Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Na Jakich Deskach Do Tej Pory Jeździliście?


23 replies to this topic

#1 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 Postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 14 November 2013 - 17:05

*Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na taki wątek. Proszę o ewentualne przesunięcie w bardziej odpowiednie miejsce.

Na jakich deskach jeździliście? jak je oceniacie? podajcie wasz poziom zachwytu w skali od 0 do 5


Może ja zacznę na początek

Dołączona grafika Crazy Banana +oooo moje rozdziewiczenie. masakra! drzwi od stodoły są niebo lepsze.

Dołączona grafikaOxygen Element Wind ++++o mega pop, super pow - ciary! (4 sezony)

Dołączona grafika Voelkl Conquer II ++ooo beznadzieja, złamana ręka ;{ (3 zmarnowane sezony)

Dołączona grafikaRide DH 2009 ++++o twardy twin do zapier... (3 sezony)

Dołączona grafikaBurton Blunt 2012 ++++o przyjemny uniwersalny rocker do zabawy i nieco poważniejszej jazdy (2 sezony)


TESTY

Dołączona grafikaBurton Barracuda +++oo dobra tylko na pow (testy)
Dołączona grafikaNitro Shadow 2011 ++++o krowa, wymaga siły (testy)
Dołączona grafikaRossignol Jibsaw +++++ amazing! aż ciary chodzą jak na niej jeżdżę. szkoda że to nie burton bo bym sobie wiązania na est dopasował (testy)

Rossignol One 2012 +++oo uniwersalna, poprawna, ale brakuje jej tego wariactwa które ma Jibsaw (testy)
Burton Hero ++++o zabawka (testy)
Burton Easy Livin ++++o zabawka (testy)

Dołączona grafikaBurton Custom 2010 +++oo poprawna ale nudna (testy)
  • ProDish likes this
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#2 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2013 - 18:12

Czekam na historię Mograna :jupi2:
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#3 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2013 - 18:21

myślę, że motyl też miałby parę słów do napisania... ogólnie sam nie wiem czy dałbym radę... O0
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#4 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 Postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 15 November 2013 - 16:48

co? nikt na niczym nie jeździł? :twisted:
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#5 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2013 - 18:23

Ja zaczynałem od tego:
Burton Michi Albin
Dołączona grafika

Chociaż podobno nie jest to zbyt dobra deska na początek (z opisu:"This board is lethal fast, just point me forward and call me 'Alpine'. If you're a beginner dont even think about getting onto one of these....." ) No cóż, jak to mówią, "darowanemu koniowi..."

I to by było na tyle :D Teraz mam NS Evo, ale na tym burku zdarza mi się jeszcze pojeździć.
Testówek nie będę opisywał, kto by to wszystko zliczył. 3 edycje Test Drive, trochę się uzbierało.

Następny będzie (o ile będzie jakaś następna deska :P ) NS Raptor, Westmark, BOD a może coś z Liba.

Użytkownik retro edytował ten post 15 November 2013 - 18:25


#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2013 - 19:21

co? nikt na niczym nie jeździł? :twisted:


2 groszę odemnie.

Pierwsze desiwo.
Ride Exile z 2002 (chyba)

Śmigałem na 160 cm w wiązkach Drake Mike LeBlanc i Northwave Freedome
cały set nie grał więc trudno coś tu napisać. Porażka. Męczyłem się z tym trochę.
Dołączona grafika

potem kupiłem używkę Burton CSTMX 158 cm (rocznik 2008) z Cartelami i kupiłem nowe IONy to od tego momentu już wszytko mi grało

Dołączona grafika
CSTX wtedy lepiej śmigał na krawędzi niż teraz. Twarda, wymagająca decha ale dająca dużo frajdy na ubitych trasach i na lodzie.
Nie miałem okazji śmigać na niej w puchu niestety.

potem chciałem się bawić na stoku i kupiłem sobie rockera (vrockera) Burton Joystick 2009
Dołączona grafika
deska idealna do zabawy, v-rocker pomagał. Nose i Tail w kształcie łyżeczki także nie łapało się krawędzi. Super w puchu.
Idealna deska AM w rockerze. Dla mnie była perfekcyjna do momentu kiedy nie przetestowałem NUGa

Kupiłem swego czasu na przecenie deskę do zapindalania.
Takie coś - Ride No. 4 (rocznik 2006)

Dołączona grafika
Deska bardzo dobrze jedzie na krawędzi i ma bardzo szybki ślizg (z zatopionymi drobinami miedzi)
Nadal mam ją w garażu i w połączeniu z CO2 Burka to zestaw idealny jak jadę z narciarzami na napindalanie w dół :)

Custom X 2011
Dołączona grafika
już tak pięknie nie śmiga na krawędzi jak ta z 2007 roku czy Ride No.4 ale w sumie fajna deska, której mocy i tak nie wykorzystam.
umie to jeździć na krawędziach ale do zapindalania są lepsze deski i tyle.
to jest deska na duże skocznie i do pipa. Jak ktoś tam nie śmiga to nie ma co kupować.

po testach TD2 takie coś pod nogami miałem Burton NUG 146 (2011)
Dołączona grafika
po tym teście Burton Joystick poszedł niepamięć.
Deska idealna do zabawy i do umiarkowanego zapindalania (przy 60 km/h jest bardzo stabilnie :) )
Troszkę za krótka w puchu ale i tak daje radę. Fajna do flatów.
Na skocznie zupełnie się nie nadaje.
obecnie śmigam w Nugu w takiej grafice - nic się nie zmienił od swojego początku
Dołączona grafika

testowych desek na razie nie opisze - może później

Użytkownik ProDish edytował ten post 15 November 2013 - 19:24

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2013 - 19:38

Dołączona grafikaDołączona grafika to była moja trzecia deska, kupiona w grudniu 97... była to chyba jedyna taka w kraju... dwóch poprzednich desek nie jestem w stanie nigdzie namierzyć... wicie-rozumicie... internet nie istnieje od zawsze... ten custom to była po prostu deska nad deskami... nawet jeśli technologicznie mniej zaawansowana od obecnych... a wszystkich na których brykałem, to nawet nie pamiętam... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2013 - 23:33

kilka perełełek było... najmilej wspominam Lamar Wes Makepeace, Lamar Jussi Oksanen, Forum JP...
O deskach które mam w dystrybucji nie piszę ze względów oczywistych

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#9 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 Postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2013 - 00:23

Moja pierwsza deska :)

Dołączona grafika

#10 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 November 2013 - 11:27

dwóch poprzednich desek nie jestem w stanie nigdzie namierzyć... wicie-rozumicie... internet nie istnieje od zawsze...


tu mozna kilka cacek namierzyc : http://www.snowboard.../index.php?id=1 :)

ja na przykład znalazłem deskę , ktorą jako pierwszą miałem pod nogami , co mnie zreszta niestety znięcheciło na jakieś trzy sezony...byc może dlatego, że uznałem,ze spokojnie sam ją ogarnę, jeżdżąc w rozpietych butach narciarskich , totalnie bez żadnych wskazowek odnosnie tego jak skręcać :)
taaadaaam :
Dołączona grafika

a z różnych na ktorych potem jeździłem to z sentymentem wspominam simsa absoluta, baaardzo fajna allroundowa deseczka, po przesiadce na którą rzeczywiście poczułem różnicę i nowe możiwości, co mi sie później powtórzyło dopiero prze libtechu TRPro

#11 gooboard

gooboard

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 November 2013 - 14:41

Zaczynałem od marki Head. Głownie ze względu na cenę :)

#12 jachu

jachu

    Młody snołborder

  • Dystrybutor
  • 80 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 November 2013 - 18:31

Ja zaczynałem na snowboardzie firmy PLENK w 1997, nawet udało mi się znaleźć tą deskę w sieci :)
Do niej początkowo buty narciarskie, ale potem dostałem twarde snowboardowe i okazało się że umiem jeździć, bo w tych narciarskich, to lipa była :P

Potem miałem ABLE 151 (następny sezon, czyli 1998) - ta marka chyba nie istniała za długo, w sieci trudno znaleźć, chociaż gdzieś kiedyś widziałem na "pchlim targu", w każdym razie była to tzw. miękka deska, do niej miałem miekkie wiązania i buty.
Kolejna miękka decha to Burton Charger 156
Parę sezonów na nim pojeździłem.

W 2003 zmieniłem koncepcję z FS na FR i zakupiłem Hammera Broadline 163 w WIDE!? W puchu sprawdzał się świetnie, w parku nie było już tak kolorowo.

W międzyczasie potestowałem na summer campie Salomona, podobno jakiś wypas, ale nie pamiętam co za model był, miał takie śmieszne wypustki pod wiązaniami i mega lekki, szczególnie w porównaniu do Hammera :)

Summer camp ogólnie spowodował rozdwojenie jaźni, co zaowocowało zakupem deski z drugiego bieguna,
VOELKL JIBSTER 151


Przejechałem się tez na COALu 167!? z 2006, niezła petarda była, szczególnie po przesiadce z tego jibstera.
W 2008 dostałem snowboard znanej i lubianej firmy COALITION,

taki ogólny allmountain, ale całkiem fajnie się jeździło, długość chyba 159.
Zanim go dostałem kupiłem jeszcze trochę SAPIENTów na handel i zostawiłem sobie TWIST&CRAWL, dość twardy FS, trochę topór, brakowało mi luzu na tej desce, albo tej desce brakowało luzu ;)
Potem załapałem fajną robotę i pojeździłem trochę na RIDE'ach - SLACK COUNTRY, MACHETE, ARCADE, SOCIETY - do wyboru do koloru, ale w pamięć zapadł mi najbardziej SOCIETY 2010- lekki, agresywny - super deska AM jak dla mnie, ale już nie ma tego modelu, a ARCADE już nie był taki fajny. Slack też bardzo fajny na stok i w puch.
W 2011 śmigałem głównie na SANTA CRUZ MORPH PRO 157 - też niesamowicie mi podeszła nie za twardy, nie za miękki FS na flat rockerze, nie ma już tego modelu w kolekcji niestety.
Teraz głównie używam deski LOBSTER PARK 154 albo FREESTYLE 157 zależnie od warunków, humoru i ewentualnego snow parku, albo SANTA CRUZ POWERLYTE, jeśli jest twardo albo bardzo puszyście, chociaż w tym sezonie pokatuje też stary dobry camber w modelu RASTA HAND 157 :)
To tyle o moich deskach.

7/9/13 LOBSTER VIMANA
Sklep snowboardowy w Poznaniu --> Sportowy Tartak


#13 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 November 2013 - 18:56

za zapomniałem o jednej desce.
Maszyna do ganiania w dół. Szybki ślizg i twardość. Ride już nie robi tego modelu.
Ride Timeless 161
Dołączona grafika
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#14 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 November 2013 - 21:22

za zapomniałem o jednej desce.
Maszyna do ganiania w dół. Szybki ślizg i twardość. Ride już nie robi tego modelu.
Ride Timeless 161
Dołączona grafika


coś grafika nie działa - zdjęcie nie moje

Dołączona grafika

Użytkownik ProDish edytował ten post 20 November 2013 - 21:24

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#15 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 09:10

moja historia jest dość uboga... :ashamed:

1. LTD PEAK 154
Dołączona grafika

2. FLOW TEAM 153
Dołączona grafika

3. NEVER SUMMER SL 155
Dołączona grafika

Załączone pliki


no board no fun!

#16 kozlowski

kozlowski

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2013 - 01:25

Swoją przygodę zaczynałem na desce
1.HEAD True white 08/09 154cm + wiązania Drake DTM:
http://www.snowdb.co.../true-white.jpg

2.Kolejna już troszkę z wyższej półki - FORUM The Conflict 11/12 155cm + wiązania Union Force 11/12
http://ecx.images-am...CjL._SY300_.jpg

3.Następna to DC PLY promodel Aaron Bittner 156,5cm + Union Force
http://cdn.snowboard.../2011/08/dc.jpg

4.Aktualnie CAPITA Horrorscope 155cm + Union Atlas Team13' / Union Force
http://akkoladenow.c.../m/image_77.jpg

#17 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 Postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 07 December 2013 - 16:04

No to do listy dodaję jeszcze jedną deskęDołączona grafika
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#18 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2013 - 23:07

Dobra.. odkąd bawię się w dystrybucję po przesiadce z Sapienta (kupiona w złym momencie zaraz po operacji kolana) i Forum Pierwszą deską był Endeavor Live i od tamtej pory mam obiechane wszystkie jej generacje. Uwielbiam tą deskę za uniwersalność i wolałem bardziej od High5 (Który również ujeżdzłem), Oprócz tego Bardzo lubię nową hybrydową Guerillę która potrafi dać tyle samo frajdy co... BOD, a ostatnio pokochałem New Standard, Ze Stepchild mam obiechane głownie duże desuwa - Wide Glide (To Sucks w wersji wide), Promodel Simona Chamberlaina - to poważny All Terrain Freestyle a nie jibówka!!! Oraz FTW. W deskach Stepchild niezmiennie podziwiam ile popu można wycisnąć z Rockera!

W poszukiwaniu wiązań idealnych po przerobieniu wielu Burków, Forumów, Unionów, Fluxów, Ride'ów, Romeów zostaję przy Burku i Fluxie. Buty z kolei - uwielbiam Nike i Thirtytwo!

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#19 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 Postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 09 December 2013 - 13:00

No to do listy dodaję jeszcze jedną deskęDołączona grafika

czyli Burton Sherlock 2013
deska kupiona w ciemno bez wcześniejszych testów. Wczoraj jeździłem na niej pierwszy raz. I... Nigdy jeszcze żadna deska nie podeszła mi tak dobrze od pierwszej chwili jak ta.
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#20 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2013 - 12:58

coś grafika nie działa - zdjęcie nie moje

Dołączona grafika

Kiedyś strasznie jarał mnie ten Timeless i wersja wide Yukon

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)