Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Flachau


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2010 - 10:54

Wybieram się tam po raz pierwszy na początku marca.

Czy ktoś zna tę miejscówkę?
no board no fun!

#2 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2010 - 10:56

Wybieram się tam po raz pierwszy na początku marca.

Czy ktoś zna tę miejscówkę?


no dobra... wróciłem... na początek powiem tylko, że było zajefajnie! jak ochłonę opiszę miejscówkę bardziej szczegółowo http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif
no board no fun!

#3 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 08 March 2010 - 15:53

no dobra... wróciłem... na początek powiem tylko, że było zajefajnie! jak ochłonę opiszę miejscówkę bardziej szczegółowo :D


byłem tam kilka razy,jest ultra śpass,a że byłem tak dobrych kilka lat temu to już inna sprawa,wiem tylko że jest tam jeszcze więcej wyciągów niż było heh,a myślałem że więcej się nie da:):P
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#4 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2010 - 10:15

byłem tam kilka razy,jest ultra śpass,a że byłem tak dobrych kilka lat temu to już inna sprawa,wiem tylko że jest tam jeszcze więcej wyciągów niż było heh,a myślałem że więcej się nie da:)Dołączona grafika


a jednak się da..., może nie mam jakiegoś wielkiego alpejskiego doświadczenia, ale takiej ilości tras i wyciągów w jednym miejscu jeszcze nie widziałem... jest tam wszystko czego sobie można sobie zażyczyć:hahaha: wszelkie rodzaje tras zjazdowych, wszelkie rodzaje wyciągów i kolejek (no może z orczykami bieda, ale to raczej nie problem), trasy freeridowe, parki, rynny...

byłem tam 4 dni i nie zaliczyłem nawet połowy tych darów natury i cywilizacji

polecam dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania!
no board no fun!

#5 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 09 March 2010 - 19:04

jest tam wszystko czego sobie można sobie zażyczyć:hahaha: wszelkie rodzaje tras zjazdowych, wszelkie rodzaje wyciągów i kolejek (no może z orczykami bieda, ale to raczej nie problem), trasy freeridowe, parki, rynny...


ale o ktorym Flachau ty piszesz?, bo albo piszesz o calym SkiAmade, czyli o Flachau, Flachau Winkl, Zauchensee, Radstadt, Altenmarkt, itp., albo mocno przesadzasz.

Moze i maja tam duzo tras, ale jak dla mnie to jest super osrodek ale narciarski, albo jak ktos lubi po trasach jezdzic mozliwie zadko je powtarzajac, gdyz ze wzgledu na wysokosc pare km dalej lub blizej znam zdecydowanie lepsze miejsca pod katem frirajdu, chocby Gastein, albo Obertauern (mimo, ze maja mniej km tras niz 'hustawka' Flachau, Radstadt, Altenmarkt i co tam do tego jeszcze nalezy) .

#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2010 - 08:28

ale o ktorym Flachau ty piszesz?, bo albo piszesz o calym SkiAmade, czyli o Flachau, Flachau Winkl, Zauchensee, Radstadt, Altenmarkt, itp., albo mocno przesadzasz.

Moze i maja tam duzo tras, ale jak dla mnie to jest super osrodek ale narciarski, albo jak ktos lubi po trasach jezdzic mozliwie zadko je powtarzajac, gdyz ze wzgledu na wysokosc pare km dalej lub blizej znam zdecydowanie lepsze miejsca pod katem frirajdu, chocby Gastein, albo Obertauern (mimo, ze maja mniej km tras niz 'hustawka' Flachau, Radstadt, Altenmarkt i co tam do tego jeszcze nalezy) .


mam na myśli całą okolicę Flachau..., ja akurat byłem tylko na SkiAmade i tam zdecydowanie najbardziej podobało mi się Zauchensee... tam freeride był jak najbardziej możliwy... następnym razem pozwiedzam co innego... np. wspomniane Gastein ;)
no board no fun!

#7 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 10 March 2010 - 10:40

mam na myśli całą okolicę Flachau

ale to moze zmienic nazwe tematu, bo to tak jakbys napisal temat o Szczyrku, a zachwalal Wisle ;-)
albo jakbys napisal Gubalowka, a tak naprawde pisal o frirajdzie na Kasprowym.

i racja, Zauchensee ma juz dobry potencjal frirajdowy.

#8 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2010 - 11:08

ale to moze zmienic nazwe tematu, bo to tak jakbys napisal temat o Szczyrku, a zachwalal Wisle ;-)
albo jakbys napisal Gubalowka, a tak naprawde pisal o frirajdzie na Kasprowym.

i racja, Zauchensee ma juz dobry potencjal frirajdowy.


zgadzam się Marcinie, temat zakładałem zanim tam pojechałem i znajomy, który był szefem wyprawy mówił, że jedziemy do Flachau... dopiero na miejscu okazało się, że mocno "uogólnił" zagadnienie Dołączona grafika

reasumując temat powinien jak najbardziej zmienić nazwę na SKI-AMADE
no board no fun!

#9 kryzys

kryzys

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 February 2011 - 16:53

wlasnie wrocilem :)
nastawilem sie na jazde w absolut parku w flachau winkl
jak na miejscu okazalo sie co obejmuje skipass zmienilismy plan i zjechalismy praktycznie cale skiamade
flachau, flachauwinkl, schladming (z wyjatkiem sporej ilosci totalnie plaskich przejazdow), i zauchensee to totalna zajawa z mojej strony
pichl tez calkiem za to wagrain jako samodzielny osrodek odradzam jedynie trasa pod wyciagiem flying mozart jest fajna ale do niej bez problemu dojezdza sie z flachau

moze przez to ze zwiedzalem non stop i poznawalem nowe trasy nie wyjezdzilem sie na maksa bo ilosc tras i wariantow jest naprawde powalajaca ale transfery czasami troche zajmuja za to jak wroce za rok a zrobie to napewno bede wiedzial gdzie jezdzic.
fajnie to wszystko ogarniaja
obydwa parki w ktorych bylem naprade fajne i zupelnie inne absolut jest bardzo rozciagniety przez co latwiej konczyc lajn kiedy cos nie wyjdzie w planai po upadku min. nastepna przeszkode mamy w plecy

jazdy poza trasa byla ciezka bo zostalo malo sniegu ale pod tym wzgledem tez jest potencjal :)

#10 sanderson

sanderson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2017 - 11:20

A był ktoś niedawno? Bo post w sumie sprzed kilku lat, a myślę czy nie nastawić się na Flachau jakoś na styczeń - jestem nadal początkująca, więc zależy mi żeby trasa była gdzieś pomiędzy średnim/łatwym poziomem (no żeby tylko nie było totalnie płasko)



#11 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2017 - 11:47

Nie miałem jeszcze okazji w tej lokalizacji, ale w styczniu będę w sąsiednim ośrodku, który jest połączony trasami i wyciągami z Flachau, i tam też planuję się przebijać. Z tego co się orientuję, to przeważają trasy o średniej trudności, trochę niebieskich. Sam wybierałem (niestety) też pod kątem własnych dzieciaków, które jeżdżą od kilku sezonów na nartach, ale nadal nie nazwałbym ich wymiataczami. W sumie Flachau-Wagrain-Alpendorf to sporo ponad 100 km tras, więc zakładam, że znajdą się odpowiednie. Możesz obczaić jakieś filmiki na yt, może coś ci podpowiedzą.

W regionie już w październiku pojawił się śnieg, teraz już całkiem biało, sypią sztuczny śnieg, ratrakują, więc warun będzie.


Użytkownik mb77 edytował ten post 17 November 2017 - 11:50