Drake DL/ Burton Lexa Est/ Burton Scribe Est

starałam się poczytać o tych sprzętach, nie wypadają źle, tylko nie jestem przekonana co do wiązań...

#9 Ines

Ines

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 May 2014 - 08:39

wikstar ja ze swojej strony mogę ci polecić Fluxy - nie zamieniłabym ich na żadne inne. zresztą na forum możesz o tej firmie poczytać sporo dobrego
co do deski - jeździłam do tej pory na Sapiencie Seduction (PNB3 jest twardsza) i spełnił moje oczekiwania. od następnego sezonu stawiam zdecydowanie na park, dlatego zamieniłam Sapienta na Endeavora Vice
I've got the snowboard under my feet, I can fly so high, I can fall so deep...

#10 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 May 2014 - 16:50

deska Rossignol Diva Magtek
...
wiązania ... Burton Lexa Est/ Burton Scribe Est
...nie jestem przekonana co do wiązań...


Hmm, też nie jestem przekonany. Ale jakby tak użyć jakichś wkrętów albo zywicy to może dało by się tą deskę z tymi wiązkami jakiś połączyć :P

#11 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 May 2014 - 18:31

retro rozwiń temat, koleżanka zapewne nie wie nic o systemie EST Burtona i może Cię nie zrozumieć :-)

#12 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 May 2014 - 19:16

Pisała przecież że trochę poczytała o sprzętach :) Ale ok. Wiązań z systemem EST ( zwykle mają EST w nazwie :) ) nie połączysz z deską z klasycznymi dziurami (taką jak naprzykład wzmiankowany przez Ciebie Rossignol) ani 3D od Burtona. EST pasuje tylko do desek z kanałem produkowanych przez burka.

#13 wikstar

wikstar

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 May 2014 - 19:44

Pisała przecież że trochę poczytała o sprzętach :) Ale ok. Wiązań z systemem EST ( zwykle mają EST w nazwie :) ) nie połączysz z deską z klasycznymi dziurami (taką jak naprzykład wzmiankowany przez Ciebie Rossignol) ani 3D od Burtona. EST pasuje tylko do desek z kanałem produkowanych przez burka.


fakt, po napisaniu posta doczytałam o tym, w sklepie oglądałam standardowe wersje bez dopisku "est", które są na normalne dyski
http://www.burton.co...womens-bindings

abstrahując od tej pomyłki, wiązania byłyby ok?

#14 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 May 2014 - 09:59

Burek robi dobre wiązania. Zobacz, które stoją wyżej w hierarchii producenta i te weź. Ostatnio, po kilku sezonach na fluxach, wróciłem pokornie do burków i tak już raczej zostanie.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#15 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 May 2014 - 11:51

tak jak misiek napisał.... wiązania burka począwszy od średniej półki są wyśmienite.... te, które podałaś łapią się do tej kategorii.... tylko koniecznie non-EST :ok:
no board no fun!

#16 wikstar

wikstar

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 May 2014 - 23:01

super, dziękuję bardzo :) jutro wybieram się po butki, ale nadal rozważam czy duża różnica będzie między Rossignol Diva Magtek a Sapient PNB 3, różnica w cenie 400 zł... może jesteście w stanie polecić coś podobnego, ale np. starszy model? nie wiem czy zmieszczę się w budżecie, bo wiązania chciałabym kupić jakieś lepsze

#17 piter

piter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 May 2014 - 09:04

Ciężki wybór, ja jeździłem na Sapient PNB2 162 cm teraz na Rossignol Jibsaw 155.
Obie deski bardzo dobrze jeżdżą po trasie, trzymanie krawędzi ok, na lodzie lepszy Rossignol, ma MT, w puchu dają radę.
Z wiązań polecam Burton Cartel ( lub damski odpowiednik ) oczywiście bez EST.
Rossignol wydaje się lepszy, bardziej uniwersalny, ale za 400zł znajdziesz dobre używane / nowe wiązania.




#18 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 May 2014 - 09:33

Lexa byłyby doskonałe. Oprócz tego może coś z Flux lub tegoroczne Union Trilogy (Choć moja żona ich nie lubi :) )

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#19 wikstar

wikstar

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 May 2014 - 21:35

Eh...dziś już byłam w sklepie z zamiarem kupienia butów, był inny facet, i ten stanowczo odradzał mi Nothwave Wired, jakoby były za miękkie do Drake DL/ Burtona Lexa no i do Sapienta/ Rossignola.... więc chyba skończy się na tym, że nie kupię nic, bo bez sensu kupować deskę i wiązania bez butów

i właśnie znalazłam kolejną deseczkę, też przystępna cena, na forach porównywali ją do Sapienta

http://sklepsnowboar...duplikat-1.html

tylko nie ma MT, a podobno to dużo daje :?

Użytkownik wikstar edytował ten post 08 May 2014 - 22:09


#20 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 May 2014 - 09:55

ale to deska camberowa... więc po co jej MT? MT to patent który (to moja osobista refleksja) miał za zadanie poprawiać przyczepność rockerów na twardym lub lodzie i z tego co się orientuje nie ma camberów z MT bo nie ma to sensu

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)