Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Śmig


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Artu89

Artu89

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 07 February 2010 - 23:33

Ma ktoś na oku jakiś filmik ze śmigiem ciętym?

#2 Artu89

Artu89

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 09 February 2010 - 15:19

To jest śmig cięty, nie?

Hmm... A może kompensacyjny?



#3 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2010 - 15:35

to jest śmig cięty :P że tak powiem polega na "bardzo szybkiej zmianie krawędzi w krótkich odstępach czasu" chyba, że się pomyliłem ale jak tak to chłopaki zaraz mnie poprawią :P

#4 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2010 - 23:01

nie bardzo szybkiej zmianie a nie ma 3 fazy skrętu . Skręt jest krótki bo jedziesz wciąż po linii spadku stoku, smig nie musi byc bardzo szyki wystarczy zeby był równy i rytmiczny. Ja czasem sobie az w glowi licze raz dwa zmiana albo raz zmiana raz zmiana.. inaczej sie nie da wejsc w ryttm, tzn ciezko jest ::)

#5 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2010 - 20:15

A występuje wogóle coś takiego jak śmigi cięte NW i WN czy śmig ślizgowy NW ??

#6 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2010 - 20:29

A występuje wogóle coś takiego jak śmigi cięte NW i WN czy śmig ślizgowy NW ??


o ile się orientuję to śmig jest tylko ślizgowy i cięty o NW i WN się nie spotkałem, po drugie ciężko by było wykonać podczas śmiga NW, WN

#7 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2010 - 15:11

o ile się orientuję to śmig jest tylko ślizgowy i cięty o NW i WN się nie spotkałem, po drugie ciężko by było wykonać podczas śmiga NW, WN


A ja właśnie coś takiego gdzieś widziałem :D Wyglądał na śmig cięty tylko pojechany z bardzo szybkim (jakby) odciążeniem :D Gość poprostu jakoś niewiarygodnie szybko obniżał i podwyższał sylwetkę :D Nawet miałem to gdzieś nagrane. Jak znajdę na wrzucę.

#8 ayshe

ayshe

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 26 March 2010 - 22:13

Jest i śmig NW na krawędzi i ślizgowy, jak kto woli:). Sama jeśli jeżdżę śmigiem to raczej NW, bo tak mi łatwiej i odciążenie krawędzi przyspiesza jej zmianę;). Przy odciążeniu WN, to jest to tak szybkie, że właściwie WN staje się kompensacyjnym, tak uważam, ale jeśli ktoś ma inne zdanie, to chętnie posłucham:).
mam swoje zasady. Jak wam się nie podobają, mam też inne:).

#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 March 2010 - 23:48

Jest i śmig NW na krawędzi i ślizgowy, jak kto woli:). Sama jeśli jeżdżę śmigiem to raczej NW, bo tak mi łatwiej i odciążenie krawędzi przyspiesza jej zmianę;). Przy odciążeniu WN, to jest to tak szybkie, że właściwie WN staje się kompensacyjnym, tak uważam, ale jeśli ktoś ma inne zdanie, to chętnie posłucham:).


Nie wiem ale ja nadal nie widzę możliwości wykonania śmigu ciętego NW, szczególnie gdy w śmigu jedzie się, że się tak wyrażę "skręt w skręt" w linii spadku stoku, szczególnie jak określimy sobie bardzo szybkie tempo tego śmigu w tedy niema czasu na inicjację skrętu po przez NW.

#10 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 March 2010 - 23:54

Wszystko się da. Może wystarczy trochę wolniej pojechać ten śmig a nie od razu wyskakiwać że się nie da. Dobrze, że już 2 osoby maja inne zdanie od "mistrzów aDECHAde". Pozdro Ayshe.

#11 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 March 2010 - 00:46

Wszystko się da. Może wystarczy trochę wolniej pojechać ten śmig a nie od razu wyskakiwać że się nie da. Dobrze, że już 2 osoby maja inne zdanie od "mistrzów aDECHAde". Pozdro Ayshe.


1. nie napisałem, że się nie da, naucz w końcu się czytać ze zrozumieniem.

2. znowu k**wa sypiesz jakimiś aluzjami.

3. zaraz znowu będziesz k**wa miał do wszystkich pretensje, że zostałeś zbanowany, albo zostały usunięte Twoje posty.

#12 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 27 March 2010 - 09:38

Jest i śmig NW na krawędzi i ślizgowy, jak kto woli:). Sama jeśli jeżdżę śmigiem to raczej NW, bo tak mi łatwiej i odciążenie krawędzi przyspiesza jej zmianę;). Przy odciążeniu WN, to jest to tak szybkie, że właściwie WN staje się kompensacyjnym, tak uważam, ale jeśli ktoś ma inne zdanie, to chętnie posłucham:).


Ayshka :).........
jezli przyjmiemy ze smigiem nazywamy wszystko to co ma pominieta faze jazdy w poprzek stoku to praktycznie ze wszystkiego mozna zrobic smig.
nie ma jednak mozliwosc zeby WN stal sie kompensacyjnym. Wynika to z tego ze sa to calkowicie rozne skrety, inne jest prowadzenie, inaczej nastepuje przekrawedziowanie i przedewszystkim inna jest pozycja podczas wykonywania tych technik........

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#13 ayshe

ayshe

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 March 2010 - 17:34

Ayshka :(.........
jezli przyjmiemy ze smigiem nazywamy wszystko to co ma pominieta faze jazdy w poprzek stoku to praktycznie ze wszystkiego mozna zrobic smig.
nie ma jednak mozliwosc zeby WN stal sie kompensacyjnym. Wynika to z tego ze sa to calkowicie rozne skrety, inne jest prowadzenie, inaczej nastepuje przekrawedziowanie i przedewszystkim inna jest pozycja podczas wykonywania tych technik........

pzdr

JW

Radek:)
chodziło mi o to, że kiedy jedziesz WN.. jedziesz, jedziesz.. jedziesz;)..i jeśli będziesz coraz bardziej skracał skręt, to w końcu dojdzie do tego, że pojedziesz kompensacyjnym, bo faza skrętu, gdzie wychodzisz do góry tak ci się skróci, że będzie to wyglądało jak kompensacyjny. Tak mi Keny Traczyk kiedyś klarował, no a Kenemu to ja wierzę:)
A, no i fakt, śmigiem będzie każdy skręt który nie ma faz przygotowawczej i kończącej, rytmiczny i na speedzie - proste;).
Wiesz, że na kursie sits (tym instruktorskim) zrobili nam z tego klasówkę??!! uniwersytet snb w zieleńcu, kurza twarz:D
mam swoje zasady. Jak wam się nie podobają, mam też inne:).

#14 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 27 March 2010 - 17:48

Radek:)
chodziło mi o to, że kiedy jedziesz WN.. jedziesz, jedziesz.. jedziesz;)..i jeśli będziesz coraz bardziej skracał skręt, to w końcu dojdzie do tego, że pojedziesz kompensacyjnym, bo faza skrętu, gdzie wychodzisz do góry tak ci się skróci, że będzie to wyglądało jak kompensacyjny. Tak mi Keny Traczyk kiedyś klarował, no a Kenemu to ja wierzę:)


problem polega na tym ze przy kompensie goorna czesc ciala a zwlaszcza glowa pozostaje mnie wiecej na tej samej wysokosc, przy mocno obnizonej pozycji, deske w skrecie wypuszasz "spod siebie" nastepnie przekrawedziowaniei prowadzenie deski "pod soba" jest w pozycji niskiej...
WN jest skretem dynamicznym czylijedziemy w poprzek stoku w pozycji wysokiej... przekrawedziowanie natepuje przy gwaltownym obnizeniu pozycji....w trakcie wykonywania skretu wracamy do pozycji wysokiej ect

teraz.........
przyjmijmy ze chcemy zrobic sobie z tego smig ciety WN ( bo tak) - wyrzucamy jak juz wyzej napisalem element jazdy w poprzek stoku czyli splaszczamy skret.........

przy WN obnizamy goorna czesc ciala.................... przy kompensie goorna czesc znajduje sie na tej samej pozycji a pracuje intensywnie dool

pomimo pozornego podobienstwa...................... jak dla mnie sa to roozne skrety :)


.co bylo do udowodnienia :)

pzdr


JW

ps

bylas teraz na kursie ?? IR cz IS ??:(
mialem dobic na IS ale sie nie zlozylo ale potwornie zaluje bo qpe znajomych bylo :)
rozumiem ze zdalas............. poprosze info na co :)

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#15 ayshe

ayshe

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 March 2010 - 22:08

dobra, niech Ci będzie;),ale swoje wiem hehe
na IR byłam, zdałam a jakże:D,(a teraz szukam pracy:P) ale czułam się jak koń po westernie, tak nas gonili.. pajp był dopieszczony przez Pedra i jak na polskie warunki naprawdę dawał radę, ekipa IS-ów zmontowała najlepszą hopę sezonu, slalom stawiali codziennie już od środy.. Chłopaki z IS-ów byli naprawdę spoko, pocieszna z nich ekipa:), a do tego Keny tak ich ganiał, że aż miło było popatrzeć heh
Szkoda, że nie przyjechałeś , było naprawdę EPICKO;).
mam swoje zasady. Jak wam się nie podobają, mam też inne:).

#16 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2010 - 00:36

JW dzięki za wytłumaczenie. Pozdro.

#17 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 October 2010 - 11:35

stawiam browara jeżeli ktoś mi zademonstruje śmig cięty na desce gigantowej...

pozdr

#18 Korcuwa

Korcuwa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 25 December 2010 - 21:19

No powiem tak chyba niepotrzebnie sie tu zarejestrowale...
Ale skoro jestem to juz napisze swoje zdanie.
Jak wy sie chccie klucic JAKI TO RODZAJ SKRETU JEST TO SIE k**wa NA KULKO CHAFTU ZAPISCIE.W :hahaha2:
a JAK CHCECEI JEZDZIC TO CWICZCIE KATUJCIE A NIE pier**lcie O TYM JAKIE TO SKRETY SA...
NAZWA JEST NIEWAZNA WAZNA JEST EFEKTYWNOSC.
Bo prawda jest taka ze jak chcesz za***rdalac to na kreske pojedziesz i wtedy niemusisz wiedziec co to jest kompensacyjny :terefere:
wiem jestem nowyale to sa moje rozwazania... pisze je

#19 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 21:52

Ale chyba mało kto chce zjezdzac na kreche ;] (znam takich, znam, wychodza z zalozenia ze im szybciej tym jest lepszy ;D ) . Zeby cos zrobic trzeba wiedziec co, jak chcesz skrecic to wiesz ze skrecasz - a to tez nazwa

#20 Korcuwa

Korcuwa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 26 December 2010 - 10:05

Mnie przeraza przedewszystkim ta teoria i podejscie do niej...
Panowie palcie wiecej :mrgreen: lub chociaz pijcie duzo wiecej :terefere: