Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Problem Z Ustawieniem Wiązań, Pomożecie ? :d


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2014 - 21:04

Siemanko, otóż mam problem. Mam deskę Adapt Icon 150cm, szerokość 24,4cm przy moim ustawieniu stance ok 25,2cm. Posiadam wiązania marki option modelu niestety nie znam, wiązania kupiłem uniwersalne, mam ustawione na rozmiarze najmniejszym. Moje buty to DC Phase rozmiar 43, długość wkładki 28cm . Gdy wiązania są ustawione na desce po środku problem pojawia się po wsadzeniu buta. Buty wystaja z przodu o jakieś +/- 2cm natomiast z tyłu więcej o ponad 1cm więcej. Problem znika gdy w talerzyku wiązania przesune do przodu aczkolwiek wtedy wiązania są nierówno ustawione na desce, pedał gazu maksymalnie schowany.

Wiązania ustawione po środku -> but z tyłu wystaje bardziej
Dołączona grafika

Wiązanie ustawione bliżej przedniej krawędzi -> but wystaje mniejwięcej po równo
Dołączona grafika Dołączona grafika

PS. Jeźdzę na kaczuche, aktualne kąty którymi sie bawiłem w domu to ok 18,-6. Zdjęcia przedstawiają but z ustawieniem -6.

Użytkownik fitte edytował ten post 09 January 2014 - 21:36


#2 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2014 - 21:23

Wrzuć zdjęcia jeszcze raz ;)

#3 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2014 - 21:36

Wrzuć zdjęcia jeszcze raz ;)


Zrobione, działa??

#4 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2014 - 21:55

Działa. Ze zdjęcia 2 i 3 wnioskuję, że wiązanie nie jest na środku deski, ale może błędnie. Zrób foto z góry jak możesz jeszcze. Jeżeli jest jak widzę, na moje ślepe oczy to cofnij wiązanie do tyłu na śrubkach, wysuń pedał przód i.. czekaj na śnieg :-)

#5 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2014 - 22:02

Zrób takie foty jak 2 i 3 ale z butem w środku, jak masz pedał gazu ustawiony?

#6 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2014 - 22:36

Działa. Ze zdjęcia 2 i 3 wnioskuję, że wiązanie nie jest na środku deski, ale może błędnie. Zrób foto z góry jak możesz jeszcze. Jeżeli jest jak widzę, na moje ślepe oczy to cofnij wiązanie do tyłu na śrubkach, wysuń pedał przód i.. czekaj na śnieg :-)


Zgadza sie, napisałem, że wiązanie na tych zdjęciach jest ustawione nierówno. Jeśli cofnę wiązania do tyłu na srubkach to bedzie jeszcze gorzej i but będzie bardziej wystawał z tyłu.

Pedał gazu maksymalnie schowany. Zdjęcia z wiązaniami ustawionymi równo: https://plus.google....012179054350017

Użytkownik fitte edytował ten post 09 January 2014 - 22:37


#7 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2014 - 23:24

Wszystko wskazuje na to, że stopa cudownie Tobie nie zmaleje. A to oznacza, że pod te wiązki i but powinieneś mieć szerszy blat. Jeżeli nie masz takiej opcji na zamianę / wymianę sprzętu to ustaw wiązki w osi deski na śrubkach ale przy prawidłowo ustawionym pedale gazu. Wystaje ten kajaczek i będzie, więc ustaw symetrycznie i zobacz czy będziesz haczył przy jeździe.

#8 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2014 - 23:29

Zrób zdjęcia tak jak 2 i 3 z pierwszego postu, z poziomu krawędzi ale z butem w środku, na takich zdjęciach najlepiej widać co i jak, po samych wiązkach ciężko jest coś stwierdzać (wiązania idealnie na środku). Chociaż skoro stwierdzasz że wiązki ustawione bliżej krawędzi frontside, gdzie but wystaje w miarę po równo to tak bym zostawił.

Użytkownik neox edytował ten post 09 January 2014 - 23:33


#9 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2014 - 23:30

Haczyć raczej nie powinienem, sprawdzałem na 'sucho' w domu. Raczej zależy mi czy będzie róznica w właściwosciach jezdnych. Wiązania rozumiem maja być ustawione prosto na desce? czyli tak jak na zdjeciach powyżej?

#10 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2014 - 23:36

Haczyć raczej nie powinienem, sprawdzałem na 'sucho' w domu. Raczej zależy mi czy będzie róznica w właściwosciach jezdnych. Wiązania rozumiem maja być ustawione prosto na desce? czyli tak jak na zdjeciach powyżej?


Wiązania nie muszą leżeć idealnie w osi blatu, sam mam wysunięte o jakieś 3mm do przodu, po to jest możliwość regulacji na insertach, weź pod uwagę że na krawędź backside'ową jest łatwiej przejść.

Użytkownik neox edytował ten post 09 January 2014 - 23:36


#11 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2014 - 14:59

Mam nadzieje, ze z tych zdjęc więcej wywnioskujecie. Wiązanie jest ustawione bliżej przedniej krawędzi na -6 stopni.

https://plus.google....265322133665313

#12 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2014 - 15:34

nie widzę tu jakiejś szczególnej tragedii... myślę po zdjęciach, że jest w miarę ok...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#13 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2014 - 16:17

Czyli wiązanie może być bliżej przedniej krawędzi? Nie będzie to mialo wiekszego wpływu na jazdę ?

#14 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2014 - 18:03

Jest ok, nie masz możliwości bawienia się pozycją heelcup'a więc niech tak zostanie jak jest. Może być bliżej przedniej krawędzi, sam tak mam i nie poczułem żadnej różnicy, u mnie pięta wystawała jakieś 3cm a palce tylko 1cm, większość nadrobiłem właśnie heelcup'em, resztę na insertach :)

#15 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 January 2014 - 20:09

Problemem tu nie jest, ani za wąska deska, ani za duży but. Problemem są wiązania, w zasadzie ich rozmiar.
Jeśli można by było przesunąć je o jedno oczko w stronę palców, to byłoby super.
Na ten moment za dużo wystaje kanciastego tyłu buta, co grozi podcinaniem w miększych warunkach i szorowaniem butami o stok na każdym backside.
Za mało natomiast wystaje buta z przodu, albo inaczej, gdyby go wystawało ten cm więcej kontrola i stabilność na fs byłaby sporo lepsza.
Najlepszy pomysł to wymienić wiązania na mniejsze...

#16 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2014 - 13:36

Wiązanie na zdjęciach powyżej jest już ustawione jak najbliżej przedniej krawędzi, bardziej juz nie mogę ponieważ pedał gazu będzie wystawał :) Ogólnie teraz mi sie wydaje ze but wystaje mniejwięcej po równo. Też rozważalem zły dobór wiazań i widocznie cos w tym jest aczkolwiek na chwile obecną na taką wymiane mnie nie stać.



Dodaj odpowiedź