Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Do Progresu


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2013 - 14:57

Witam!

Na desce jeżdżę od 4 sezonów z tym, że każdy sezon zamyka się w 7-8 dniach na stoku. Waga 63-65 kg Wzrost 178 cm
Poszukuję deski, która ułatwi progres w technice jazdy.

Obecnie mam Signal'a Park Rocker'a i jeśli chodzi o puch czy buttery deska spisuje się idelanie.
Przy dobrze zratrakowanym i miękkim stoku cięty jako tako wychodzi, niestety przy oblodzonym, betonowym stoku jest już trochę gorzej.
Pewnie to również kwestia moich umiejętności, jednak jeżdząc na Ravenie kolegi wydaje mi się, że było nieco lepiej.

Dlatego chciałbym prosić o radę w zakupie deski, która ułatwi jazdę w cięższych warunkach no i progres jeśli chodzi o technikę.
Jeśli chodzi o budżet to maks 1000 zł za samą deskę no i w miarę możliwości, żeby deska szła mimo wszystko w stronę FS ( jakieś niewielkie skoki, graby, 180,może kiedyś 360;) ).

Czytając opinie na tym i innych forach do gustu przypadła mi deska Pathron Sensei lub ewentualnie Powder Toy czy Draft, nie wiem tylko czy to jednak nie deski o nieco podobnym profilu do Park Rockera. Nie miałem okazji ich testować i raczej w tym sezonie mieć już nie będę. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycję w określonym budżecie;)

Z góry dzięki za pomoc!:)

#2 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 February 2013 - 22:02

Mogę Ci polecić Arbora Westmarka, freestylówka o właściwościach combo. Czyli możesz na tej desce skakać, jibować a przy tym bardzo dobrze pojeździć, zarówno po twardym stoku jak i w puchu. Trzymanie na krawędziach, prowadzenie w skręcie jest po oswojeniu się z Grip-Techem jak dla mnie turbo fajne, bez większej pracy nogami tniesz skręty. Jeździłem na Westmarku po torze crossowym, w puchu 70 cm, to sylwestrowych krynickich lodowiskach. Tyle że trochę musiałbyś dołożyć, ale nie będziesz żałował, możesz poczytać o tej desce: www.snowboardingforum.com, nie tylko ja się nią jaram :)

#3 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2013 - 22:37

Jeśli chodzi o Park Rockera...niestety ta deska nie nadaję się do nauki jazdy technicznej w szczególności w trudnych warunkach.

Jeżeli chodzi o Sensei w niczym nie przypomina PR, ze względu nawet na jej profil...Sensei posiada małego cambera między wiązaniami a od wiązań w stronę taila i nose leci rocker tak więc zdecydowanie mogę polecić, z Drafta raczej bym odpuścił deska bardzo wymagająca i sztywna, raczej do dobrej napinki na trasach i po za nią....Powder toy to kompromis pomiędzy Sensei a Draftem.

pozdro

#4 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2013 - 18:01

Dzięki wielkie!
Może jeszcze jakieś opinie o desce ADAPT Logic: http://www.emeraldst...products_id=824

wszędzie gdzie czytałem to raczej więcej na plus no i nie ukrywam cena też ładna :)

jak ta deska się ma versus np Pathron Sensei lub Powder Toy? głównie stok plus małe hopy.
Westmarka raczej odrzucam ze względu na cenę...

Użytkownik p4n3k edytował ten post 20 February 2013 - 18:01


#5 barneu

barneu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 20 February 2013 - 18:13

Pathrony Sensei się kończą, w większości zostały już tylko wide, więc o ile nie masz giga stopy to będzie ciężko coś znaleźć... Wiem bo sam ostatnio szukałem po sklepach ;-)

Użytkownik barneu edytował ten post 20 February 2013 - 18:15


#6 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2013 - 18:43

Pathrony Sensei się kończą, w większości zostały już tylko wide, więc o ile nie masz giga stopy to będzie ciężko coś znaleźć... Wiem bo sam ostatnio szukałem po sklepach ;-)


Aż tak mnie z deską nie ciśnie, jeśli będzie trzeba poczekam do przyszłego sezonu, no i w zasadzie nie jestem jeszcze zdecydowany na Senseia.
W przypadku Pathrona i Adapta przemawia do mnie powiedzmy stosunek cena/jakość. Zastanawiałem się jeszcze nad czyms z Endeavora lub Never Summera ale tutaj juz trzeb liczyć się z wydaniem pewnie 1500-1800 zł za przyszłoroczne modele.

#7 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 February 2013 - 19:30

Na Boardshop.pl jest Never Summer EVO w długości 152 na promocji za 1400zł ;) Deska stricte freestyle'owa ale dość dobrze trzymająca krawędź.

#8 michasz12

michasz12

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 20 February 2013 - 19:50

Nitro Haze dosyć dobra decha typowo na fs ale także dobrze sprawdza sie w puchu do 5 baniek powinnieś się zmieścić:)

#9 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 20 February 2013 - 19:58

To jak masz czas, chcesz dobrze wydać swoje $$$ przetestuj sobie te deski po kolei, Adapta, Patrona a potem weź sobie jakiegoś Never Summera czy Arbora :)
Jeśli w miarę stoisz na desce, jeździsz już w miarę dobrze to szybko ogarniesz skąd się biorą różnice w cenach ;)

Park Rocker fakt jest faktem to była deska dość specyficzna, jednak na swój sposób ciekawa, wydaje mi się że wbrew pozorem progresywna. Po prostu niektóre rzeczy na tej desce są cholernie trudne, więc sporo się przy tym uczysz, balansu ciała, idealnej równowagi itd. Tyle że jeśli po dobrej desce kupisz sobie toporka czy też deskę dla początkujących to sporo stracisz. No chyba że masz progres umiejętności w czterech literach a jazdę traktujesz jako rekreacyjny przymus, byle się poślizgać... :)

#10 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 February 2013 - 20:07

adapt z emeraldstore???życzę powodzenia.Chyba nie czytałeś,że gość zbiera kasę a sprzętu nie wysyła.Ponadto ja mam rękawice do reklamacji,ale też zero odzewu.
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#11 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2013 - 20:25

To jak masz czas, chcesz dobrze wydać swoje $$$ przetestuj sobie te deski po kolei, Adapta, Patrona a potem weź sobie jakiegoś Never Summera czy Arbora :)
Jeśli w miarę stoisz na desce, jeździsz już w miarę dobrze to szybko ogarniesz skąd się biorą różnice w cenach ;)

Park Rocker fakt jest faktem to była deska dość specyficzna, jednak na swój sposób ciekawa, wydaje mi się że wbrew pozorem progresywna. Po prostu niektóre rzeczy na tej desce są cholernie trudne, więc sporo się przy tym uczysz, balansu ciała, idealnej równowagi itd. Tyle że jeśli po dobrej desce kupisz sobie toporka czy też deskę dla początkujących to sporo stracisz. No chyba że masz progres umiejętności w czterech literach a jazdę traktujesz jako rekreacyjny przymus, byle się poślizgać... :)


Nie no głownie o progres mi chodzi :) i tak jak pisałem bardzo fajnie mi się jeździ na Park Rockerze, czy to w puchu czy na stoku, z tym, że dobrze przygotowanym... jak zaczyna się pojawiać lód, zwłaszcza na bardziej stromych fragmentach już tą krawędź niestety ciężej mi utrzymać. Pewnie to też kwestia umiejętności. Fakt, że cały zestaw mam dosyć miękki, jednak jeżdżąc na desce kolegi w cięższych warunkach było lepiej niż na PR (jakaś deska Ravena, dokładnie nie wiem jaka) i nie jest to tylko moja ocena bo jeździliśmy z instruktorem.

Teraz to głównie chodzi mi o poprawę aspektów technicznych i głównie do tego deski szukam plus małe hopy. Nie chcę desek typu Volkl Coal czy jak Arec pisał Raptor typowo tylko do napinki. Nie oszukujmy się nigdy nie będę ani mega zapierdzielał ani latał na hopach nie wiadomo jak, dlatego szukam coś pomiędzy. Zapewne wstrzymam się z zakupem do przyszłego sezonu w takim razie. Niestety z testami może być różnie, żeby ogarnąć wszystkie deski musiałbym wybrać się na TestDrive, który jest w terminie, na który nijak nie dam rady się urwać a druga sprawa, że o ile ten sezon przezipie to już na przyszły deska przydałaby mi się pod koniec listopada.


Nitro Haze dosyć dobra decha typowo na fs ale także dobrze sprawdza sie w puchu do 5 baniek powinnieś się zmieścić


haze odpada, miałem ja kiedyś na nogach i jakoś nie podeszła, chociaż fakt był to chyba mój drugi sezon na desce...

adapt z emeraldstore???życzę powodzenia.Chyba nie czytałeś,że gość zbiera kasę a sprzętu nie wysyła.Ponadto ja mam rękawice do reklamacji,ale też zero odzewu.


podałem tylko link, bo też czytałem różne opinie o emeraldstore, i Adapt to jest raczej ostateczna wersja jak juz naprawde nie bede mial kasy ;)

Użytkownik p4n3k edytował ten post 20 February 2013 - 20:35


#12 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2013 - 22:30

Jeżeli nie spieszy Ci się z zakupem deski to w przyszłym sezonie pojawią się ciekawe propozycje od Pathron Snowboards, aktualnie już Ci mogę polecić deskę Pathron Carbon Series, która ukażę się w dwóch wersjach Silver (ślizg spiekany) i wersja Gold (ślizg grafitowy) na której akurat aktualnie śmigam i która mi za***iście siadła, na tej desce na pewno pośmigasz na krawędziach i poskaczesz w dodatku bardzo lekka deseczka. Nie miałem okazji jej jeszcze przetestować na trasach ale jak tylko to zrobię dam znać co i jak.

http://adechade.com/...arec-w-ssspark/

#13 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2013 - 12:39

poczytaj opinii o nowym Endeavor Guerilla dobry shape zrobil robotę. Pozatym Stepchild Powder Sucks. Obie deski są stosunkowo miękkie więc dramatu nie poczujesz, a otworzą cię na zupełnie inne rzeczy













PS co do emeraldstore.pl , to częsciowo sprawa na dniach się wyjaśni :D.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#14 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 26 February 2013 - 22:33

Kup Patrona.
Trzeba wspierać rodzimy biznes.

;-)
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#15 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2013 - 12:37

Kup Patrona.
Trzeba wspierać rodzimy biznes.

;-)


brałem ten argument mocno pod uwagę również ;) ale to już raczej następny sezon... :)
no i cena 2 razy mniejsza niż bardziej znane brandy...

Użytkownik p4n3k edytował ten post 27 February 2013 - 12:50


#16 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2013 - 13:18

a inne biznesy nie są rodzime? to kaurat argument mocno naciągany

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#17 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2013 - 20:47

a inne biznesy nie są rodzime? to kaurat argument mocno naciągany


nie wiem może się mylę, ale chyba Pathron i Raven robią deski w Bielsku-Białej, więc oprócz rodzimych biznesów takich jak dystrybutor/sklep wspieram również ludzi, którzy tam pracują itd.

oj no przecież, nie jest to argument przeważający :)

deskę kupię w przyszłym sezonie, jeśli będzie okazja do testów jak najbardziej objeżdżę różne brandy, wiadomo, że wybiorę pewnie to co najbardziej mi podpasuje, ale jeśli deska Pathrona/Ravena będzie o podobnych właściwościach jezdnych, a nawet jeśli będzie minimalnie gorsza, w porównaniu od innego topowego brandu to przy mojej raczej rekreacyjnej jeździe (6-7 dni w sezonie), wybiorę deskę 2 czy nawet 3 razy tańszą... no i z Polski ;)

Użytkownik p4n3k edytował ten post 27 February 2013 - 21:02