Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Rotacja Highbacka?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 sokaris

sokaris

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 March 2013 - 13:15

Witam,

Mam takie pytanie dotyczące ustawienia wiązań.
Czy ustawienie highbacków równolegle z krawędzią deski jest zalecane?

Do tej pory jedyne co ustawiałem to kąt nachylenia łyżki ale nie ustawiałem jej równolegle. Ostatnio jak ustawiałem wiązania zwróciłem uwagę, że w intrukcji do wiązań jest o tym mowa. Zacząłem przeglądać informacje w necie i w sumie w wielu poradnikach nie ma o tym ani słowa ale znalazłem w jedym coś takiego:
http://www.boardworl...ck_rotation.jpg

Dołączona grafika

tutaj link do całego poradnika

Co o tym sądzicie? Należy tak robić czy ma to marginalne znaczenie? :)

pozdr.

#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 March 2013 - 00:04

to bardziej sprawa indywidualna. Jednym pomaga a innym przeszkadza ;) itd.

#3 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 March 2013 - 10:09

Razem z Arem znamy osoby które rotowały hajbeka i jak jeździły tak jeźdzą jak by to powiedzieć powstał pregres hahaha znany i wiele mówiące słowo :) "Bartuś "

Jedynie z osób co znam to coś tam Motyl rotował i coś mu tam siadało ale i bez tego rotowania ogarnia temat także nie wiem co to da :)
Może znam za mało osób :)

#4 Mareksbx

Mareksbx

    Młody snołborder

  • Team9
  • 67 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 March 2013 - 00:21

ja z tego korzystam, ale to pod SBX żeby usztywnić sobie bardziej prace w osi nacisku na krawędź. Jest to bardzo sensowne i bardzo fajne jeśli ktoś robi to po to by zapier*** jak najszybciej w dół. przy FS nie wiem jak to się sprawdza gdyż ja od jakiś 2 lat ciągle latam na ogóra;P i mój talent FS dawno został pogrzebany:)

#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 March 2013 - 05:06

ja z tego korzystam, ale to pod SBX żeby usztywnić sobie bardziej prace w osi nacisku na krawędź. Jest to bardzo sensowne i bardzo fajne jeśli ktoś robi to po to by zapier*** jak najszybciej w dół. przy FS nie wiem jak to się sprawdza gdyż ja od jakiś 2 lat ciągle latam na ogóra;P i mój talent FS dawno został pogrzebany:)


pod warunkiem jeżeli przy takiej rotacji pochylasz highbacki do przodu, jeżeli nie, w tedy osiągasz całkiem "odwrotny" skutek ;)

#6 MyszOk

MyszOk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 March 2013 - 19:07

Ja powtorze to co sie nauczylem ze snowboard addiction. Łyżke sie rotuje tak jak napisane powyzej żeby poprawić docisk a dwa zeby łyżka nie przeszkadzała na przykład przy smarowaniu jak biodra przesuniesz nad dziób albo tył deski.
Pozdro i wesołych swiat



Dodaj odpowiedź