Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Przedni Pasek Wiązania Nie Dociska Buta (Wiązania Sp Rx720)


29 replies to this topic

#1 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2014 - 19:08

Witam

Mam taki o to problem, że przedni pasek od wiązania nie dociska buta, "bimba"" sobie luźno :) , wszystkie możliwe śruby we wiązaniu są poprzestawiane do przodu. Jedynie został jeszcze biały pasek jak na 2 zdjęciu, który czystko hipotetycznie również można regulować, tylko nie mam pojęcia jak :) . Kółeczka na tym zdjęciu są oznaczone od dołu L,M,S ja czystko teoretycznie powinnam mieć S/M tylko jak to zmienić i czy to w ogóle jest możliwe? Czy, może po prostu ten zestaw ze sobą nie współgra i nic się nie da z tym zrobić?

Załączone miniatury

  • P1020628.JPG
  • P1020630.JPG
  • P1020629.JPG


#2 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 12 February 2014 - 22:37

Hej
A nie jest tak, że w zależności od potrzebnej długości przycina się pasek za odpowiednim otworem?
Przełóż ten szary "grzybek" do innej dziurki i (bez montażu na desce) sprawdź czy się zapina i dobrze trzyma buta. Jeśli będzie OK to przytnij pasek za grzybkiem, pamiętając żeby zostawić dość miejsca aby nie osłabić paska, a jednocześnie aby nie wystawał za wiązanie. Widziałem kiedyś podobny patent i była tam narysowana linia cięcia. Przyjrzyj się czy i u Ciebie nie ma.

#3 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 09:08

No tak jest tam linia ale, jest ale :) Tzn ten czarny grzybek jest jak pin od łańcucha rowerowego - czy jeśli wypchnę go na siłę to on się nie popsuje? Albo, chociaż, czy idzie takie coś dokupić? :)


* przed chwilą próbowałam to wycisnąć śrubokrętem i siedzi mimo, że użyłam sporej siły

Użytkownik izaw edytował ten post 13 February 2014 - 09:14


#4 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 13 February 2014 - 09:57

A możesz podesłać zdjęcie ja ten grzybek wygląda z obu stron?
Ja miałem troche inne rozwiązanie, bo to nie był grzybek tylko "większa konstrukcja" i on lekko wychodziła.

#5 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 10:44

Proszę, z zewnątrz, z wewnątrz i z przodu :)

Załączone miniatury

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg


#6 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 13 February 2014 - 11:03

Nie wygląda to groźnie....
Połóż pasek na płasko na blacie tak aby ten trzpień o mniejszej średnicy był na dole (pomiędzy paskiem a blatem) i zacznij dociskać palcami pasek dookoła trzpienia aż się schowa. Potem wyciągnięcie do końca powinno być formalnością ;-)

#7 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 14:04

udało się :) dzięki ale to nie była tylko formalność ;) Masakra, nie mam pojęcia po co przy wiązaniu s/m pasek był na długość l, bym chyba musiała mieć buta o wysokości z 40cm w samych palcach :)

#8 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 13 February 2014 - 14:16

Ważne, że się udało.

Powodzenia z cięciem ;-)

#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 14:36

w aktualnych wiazaniach nie ma aż tak znaczenia wysokość buta bo już w wiekszości wiązań są tzw. capstrapy które zapinasz na czubek nosa. w takim przypadku potrzebujesz ciut dłuższe paski niż jak byś zapinała od góry, dlatego też Ci wyszła taka duża szczelina bo żle zapinasz capstrapy ;)

Użytkownik Arec edytował ten post 13 February 2014 - 14:38


#10 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 13 February 2014 - 15:03

Patrzyłem na to i wydawało mi się, że raczej nie da się tak zapiąć, zerknij na foto jak wygląda to wiązanie http://snowsport.pl/...RX720_2010.html

Teraz jeszcze raz się przyglądnąłem wiązaniu i wygląda, że teoretycznie można dac go na cap-a ale budowa paska jest taka, że chwyci jedynie podeszwę buta i łatwo może się zsunąć. Wszystkie wiązania które do tej pory oglądałem a miały możliwoaść cap-owania to miały albo "daszek" (burton) albo pasek rozdzielony na 2 części (Flux, Union) tak aby trzymać czubek buta oraz jego górę.

Użytkownik slv edytował ten post 13 February 2014 - 15:21


#11 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 15:18

opis wiązania
  • Regulowany pedał gazu
  • Strapy 3D- trwałe i wytrzymałe
  • Regulacja długości pasków
  • Capstrap - możliwość zapięcia dolnego strapa na czubku buta
  • Płyta kompozytowa wzmacniana dodatkiem 20% fiberglasu - bardzo lekki i wyjątkowo wytrzymały materiał - to główna cecha odróżniająca zaawansowane wiązania od tanich i giętkich, łatwych do połamania wiązań z plastikową bazą
Jak dla mnie to capstrap ;)

Użytkownik Arec edytował ten post 13 February 2014 - 15:20


#12 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 13 February 2014 - 15:29

Przyznaje się, ze nie doczytałem specyfikacji bo patrzyłem na zdjęcia i zmylił mnie wygląd (bo miałem identycznie wyglądające strapy w moich pierwszych wiązaniach SP MFG)

Tak czy inaczej, mając doświadczenia z takim strapem, chyba bym nie zaufał temu rozwiązaniu i "normalnie" zapinał.

#13 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 15:35

Przyznaje się, ze nie doczytałem specyfikacji bo patrzyłem na zdjęcia i zmylił mnie wygląd (bo miałem identycznie wyglądające strapy w moich pierwszych wiązaniach SP MFG)

Tak czy inaczej, mając doświadczenia z takim strapem, chyba bym nie zaufał temu rozwiązaniu i "normalnie" zapinał.


kwestia capstrapa i jego spadania nie zawsze oznacze winę samego capstrapa...

przykład...mój capstrap z rome390 bardzo dobrze trzymał buta head bo był wąski i bardziej spiczasty...a w butach cirrus miałem czubek nosa już szeroki i nie by tak spiczasty co powodowało od czasu do czasu jego spadanie...

Capstrapy zawsze lepiej będą trzymać buta bo można mocniej go dociągnąć bezboleśnie ;)

Moim zdaniem niech koleżanka przetestuje i zapina na czubek buta ten capstrap...jeżeli będzie jej spadał w tedy niech zareaguje :)

pozdro

#14 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 13 February 2014 - 15:39

Racja, tym bardziej, że opreacja cięcia jest już nieodwracalna.

#15 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 16:35

To na bank nie jest w moim przypadku cap :) Już kiedyś w akcie desperacji próbowałam tak zapiąć ale raz, że to komicznie wyglądało (bo profil tego paska jest typowo nie capowy ;) a dwa, że się stabilnie nie miało możliwości nawet trzymać :)


Teraz jest wszystko ok



W załączeniu profil tego paska od wewnątrz. Jest też taka możliwość, że te wiązania mają może 2 wersje i/lub nowsze wersje są z capem (moje wiązania to model z 2010)

Załączone miniatury

  • 20140213163039427.jpg

Użytkownik izaw edytował ten post 13 February 2014 - 16:52


#16 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 16:59

to niby capstrapy, więc albo coś, żle zapinasz ;) albo te capstrapy są totalnie zdupy ;)

#17 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 17:12

wyobrażasz to sobie jako cap? Przy moim króciutkim bucie z jednej strony był materiał (ta biała wyściółka od samego dołu), a z drugiej strony buta jej w ogóle nie było :) Mimo wszystko, nawet jeśli to zapinać jak cap, to długość paska L była by tym bardziej za długa do wiązania s/m.


Fakt na tym pasku jest napisane tcs, czyli niby za cap może robić

Użytkownik izaw edytował ten post 13 February 2014 - 17:12


#18 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 17:35

ciężko cokolwiek sobie wyobrazić i na razie to wróżenie z fusów;) fajnie by było jak byś więcej zdjęć wrzuciła w szczególności z góry i zapiętym capstrapem...Jeżeli masz faktycznie buta małego to zdecydowanie musisz przyciąć, tylko pytanie jak bardzo...

#19 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 18:11

Proszę o to fotki jak to wygląda

edit jeszcze z góry

Załączone miniatury

  • P1020638.JPG
  • P1020639.JPG
  • P1020640.JPG
  • P1020641.JPG
  • P1020642.JPG
  • P1020643.JPG

Użytkownik izaw edytował ten post 13 February 2014 - 18:03


#20 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 February 2014 - 20:50

nie chce wchodzić na malkontenta ale wygląda na lekko luźny ten bucik.



Dodaj odpowiedź