Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pathron Draft Vs Coal Xt


35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Penciara

Penciara

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2013 - 11:48

Witam szukam deski do szybkiej jazdy, prawdopodobnie w slalomie między innymi użytkownikami stoków...
Zastanawiam się czy warto kupić Pathrona czy lepiej dołożyć trochę do Voelkl'a Coal'a? Czy jednak poczekać na nowe moele Pathrona?
Przy okazji Długość deski 154 czy 158 do wagi 74kg? Póki co miałem deskę 156 i narzekałem jedynie na to że czasem przy niskim skręcie przy dużej prędkości(np. jak trafił się lód, albo mulda) potrafiła uciekać gubiąc krawędź skutkiem czego kładłem się na śniegu...
Ewentualnie czy znacie jakieś inne deski warte polecenia?

#2 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 22 March 2013 - 12:13

na pewno 158 cm;p 154 to bys mogl miec deche FS a nie FR:p

Sam mam w domu jednego pathrona ale FS, tyle, ze Coal zbiera ogrom pozytywnych opini wiec czekaj na kogoś kto objeździł obie:)

icon_users.png


#3 Penciara

Penciara

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2013 - 12:34

Czyli żeby nie usiąść przy takim skręcie co się niestety przy mej obecnej desce zdarza, powinienem mieć dłuższą? (pozwoliłem sobie zasięgnąć fotkę z jednego z tematów)
Słyszałem coś niedawno że może to być spowodowane zbyt słabym dociśnięciem deski ( czyli zbyt długa deską w stosunku do masy ciała) no i miałem rozdwojenie jaźni xDDołączona grafika

#4 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 March 2013 - 12:37

Mam wrażenie że trochę powariowaliście. Nie ujmując Marcinowi i temu co zrobił z Pathronem to wciąż geometria Ravena której daleko do tak wyspecjalizowanej deski jak Coal.
Zatem jeśli nie szukasz kompromisów to Coal.
Natomiast desek do "szybkiej jazdy slalomem pomiędzy użytkownikami stoków" sporo. Większość firm ma jakiś twardszy camberowy model AM/FR

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#5 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 22 March 2013 - 12:48

Przeciez wyraźnie napisał że Coal lepszy, tylko czy oplaca się tyle dopłacać padło pytanie:D

icon_users.png


#6 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 March 2013 - 12:56

jeśli umie to wykorzystać to na pewno...

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#7 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 22 March 2013 - 12:58

Wedłóg statusu jeździ na desce od roku wiec wedłóg ciebie lepiej dopłacic i kupić COALa?

icon_users.png


#8 Penciara

Penciara

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2013 - 13:12

No a co możecie powiedzieć o desce Swoard Dual? No i gdzie takie cuś można dostać?
Fakt... Mieszkam blisko granicy czeskiej i mam w promieniu 100km ponad 15 stoków. No i sezon to jest połowa ferii plus większość weekendów :)

Użytkownik Penciara edytował ten post 22 March 2013 - 13:15


#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 March 2013 - 13:17

Co do takiego na kur...(nie wieżę, że to mówię ;) ) ale odezwij się shamana...

#10 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 March 2013 - 14:14

Myślę że skoro mieszka tam gdzie mieszka, ma takie możliwości, to jeździ lepiej od Warszawiaka po 4 sezonach. Skoro jeszcze nie załapał zajawy na FS tylko kręci go napinka to niech idzie w kierunku deski do napinki

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#11 Finlarod

Finlarod

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 22 March 2013 - 16:12

No a co możecie powiedzieć o desce Swoard Dual? No i gdzie takie cuś można dostać?
Fakt... Mieszkam blisko granicy czeskiej i mam w promieniu 100km ponad 15 stoków. No i sezon to jest połowa ferii plus większość weekendów :)

Cześć!
Miałam duala ostatnio na nogach przez dwa dni - co prawda w twardych butach i wiązaniach, więc moje odczucia mogą się nieco różnić. Najlepiej skontaktuj się z polskim przedstawicielem, udostępnia deski do testów: http://swoard.com.pl..._days_2013.html
Mnie decha bardzo zaskoczyła, z jednej strony jest miękka, przez co nieźle sobie radzi na rozjeżdżonym stoku, za to w skręcie nabiera charakteru typowo twardej dechy. Szuka krawędzi jak opętana i inaczej jeździć nie chce. Musiałam się nieźle pilnować, a błędy skutkowały obitym tyłkiem. Przy tym bajeczna jeżeli chce się spróbować EC (nie wiem, czy Cię to interesuje), bardzo wtedy ułatwia sprawę. Nie wiem, z czym to porównywać, coala na nogach nie miałam. Z Eliminatorem - dwie totalnie różne dechy, Eli łatwiejszy bo nie tak "opętany" w łapaniu krawędzi, nie tak dynamiczny w skręcie, jak się bardzo chce poszurać to nawet by się dało. Z drugiej strony, Dual łatwiejszy, nie potrzebuje stoku równego jak stół, niewiele też potrzebuje, żeby wejść na krawędź i bardzo chce ją utrzymać, ale jak mu się przeszkadza... to już wiadomo :]

Weź, przetestuj, to ciekawe doświadczenie ;)
Pozdrawiam!

Użytkownik Finlarod edytował ten post 22 March 2013 - 16:15

  • Marcin07 lubi to

#12 Penciara

Penciara

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2013 - 16:45

No a jak w ogóle wygląda takie wypożyczenie deski do testów?
EC jak najbardziej ale to wyższa szkoła jazdy z tego co wiem... Próbowałem trochę i może kilka skrętów mi się w tym sezonie udało zrobić... Za każdym razem mi deska uciekała(nie wiem czy określenie "gubiła krawędź" jest tutaj słuszne), a ja kładłem się na śniegu ;/ na co zwrócić uwagę żeby wyeliminować ten problem? Krawędź efektywna? Długość deski? Na pewno przygotowanie stoku :) Moja decha ma rzekomo bodajże 117cm krawędzi efektywnej, Pathron draft ma 118cm - więc podobnie, a jednak wszyscy chwalą za to że trzyma krawędź....

Użytkownik Penciara edytował ten post 22 March 2013 - 16:57


#13 Finlarod

Finlarod

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 22 March 2013 - 17:00

Na stronce masz wszystko opisane. Ja testowałam na "evencie", więc deski przyjechały do nas i trochę inaczej to wyglądało. Przedstawiciel, który się tym zajmuje to na żywo bardzo miły człowiek, napewno Ci doradzi w razie wu, wszystko wyjaśni.
Edit: powiem tak, jezeli taka ciemna masa jak ja, po dwoch dniach zaczela cos kłaść, to znaczy że każdy może, trzeba tylko iść do odpowiedniego nauczyciela ;) nie mam takiej wiedzy ani umiejętności, żeby Ci doradzić. Wiem, że Dual+teacher daje dobre efekty :D kurde, nie wiem, jak to do końca opisać, ale deski do EC to w ogóle jakiś inny świat (co nie znaczy, że do wszystkiego są super). Namawiam do spróbowania :)
Edit 2: o. już wiem. Odnośnie krawędzi i desek do EC. Oprócz Duala testowałam jeszcze przez chwilkę Virusa Extreamcarvera i w ogóle nie potrafiłam tą deską skręcić. Przy zerowej prędkości, na sztywnych nogach, decha wchodzi na krawędź i nie wiem, co trzebaby zrobić, żeby tą krawędź puściła. Wrażenie jest nieziemskie. "Normalne" twarde deski, które znam tak nie jeżdżą, nie mówiąc o miękkich. Ale minus jest taki, że przy moich nikłych umiejętnościach cholernie trudno było mi zmienić tej desce tor jazdy :D Dual przy tym jest dużo łatwiejszy, można nim normalnie pojeździć, a jak przychodzi do wykładki to wpada w swoją szynę.

Nie jeździłam na Pathronie, wiec nie mogę się o nim wypowiedzieć a i żaden ze mnie ekspert w dziedzinie EC. Prawda jest taka, że ludzie na wszystkim wykładki kładą, włącznie z dechami szerokimi na 14 cm :D Kwestia techniki. Ja próbowałam na trzech (twardych) deskach i wychodzi na to, że tylko na Dualu się udało :]
A że to wyższa szkoła jazdy - naprawdę, w praktyce przy kimś, kto powie co i jak, okazuje się, że nie jest tak źle :) Ja o sobie nie pomyślałabym, że instruktor przy zdrowych zmysłach będzie próbował mnie tego uczyć. Tylko łapki poobijane i bicepsa trzeba ćwiczyć ;) No i to dopiero malutkie początki.

Pozdrawiam!

Użytkownik Finlarod edytował ten post 22 March 2013 - 17:42


#14 Penciara

Penciara

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2013 - 17:27

No a taki Pathron Draft nadawałby się do EC?\
edit:
Póki co chyba się wstrzymam ok. miesiąca z kupnem... Zobaczymy co Pathron wypuści na nowy sezon... Póki co to na Fb jest kilka fotek... Nowy sensei , Nowa deska "Play" - bardziej miękka od chillsticka, Pathron Slash, no i najciekawsze czyli Pathron Carbon Series z grafitowym ślizgiem... Niestety jestbardzo mało informacji na temat desek.. Póki co :)

Użytkownik Penciara edytował ten post 22 March 2013 - 17:50


#15 Finlarod

Finlarod

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 22 March 2013 - 17:45

Sorry, edytowałam a Ty w tym czasie napisałeś. J.w., nic więcej dodać nie mogę :) A "polski swoard" z tego co się orientuję "lekcje" EC też robi ;) Może warto połączyć testowanie ze szkoleniem?

#16 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 March 2013 - 18:06

No a taki Pathron Draft nadawałby się do EC?


Jeżeli chodzi Pathron Draft to deska o przeznaczeniu All Mountain z ukierunkowaniem na Freeride, jeżeli chodzi o EC i wykładki to praktycznie każda deska daję radę, problem polega tylko w umiejętnościach, pamiętaj, że deska nigdy sama nie śmiga, ale może utrudniać naukę, w każdym razie szukałbym deski w camberze, o ile się nie mylę Sword ma cambera, Pathron ma małego Cambera tylko między wiązaniami i od wiązań w kierunku nose'a i tail'a rocker, Pathrona musiałbyś wziąć powyżej 160, czyli chyba aktualnie najdłuższy na rynku to 161. Chcesz już kupić deskę, czy na razie robisz tylko rekonesans?

pozdro

#17 Penciara

Penciara

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2013 - 18:20

Na razie robię rekonesans, chyba że się trafi jakaś okazja :) Czyli mówisz żeby szukać Cambera? Co do długości to czy Draft 161 przy mojej wadze nie byłby za długi? Z pathrona tylko Legend ma Cambera, a opinii w necie o nim jak na lekarstwo.
edit: Zapomniałem spytać... Czy ktoś może wie więcej co przygotowuje Pathron na nowy sezon? Czy znajdzie się deska nadająca się dla mnie?
BTW: Chciałbym podziękować za zaangażowanie i dobre rady, gdyż na 2 poprzednich forach (akurat pytałem o wiązania) było zero odzewu.

Użytkownik Penciara edytował ten post 22 March 2013 - 18:24


#18 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2013 - 18:42

Na razie robię rekonesans, chyba że się trafi jakaś okazja :) Czyli mówisz żeby szukać Cambera? Co do długości to czy Draft 161 przy mojej wadze nie byłby za długi? Z pathrona tylko Legend ma Cambera, a opinii w necie o nim jak na lekarstwo.
edit: Zapomniałem spytać... Czy ktoś może wie więcej co przygotowuje Pathron na nowy sezon? Czy znajdzie się deska nadająca się dla mnie?
BTW: Chciałbym podziękować za zaangażowanie i dobre rady, gdyż na 2 poprzednich forach (akurat pytałem o wiązania) było zero odzewu.


Pathron ma hybrydy (microcamber i lekko rockerowe końce), tylko legend miał cambera Na przyszły sezon będzie deska Carbon Gold Series i Flaxer. Ta druga bardziej AM ale dość sztywna, Gold to deska napakowana karbonem w finalnej wersji ma być grubym przecinakiem. Na więcej trzeba poczekać do jesieni, lub jeśli sam producent zdradzi coś wcześniej. Jeżdżę na deskach Pathrona 2 sezon i deski robią się wręcz nieprzyzwoicie dobre jak na swój przedział cenowy. Tegoroczny Sensei zbierał już znakomite opinie a o przyszłorocznych modelach fs mogę tylko powiedzieć że są o klasę lepsze :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#19 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 March 2013 - 18:43

Camber jest najlepszą opcją, chociaż hybrydy też dają radę...co do Pathronów na nowy sezon to myślę, że będzie w czym wybierać, aktualnie testujemy deski Carbon Series, która będzie w dwóch wersjach i będą się tylko różniły ślizgami wersja Silver ślizg spiekany, wersja Gold ślizg zawodniczy grafitowy.

w każdym razie o deski Pathrona na przyszły sezon najlepiej pytaj http://adechade.com/user/436-marpyc/

#20 Penciara

Penciara

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2013 - 18:50

Ja słyszałem że nowe deski Pathrona wychodzą końcem kwietnia :) Oczywiście nie twierdze że tak jest na 100%.
Carbon Gold Series ponoć ma grafitowy ślizg i chyba bym się trochę bał o niego, znając przygotowanie niektórych stoków w Czechach :P
Edit: Zdążyłem napisać :) To chyba Silver byłby dla mnie :D Ceny pewnie nie są jeszcze znane?

Użytkownik Penciara edytował ten post 22 March 2013 - 18:52