Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Konkretne Wymagania


35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2013 - 00:24

można spotkać dwa rodzaje setbacków, jeden to tzw, "0" w tedy taki twin ma inserty centralnie ustawione jak w ttt ale deska ma troszkę dłuższy nose tak aby deska lepiej sobie radziła w puchu, drugi rodzaj setbacka to cofnięcie insertów względem środka łuku.

#22 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 November 2013 - 02:05

Aro - ale sam sobie przeczysz, albo coś jest centralnie i ma wtedy taki sam nose i tail albo nie jest.
Jak jest nose dłuższy od taila to to już nie jest cetralnie, to jest właśnie setback.
Ale jak mówię, to jest temat zegarmistrzowski dla baletnic, ustawieniem wiązań można wszystko zmienić, poprawić itd.
Różnice w łuku geometrii to może poczuje kol. Shaman jak będzie jechał pełną wykładką 100 km/h :)
Lepiej się skupić na tym by deska była dynamiczna, miała pop, biła z nose'a podczas jazdy czy odrywania się od stoku. Ważniejsze jest to by deska nie była toporkiem ślizgającym się po stoku itd.

#23 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2013 - 08:03

Aro ma rację w tym przypadku. Może być dłuższy nose niż tail,ale inserty są centralnie ustawione względem długości krawędzi efektywnej.
A mogą być insterty ustawione do tyłu względem krawędzi i i jest to inna sytuacja niż w pierwszym przypadku.

Co do tematu wyboru deski, to przy takich wymaganiach nie ma co polecać konkretnych modeli. Trzeba potestować deski i samemu znaleźć faworyta.

#24 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 14 November 2013 - 15:43

Hej, na razie tyle propozycji!

Pathron Carbon Series Gold
BOD od endeavor
signal omni albo omni light
Pathron Eco Sensei
nitro team w hybrydzie
Burton custom FV

Coś pominąłem?

Będzie co objeżdżać na TD. Ślinka cieknie! :excited:
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#25 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2013 - 16:02

Może zobacz też coś z NSa. Może Cobrę albo SL ? W Kraku od tamtego roku w Backflipie na Balickiej prowadzą NSa. Na TD ich pewnie nie będzie ale możesz sobie pożyczyć deskę do testów za 50 zł :twisted: Jeśli zdecydujesz się później na kupno to ci odliczą od ceny.

#26 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 14 November 2013 - 17:08

Wiem, znam Konrada od dłuższego czasu. Może dlatego omijam ten sklep... ale to już temat na inny wątek :ashamed:
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#27 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2013 - 17:19

Też staram się omijać. Ale że NSa nie będzie na TD żałuję.
A w kwestii tego co na TD pewnie będzie można potestować to objeździj sobie jeszcze Westmarka.

Użytkownik retro edytował ten post 14 November 2013 - 17:25


#28 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2013 - 17:25

Widzę, że Konrada popularność wyprzedza

#29 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2013 - 18:11

tylko mi nie mylić Konradów! :terefere:
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#30 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 November 2013 - 23:10

@ Konrad - Ciebie widuje się na stoku ;)

Aro ma rację w tym przypadku. Może być dłuższy nose niż tail,ale inserty są centralnie ustawione względem długości krawędzi efektywnej.
A mogą być insterty ustawione do tyłu względem krawędzi i i jest to inna sytuacja niż w pierwszym przypadku.
(...)

No spoko, spoko, ja trochę nie zrozumiałem Arka. Jedna i druga ma setback więc nie jest (prawdziwym) True Twin Tip.

Marek, jak odczuwasz różnice pomiędzy tymi konstrukcjami? Aro, a dla Ciebie to są odczuwalne różnice?

#31 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2013 - 23:02

Po dwóch latach czuję, że czas na zmianę mojego blatu.

Odnoszę wrażenie, że dla mnie najlepszą deską byłaby deska (w tej kolejności):

1. lekki directional (bo czasem freeride, ale też często jazda switch)
2. rewelacyjnie tłumiąca drgania (bo dużo godzin na stoku, buty EST-czyli cienka podeszwa)
3. sztywna poprzecznie (bo jeżdżę szybko),
4. miękka wzdłużnie (bo ważę niewiele, oprócz tego pressy, zabawa na stoku),
5. bardzo lekka (bo ważę niewiele),
6. wąska (bo rozmiar buta 41 czyli talia około 249mm),
7. typu hybrid-rocker (ale nie agresywny rocker, bardziej w kierunku camber),

Co polecacie?


pod to co wymagasz można byloby przypisać kilka desek
Capita Totally Fk'n Avesome (choć może być za sztywna) wtedy można byloby pomyśleć o DOA.
Endeavor Live 13/14 - directional Twin w hybrydzie o wydłużonym camberze i systemie tłumienia drgań o wysokiej częstotliwości... a pisząc po ludzku ze wstawkami ze specjalnej gumy by tłumić drgania na twardym podłożu
Stepchild KamKnife - hybryda - mix zerocambera z camberkiem.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#32 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2013 - 13:32

@ Konrad - Ciebie widuje się na stoku ;)


No spoko, spoko, ja trochę nie zrozumiałem Arka. Jedna i druga ma setback więc nie jest (prawdziwym) True Twin Tip.

Marek, jak odczuwasz różnice pomiędzy tymi konstrukcjami? Aro, a dla Ciebie to są odczuwalne różnice?

Przy insertach ustawionych ciut do tylu wzgledem krawedzi czuje minimalne roznice wzgledem true twina.
Jak jest prostu nose inny niz tail a inserty centralnie to na stoku zadnej roznicy nie czuje...moze w puchu. Wiadomo,ze i tak ustawienie wiazan duzo robi...

#33 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 November 2013 - 16:19

Przy insertach ustawionych ciut do tylu wzgledem krawedzi czuje minimalne roznice wzgledem true twina.
Jak jest prostu nose inny niz tail a inserty centralnie to na stoku zadnej roznicy nie czuje...moze w puchu. Wiadomo,ze i tak ustawienie wiazan duzo robi...

No więc właśnie. Jak deska nie jest całkowicie asymetryczna to różnice są niezauważalne. Ustawiasz wiązania, masz twina lub setback na puch. Nie ma sensu zawracać sobie głowy minimalnymi setbackami czy różnicami po 2 mm na szerokości nose/tail czy 1 cm setbacku. Bez względu na firmę. Wg. mnie, ważniejsza jest ilość insertów, to daje "wszechstronność" dobrej desce.

#34 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2013 - 17:01

trzeba właśnie zwracać także uwagę na deski tylko z dłuższym nosem, czyli z tzw. setbackiem "0" względem krawędzi, dużo osób centruje wiązania mierząc po prostu miarką od nose i tail nie zwracając uwagi jaki im wyjdzie setback względem krawędzi i tak na prawdę przy takim setbacku pogarszają sobie sprawę centrując względem nose i tail, ale takie niuanse dopiero odczuwa się przy większych prędkościach, więc czym szybciej jeździmy tym więcej się odczuwa różnic.

#35 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2013 - 17:37

co by jeszcze bardziej utrudnić Ci decyzję ;) dorzucam od siebie K2 Turbo Dream. Na ostatnim TD miałem okazje pośmigać na 159 i byłem na prawdę zachwycony wszechstronnością blatu. Normalnie śmigam na dwóch deskach w zależności od humoru ;) albo coal do jazdy albo jeremy jones do zabawy. Turbo Dream wg. moich odczuć i wymagań idealnie wpasował się pomiędzy te dwa blaty, na prawdę bardzo dobrze się na niej zapierniczało, nie czułem by specjalnie odstawała od Coala a i też świetnie się sprawdzała do różnego rodzaju tricków, butterków etc. Generalnie sam szukam jak Ty takiej uniwersalnej deski i z tego co do tej pory przyszło mi objeździć to ten Turbo Dream jest na 2-gim miejscu, pierwsze okupuje 'końska siła Travisa; tylko ta cena.. ;)
Muszę jeszcze tylko tego sławetnego BOD'a gdzieś przetestować oraz Signale i wszystko stanie się dla mnie jasne.

#36 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2013 - 18:00

Co roku deski się zmieniają... sporo więcej masz do sprawdzenia

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)