Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zostawić Czy Wymienić Wiązania?


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 yamro

yamro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2013 - 19:58

Witam, kupiłem wiązania Flux TT30 w romiarze L do butów Nike Zoom Force 1 w rozmiarze 43 (27,5 cm). Wiązania wydają mi się jednak za duże. But z tyłu wystaje poza obrys deski 2,5cm natomiast z przodu 1,5cm. Według danych podanych przez producenta buty 27,5 cm powinny pasować do rozmiaru M jednak jest to skrajny rozmiar. Moje poprzednie Burton Customy M są za ciasne dla tych butów, nie wiem jak sprawa wygląda z Fluxami. Jak uważacie wszystko jest ok i powinienem zostawić te wiązania czy wymienić na mniejszy rozmiar?

Tak to wygląda na zdjęciach:
http://picasaweb.goo...feat=directlink

#2 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 January 2013 - 20:13

Nie do końca widać przód buta, tył OK, zrób zdjęcia samego przodu w lepszym świetle.
Wydaje mi się jednak że M byłaby lepsza, Nike ma dziwną rozmiarówkę, jaki rozmiar buta nosisz na co dzień?

Zrób to proszę dzisiaj, gdyż TT czarne M, mamy ostatnią parę. Zielonych nie ma wcale a białe są 2 szt M.

#3 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2013 - 20:28

Ja mam rozmiar buta snow 270 NW) i fluxy ds30 w rozmiarze M, brakuje zdjecia z od przodu lekko z gory - but w wiazaniu bez zapietetych paskow.

@mrgn - nie dostalem zadnej odpowiedzi na maile w temacie zaciskow :cry:
wiedze ze wrociles na forum :)
emer

#4 yamro

yamro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2013 - 21:31

Proszę oto więcej zdjęć, mam nadzieje że coś więcej na nich widać:

http://picasaweb.goo...feat=directlink

Na codzień noszę rozmiar 41(265mm).

#5 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2013 - 22:18

Masz ten sam problem co ja...zawsze mialem L ki a jak przesiadlem sie na Flux to w ciezkim szoku ale musialem M uzyc.
w M-kach rozsuniesz pedaly gazow i bedzie git - teraz ledwo Ci sie wiazanie na desce miesci...
Jesli mozesz pojechac z calym setem do sklepu to pojedz i przypasuj sobie M-ki ale zworc uwage aby but Ci wchodzil na szerokosc wiazania
emer

#6 yamro

yamro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2013 - 22:38

Masz ten sam problem co ja...zawsze mialem L ki a jak przesiadlem sie na Flux to w ciezkim szoku ale musialem M uzyc.
w M-kach rozsuniesz pedaly gazow i bedzie git - teraz ledwo Ci sie wiazanie na desce miesci...
Jesli mozesz pojechac z calym setem do sklepu to pojedz i przypasuj sobie M-ki ale zworc uwage aby but Ci wchodzil na szerokosc wiazania


Niestety ale do Krakowa mam 160 km więc trochę daleko. Najbliższe mnie sklepy snowboardowe znajdują się w Rzeszowie ale mają bardzo mały wybór wiązań.
Wcześniej jeździłem w M-kach Burtona i buty Burton Moto 42 (270 mm) wchodziły w wiązanie, natomiast w przypadku "Najek" o ile przód buta wchodzi ok tak piętę muszę wciskać na siłę co nie jest wygodne przy zapinaniu buta i pozostawia ślady na bucie. Jeżeli w M-kach Fluxów pięta jest nieco szersza to pewnie buty też powinny do nich pasować.

#7 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2013 - 22:52

jakis duzy ten Nike, mozesz zmierzyc but od podeszwy po szerokosci w 3 cm od pienty? Ja zmiarze swoje fluxy i porownamy..

M-ki DS 30 wew wymiar to 10,5 cm
emer

#8 yamro

yamro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2013 - 23:09

jakis duzy ten Nike, mozesz zmierzyc but od podeszwy po szerokosci w 3 cm od pienty? Ja zmiarze swoje fluxy i porownamy..

M-ki DS 30 wew wymiar to 10,5 cm


9,5 cm ,dla porównania moje stare burtony mają 8,5 cm a customy 10,5 cm z tym że jeszcze highbacki zajmują trochę miejsca (miejsca na but jest 9,7cm) i mają trochę inaczej wyprofilowaną piętkę niż we fluxach, w których wydaję mi się że jest ona nieco bardziej przyjazna.

#9 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 January 2013 - 23:24

Proszę oto więcej zdjęć, mam nadzieje że coś więcej na nich widać:

http://picasaweb.goo...feat=directlink

Na codzień noszę rozmiar 41(265mm).

OK. Tak z ciekawości, masz ten Nike za duże czy też rozmiarówka w nich jest zawyżona o rozmiar?
Sprawdź proszę ile masz luzu na pięcie, po bokach w L-kach. Fluxy są większe od Burtonów, L>L, M>M.

@Emer - napisz proszę do [email protected], wyślemy je od ręki jak mówiłem, mamy te zaciski, nie dokręcaj ich już więcej, we Fluxach wszystkie paski, łyżka mają być luźne, tak jak były kiedy je wypakowałeś z pudełka. To się nie rozkręca jak jest luźne, btw. masz sobie siłę ;)

#10 yamro

yamro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2013 - 23:36

OK. Tak z ciekawości, masz ten Nike za duże czy też rozmiarówka w nich jest zawyżona o rozmiar?
Sprawdź proszę ile masz luzu na pięcie, po bokach w L-kach. Fluxy są większe od Burtonów, L>L, M>M.

@Emer - napisz proszę do [email protected], wyślemy je od ręki jak mówiłem, mamy te zaciski, nie dokręcaj ich już więcej, we Fluxach wszystkie paski, łyżka mają być luźne, tak jak były kiedy je wypakowałeś z pudełka. To się nie rozkręca jak jest luźne, btw. masz sobie siłę ;)


Buty są OK, Nike ma zawyżoną numerację 43 to jest 275 mm czyli 42,5 w np. Burtonach. Luzu jest 0,5 cm.

#11 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2013 - 23:47

@mrgn - wyslalem juz dwa maile ale napisze jeszcze raz z priv maila, thx
odkrecilem jeszcze raz wyszystkie zaciski i zakrecilem jeszcze raz o jeden obrot mniej i fakt lata to luzno.
ale tak czy inaczej nie zamienie tych wiazan na zadne inne:)

@ yamro mysle ze w M- ki Ci wejda, w moje poprzednie Union Force buty wchodzily cisano btw dziwne z tak nieduza w sumie stopa masz problem z wiazkami...
emer

#12 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 January 2013 - 23:55

Buty są OK, Nike ma zawyżoną numerację 43 to jest 275 mm czyli 42,5 w np. Burtonach. Luzu jest 0,5 cm.

Po 0,5 cm z każdej strony?

#13 yamro

yamro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2013 - 00:13

Po 0,5 cm z każdej strony?


Tak, razem 1cm.

Użytkownik yamro edytował ten post 19 January 2013 - 00:14


#14 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2013 - 00:34

moje NW Decade maja w naszerszym miejscu 9 cm
emer

#15 yamro

yamro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2013 - 08:45

moje NW Decade maja w naszerszym miejscu 9 cm


A jak z ich dopasowaniem do wiązania? Masz jescze coś miejsca po bokach pięty czy są "na styk"?

#16 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 January 2013 - 10:09

M-ka będzie lepsza. Priv.



Dodaj odpowiedź