Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawienie Wiązań Pomocy ! :d


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dudi

Dudi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 December 2013 - 14:33

Siema :D
Kupiłem swoją drugą deske i mam problem z ustawieniem wiązań zrobiłem pare fotek może doradzicie mi co mam zmienić ?
Mam jeszcze pytanko czy buty nie wystają za dużo poza krawędź deski ?
Z góry dzięki

5 !
1388409167880.jpg

1388409177479.jpg

1388409316634.jpg

1388409335731.jpg

Jeszcze dopisze że chciałbym mieć ustawiano wiązania pod park. Teraz mam ustawione 15/0 i tak mi się dobrze jeździ ale podobno pod park lepiej 15/-15 , 12/-9 ?
A no i co z łyżką ma być na maxa do tyłu czy pod kątem ?

#2 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 December 2013 - 17:03

Witam,
może wiele nie pomogę ale może. Jak przestawiałem wiązania z archaicznego 30/15 to od razu przeszedłem na 12/-12 i początkowo było ciężko się przestawić, ale po 2 wyjazdach już byłem przekonany do zmiany ( zaadoptowałem się ). Jak dla mnie im bliżej symetrycznego ustawienia nóg (kąty wiązania identyczne) i wiązań względem nosa i tyłu ( jak po polsku to dziwnie brzmi :)) tym łatwiej będzie podczas jazdy w wolnym stylu ( nie będzie angielskich słów). Jeżeli chodzi o wielkość kaczki to nie przesadź ze skrętem stóp możesz nawet zacząć do delikatniejszych ustawień 9/9 albo niepełnej symetrii. Podejrzewam że po 2-3 dniach testów znajdziesz pod siebie ustawienie.
Pozdro
PS. Kaj ty masz śnieg na parku?

#3 Dudi

Dudi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 December 2013 - 21:34

Dzięki trochę mi pomogłeś z tymi ustawieniami :)
Jeszcze mnie ta łyżka męczy bo niektórzy mówią że na maxa do tyłu a w instrukcji obsługi wiązań pisze że do jazdy fs ustawić ją pod kątem (niby lepsze wybicie).

A śniegu jeszcze nie ma, ale wole już być przygotowany :D

#4 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 December 2013 - 21:43

Co do łyżki, trochę dyktuje jej ustawienie sama budowa buta. Łyżka powinna być tak ustawiona aby jak największa powierzchnia buta się o nią opierała. Oczywiście można tym później trochę manipulować ale bez przesady. Ale nie przesadzał bym z pochylaniem łyżki. Można jeden może 2 ząbki pochylić, ale czasem to bardziej meczy niż pomaga. Przydatne może sie okazac wtedy gdy masz problem z utrzymaniem "niskiej pozycji" tzn. jeździsz na wyprostowanych nogach.



Dodaj odpowiedź