Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawienie Wiązań Sp Fastec Team Black - Pomoc


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2013 - 19:08

Hej,

ponieważ nikt nie odpowiedział na post w istniejącym topicu, założyłem nowy temat (jeśli admin uzna, że nie potrzebnie to do wywalenia :)). Ostatnio przyszły do mnie wiązania SP Fastec Team Black, zamontowałem je do deski Voelkl Stroke 2012(160cm) i buciszy K2 (44.5), czy mógłby ktoś powiedzieć czy coś należałoby przesunąć itp. Dodam, że heelcup mam na maksa do przodu przesunięty.

Zdjęcia w linku: https://www.icloud.c...#A1G6XBubGhziIP

Będę wdzięczny za pomoc,

-otto-

Użytkownik otto edytował ten post 21 January 2013 - 19:09


#2 grimow

grimow

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2013 - 19:49

W moich fastecach (sp sport) Jest regulacja hibacka, żeby poprawnie ustawić wiązanie musiałem je przestawić... Może poszukaj tego u siebie i cofnij łyżkę i górny pasek o jeden rozmiar...

#3 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2013 - 11:14

Okazało się, że buty były tak ogromne do tych wiązań i deski, że najlepiej je wymienić. Po kupieniu Burton Driver X wszystko ładnie się pochowało.

#4 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2013 - 16:25

Okazało się, że buty były tak ogromne do tych wiązań i deski, że najlepiej je wymienić. Po kupieniu Burton Driver X wszystko ładnie się pochowało.


Jednak coś dalej nie gra, poniżej filmik z wiązaniami:


Jak mam spięty na maks prawy but, że pięta się nie rusza to noga mi cierpnie i czuje okropny ucisk w podbiciu. Kiedy jest spięty luźniej to tak jak widać pięta się rusza, chyba tak nie powinno być.

Proszę o pomoc co zmienić i co poprawić, już się nawet zastanawiam nad wymianą wiązań jeżeli niC z tym nie da rady zrobić.

#5 robert

robert

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 60 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2013 - 17:12

Tak swobodnie nie ma prawa pięta latać, dociśnij bardziej górnego strapa bo wygląda jakby miał za dużo luzu. A może nie związałeś wystarczająco mocno butów ?

#6 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2013 - 17:29

Tak swobodnie nie ma prawa pięta latać, dociśnij bardziej górnego strapa bo wygląda jakby miał za dużo luzu. A może nie związałeś wystarczająco mocno butów ?

Jak dociskam mocniej górnego strapa to bardzo mi ściska podbicie, do takiego stopnia, że noga mi cierpnie. Buty są zawiązane dobrze.
Ja już w tym zestawie kilka razy jeździłem i co jakiś czas coś z tą przednią nogą zmieniam bo ciągle jest nie tak.

Użytkownik sernik edytował ten post 18 February 2013 - 18:21


#7 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 February 2013 - 23:07

Musisz te paski docisnąć, w zasadzie oba, przednią nogę mocniej tylną tylko trochę. Nawet nie chcę wspominać o tym, że będziesz miał kontrolę nad frontsidem jakbyś był w kaloszach. Są ważniejsze rzeczy, jak Cię gdzieś zmieli, skotłuje podczas gleby to możesz sobie staw skokowy uszkodzić, więzadła, mięśnie, kości.

Ja mam inne pytanie, bo może to nie do końca jest wina wiązań. Ile dni przejeździłeś w tych nowych Driverach? Założyłeś plastiki?

#8 Grzybek

Grzybek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2013 - 05:36

przez pomyłkę odpowiedziałam.

- proszę usunąć post.

Użytkownik Grzybek edytował ten post 19 February 2013 - 05:39


#9 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2013 - 07:19

Ja mam inne pytanie, bo może to nie do końca jest wina wiązań. Ile dni przejeździłeś w tych nowych Driverach? Założyłeś plastiki?


Na Driverach mam przejechane dopiero 4 dni. Plastiki na próbę założyłem ale zbyt szybko deska dla mnie reagowała :).

Jeśli pościskam te paski i dalej giry będą mi cierpnąć i boleć w podpiciu to chyba w przyszłym sezonie kupię fluxy TT30

#10 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 February 2013 - 11:50

W 4 dni powinny się w miarę ułożyć już te Drivery, ale daj im trochę czasu, ewentualnie nagrzej je, idź w nich na dłuższy spacer itp.



Dodaj odpowiedź