Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Do Butteringu ?


38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wachu

Wachu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 February 2014 - 00:13

Siema , mam pytanie o deskę najlepiej nadającą się do butteringu ? Wiem , że musi być jak najbardziej miękka , tylko pytanie czy camber czy rocker ma znaczenie ? Trochę poczytałem i ludzie chwalą :

Rome Artifact 1985

czy ta deska to po prostu jej kolejne wydanie ?

http://crazysnow.pl/...ocker-2014.html

zastanawia mnie też ta deska :

http://crazysnow.pl/...robic-2014.html

Czy ta ich technologia TBT się nadaje ?

Oglądałem materiały z tymi deskami Flex Test i jedna i druga daje rade ..

taka deska też mi się rzuciła w oczy

http://supersklep.pl/i167627-deska-snowboardowa-si gnal-flat-park-154

W każdym bądz razie mam 176cm wzrostu i 75 kg , pytanie też o długość w tej chwili jeżdżę na 154 , a wiadomo , że krótsza deska będzie lepsza w kontroli, czy 150 lub bataleon 151 nie będą za krótkie ? Dopiero co zaczynam swoją przygode z butteringiem , więc można powiedzieć , że w tym jestem początkujący..

#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 February 2014 - 00:41

bierz tego signala flat parka...

artifact też spoko w szczególnosci ten 1985 tylko dla początkującej osoby może być trudniejszy bo to camber, ale jak bym miał wybierać między artifactami to wybrałbym 1985

p.s do butteringu nie musi być jak najmiększa... to kwestia zaawansowania...bardziej doświadczeni riderzy szukają już troszkę sztywniejszych.

#3 Wachu

Wachu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 February 2014 - 09:01

a na jakim rozmiarze się skupić ? 154 nie za długa , pewnie będzie nią trudniej kręcić ?

#4 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 February 2014 - 09:20

152 byłoby ok do freestyle.
Mama deskę o tym samym kształcie Signal FM Jake i ten profil jest bardzo ok. Jednak nie jest to deska przez swój radius do ciasnych zakrętów i szybkich zmian krawędzi.
Jest szersza w talii, stabilniejsza przy lądowaniach.

#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 February 2014 - 10:59

Ale desek do smarowania jest bez liku... każda firma ma po 2-3 modele które zrobią robotę. Pytanie tylko czy chcesz naleśnik czy żeby ta deska coś jeszcze potrafiła
Znajdziesz coś w Capita, w DC, Z moich marek Stepchild Latchkey i Powder sucks da radę, Endeavor Color, New Standard i taniutki Vice

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 Snow&Fun

Snow&Fun

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 07 February 2014 - 11:46

Jak Rome to Butterknife ;)

#7 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 February 2014 - 13:47

A ja chętnie protestowałbym New Standard ew BOD i Dirdbag

#8 Wachu

Wachu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 February 2014 - 08:58

a jeszcze pytanie na czym sie bardziej skupic na poczatek rocker camber hybryda flat miedzy wiazaniami , bo tego jest tyle , ze nie ogarniam ... ale chcialbym zeby tez decha nie byla na jeden sezon tylko na troche starczyla i do tego czasem zjechala w dol dowyciagu ..

#9 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 February 2014 - 09:23

Do typowych butterow flat lub rocker za wiazaniami najlepiej sie sprawdza.
Hybryda z ns czy liba ma camber za wiazaniami co powoduje, ze w tym miejscu wygina sie mniej. Ogolnie hybrydy nie dogniesz rownomiernie na calej dlugosci. Bedzie pracowac glownie w centrum, tam gdzie zgodnie z zalozeniem ma sie poddawac.
Jezdzilem na hybrydzie, obecnie mam flatowa deska nieco twardsza i mimo, iz jest twardsza ewolucje na tipie i tailu wychodza lepiej.

#10 Pchelek

Pchelek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2014 - 09:36

A jaką możecie polecić tanią deskę do butteringu? Będzie to moja druga deska na której będę się uczyć tylko flattricków, dlatego nie musi mieć żadnych innych zalet. Chciałbym tylko żeby cena była niska bo z tych desek co polecacie wszystko +1000zł

#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2014 - 10:33

Endeavor Vice miękki rocker na bazie modelu Color 799,- - do nauki jak znalazł lub Stepchild Dirtbag

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#12 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2014 - 13:00


Endeavor Vice miękki rocker na bazie modelu Color 799,- - do nauki jak znalazł lub Stepchild Dirtbag


Marcin07 możesz coś więcej powiedzieć o tych deskach?, wszczególności chodzi mi np. jak się zachowuje przy nose-tail rollach? czy deska łatwo puszcza na tailu i nose przy robieniu nose-tail rollu? czy trzeba użyć troszkę większej siły? czy przy shifty outside270 fleks poprzeczny raczej pomoże, czy jednak trzeba się mocniej przyłożyć, jak nose-tail pressy siadają? czy przy więkzszej prędkości deska dobrze odda przy wyjściu np. air to fake? czy przy tail bloku, tail łatwo puści, czy też trzeba mocniej się przyłożyć?
i zapomniałbym najważniejszym...lepiej wybrać dłuszą troszkę, czy można pozwolić sobie na krótszą?

pozdro

Użytkownik Arec edytował ten post 24 February 2014 - 13:28


#13 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2014 - 15:33

Aro... wiem że masz gorszy okres i Twoje Ego szaleje przy fejmie prorajdera ale ogarnij sie... To dwie dobre deski do nauki flatów i bez tego co ja tu więcej napiszę za nimi stoi doświadczenie ludzi którym Ty do pięt nie dorastasz. Pokaż najpierw jak taki prorajder jak Ty wyjaśnia te triki a potem piszmy elaborat dla początkujących.
Chill chłopaku, czekan w garść i idż szukać śniegu.

PS. Co więcej obie są zgodne ze specyfikacją

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#14 Snow&Fun

Snow&Fun

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 24 February 2014 - 17:04

Do typowych butterow flat lub rocker za wiazaniami najlepiej sie sprawdza.
Hybryda z ns czy liba ma camber za wiazaniami co powoduje, ze w tym miejscu wygina sie mniej.


Skate Banana Liba i ogólnie deski Mervina z oznaczeniem BTX mają flat-rocker-flat.

Marcin07
Z tego co widzę to Ty ostatnio masz problem i robisz jakieś niepotrzebne spiny. Jak się chłopak o coś Ciebie pyta to mu odpowiedz jak rajder rajderowi a nie go atakujesz.

#15 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2014 - 17:22

Aro... wiem że masz gorszy okres i Twoje Ego szaleje przy fejmie prorajdera ale ogarnij sie... To dwie dobre deski do nauki flatów i bez tego co ja tu więcej napiszę za nimi stoi doświadczenie ludzi którym Ty do pięt nie dorastasz. Pokaż najpierw jak taki prorajder jak Ty wyjaśnia te triki a potem piszmy elaborat dla początkujących.
Chill chłopaku, czekan w garść i idż szukać śniegu.

PS. Co więcej obie są zgodne ze specyfikacją


Panie Marcine specyfikacje desek każdy z nas na tym forum zna i bez problemu może sobie ją sprawdzić, ale nie każdy z nas ma możliwość na tych deskach jeżdzić, więc jako, że Ty je polecasz to pytam Ciebie... jak sobie deska radzi w/w przezemnie trikach osobiście dla mnie to bardzo istotna rzecz bo żadna specyfikacja deski mi w tym wyborze nie pomoże...Pamiętaj, że forum polega na dzieleniu się przedewszystkim wrażeniami z jazdy. Druga ważna rzecz to jak zauważyłeś nigdzie nie napisałem, że te deski się nie nadają poprostu chciałem się dowiedzieć o niej czegoś więcej i mieć jakieś mniej więcej porównanie do innych desek np do Park Rockera, czy do Nitro Haze itd.

pozdro

#16 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2014 - 17:45

Zatem zamiast wygrzebywać wszystko i opisywać od nowa Aro odsylam do lektury tematów o Endeavor Color do sezonu 12/13 bo to jest ta sama deska pozbawiona stringera karbonowego. Jeśli będziesz zaintersowany - w końcu nie znam Twoich możliwości jeśli idzie o w.w. triki - widziałem Cie tylko z czekanem lub skaczącego na poduchę, zakopującego się w lasku lub na ujęciach z FR niczym z mojego filmu wakacyjnego - mogę Ci ją udostępnić, problem w tym że przestaleś być osobą bezstronną. Opinia wśród ludzi którzy przesiadli sie z w.w. Colora na Vice jest taka że róznicy prawie nie ma. O dziwo pop wiele nie stracił, a deska nie zmiękła znacząco. Co więcej wszyscy tą zmianę odebrali na plus. Różnica kosmateyczna, stąd n.p. w modelu Guerilla również nie ma "ulepszaczy".
Więcej - aby uzyskać w miarę bezstronne opinie o desce odsylam Cie do Ariela z INARI, który po obiejachniu kilku desek poprosił mnie o udostępnienie mu właśnie Colora z sezonu 12/13 - ta deska siadła mu najlepiej.
Ja nie objeżdzam desek które są dla mnie za male podobnie jak i zapewne Ty nie pakujesz się na deski 165 wide, od tego powtarzam - mam grono ogarniętych rajderów i przyjaciół potrafiących powiedzieć coś konstruktywnego i zgodnego z prawdą (Na tej konstrukcji jeździ Ejkej, Basia i Ariel) Myślę że szczególnie opinia Ariela bylaby konstruktywna - mogę poprosić go o szczegółową odpowiedź na Twoje pytanie jak deska dokłądnie zachowuje się w tych aspektach które Cie interesują.

Ta dyskusja nie ma sensu bo nie chodzi w niej o merytorykę - ta jest pozorna - zaproponowałem na podstawie dostępnej mi wiedzy dwie deski z moich kolekcji które mogą sprawdzić się najlepiej dla soby początkującej - zaczynającej przygody z flatem.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#17 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2014 - 18:25

Zatem zamiast wygrzebywać wszystko i opisywać od nowa Aro odsylam do lektury tematów o Endeavor Color do sezonu 12/13 bo to jest ta sama deska pozbawiona stringera karbonowego. Jeśli będziesz zaintersowany - w końcu nie znam Twoich możliwości jeśli idzie o w.w. triki - widziałem Cie tylko z czekanem lub skaczącego na poduchę, zakopującego się w lasku lub na ujęciach z FR niczym z mojego filmu wakacyjnego - mogę Ci ją udostępnić, problem w tym że przestaleś być osobą bezstronną. Opinia wśród ludzi którzy przesiadli sie z w.w. Colora na Vice jest taka że róznicy prawie nie ma. O dziwo pop wiele nie stracił, a deska nie zmiękła znacząco. Co więcej wszyscy tą zmianę odebrali na plus. Różnica kosmateyczna, stąd n.p. w modelu Guerilla również nie ma "ulepszaczy".
Więcej - aby uzyskać w miarę bezstronne opinie o desce odsylam Cie do Ariela z INARI, który po obiejachniu kilku desek poprosił mnie o udostępnienie mu właśnie Colora z sezonu 12/13 - ta deska siadła mu najlepiej.
Ja nie objeżdzam desek które są dla mnie za male podobnie jak i zapewne Ty nie pakujesz się na deski 165 wide, od tego powtarzam - mam grono ogarniętych rajderów i przyjaciół potrafiących powiedzieć coś konstruktywnego i zgodnego z prawdą (Na tej konstrukcji jeździ Ejkej, Basia i Ariel) Myślę że szczególnie opinia Ariela bylaby konstruktywna - mogę poprosić go o szczegółową odpowiedź na Twoje pytanie jak deska dokłądnie zachowuje się w tych aspektach które Cie interesują.

Ta dyskusja nie ma sensu bo nie chodzi w niej o merytorykę - ta jest pozorna - zaproponowałem na podstawie dostępnej mi wiedzy dwie deski z moich kolekcji które mogą sprawdzić się najlepiej dla soby początkującej - zaczynającej przygody z flatem.


Marcin Ariela znam, pamiętam nawet jak w 2009 roku objeżdzał deski Rome SDS, słynny jego filmek z butteringiem był nagrany na Artifacie w Livigno, latał także na postermani itd. jeżeli bym go zapytał o prównanie desek wrzuconych przez Ciebie z deskami Rome to podejrzewam albo nawet napewno ładnie by mi przedstawił wszystko za i przeciw, więc jeżeli będę chciał znać opinie Ariela to zapytam jego a nie Ciebie...mnie interesuję Twoje zdanie wszczególności, że tutaj dużo osób może nieznać Ariela. Ja ze względu, że bardzo szanuję Ariela nie mam zamiaru, za każdym razem do niego wydzwaniać lub pisać, zapytaniami o deski i na podstawie jego opinii wypowiadać się na forach... Każdy na forach opiera opiniuję na własnych odczuciach a nie cudzych...Czasami lepiej lub gorzej ale chłopaki się starają, Ty za to urządziłeś tutaj sobie na tym forum jeden wielki sklep dla swoich marek itd. w dodatku atakując mnie i innych itd...Co do mojej bezstronności to akurat w tym temacie teraz i tutaj jestem bardzo bezstronny.

#18 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 February 2014 - 19:29

Myślę że na początek to osoba szukająca deski do nauki może z pewnością pominąć Waszą wymianę zdań :)

co do deski do nauki to osobiście w tym roku zacząłem coś próbować w omawianym stylu i próbuję na Rome Artifact Rocker, po niestety krótkawym sezonie stwierdzam że jeżeli ważysz 75 kg to będziesz na granicy tej deski. Mam podobną wagę prawie 80 przy wzroście 185 i do prostych tricków tj. pressów ogólnego nauczenia się jak miekka deska na stoku reaguje to się sprawdzi na pewno idealnie. Ale jest to naprawdę miekka decha i możesz poczuć że brakuje jej pop'a szczególnie że jest to flat + rocker. Sprawdza się za to idealnie na jib.
  • Marcin07 lubi to

#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2014 - 20:36

Swego czasu wszyscy zachwycali sie Parkrockerem mimo że to też deska rocker/park/rocker - czyli analogiczny profil ale deska ta miała fajny pop. Profil tu jest połową sukcesu. Słaby pop deska (Artifact) zawdzięcza budowie rdzenia. Miękki rdzeń kompoztytowy - od którego odchodzi nawet Capita - właściciel fabryki do ktorej należał ten patent - poszedł w analogicznym modelu w przyszłym roku w rdzeń drewniany. Nie zmienia to faktu że i taka konstrukcja ma swoich fanów.
Na początek zatem brałbym miękką deskę ale z popem. Rocker lub flat.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2014 - 21:13

Obejrzyj film z wierchomli, masz tam w rolach glownych oprocz riderow signal flat park. Ta deska jest super miekka, uwazam ze za miekka, ale jak taką wlasnie chcesz to bedzie siedziec. Jak sobie podskoczysz, to flat przyda sie nieco lepiej niz flatrocker.
Eneavora Color nie testowalem, ale jak pisza konstrukcyjnie spasuje. Rekomendacje tu na forum ma zacne.