Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Potrzebna Pomoc W Zakupie .. Gnu , Lib Tech Czy Cos Innego?


24 replies to this topic

#1 Iroo

Iroo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 17:37

Dobry !
Założyłem nowy temat bo jakoś konkretnego nie znalazłem .... Mianowice krotko zwiezle i na temat.... jezdze na desce 4 lata i postanowailem w tym roku zmienić na coś lepszego. Mam 184 cm wzrostu wagi 85kg smigałęm na desce 160 cm. Interesuje mnie jazda głownie po stoku wmiare szybka często smigam po pracy i stok jest juz lodowaty... :huh2: , i od czasu do czasu pyknąć jakiego skoka :twisted:. Pyatnie Moje brzmi "jaka deske zakupić"? zastanawailem sie nad kupnem... + wiązania custom Burtton

http://allegro.pl/gn...3773329644.html
http://allegro.pl/li...3787109619.html

bardziej jestem za Gnu aczkolwiek chciałbym zeby się ktoś wypowiedział... zależy mi na czase.

Pozdrawiam irek !

#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 17:58

jeśli faktycznie do jazdy, to 160 będzie chyba minimalną długością... natomiast do jazdy w obydwu stajniach można raczej znaleźć lepsze typy...
niestety jeździłem tylko na sb i jestem tym wyjątkiem, którego ta deska nie zaczarowała... może powinienem kiedyś do tematu wrócić...
więcej na pewno napisze marek...
ja mogę polecić parę innych desek do jazdy, ale nie wiem czy tego oczekujesz...
natomiast na pewno nie te wiązania...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 18:11

Wiązania z Burtona to Mission,Malavita lub Cartel jeśli lubisz twardo.
Co do desek, to najpierw zaznaczam,że ten Lib Tech z ogłoszenia nie ma gwarancji, pomimo,że jest nowy. Taniej o 100zł,ale coś za coś.

Co do desek, to generalnie Gnu Carbon Credit wystarczy do przyjemnej normalnej jazdy i delikatnego freestylu. Lodu na tej desce nie masz się co obawiać.
Lib Tech Skate Banana ma inny rdzeń, większy pop,lżejszy ślizg i jeszcze parę małych różnich technologicznych.
Kupiłbym Gnu i zainwestował w dobre wiązki. Tak to podsumuję.

PS. Szybka jazda to też względne pojęcie. Ogólnie na Gnu Carbon jeździ się bardzo stabilnie. Jeśli jednak chcesz czegoś przede wszystkim do szybkiej jazdy to albo coś z C2 BTX jak np Gnu Riders Choice lub z C3, np Lib Tech Hot Knife czy Lib Tech Phoenix.

#4 Iroo

Iroo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 18:24

jeśli faktycznie do jazdy, to 160 będzie chyba minimalną długością... natomiast do jazdy w obydwu stajniach można raczej znaleźć lepsze typy...
niestety jeździłem tylko na sb i jestem tym wyjątkiem, którego ta deska nie zaczarowała... może powinienem kiedyś do tematu wrócić...
więcej na pewno napisze marek...
ja mogę polecić parę innych desek do jazdy, ale nie wiem czy tego oczekujesz...
natomiast na pewno nie te wiązania...


wiekszośc tylko do jazdy bedzie mi służyła, a co do wiązań to tylko moja propozycja , czekam również na jakieś propozycje. Praxx jaki komplet byś mi zproponował?? Dodam ze nie chciałbym zeby komplet przekroczył 2500 zł. aczkolwiek to jest sprawa dyskusyjna :P no i chciałbym na weekendzie coś już poszalec. :)

Wiązania z Burtona to Mission,Malavita lub Cartel jeśli lubisz twardo.
Co do desek, to najpierw zaznaczam,że ten Lib Tech z ogłoszenia nie ma gwarancji, pomimo,że jest nowy. Taniej o 100zł,ale coś za coś.

Co do desek, to generalnie Gnu Carbon Credit wystarczy do przyjemnej normalnej jazdy i delikatnego freestylu. Lodu na tej desce nie masz się co obawiać.
Lib Tech Skate Banana ma inny rdzeń, większy pop,lżejszy ślizg i jeszcze parę małych różnich technologicznych.
Kupiłbym Gnu i zainwestował w dobre wiązki. Tak to podsumuję.

PS. Szybka jazda to też względne pojęcie. Ogólnie na Gnu Carbon jeździ się bardzo stabilnie. Jeśli jednak chcesz czegoś przede wszystkim do szybkiej jazdy to albo coś z C2 BTX jak np Gnu Riders Choice lub z C3, np Lib Tech Hot Knife czy Lib Tech Phoenix.


ta deska w ogłoszeniu to tylko przykładowy. Jak wybiore zestaw to jade do sklepu i kupuje.
Jeszcze co do rozmiaru bo chyba już wszytko wiem no i w jakie te wiazania zainwestować najlepiej zeby byly wygodne. :) 159 czy mniejsza wieksza?

Użytkownik Iroo edytował ten post 18 December 2013 - 18:29


#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 18:28

a jaki masz rozmiar buta..?
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 Iroo

Iroo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 18:34

a jaki masz rozmiar buta..?


Rozmiar 45 wkładka 29,5

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 18:41

jeśli but nie jest pomniejszany, to może być potrzebna szersza deska, jak pomniejszany to mieści się na normalne...
never summer premier f1 163 - bez kompromisów... http://boardshop.pl/...f1-163-410.html
jak coś mniej ortodoksyjnego sl 161... http://boardshop.pl/sl-161-399.html lub szersza wersja legacy...

endeavor bod 161 jeśli jest z ubiegłego roku... http://www.prosnow.p...or-bod-155.html lub tegoroczna - trochę drożej...
ewentualnie next 162... http://www.prosnow.p...r-next-w14.html

no i oczywiście coal 163... http://sklepsnowboar...coal-xt-12.html

wiązania tak jak pisał marek z burtka cartel, malavita, ostatecznie mission lub flux sf45 czy tt...

Użytkownik praxx edytował ten post 18 December 2013 - 18:42

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 Iroo

Iroo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 20:33

w sumie to już mam lekki metlik w głowie.... Poczekam jeszcze do konca tygodnia , moze sie ktoś jeszcze wypowie.. :) i zadecyduje.

#9 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 December 2013 - 20:43

Jakby Ci się udało wypożyczyć dechę na testy albo poczekać i pojechać protestować np do Mosorny Groń gdzie MarekS robi weekend testowy to na pewno dobierzesz sobie coś odpowiedniego. Ja nie czekałem co prawda ale nie żałuję.
Pozdrawiam,
Grzeg

#10 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 21:10

ewentualnie test drive vol.5 w drugi weekend stycznia, ale nie będzie raczej never summera...
ogólnie to co ci poleciłem, to sprzęt, który moim zdaniem jest stworzony do jazdy... moim zdaniem tzn. znam go lepiej niż z obrazka w necie czy katalogu, no i co ważne nie mam nic wspólnego z handlowaniem takim towarem, co nie znaczy, że koledzy, którzy dealują się nie znają na sprzęcie... przeciwnie...
weź też pod uwagę, recenzję miśka na temat travisa r. w odpowiednim dziale... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#11 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 22:56

Do szybkieja jazdy Travis moglby byc idealem jesli masz umiejetnosci by go wykorzystac. No i jest ciut szerszy, wiec idealnie pod Twoj but. W innym przypadku bralbym deske wide, normalne 25 cm w talii to wedlug mnie za malo.

#12 Iroo

Iroo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2013 - 09:59

Jakby Ci się udało wypożyczyć dechę na testy albo poczekać i pojechać protestować np do Mosorny Groń gdzie MarekS robi weekend testowy to na pewno dobierzesz sobie coś odpowiedniego. Ja nie czekałem co prawda ale nie żałuję.
Pozdrawiam,
Grzeg


Grzeg a jaki zestaw zakupiłeś ??

ewentualnie test drive vol.5 w drugi weekend stycznia, ale nie będzie raczej never summera...
ogólnie to co ci poleciłem, to sprzęt, który moim zdaniem jest stworzony do jazdy... moim zdaniem tzn. znam go lepiej niż z obrazka w necie czy katalogu, no i co ważne nie mam nic wspólnego z handlowaniem takim towarem, co nie znaczy, że koledzy, którzy dealują się nie znają na sprzęcie... przeciwnie...
weź też pod uwagę, recenzję miśka na temat travisa r. w odpowiednim dziale... :ok:


Na testy sie wybieram no ale czekać aż do tego czasu bez deski to troche wyjazdów mnie o mnie....

Do szybkieja jazdy Travis moglby byc idealem jesli masz umiejetnosci by go wykorzystac. No i jest ciut szerszy, wiec idealnie pod Twoj but. W innym przypadku bralbym deske wide, normalne 25 cm w talii to wedlug mnie za malo.


No z tymi umiejetnosciami to hmm wyglada to tak ze postawilem w tamtym sezonie na "szybka jazde" no ale na desce ktora posiadałem było cieżko (Oxygen 160cm / wiazania drake jak sie nie myle także szału nie było).
Tak więc przespałem się z tematem i wydaje mi się ze dla mnie najlepsza opcja bedzie zakupić jak Marek S.pisał "Gnu Carbon Credit wystarczy do przyjemnej normalnej jazdy"" Ewentualnie http://allegro.pl/de...3730321673.html , Poszaleć sobie jeden sezon na jednej z takich zyletek a pożniej zakupić faktycznie Lib Tech Hot Knife czy coś w tym stylu :excited:
Co do wiazań to tylko z.w Burtona polecacie? :)

Użytkownik Iroo edytował ten post 19 December 2013 - 10:00


#13 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2013 - 10:04

nie no jeszcze fluxy sf45 ewentualnie tt... może coś z uniona, ale nie znam tematu... ktoś niech się wypowie...
legacy jak najbardziej spoko... daje radę, a w puchu miło zaskakuje... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#14 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2013 - 10:55

Iroo, ja kupiłem tylko dechę Never Summer Proto HD 157cm. Możesz znaleźć opis w dziale Opinie o deskach. Używam wiązań Drake Fifty z 2011 i buty DeeLuxe Ficht ID chyba też z 2011.
Rozważałem Carbon credit i nawet do moich 182cm/85kg fabryka doradziła 156cm. Zapytałem też o Metal Guru i tu polecili raczej 158cm.
Z NS jestem zadowolony ale i tak z chęcią bym przetestował coś z fabry Mervina no i dechy DC.
Jeśli chodzi o wiązki to nie jestem ani zadowolony ani nie. Z chęcią też bym wypróbował sławione fluxy. Mam jeszcze Ride LX i może przy najbliższym wyjeździe je wypróbuję.
pozdro, G

#15 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2013 - 11:05

Do Carbon Credita czy Skate Banany można też polecić Union Force. Wiem,że są niby problemy z dolnym paskie. Ale teraz dostał je najlepszy polski freestylowiec Piotr Janosz, siedzi w usa od 3 tygodni jeżdżąc dzień w dzień i nic się nie dzieje. Chyba,że na skocznie nie trzeba zapinać pasków, czekam na takie teorie;)
Poza tym wiązki Burtona są super, ja osobiście polecam Mission lub też Malavita, Cartel za twardy według mnie.

Z tego co piszesz, będziesz już zadowolony z Gnu Carbon Credit. Ale oczywiście opcji masz parę.

#16 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2013 - 11:39

Marek macałem wczoraj noworoczne Burtony i Cartel miał miększy hiback od Malavity, chyba od Missiona też zresztą. W sklepie powiedzieli mi to samo. Tak jakby w nowych modelach 2014 burek pozamieniał nazwy modeli... true ?

#17 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2013 - 13:14

Tzn Cartel jest juz twardym wiazaniem dajacym wieksza kontrole i oparcie, wiec wyzszy highback w tym modelu w sumie by mnie nie dziwil..

#18 Iroo

Iroo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2013 - 16:36

Witam ! Pochwale się zakupem maszynki , wiązania BURTON mission , decha GNU 159 :) I od razu dzięki za pomoc :) Załączony plik  dercgha.jpg   330.51 KB   81 Ilość pobrań

Pozdrawiam Irek!

Użytkownik Iroo edytował ten post 23 December 2013 - 16:38


#19 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2013 - 16:38

czekam na infojak Ci sie jezdzi. Missiony? Stawialem na nie lub Union Force;)

#20 Iroo

Iroo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2014 - 19:23

czekam na infojak Ci sie jezdzi. Missiony? Stawialem na nie lub Union Force;)


SZatan na stoku >:D >:D Dzięki jeszcze raz za rady ! POLECAM TAKI ZESTAW :P