Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zillertal


49 odpowiedzi w tym temacie

#1 addict

addict

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2010 - 15:47

doline zillertal odwiedzilem w lutym 2009 roku. miejsce bardzo mi przypadlo do gustu. skipass w cenie 190e i dostep do 640km tras w takich osrodkach jak penken, ahorn, zillertal arena czy hintertux. ja jezdzilem w kilku miejscowosciach: kaltenbach (kwatera), fugen, finkenberg i w zell. w kaltenbach w sezonie 2009 otworzyli bestconnection czyli polaczenie 2 osrodkow: hochzillertal + hochfuegen. w zasadzie przez 90% czasu jezdzilem wlasnie tam bo bylo najblizej (mieszkalem 500m od gondoli) i byl ciekawy snowpark. do hintertuxa nie dotarlem bo pogoda nie pozwolila. ogolnie w czasie kiedy tam bylem mialem 2 dni slonca, reszta snieg i zadymka. mysle ze jeszcze tam wroce zeby pojezdzic na tuxie i sprobowac sil na kamikaze. jak ktos ma pytania to smialo.

tutaj link do mapy regionu http://ski3.intermap...e&Aktuell=Lifte

a tu strona regionu http://www.zillertal.at

innymi slowy - polecam!

#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2010 - 16:21

Moim marzeniem jest pojechac na Hintertux i obiecałem sobie że albo w tym albo w przyszłym roku tam śmigne. Podobno tam ciężko z pogodą ale i tak chciałbym tam pośmigać.

#3 zarembianka7

zarembianka7

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2010 - 16:39

wiecie w tym rejonie jest juz strasznie duzo turystow teraz lepiej zapuszczac sie w bardziej odlegle rejony ponizje Zillertall:)


polecam Hintertux ale trzeba trafic z pogoda, bo jak mgla i sypie snieg to w niektorych po prostu sie nie da jezdzic;/

#4 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 01 February 2010 - 22:28

Podobno tam ciężko z pogodą

bla, bla, bla....

kto ci takie kity nawciskal, co?

Nie ma zadnej regoly, mozesz miec tydzien slonca, mozesz miec w kratke pogode, mozesz miec tydzien sniegu i mgly.....
Od Hinter, przez Livigno, przez Dolomity, po Francje....

bylem na Hinter juz z 10 razy w zimie, na jesien i latem i wszelkiego rodzaju pogode tam mialem.

I wracajac do tematu: Zillertal i Hinter sa super! Kazdy tam znajdzie cos dla siebie: poczatkujacy, zaawansowany, ten co chce po trasie, ten co chce w puchu, ten co chce w parku pokicac.
Duze przestrzenie, duza roznorodnosc.

Ale jedno jest prawda: na rozpoczecie sezonu, na sylwka, w ferie na wielkanoc i na koniec sezonu moze byc bardzo tloczno, warto celowac w tzw. 'niski sezon'

#5 zarembianka7

zarembianka7

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2010 - 22:31

to prawda znajdzie sie cos dla kazdego:) i naprawde mozna sie najezdzic

#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2010 - 13:58

na Hintertux'ie jak się trafi na mgłę to już porządną :D w listopadzie 2009 mieliśmy takie warunki, że musieliśmy przedskoczka poszczać żeby na "ochotnika" ukształtowanie terenu obadał... haha

ale potwierdzam - ilość tras mega, urozmaicenie mega

będę próbował, bo zaliczenie tej górki przy dobrej pogodzie musi być bezcenne

#7 zarembianka7

zarembianka7

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2010 - 10:53

ja jak pojechalam w lutym kilka lat temu to mialam praktycznie caly tydzien slonce:) wlasnie jeden dzien trafila mi sie mgla i masakra... dla bezpieczenstwa zrezygnowalam z jazdy gdyz nie bylo widac kto jest przed Toba...

#8 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 June 2010 - 18:19

Miałem okazję teraz być w Hintertux a dokładnie w terminie 02.06 - 06.06.2010 w tzw. łikendzieDołączona grafika czerwcowym, i jeżeli chodzi o pogodę to trafiliśmy na lampe, tylko w pierwszy dzień mieliśmy opady śniegu i mgły ale ogólnie mówiąc było super, napewno tam jeszcze pojadęDołączona grafika mieliśmy okazję nawet pośmigać po za trasąDołączona grafika, polecam także betterparkDołączona grafika

#9 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 13 June 2010 - 22:08

Potwierdzam. Super miejscówka z za***istym snow parkiem. Poza pierwszym dniem gdzie gubiłem się co chwilę przez mgłę :) a i trafialismy na takich co wydawało im się że jada a stali w miejscu hehehe to mieliśmy taka lampę, że ciężko było nie usmażyć sobie chociażby noska ;)
Polecam i na pewno tam wrócą. Dodam kilka zdjęć na zrobienie większego smaka. Pierwsze to widok z naszego pokoju :)

Załączone pliki



#10 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2010 - 10:52

 

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#11 Kejtoss

Kejtoss

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 75 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 January 2011 - 13:58

bylam,zobaczylam,zwyciezylam(ale H.nie zaliczylam;p) potwierdzam to, co mowi wiekszosc,teraz jest to dla mnie najlepsza miejscowka w AT...
na 2h slonca przez caly pobyt sie zalapalam,wiec nie jest tragicznie:D
ale taaakiego puchu nie bylo nigdzie
wyboru tras rowniez

takze..najpozniej w listopadzie kolejny raz i wtedy mlga snieg slonce wiatr... HARAKIRI BEDZIESZ MOJA....nawet na d*pie..wazne,ze bedziesz :D

#12 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 January 2011 - 18:56

bylam,zobaczylam,zwyciezylam(ale H.nie zaliczylam;p)  potwierdzam to, co mowi wiekszosc,teraz jest to dla mnie najlepsza miejscowka w AT...
:D


Byliśmy na otwarcie sezonu na Tuxie w Listopadzie. 2 dni lampy  i dwa dni słońca z chmurami - dawno nie miałem tak dobrego freeridu - spadło 50cm świeżego i wszystko było dla nas. Stubai czy Molltaler nawet się nie umywają do Tuxa. Teraz mam chrapkę na resztę doliny, gdyż wyglądała z góry przyzwoicie, a i opinie o możliwościach freeride są niezłe. 


Macie może namiar na jakąś spoko kwatirę w dolinie? Mamy zamiar wybrać się w trzecim tygodniu lutego na koniec ferii licząc na mały już tłok i dobry warun :)








Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#13 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2011 - 19:34

Byliśmy na otwarcie sezonu na Tuxie w Listopadzie. 2 dni lampy  i dwa dni słońca z chmurami - dawno nie miałem tak dobrego freeridu - spadło 50cm świeżego i wszystko było dla nas. Stubai czy Molltaler nawet się nie umywają do Tuxa. Teraz mam chrapkę na resztę doliny, gdyż wyglądała z góry przyzwoicie, a i opinie o możliwościach freeride są niezłe. 


Macie może namiar na jakąś spoko kwatirę w dolinie? Mamy zamiar wybrać się w trzecim tygodniu lutego na koniec ferii licząc na mały już tłok i dobry warun :)

zillertal.at - i napisać kilka/kilkanaście mejli. Po niemiecku najlepiej :)
Ja w tym roku skorzystałem z pośrednika - zillertalinfo.pl, bo w połowie października nie umiałem już znaleźć fajnej oferty w centrum doliny na 8 osób w jednym domu.
Jak byłem rok temu - ostatni tydzień stycznia - to na Tuxie u góry chyba -20. Ale zjazd z całego lodowca (3250) aż na sam parking zaliczony.
W dolinie było może 5cm śniegu, w ośrodkach na trasach dużo technicznego, mieli słabe opady. Freeride na Tuxie średni - zmrożone i rozjeżdżone.

W tym roku atakuję w ostatnim tygodniu lutego.

#14 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2011 - 20:01

Oczywiście jeżeli chodzi o Stubai byliśmy w listopadzie więc porównując do Tuxa to Stubai to porażka ;) W każdym razie do Stubai raczej już nie pojadę :)

pzdr...

#15 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 January 2011 - 20:53

Oczywiście jeżeli chodzi o Stubai byliśmy w listopadzie więc porównując do Tuxa to Stubai to porażka ;) W każdym razie do Stubai raczej już nie pojadę :)

pzdr...


To tym bardziej unikaj Molltalera - dwie trasy po 500m :) u góry.


Czytałem trochę na europejskich forach i okolice Mayrhoffen dysponują ciekawymi terenami freeride. Sam Tux dobrze dośnieżony jest ciekawy, ale w środku zimy wiadomo ;)

Teraz jest tylko 100cm u góry, a w dolinie 5cm - trochę mało, ale liczę, że za 1,5 miesiąca będzie już dwa metry i ładna pogoda ;)





Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#16 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2011 - 22:03

Ja zwiedziłem w zeszłym sezonie całą dolinę. Byliśmy w II giej połowie Marca. Wrażenia - super. Pierwszy dzień słońce! Dwa następne budziliśmy się rano, a na samochodzie 20 cm świeżego śniegu i cały czas dosypywało nowy. To nic że po całym dniu jeżdżenia w dolinie nie było ani centymetra śniegu :rolleyes: A później aż do końca pobytu samo słoneczko. Szkoda, że byliśmy tak krótko i na każdy region poświęciliśmy tylko po jednym dniu. Z wyjątkiem Areny gdzie byliśmy w pierwszy i ostatni dzień.
Właściwie to wszędzie można pojeździć poza trasami. Najwięcej rzecz jasna chyba na Tuxie.
Z Cieszyna jest to chyba najbliższa taka duża miejscówka, nie licząc Salzburga, który mijasz po drodze.
My załatwialiśmy kwatery przez Interhome i za spanie z ubezpieczeniem zapłaciliśmy jakieś 450 zł za 7 dni, a warunki bardzo bardzo bardzo dobre.
1 dzień Zillertal Arena - a właściwie już Gerlos
Dołączona grafika

4 dzień Hintertux (ten narciarz mnie chyba śledził)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik saran edytował ten post 04 January 2011 - 22:04


#17 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 05 January 2011 - 11:31

Stubai czy Molltaler nawet się nie umywają do Tuxa


tutaj bym sie klucil....
Lodowiec Stubai jest na pewno na poziomie lodowca Hintertux i wielkoscia i mozliwosciami jazdy - tylko robcie porownanie o tej samej porze roku - sniegowo sa to bardzo podobne regiony, taka sama specyfika polozenia.
A jezeli juz dodajecie do Tux cala Zillertal i jezdzenie autem 30-40min, to rownierz Mölltalergletscher robi sie interesujacy gdy dodasz do tego Ankogel, Sportgastein, Heiligenblut i Matrei, i wtedy konfrontacja nie jest juz taka jednoznaczna ,-)

ale racja sam lodowiec Mölltalergletscher slabo wypada w porownaniu do Tux i Stubai, szczegolnie jesienia!
choc zima tam tez jest pare fajnych zjazdow poza trasa.


jeszcze jedna taka uwaga, jak nawali sniegu to nawet byle region jest fajny....

#18 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 January 2011 - 18:52

tutaj bym sie klucil....
Lodowiec Stubai jest na pewno na poziomie lodowca Hintertux i wielkoscia i mozliwosciami jazdy - tylko robcie porownanie o tej samej porze roku - sniegowo sa to bardzo podobne regiony, taka sama specyfika polozenia.
A jezeli juz dodajecie do Tux cala Zillertal i jezdzenie autem 30-40min, to rownierz Mölltalergletscher robi sie interesujacy gdy dodasz do tego Ankogel, Sportgastein, Heiligenblut i Matrei, i wtedy konfrontacja nie jest juz taka jednoznaczna ,-)

ale racja sam lodowiec Mölltalergletscher slabo wypada w porownaniu do Tux i Stubai, szczegolnie jesienia!
choc zima tam tez jest pare fajnych zjazdow poza trasa.


jeszcze jedna taka uwaga, jak nawali sniegu to nawet byle region jest fajny....


Jeżeli chodzi o Stubai to pewnie masz rację, niestety ja się z raziłem do Stubai - byłem w listopadzie, z kilku w sumie powodów, największy z nich to pogoda, która nam nie źle dała w kość, w sumie mieliśmy tylko jeden dzień słoneczka, męczyła mnie co dzienna godzinna jazda na miejsce. Zdecydowanie o tej porze roku o wiele lepsza jest miejscówka w L2A, nie wiem jak jest na Tuxie o tej porze roku ale byłem tam w czerwcu i było za***iście, nawet jeżeli miałbym porównać parki to wydaje mi się jednak, że w Tuxie betterpark jest o wiele lepszy.


pzdr....





#19 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 January 2011 - 21:09

Aro ciebie meczył dojazd bo w noocy zamiast spac :drunk: :hahaha:

Ale mam takie samo zdanie co Arek Stubai dał nam się we znaki i nie ma jak L2A :)
Hinter to moje marzenie i w tym lub next sezonie go odwiedzę :)

#20 Kejtoss

Kejtoss

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 75 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 February 2011 - 14:17

byla moja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Załączone pliki