Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Go Pro 2 Vs Go Pro 3


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 May 2013 - 14:45

Ktos bawil sie w takie testy ? Roznica pomiedzy nimi jest az tak znaczaca ? Czy raczej oko zwyklego uzytkownika nie wylapie roznic :) ?
Gdyby ktos mial jaies info chetnie wyslucham :) Dzieki

#2 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 May 2013 - 17:05

Konrad! Jesteś proszony do tablicy!
  • Konrad lubi to

#3 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 May 2013 - 19:42

Ja właśnie wymieniłem Go Pro hero 2 na Hero 3 Black i moim zdaniem różnica w nagranym obrazie jest bardzo duża. Wiadomo, że konkretne porównanie będę miał ze stoku - gdzie przeważnie wykorzystuje go pro. Mnie przekonały testy porównawcze z Youtube.

#4 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 May 2013 - 21:07

No wlasnie naogladalem sie tych filmow porownawczych takze pomiedzy innymi kamerami 3x tanszymi od Go Pro i cholera jasna .. ciezko :P Zreszta wiadomo jak to jakosc filmow video na YT.
Po prostu planujemy kupic kamerke i zastanawiamy sie czy warto wydac az tyle kasy na 3-ke czy moze poszukac jakas 2-ke (moze byc nawet uzywka)

#5 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 May 2013 - 04:38

No wlasnie naogladalem sie tych filmow porownawczych takze pomiedzy innymi kamerami 3x tanszymi od Go Pro i cholera jasna .. ciezko :P Zreszta wiadomo jak to jakosc filmow video na YT.
Po prostu planujemy kupic kamerke i zastanawiamy sie czy warto wydac az tyle kasy na 3-ke czy moze poszukac jakas 2-ke (moze byc nawet uzywka)


Bierz 3 black, teraz można dostać za 1450 zł a używkę hero 2 za 900-1000 zł.

#6 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 May 2013 - 08:39

szczerze ? gdybym ja miał kupować to bym wybrał chyba 1ke ze względów finansowych. na cholere mi te wszystkie bajery których pewnie nigdy nie użyje ? każda z trzech wersji go pro nagrywa filmy, jednynka pewnie będzie miała najgorszą jakość ale i tak wystarczającą żeby wrzucić w internet w hd.

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#7 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 May 2013 - 11:01

Mam 1 i 3 wiec moge opisac odczucia z uzytkowania tych kamerek:
Na pewno między kolejnymi wersjami jest dość duża różnica... wiadomo mało kto robi co jesień kinową premierę swojego filmu, ale moim zdaniem mimo wszystko hero1 to za mało... jak napisał Kortas wrzucić na yt się da i nikogo piksele straszyć nie będą, ale dokładając trochę kasy można mieć 2 lub 3 gdzie różnica jest kolosalna...
Jak dla mnie wybór jest prosty:
-lepsza jakość, nie przyglądałem się za bardzo porównaniom netowym ale mając blacka i nagrywając w protune trzeba pamiętać o jednym... jest to tryb dość uniwersalny... po dobrej obróbce obraz wygląda sto razy lepiej niż "czysty" z kamerki i przepaść między 1 a 3 jest kolosalna...
-wyższy klatkaz... mając Blacka można nagrywać w 120fps (100 w pal) co daje świetne efekty slow motion... wiadomo ktoś zaraz podrzuci temat Twixtora ale mimo wszystko oryginalnego klatkarzu nic nie zastąpi... dodatkowo można nagrywać w wyższych rozdzielczościach i kadrowac potem filmy i z nieruchomych robić ruchome...
-zdjęcia seryjne/pilot wifi... świetna zabawa, większość swoich zdjęć z tego sezonu zrobiłem sobie sam :-)
- jedyny minus 3 to bateria... zużywa się zdecydowanie szybciej (z moich obreswacji dwa razy szybciej niz w hero 1) Za 40zl mozna kupic zamiennik choć wiadomo nie każdy chce się bawić w wymianę baterii...

Jeśli mam coś polecić:
Hero 2/ 3 Silver dla osób mniej wymagających, nie bawiących się we własne filmiki, obróbki efekty itd... te kamerki to fajny rejestrator pamiątek...

Jeśli ktoś chce się bawić w obróbkę, wrzucać swoje produkcje do neta i mają one przypominać Art of flighta to zdecydowanie za kilka stow więcej powinien wybrać hero 3 black... no chyba że się nie spieszy z zakupem... przed świętami B.Narodzenia znów wyjdzie kolejna gopro i z specyfikacji wygląda kosmicznie...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#8 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 May 2013 - 13:05

Konrad jaką kartę masz w Hero3? Ja wrzuciłem 32GB class 10, i w protune przy 120 fps strasznie mało materiału można nagrać coś koło 1.5 h, czytałem gdzieś, że z obsługą 64 Gb występują problemy.

#9 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 May 2013 - 16:18

Dzieki Konrad za wyczerpujace info :) Brzmi ciekawie chcoiaz nie ukrywam sama obrobka filmow to wydaje mi sie ze tez trzeba miec talent albo przynajmniej wyobraznie co i jak ma wygladac by widz byl zadowolony/zaciekawiony :) Chetnie poslucham tez opinii innych uzytkownikow bo doskonale wiem ze jest ich tu sporo na forum :)

#10 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 May 2013 - 20:15

Powiem Ci snp, że jak załapie się wkręta na filmy to chce się montować i sprawia to ogromną frajdę :D.

#11 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 May 2013 - 20:19

Kiedys bawilem sie w Sony Vegas w montowanie filmikow z pewnego mmoprg ale to bylo dawno i nie prawda i zupelnie inna bajka :P

#12 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 May 2013 - 21:17

Ja mam SanDisc 32GB class 10, dopiero na tą zimę kupię 64GB, ale mi 32 starczała w zupełności, bo jak nagrywałem zwykłą jazdę to zmniejszałem jakość albo klatkarz. Jeśli korzystam z: protune, 720p,100 fps staram się odpalać wszystko z pilota, bo waga plików jest kosmiczna... jeśli dobrze pamiętam to filmiki 20-25s ważyły po 500-600MB. Czasem było tak że z parugodzinnego wyjścia nie skleiłbym 30s dobrych ujęć a miałem 20GB na kamerce materiału :) 32GB w zupełności mi wystarczała, bo bateria umierała dużo szybciej (później zacząłem używać 2 baterii)
Co do montażu filmików, nie jest to mega filozofia, tym bardziej, że najczęściej stosuje się tylko kilka efektów, przejść, korekt obrazu itd... na YT są łopatologiczne tutki do wszystkiego, a jak napisał Sernik zaczniesz i wciągniesz się ciągle podbijając swój lvl montażu :)

Użytkownik Konrad edytował ten post 16 May 2013 - 21:21

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#13 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 May 2013 - 09:20

Bierz 3 black, teraz można dostać za 1450 zł a używkę hero 2 za 900-1000 zł.


Gdzie można 3 blacka za 1450 zł dostac ?

#14 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 May 2013 - 15:48

Gdzie można 3 blacka za 1450 zł dostac ?


http://allegro.pl/go...3250849988.html
nawet tu

#15 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 May 2013 - 19:56

dobry deal, to już ze Stanów za 400 baksów nie ma raczej sensu ściągać...jak pensja wejdzie to trzeba przemyśleć

#16 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 May 2013 - 09:37

Chyba sie oboje spoznilismy Muniek :/ Ale z tego co widze to cena na allegro oscyluje wokol w/w :) Wiec nie ma zle :)

#17 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 May 2013 - 13:30

Może jeszcze raz wystawi ten gość. Zawsze można napisać mu maila że np: jest dwóch chętnych :-)

#18 Grzybson

Grzybson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 May 2013 - 19:39

Z tego co się orientuje to z gopro z USA mogą być problemy z gwarancją w PL, na pewno można odsyłać do stanów ale koszt przesyłki idzie na wysyłającego więc mogą to być spore koszty.

#19 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 May 2013 - 05:05

Ja swoją kupiłem na allegro i koleś załatwia wszystkie tematy związane z gwarancją, poza tym lepiej mieć w kieszeni 500 zł na ewentualną wysyłkę (która w życiu tyle nie kosztuje) niż płacić haracz naszemu rządowi (VAT) ;]

#20 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 May 2013 - 16:42

http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62

W tym punkcie mają gwarancję 30 miesięczną (ktoś wie na jakiej zasadzie ? mogą sami określać jej długość ?).
Cena 1500 zł z dostawą.
Chyba się zdecyduję...można znaleźć 100 zł mniej ale z gwarancją 12 miesięczną.

Użytkownik Muniek edytował ten post 24 May 2013 - 16:43