Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Rozwarstwiona(Rozklejona) Deska - Serwis, Kubeł Co Zrobić?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pietia

pietia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2013 - 17:34

Nowy rok przywitał nas niemiłą niespodzianką, otóż po powrocie ze stoku i wyjęciu dechy z boxa okazało się że moje dziewcze coś z nią zmajstrowało (zapewne przypadkowo, bo nie pamięta żadnego strzału). Deska jest rozwarstwiona i walnięta po prawej stronie na tipie oraz (w dużo mniejszym stopniu) rozwarstwiona między wiązaniami - podejrzewam że to powikłanie tego rozwarstwienia u góry. Wybrzuszenie na tipie ma około 8mm wysokości, miedzy wiązaniami jest to ok 1mm.
Żadna z zewnętrznych warstw deski nie jest pęknięta. Jedyne pęknięcie jest na tym różowym wypełnieniu między krawędzią a laminatem (widoczne na foto). Krawędź również cała.

Można coś z tym zrobić ? Jakoś skleić do kupy tak żeby wytrzymała jeszcze z 2 sezony po max. kilkanaście dni na stoku?
Znacie jakiś serwis we Wrocławiu i okolicach, który mógłby temu podołać?

Fotki uszkodzenia tutaj:

http://imageshack.us.../p1130038e.jpg/

Decha to sims horizon 147.

#2 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2013 - 18:41

Głupia sprawa bo tam robisz nacisk na nosepress czy tailpress...nie będzie się więc tego dało zrobić tak na sztywno skoro deska ma się tam lekko wyginać przy różnych "ewolucjach". Nie wiem jak zachowa się klej pod takim naciskiem i czy nie będzie przeszkadzał w elastyczności. Oczywiście odpowiedzi szukałbym u serwisantów bo tutaj większość jedynie potrafi nasmarować swoją deskę, wycliklinować i na tym koniec (między innymi ja) :P

Na pewno do zwykłej jazdy będzie dało się to skleić dobrym klejem. Każdy serwis to ogarnie ale nie każdy ma dobry klej.

Użytkownik Muniek edytował ten post 14 January 2013 - 18:42


#3 Daro

Daro

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 393 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2013 - 19:33

Nie wiem jak deski są robione ale mógł by sie wypowiedzieć jakaś osoba co to widziała
możesz spróbować tym to pokleić " Żywica epoksydowa EPIDIAN " to jest taka moja sugestia i proszę tego nie brać mocno do siebie bo naprawdę nie jestem pewny
czy to jest ten klej dokładnie ( zastosowanie w łodziach, kajakach i desek windsurfingowych) , na pewno powierzchnia musi być oczyszczona(czyli nie tylko rozpuszczalnikiem
przemyte ale również zmatowane na obu warstwach bo inaczej lipa ) i po nałożeniu tego musisz mocno docisnąć ale teraz UWAGA przy takim rozwarstwieniu chyba będzie
d*pa blada bo jeśli się nie mylę powinno stosować sie
do tego komorę próżniowa w celu pozbawienia kleju bąbelków powietrza i nacisk tez jest większy w tym momencie :)

No ale to jest takie mój pogląd na to wszystko więc proszę tego nie brać do serca i lepiej iść do serwisu jak macie sobie to jeszcze bardziej popsuć ;)

A odpowiednika kleju chyba nie dostaniesz bo wątpie żeby wszystkie deski były produkowane z jednego rodzaju kleju

Użytkownik Daro edytował ten post 14 January 2013 - 19:53

Bunkrów nie ma ale też jest za***iście .

#4 pietia

pietia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2013 - 20:02

Dzięki za odpowiedzi :)
Z dokładnym wyczyszczeniem tego w środku może być lekki problem, bo i dostępność tego środka taka sobie. O żywicy epoksydowej słyszałem, jednak nie znam dokładnej nazwy tego kleju co powinno się użyć. Komory próżniowe i inne wynalazki rodem z formuły 1 sobie odpuszczę ;)

Muniek sęk w tym, że ewolucji raczej żadnych się nie spodziewamy na tej desce. Dziewczyna jest niby jeszcze początkująca i musi doszlifować trochę podstaw, ale niewiele jej już brakuje żeby wejść poziom wyżej. A jako że nikt się takiej buby w środku sezonu nie spodziewał to i z kasą teraz ciężko żeby kupić jakąś nową deską do nauki. Tak się zastanawiałem przez to czy by nie dało rady tej deski jakoś zrobić żeby można ją było bez skrupułów dojechać przez te dajmy na to max 20-25 dni na śniegu i potem za 2 lata kupić już coś ogarniętego pod odpowiedni styl jazdy z myślą o przyszłosci.
Co masz na myśli dobry klej ?

Znacie jakiś godny uwagi serwis snowboardowy we wrocławiu ?

#5 Daro

Daro

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 393 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2013 - 20:13

Co do dokładnego wyczyszczenia w środku to może Dremel i kamień na niego jak najbardziej cieniutki tak co dojdziesz wszędzie no i potem ładnie oczyścić z kurzu i tłuszczu
no i klej i docisnąć mocno zaciskiem płaskim ale tak co już siły nie będziesz miał :D

No ale wpierw pozostańmy przy serwisie :)
Bunkrów nie ma ale też jest za***iście .

#6 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2013 - 14:47

Przyłączam się do pytania o jakiś dobry serwis we Wro, dzisiaj mi się rozwarstwiła deska na nose i muszę szybciutko oddać ją do naprawy.

tak do wygląda:
IMG_2274.jpg

#7 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2013 - 15:57

W skiteam'ie w Arkadach podobno jest gostek który ogarnia.. ale to info z poprzedniego sezonu i to chyba z 5 ręki.. Marek.S pisał, że Stachu w Transferze ma otworzyć jakiś serwis, więc może tam spróbuj..

#8 MyszOk

MyszOk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2013 - 16:02

Rzuc okiem tutaj


Ja ostatnio tak naprawialem deske i nawet trzyma. Tyle ze zniszczenia byly duzo mniejsze.. klej dostaniesz w castoramie czy jakims innym nomi. imadla tez.



Dodaj odpowiedź