Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Stance W Desiwie K2 Lil Kandi 2011 137


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2013 - 09:22

Elo!

na ostatnim wyjeździe moja latorośl stwierdziła, że czas najwyższy na powiększenie stance w jej desiwie i ....po raz pierwszy mam problem z ustawieniem wiązań na desce :twisted:

Do rzeczy... desiwo ma od strony nosa 3 pary insertów (2 pary oznaczone gwiazdkami) jako zalecane a od strony taila 4 pary! (również z oznaczonymi dwoma). Wszystko było ok jak pasowały ustawienia domyślne,a ale teraz kiedy pojawia się kwestia zwiększenia stance wiem jak to zrobić. Oznaczone inserty od strony nosa to 2 skrajne pary, a od strony taila dwie środkowe i tylko tam mam jeszcze jedną zewnętrzną parę wolną. Od strony nosa wiązanie jest już na skrajnych. Dodam, że samo poszerzenie dyskach nic nie da. Dalej za wąsko :twisted:

Wytłumaczy kto o co biega? :wallie:



PS. fotki nie chce mi wkleić, ale można wygooglować... to taka kolorowa w "chmurki" :)

Użytkownik mike edytował ten post 15 January 2013 - 09:24

no board no fun!

#2 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2013 - 09:07

nikt nie przerabiał takiego przypadku...? :huh2:
no board no fun!

#3 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 January 2013 - 10:48

nikt nie przerabiał takiego przypadku...? :huh2:

musisz wiązki ustawić symetrycznie, skoro od strony nose jest na skrajnych insertach to od strony taila musi być tak samo.
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#4 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2013 - 10:51

sęk w tym, że oznaczone gwiadkami ustawienie domyślne wcale nie jest skrajne od strony taila, od nosa tak, a od taila to dokładnie środek... zresztą oblukaj na samej desce; na razie na czuja ustawiłem na skrajnych od nosa i taila, ale nie jestem pewien czy to nie zaburza geometrii...

PS. ale chyba jednak nie zaburza... teraz jak patrzę to na skrajnych powinno być jednak allright :)

Użytkownik mike edytował ten post 16 January 2013 - 10:52

no board no fun!

#5 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 January 2013 - 10:55

sęk w tym, że oznaczone gwiadkami ustawienie domyślne wcale nie jest skrajne od strony taila, od nosa tak, a od taila to dokładnie środek... zresztą oblukaj na samej desce; na razie na czuja ustawiłem na skrajnych od nosa i taila, ale nie jestem pewien czy to nie zaburza geometrii...

PS. ale chyba jednak nie zaburza... teraz jak patrzę to na skrajnych powinno być jednak allright :)


K2 zaznacza domyślne ustawienia, ale ja osobiście nigdy się do nich nie zastosowałem, bo zawsze było za wąski, także bym się tym nie sugerował...
Latorośl rośnie to i stance trzeba zwiększyć, potem przyjdzie czas na wymianę deski:)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2013 - 11:15

nie da się ukryć... po zmianach stance już jest na max :)
no board no fun!

#7 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 January 2013 - 11:21

nie da się ukryć... po zmianach stance już jest na max :)

niech zrobi przysiad w wiązaniach i sprawdź czy jest ok.Czy nie ma problemów z przysiadem, czy kolana się nie rozchodzą itp.
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#8 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2013 - 11:23

przetestowane... na szczęście na max stance jest ok... ale za rok wymiana desiwa na bank... :)
no board no fun!

#9 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 January 2013 - 11:26

przetestowane... na szczęście na max stance jest ok... ale za rok wymiana desiwa na bank... :)

no trudno,co zrobić:):):)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#10 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2013 - 12:14

Mike, a talerze w wiązkach nie pozwolą na dodatkowy 1-2cm wysunięcia jeśli obrócisz je i ustawisz wzdłuż deski ?
No chyba że ten trick już zastosowałeś ? :)

Użytkownik Joszu edytował ten post 16 January 2013 - 12:15

There's a natural mystic blowing through the air ...

#11 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2013 - 12:32

spoko Joszu... stance po rozsunięciu tylko na insertach jest w sam raz... w konsternację wprawiła mnie tylko różna ilośc insertów od nosa i taila :)
no board no fun!

#12 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 January 2013 - 01:47

Mike, nie przeginaj z ustawianiem super szeroko wiązań. Jakaś kretyńska, lokalna (Polska) moda się zrobiła na ustawianie, przy dużej kaczce, bardzo szeroko wiązania. Efekty są widoczne na stokach, zero pracy kolan, jazda na połkniętym kiju itp. To wręcz żałośnie wygląda jak ktoś usiłuje jechać na krawędziach nie dociskając deski, nie jest w stanie podciąć skrętu, wyjść z niego czysto itp. itd. Dziwna sprawa, bo w innych krajach oczywiście ustawia się kaczkę ale rozstawy do am fs relatywnie dość wąskie...

#13 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2013 - 08:24

Mike, nie przeginaj z ustawianiem super szeroko wiązań. Jakaś kretyńska, lokalna (Polska) moda się zrobiła na ustawianie, przy dużej kaczce, bardzo szeroko wiązania. Efekty są widoczne na stokach, zero pracy kolan, jazda na połkniętym kiju itp. To wręcz żałośnie wygląda jak ktoś usiłuje jechać na krawędziach nie dociskając deski, nie jest w stanie podciąć skrętu, wyjść z niego czysto itp. itd. Dziwna sprawa, bo w innych krajach oczywiście ustawia się kaczkę ale rozstawy do am fs relatywnie dość wąskie...


hehe...siema Morgan! :D

nikt tu nie wspominał o super rozstawie... po prostu niektórzy przy duck stance mają wręcz ułatwione zadanie przy operacji zginania nóg i robieniu pełnego przysiadu na desiwie... that's it :)

a co do docisku krawędzi... cóż... chyba jednak wąski stance w tym nie pomaga... :bag:
no board no fun!

#14 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 January 2013 - 20:33

hehe...siema Morgan! :D

nikt tu nie wspominał o super rozstawie... po prostu niektórzy przy duck stance mają wręcz ułatwione zadanie przy operacji zginania nóg i robieniu pełnego przysiadu na desiwie... that's it :)

a co do docisku krawędzi... cóż... chyba jednak wąski stance w tym nie pomaga... :bag:


Chciałbym to zobaczyć :) Ogromny rozstaw w połączeniu z mocną kaczką, zazwyczaj symetryczną, powoduje że kolana u większości delikwentów są cały czas w jednej pozycji, czyli uprawia się klasyczną bujakę a nie jeździ się. Napisałem u większości, ci co siedzą w parku i mają umiejętności, mają w głębokim poważaniu jazdę, byle do hopy czy raila na wprost. To tak z moich obserwacji.



Dodaj odpowiedź