Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

BOA


63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 February 2010 - 11:31

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z trwałością tego systemu, czy nie rozwali on się po 3 zjazdach i czy tańsze buty z tym systemem także dają radę? Z góry dzięki za opinie

#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 February 2010 - 11:49

ello... drugi sezon użytkowane dc judge boa... na razie bez szwanku (użytkowane średnio intensywnie  ;)'() jedynie co wyszło do tej pory w praniu, to przetarcie (w zasadzie otarcie) na języku przez linkę wierzchniej warstwy materiału... ogólnie wygodny system, dobrze trzymający moc wiązania buta...  :(

#3 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 February 2010 - 13:23

minus boa to ze nie da sie poluzowac buta, trzeba rozwiazac całego i krecic od nowa, pozatym calego buta sciska z ta sama siła chyba ze masz boa z zoneami ;p

#4 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 February 2010 - 08:20

Tańsze buty dadzą radę, BOA robi tylko kilka systemów i właściwie do butów SNB producenci butów kupują dwa systemy sznurowania, oba mam w swoich, jeden do górnej strefy, drugi do dolnej.
Trwa trzeci sezon butów, poza jednym problemem (wysunęła się linka spod śrubki mocującej - naprawa 15 min) ŻADNYCH problemów z systemem.
Jedyna wada to ta która zauważył Shreku - ale to tak trochę na siłę, bo ponowne "zakręcenie" buta trwa 5 sek. ;)
Jeśli będziesz miał możliwość szukaj dual-zone.

#5 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 February 2010 - 09:28

Z tego co wiem buty dual-zone niestety dość sporo przekraczają mój budżet przeznaczony na buciku (max 600zł)

#6 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 February 2010 - 14:42

Ostatnio widzialem goscia w Austrii ... jak dee luxy z boa mu padly ...... nieciekawa sprawa...
Jestem koserwatysta w temacie butow - tylko sznurowane... heh
emer

#7 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2010 - 12:40

Ja po ostatnim wybryku moich butków (wysunęła się z mocowania), zawsze mam przy sobie zapasową linkę i kluczyk do wymiany ;D
A linkę mam, bo Flow dał za darmo ;Dhttp://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif)
A ze sznurówą to samo - też musisz przewlec i mieć przy sobie.
Pozdrawiam
Zaq

#8 Siwe13

Siwe13

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 November 2010 - 10:01

Witam wszystkich :)))

Mam swoje butki już kilka sezonów i każdemu polecam system BOA zero męczenia się ze ściąganiem sznurówek w czasie wiązania tracenia czasu na rozwiązywanie hehe itd.
But idealny hehe no prawie bo jak wszystko co idealne zawodzi.
Zdarzyło mi sie że wróciłem ze stoku i... nie mogę zdjąć buta system BOA odblokowany a linki nie chcą puścić :( no i zaczęło się kombinowanie co zdziałać no bo w bucie spać nie będę hehe
Ponad godzinę walczyłem próbując zluzować linki i nic :( przecinaczki i ciach linkę!!!
Zdobycie kompletu serwisowego czyli kluczyk, linka i cały system trwało 2 dni :))) wymiana dosłownie chwila ( odkręcenie pokrętła BOA i dwóch imbusowych śrub mocujących linki) i cała robota
Wszędzie gdzie wyjeżdżam mam zapasowy komplet w razie czego, tak jak ktoś napisał, że trzeba sznurówki też mieć :D:D:D

POLECAM I POLECAŁ BĘDĘ TEN SYSTEM :))))

wszystkich pozdrawiam i długich ślizgów życzę :)

#9 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 November 2010 - 22:23

A Ja od soboty jestem najwiekszym orendownikiem PODWOJNEGO BOA!!!
Po raz pierwszy w zyciu udalo mi sie dobrze i wygodnie "zawiazac buty" - konfort plus swietne trzymanie stopy. Kupuje buty z podwojnym BOA!

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#10 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 November 2010 - 22:58

Moje nastepne buty również będą miały 2x BOA, ale te obecne jakoś nie chcą się rozwalić ;)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#11 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2010 - 19:08

Ja właśnie czekam na nowa kolekcje celsiusa i widzę że będą robione z trzema systemami wiązania.Sznurówki,sped lace-cos jak boa ale widze że ręcznie trzeba ciagnać za te linki.I właśnie trzeci patent podwójne boa.Myślałem żeby zostać przy tradycyjnych sznórówkach jednak kusi mnie te Dbl Boa,jak myslicie warto doplacać?Narazie tylko Marcin 07 sobie chwali

#12 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2010 - 19:15

ja mam podwójne i rewelacja , mam wysokie podbicie i dół sobie ściągam słabiej a górę na maksa

#13 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 November 2010 - 22:14

Ja właśnie czekam na nowa kolekcje celsiusa i widzę że będą robione z trzema systemami wiązania.Sznurówki,sped lace-cos jak boa ale widze że ręcznie trzeba ciagnać za te linki.I właśnie trzeci patent podwójne boa.Myślałem żeby zostać przy tradycyjnych sznórówkach jednak kusi mnie te Dbl Boa,jak myslicie warto doplacać?Narazie tylko Marcin 07 sobie chwali


Jak już pisałem, mam i nie wyobrażam sobie sznurowania butów, bierz, warto dopłacać :)
Pozdrawiam
Zaq

#14 qmpel

qmpel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2010 - 12:26

Oczywiście że warto!!! :D (jestem po jednym dniu jazdy w dbl boa) i mega pozytynie do nich nastawiony. Jeżeli nie potrzebujesz butów na ten sezon to poczekaj do końca - kupiłem celsliusze za 500. :lolbounce:
no risk - no fun :)

#15 martwy

martwy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 December 2010 - 14:01

Ja mam pojedyncze BOA w butach i jestem zadowolony, nie miałem z nimi żadnych problemów :D następne zdecydowanie z podwójnym BOA będą ;D

#16 kryzys

kryzys

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 December 2010 - 00:57

a ja nie polecam...
mam podwójne w dc allegiance i gdybym zaplacil katalogowa cene tych butow to bym byl... zly
moze i wygodne ale wole sznorowki.... nie wiem moze trafil mi sie taki pechowy model ale co kilka zjazdow musze delikatnie dociagnac co jest denerwujace. wole sznurowki jak mi pojdzie sznorowka to nawet kawalkiem linki ja zastapie albo wyjme ze spodni i tyle a tego nie

#17 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 December 2010 - 08:20

a ja nie polecam...
mam podwójne w dc allegiance i gdybym zaplacil katalogowa cene tych butow to bym byl... zly
moze i wygodne ale wole sznorowki.... nie wiem moze trafil mi sie taki pechowy model ale co kilka zjazdow musze delikatnie dociagnac co jest denerwujace. wole sznurowki jak mi pojdzie sznorowka to nawet kawalkiem linki ja zastapie albo wyjme ze spodni i tyle a tego nie


To raczej kwestia buta a nie BOA, prawdopodobnie "ugniata" się wkładka i stąd luz :(
Pozdrawiam
Zaq

#18 kryzys

kryzys

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 December 2010 - 17:23

To raczej kwestia buta a nie BOA, prawdopodobnie "ugniata" się wkładka i stąd luz :(


no okej ale buciki maja juz sporo dni za soba powinny sie ulozyc a po 6h jazdy jest to samo kilka zjazdow i dociagnac trzeba
co kto lubi jak sie przerzucilem wlasnie na vansy wiigi glownie ze wzgledu na to ze wyzsza pulka ze standardowa sznurowa :)

#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 22:14

no okej ale buciki maja juz sporo dni za soba powinny sie ulozyc a po 6h jazdy jest to samo kilka zjazdow i dociagnac trzeba
co kto lubi jak sie przerzucilem wlasnie na vansy wiigi glownie ze wzgledu na to ze wyzsza pulka ze standardowa sznurowa :)

Mi tegoroczne Wiig'i nie leżały. Za miękkie - tak jakby rok jezdzone. W konfrontacji z modelem Aura nie dalo rady ich dobrze zasznurowac nie trzymaly piety tak dobrze jak podwojne boa mimo staran

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2011 - 15:24

W DC jest dozywotnia gwarancja na system BOA. Nie wiem jak w innych formach, być może też...