Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pomocy: Wiązania I Buty Wystające Poza Krawędź Deski.


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rachela

Rachela

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2013 - 15:16

Hej,

Mam pytanie dotyczące dopasowania butów i wiązań do szerokości deski. Mój chłopak kupił wczoraj deskę GNU Pickle długości 153. Do tego buty DC w rozmiarze 43 (US 10). Pickle podaje, że do tej dechy pasują buty w rozmiarach od 8-10,5 (US). Zestaw dopełniają wiązania Drake Fifty w rozmiarze L (jak podaje producent do butów w rozmiarach 41-43,5). Mam jednak pewne obawy, ponieważ but w wiązaniu wystaje poza krawędź deski (z przodu minimalnie, bardziej poza tylną krawędź). Wyczytałam w książce Mikołaja Marciniaka, że jeśli buty wystają 1-2 cm poza krawędź nie powinno być problemu. Mam wielką prośbę: czy możecie swoim fachowym okiem spojrzeć na zdjęcie i ocenić czy jest w porządku? Dopiero zaczynam przygodę ze snowboardem i ciężko mi stwierdzić, czy jest O.K. Jeszcze pytanie: jeśli stwierdzicie, że tak być nie może, czy sprawę rozwiąże znalezienie innego modelu buta (może, aby but zewnętrzny był trochę mniejszy) lub te same wiązania w rozmiarze M? (Wiem, że do tego buta zalecane są L-ki, ale słyszałam, że ze względu na dopasowanie do szerokości deski niektórzy sprzedawcy polecają mniejsze wiązania- tylko właśnie, czy można im ufać?) A może wystarczy inaczej ustawić wiązania? Dodam, że chłopak też dopiero uczy się jeździć.

Z góry dzięki i pozdrawiam Dołączona grafika

Załączone miniatury

  • Buty1.jpg
  • Buty.jpg


#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2013 - 16:07

jest ok... trochę przesunąć wiązanie na dyskach do przodu i na stok...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 March 2013 - 16:27

To jest problem:

http://www.facebook....&type=1



Twoja fota jest jak najbardziej ok ;-)

#4 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 March 2013 - 16:46

:) taki problem to nie problem ja mam 48 stópkę a ładuje się w dechy bez WIDE i jakoś tam się slizgam :)

#5 Rachela

Rachela

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2013 - 19:18

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź, od razu jestem spokojniejsza :) A jeszcze pytanko już zupełnie przez ciekawość: czy w ogóle w takich przypadkach kupno mniejszych wiązań by coś zmieniło na tę zbyt dużą "wystawalność".
Dzięki jeszcze raz :)

#6 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 March 2013 - 19:47

Jak dla mnie but wygląda normalnie na tej desce ale nie mam papierów potwierdzających moje zdanie :D

#7 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 March 2013 - 21:08

A jeszcze pytanko już zupełnie przez ciekawość: czy w ogóle w takich przypadkach kupno mniejszych wiązań by coś zmieniło na tę zbyt dużą "wystawalność".
Dzięki jeszcze raz :)


mogę się mylić, ale tak logicznie na to patrząc, wiązanie nie ma wpływu na wielkość buta, magicznie go nie zmniejszy ;P

możesz jedynie kombinować z ustawieniami tego wiązania tak aby to jakoś zniwelować, zmienić kąty, przesunąc do przodu czy do tyłu, zmienić ustawienie łyżki itd.

Użytkownik k3nap edytował ten post 27 March 2013 - 21:09


#8 MyszOk

MyszOk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2013 - 21:54

W rozmiar M tego modelu wiazan but 10,5 nie wejdzie. M jest przewidziany na rozmiar 3 - 8,5. Tak jak K3nap pisze zmiana rozmiaru wiazan na wystawanie buta nic nie pomoze.
Pomaga kupinie buta o zmiejszonym profilu (robi takie buty np Burton, Nike albo Salomon), pomaga kupienie deski Wide albo Mid-Wide. To powiedziawszy, to ze zdiec mi tez wyglada ze wystawanie jest w normie i tak jak wczesniej koledzy pisali ja bym tylko przesunal wiazania do przodu zeby buta wycentrowac. W dodatku jak zaczynacie przygode ze snowboardem to jeszcze chwila wam zejdzie zeby tak sie polozyc przy skrecie zeby butem zachaczyc.

#9 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2013 - 09:52

:) taki problem to nie problem ja mam 48 stópkę a ładuje się w dechy bez WIDE i jakoś tam się slizgam :)

Ja tez mam malutki problem 48,5-49 ;) Na dechy bez wide to chyba juz tylko na ostrych katach, bo inaczej sobie tego nie wyobrażam.
A problem na zdjeciu to nie problem, spokojnie mozna by było upchnąć tam buta 2-3cm dłuższego (jak nie lepiej).

#10 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2013 - 10:05

Kozioł wszystko zależy przy naszej stopie od skorupy buta, mój ruler 48 ostatnio mierzyłem do jakiegoś 44 podeszwami i był prawie identyczny :) i śmigam na 18/-9
  • kozioł lubi to

#11 Rachela

Rachela

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2013 - 11:17

Wiem, że żadna magia tu nie zadziała, zastanawiałam się po prostu czy mniejsze wiązanie (zakładając, że but by się zmieścił, choć dzięki MyszOkowi już wiem, że pewnie nie) pomoże o tyle, że mniejsza łyżka i tył wiązania (razem z butem w środku :P) będą mniej wystawać, ale bardzo możliwe, że to wcale nie działa w ten sposób. Jak już pisałam, moja wiedza nie jest jeszcze zbyt duża dlatego pytam/czytam/zbieram opinie :)

Postaram się jeszcze przesunąć wiązania do przodu tak, jak zalecacie. Jakie ustawienia wiązań swoją drogą na początek polecacie? Ja w swojej desce mam kąty 24(prawa noga)/ -6(lewa)- jeśli w ten sposób się to podaje ;)

#12 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2013 - 13:23

Na początek poleciłbym jakieś 15/-12, czyli taka standardowa neutralna kaczucha. Jest to bliskie "naturalnej" pozycji stóp więc powinno być wygodnie, ale tak na prawdę jest to sprawa bardzo indywidualna i Tobie musi być wygodnie. Zmieniaj, próbuj a dojdziesz do tego jak ustawić.

#13 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2013 - 13:33

Kozioł wszystko zależy przy naszej stopie od skorupy buta, mój ruler 48 ostatnio mierzyłem do jakiegoś 44 podeszwami i był prawie identyczny :) i śmigam na 18/-9

Odnośnie butów Snb jeszcze pewnie bede do ciebie uderzał z początkiem przyszłego sezonu, bo obecne empire od deeluxa sa tak cholernie wielkie ze szok. A jesli bede zmieniał to tylko i wyłącznie na jakieś w miare sztywne buty, z tym ze tutaj zaczynaja sie problemy z rozmiarem ;). Z tego co wyczytałem na twojej stronce jesteś nie małym człowieczkiem, i znasz sie troche odnosnie big setów;)

Użytkownik kozioł edytował ten post 28 March 2013 - 13:34


#14 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2013 - 13:43

Spoko jak coś to wal :)
Buty z małą skorupa dla nas to Burton i najlepszy ruller nie wiem jak z tych nowych może jeszcze jakiś mały model ogarnęli.
Ciuchy to Burton, DC z tych co mierzyłem to duże :) ale ja mam 202 cm i 120 kg :P

#15 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2013 - 14:03

No ja mam jakieś 195 i tylko 5kg mniej od ciebie ;)a powiedz mi jak z sztywnością rulerow, wiem ze testowałas lib tech skunk ape i jestem ciekaw jak dawały sobie rade.
Nie ukrywam ze interesowały mnie imperiale burtona z tym ze chyba ten model jest okrojony z tych największych rozmiarów??

#16 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2013 - 14:17

Rullery są troszkę twardsze ale i po 3 sezonach zachowały swoje właściwości , nie jest to mega topór ale miałem tam jakieś inne trzewiki i te są dosyc dobre i do szeroko pojmowanego fristajlu jak i do szybszej jazdy.

Skunk Ape miałem 165 i w szybkiej jeździe rewelacja , niestety nie mogłem się przemóc do jakiś flattrików choćby najprostszych bo deczko sprzet za długi jak dla mnie :)
Ja jakoś mniej uwagi zwracam na flex sandała , patrzę (z naszej perspektywy, mało modeli i rozmiarów) żeby było mi wygodnie a że mam tez wysokie podbicie to bez podwójnego wiązania butów byłoby ciężko.
Imperiali nie znam może Morgan coś powie bo pewnie zna te buty bo handluje Burkiem to porówna .

#17 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2013 - 14:28

Miło słyszeć, ze w jeździe dawały rade:) freestyle jakos specjalnie mnie nie ciagnie, chyba ze czasem cos odbije to jakies hopy albo banalnie prosty box, z tym ze przeważnie i tak spadam na głowę. A jak $ pozwola to chciałbym oprócz bucikow, moze skunk ape nabyc albo heritage x zobaczymy jeszcze.

#18 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2013 - 14:41

Ktoś z użytkowników forum tez mi się pytał o Skunk Ape i w końcu go zakupił tylko chyba z tego co pamiętam 161 i jest mega zadowolony z deski. nawet MT mu na początku nie przeszkadzało także jak jest kaska to śmiało możesz brać 165 jak do szybkiej jazdy. Deska pamiętam że zaskoczyła mnie że miała bardzo szybki ślizg a Maro jej dla mnie specjalnie nie smarował :) o trzymaniu krawędzi chyba nie ma co gadac jak wiesz co to MT :)

#19 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2013 - 14:52

No cos tam wiem;) z tym ze nie wiem jaka bedzie reakcja z przesiadki obecnie 172cm na 165, po cichu myslalem o 169, no ale dlaczego by nie skrócić;)

#20 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2013 - 15:07

Kurczę no tego to nie podpowiem bo ja jednak jestem zwolennikiem krótszych deseczek :)



Dodaj odpowiedź