Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Do Puchu, Lasu?


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 sook75

sook75

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 December 2012 - 00:00

Witam wszystkich.

Jeżdżę już chyba 15 sezonów na desce i też wróciłem do nart 2 sezony temu.

Deskę zakładam tylko przy warunkach mocno puchowych, offpistowych, beton, lód i sztruks zostawiam sobie na narty.

Dlatego mam mocno sprecyzowane potrzeby odnośnie deski. Wydawałoby się, że wystarczy wygooglać 'best powder boards' ale to tylko robi jeszcze większy mętlik w głowie. Mocno poklikałem ten temat i dalej nie wiem.

Jaka deska?
* do puchu i ogólnie poza trasy
* raczej rocker, aby nie paliła tylna noga - ale dopuszczam też hybrydy lub flat z rockerem na nosie
* długość ok 160cm
* cena do 1500zł - modele np zeszłoroczne
* nie chce tych kosmicznych kształtów typu burton z lat 80 np.: apo swallow http://www.apo-snow....se_swallow.html

waga 78, wzrost 175
poziom: zaawansowany

Udało mi się wyfiltrować takie modele:

Model: Rok: Dlugosci: flex: profil

APO Cruiser: 12/13: 158,162: 5: zero camber, rocker w nosie
http://www.apo-snow....ds/cruiser.html

APO Spray: 11/12: 160: 8: Powder Rocker Camber
http://www.snowdb.co.../apo/2012/spray

K2 Gyrator: 10/11: 162: 7: powderocker
http://www.snowdb.co...k2/2011/gyrator

Nidecker Legacy: 11/12: 159,161: 6: Camrock
http://thegoodride.c...idecker-legacy/

Rossignol Krypto: 12/13: 159: 9: 40 camber 60 rocker: 1330
http://www.rossignol...-freestyle.html

Ride Berzerker: 11/12: 161: 7: rocker w nosie i do ogona camber
http://www.snowdb.co.../2012/berzerker


Czytałem wasze wątki, wiem, że potraficie dobrze doradzić...
Liczę na solidną pomoc.

Użytkownik sook75 edytował ten post 02 December 2012 - 00:02


#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2012 - 00:30

Z tych wszystkich od razu 3 ostatnie deski bym odrzucił, oczywiście żeby być szczerym, opinie znam tylko z drugiej ręki ;)

od siebie na pewno mogę polecić np. Pathron Powder Toy - hybryda (mały camber między wiązkami, a od wiązań w stronę nosa i taila rocker) jest bardzo zwrotną dechą, dobrze się sprawdza w żlebach wąskich i w lasach. Kolejna to Draft ta sama hybryda ale już sztywniejsza, potrzebuję więcej przestrzeni, zdecydowanie dla zaawansowanych. tyle jeśli chodzi o Pathrona.

Można jeszcze poszukać Never Sammera SL lub Cobra, SL idealnie się sprawdzi w takich warunkach.

A jeżeli tylko i wyłącznie na puch, wziąłbym chyba Signal Park Rockera, najbardziej extremalny rocker, na tej desce nigdy w puchu nie zatoniesz, mistrz decha.

#3 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 December 2012 - 10:19

dla mnie spośród wymienionych numero uno to Gyrator!!!!
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#4 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2012 - 12:11

Czytam grupę pl.rec.sport.zimowe. Jest tam (była?) dziewczyna mieszkająca w Norwegii, sezon zaczynał się u niej w październiku kończył w kwietniu. Mówimy o sezonie na puch ;) ;)
Jej numero uno do jazdy off-piste był właśnie gyrator. Przejechałem się na tej desce dwa razy na testach adechade w zeszłym roku i na zwykłym stoku była... hmm, dziwna. Ale pierwszy raz jeździłem na "bananowej" desce. W puch niestety nie trafiliśmy. Rockera ma naprawdę konkretnego - jest duuuuży.
Z innych desek - sprawdź firmy Jones i Yes. Jest teraz kilka zabawek tych marek na Allegro. Zdaje się ze mają coś wspólnego z Nideckerem - używają określenia Camrock na swój profil rocker-camber-rocker. Jonesa warto sprawdzić bo robi splitboardy i mówi się o nim na forach splitowych. Yes ma model Pick Your Line i Great Woman - wyglądają ciekawie. Tutaj katalog http://katalogsnowbo...l/yes-2012.html
Sam (1,7m/82 kg) kupiłem sobie Yes Typo 159 (twin z camrockiem). Zakładam, ze będzie deską na stok, do puchu/lasu i podstawowych tricków na flacie.

Użytkownik Wdhiz edytował ten post 02 December 2012 - 12:18


#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2012 - 13:55

Zapomniałem jeszcze o jednej desce, która pojawiła się na ten sezon.

Jest to deska też ze stajni K2 stworzona specjalnie na puch, PeaceKeeper - miałem okazję ją testować w tym roku w LaGrave i deska teź jedna z tych, których nie można pominąć :)

#6 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 December 2012 - 14:04

Zapomniałem jeszcze o jednej desce, która pojawiła się na ten sezon.

Jest to deska też ze stajni K2 stworzona specjalnie na puch, PeaceKeeper - miałem okazję ją testować w tym roku w LaGrave i deska teź jedna z tych, których nie można pominąć :)

w porównaniu do epica zostaje w tyle.Testowałem jedną i drugą dzień po dniu i w tych samych warunkach i mnie d...nie urwało:):)gyrator lepszy od peacekeepera...
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#7 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2012 - 14:10

Nniom ja epica nie testowałem :P. Motyl nie chce się nią dzielić :)))

#8 sook75

sook75

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 December 2012 - 20:26

Gyrator był moim pierwszym wyborem. Niestety jest juz trudno dostepny i znalazlem jeszcze model 2010/11 w rozsadnej cenie - jest nowy, ale musze poprosic o jego zdjecia czy nie ma jakis uszkodzeń.

Pathron bardzo ciekawy, nowoczesny a przy tym ponizej tysiaka za najnowszy model. Niestety malo opinii. Widze, że Aro objeżdża Pathrony - dzieki za opinie. Tez go rozwazam na shortliscie.

Signal Epic mnie bardzo podjaral, ale nie potrafie go namierzyc. Czy sie go da gdzies kupic i za ile?

Yes Pick Your Line czy Never Summer jednak poza budzetem..
Wole wydac wiecej na wyjazdy niz na sprzet.

Niestety Gyrator już sprzedany, ech..

#9 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 December 2012 - 21:40

mamy jedną szt 160cm za 1999pln
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#10 sook75

sook75

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 December 2012 - 21:52

mamy jedną szt 160cm za 1999pln


To jest poza budzetem, tamta byla do wyrwania za 1100zl.
Szukam rozwiazania do 1500zl

#11 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2012 - 16:22

Deski które proponujecie są rózne, od directionalów z potęznym setbackiem do twin tipów, łaczy je tylko to że są rockerami albo hybrydą. Ja bym temat zdefiniował tak: Jeśli interesuje Cię
- puch, lasy, stromo, dużo jazdy na switch, dropy, buttering w puchu, lesne jibby: 1. Yes Great - na allegro są potestowe za psie pieniądze 2. Pathron Powder Toy. Obie deski mam objeżdżone, obie są super stabilne, dobrze ida w puchu, oba mają niezły pop, Pathron będzie ciut stabilniejszy, Yes nieco bardziej finezyjny, dzięki asymetrycznej krawędzi.
- puch, lasy, stromo, zapierdalanie, zero switcha, powder - surfing, żleby: Stepchild OG Powder - ok 700 na allegro.

Tyle jesli funduszy masz mało. W styczniu, pod koniec pewnie będzie można wyrwać NS Cobrę za ok 1400-1500 w przecenie, też mam ja objeżdżoną. To deska pomiędzy podanymi dwoma charakterystykami. Mam nadzieję że coś pomogłem.
Pozdro!
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#12 sook75

sook75

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 December 2012 - 21:45

Deski które proponujecie są rózne, od directionalów z potęznym setbackiem do twin tipów, łaczy je tylko to że są rockerami albo hybrydą. Ja bym temat zdefiniował tak: Jeśli interesuje Cię
- puch, lasy, stromo, dużo jazdy na switch, dropy, buttering w puchu, lesne jibby: 1. Yes Great - na allegro są potestowe za psie pieniądze 2. Pathron Powder Toy. Obie deski mam objeżdżone, obie są super stabilne, dobrze ida w puchu, oba mają niezły pop, Pathron będzie ciut stabilniejszy, Yes nieco bardziej finezyjny, dzięki asymetrycznej krawędzi.
- puch, lasy, stromo, zapierdalanie, zero switcha, powder - surfing, żleby: Stepchild OG Powder - ok 700 na allegro.

Tyle jesli funduszy masz mało. W styczniu, pod koniec pewnie będzie można wyrwać NS Cobrę za ok 1400-1500 w przecenie, też mam ja objeżdżoną. To deska pomiędzy podanymi dwoma charakterystykami. Mam nadzieję że coś pomogłem.
Pozdro!


Dokładnie też to zauważyłem, więc też próbowałem sobie to podzielić na 2 grupy czyli typowo freeridowe kierunkowe takie nawet bliskie jaskółce jak jones hovercraft i dwukierunkowe z rockerem lub hybrydy.

Przemyślałem sobie to jeszcze wszystko i policzyłem, że na najbliższe sezony/sezon to na desce będe jakieś 5-10 dni (jak będą warunki na freeride) a reszta to będę jednak na nartach na trasach napinał.

Dzięki koledze bonhomme de neige zacząłem myśleć o potestowych deskach i wpadła mi w oko JONES MOUNTAIN TWIN 159 http://www.sportstor...12-UZYWANY/2236

Co o tym myślicie?

#13 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 December 2012 - 00:30

Zerknij sobie na takie deski jak Burton Baracuda, Arbor Element RC, Arbor Coda, Voelkl Cashew... To są typowo freeridowe deski które są ok nie tylko na krajowe powdery i lasy. Każda z nich robiła dobrą robotę w poprzednim sezonie, mi lub kumplom.
A tak poza tym to szukaj deski z szerszym nosem, krótszym tailem, znacznie łatwiej na takiej desce poruszać się w puchu, utrzymać na powierzchni a nie jechać pod śniegiem. Twin w rockerze, po cofnięciu daje oczywiście radę, ale nie ma tego luzu że możesz jeździć, nawet na mniejszej prędkości, praktycznie stojąc na dwóch nogach, bez odchylania się...

#14 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 December 2012 - 01:57

Jeśli interesuje Cię - puch, lasy, stromo, dużo jazdy na switch, dropy, buttering w puchu, lesne jibby: 1. Yes Great - na allegro są potestowe za psie pieniądze 2. Pathron Powder Toy. Obie deski mam objeżdżone, obie są super stabilne, dobrze ida w puchu, oba mają niezły pop, Pathron będzie ciut stabilniejszy, Yes nieco bardziej finezyjny, dzięki asymetrycznej krawędzi.


A miałeś może okazję porównać Yes Great i Yes Basic/Typo? Ciekawi mnie czy coś tracę kupując prostszy model.

Na Allegro jest w tej chwili wysyp Jones'ów, Yes'ów - to wszystko chyba robione przez Nideckera - w śmiesznych cenach. Jeżeli nie śpisz na kasie to sensowny wybór. Sam zastanawiałem się też na jakimś Burtonem z ICS (szyna mocująca wiązania). Niestety Burton Custom z rockerem podobno nie trzyma w ogóle na twardym.

No i pojawiły się splitboardy - niestety niekompletne. Na pewno nie ma fok, chyba brakuje też mocowań pod wiązania.

#15 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2012 - 10:48

@Wdhiz, Yes Basic/Typo to zupełnie inna deska niż Great/Asym. Great (sezon 2011 i 2012) ma inny profil (mini camber miedzy wiazaniami, około 1-2 mm i spory rocker poza wiązaniami), asymetryczną krawędź (dłuższy backside) i Nideckerowa wersja magne traction na odcinku między wiązaniami. Jak dla mnie to mega uniwersalna deska.

@Mrgn, wszystko fajnie tylko żadna z desek, którą proponujesz nie mieści się w budżecie który określił kolega. Co do jazdy w puchu na directionalowych dzidach z mega setbackiem, to widzę ostatnio wśród dystrybutorów ostra spinę w temacie bo ich brandy wypuściły teraz właśnie takie deski. To nie jest szpilka do Ciebie, bo akurat to co proponujesz koledze ma jak najbardziej sens (sam bym z chęcią objeżdził Cashew i Elementa RC).
A co do jazdy w konkretnym puchu i stromym lesie, dropach, to akurat Polska i Słowacja posiadają miejscówki pierwszoligowe w Europejskiej skali tylko trzeba wiedzieć gdzie:) I tu ciekawa obserwacja, dobrze zrobiona uniwersalna deska w stylu Signal Omni, Never Summer SL, Yes Greats czy Pathron Powder Toy daje jednak o wiele więcej funu, pozwala na freestylowe podejście do terenu a nie tylko kreślenie prostej linii i nieśmiałe podskoki. Popatrz na jakiej desce jeździ Wolle Nyvelt, który jest jednym z największych autorytetów w puchowym temacie: większość czasu na Salomonie Grip, który jest tru twinem w rockerze, zrobionym właśnie na backcountry.
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#16 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 December 2012 - 14:16

@Wdhiz, Yes Basic/Typo to zupełnie inna deska niż Great/Asym. Great (sezon 2011 i 2012) ma inny profil (mini camber miedzy wiazaniami, około 1-2 mm i spory rocker poza wiązaniami), asymetryczną krawędź (dłuższy backside) i Nideckerowa wersja magne traction na odcinku między wiązaniami. Jak dla mnie to mega uniwersalna deska.


Zupełnie inna? Wydawało mi się, że obie mają taki sam Camrock...
GoodRide nic nie pisze o asymetrii krawędzi w 2013 http://thegoodride.com/snowboard-reviews/yes-the-greats/ http://thegoodride.c...iews/yes-basic/
ale bez tego mogę żyć ;)
Faktycznie, Typo trochę miększa więc gorzej/trudniej będzie trzymać krawędź chociaż obie mają trzy gwiazdki przy carvingu (na thegoodride). No właśnie, czym różni się opcja oceny deski "carving" od "groomers"?

#17 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2012 - 19:44

The Good Ride bym nie ufał, oni na połowie ocenianych przez siebie desek nie jeździli ;) na amerykańskich forach był o tym wątek. Miałem The Greats 2013 w ręce w sklepie w Austrii i rózni się diametralnie od The Greats z 2011. W nowym nie ma magne, camrock jest za wiazania, jest to w zasadzie camber z podniesionymi tipami. Jest za to asymetryczna na maxa, nawet tipy jej zrobili asymetrycznie zeby nie bylo watpilowści. Akurat ta cecha tej deski jest właśnie najfajniejsza, jazda na krawędzi to bajka:)
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#18 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2012 - 17:48

No i mam zagwozdkę. W podobnej cenie uzywana YES 156 Great Dudes of History 2011 (grafika Hajle Selasie, 115 cm krawędzi efektywnej, asymetryczna, Magne Traction) albo nowa bez gwarancji Yes Typo 159 116 cm krawędzi efektywnej.
Utonę w puchu na tej 156 cm? 82 kg, 1,7m.

Użytkownik Wdhiz edytował ten post 06 December 2012 - 17:49


#19 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2012 - 19:03

I pojawił się u tego samego sprzedawcy drugi Dude's - 161 (Kennedy), 120 cm krawędzi efektywnej, waist width 255 (zaczyna robić się szeroko). Sa jeszcze Yes Basic 158 (czarne z czerwonym napisem).

Teraz mam starego Nitro Teama 159 cm (120 efektywnej) i jako tako daje sobie na nim rade. Wjechanie w puch wymaga przestawienia wiązań w tył.

#20 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2012 - 22:55

Podrzuć no na priv linka do tej 161, może sam bym wziął, jak cena w miarę.... taka szerokość mi pasi, bo mam 46 butki :))
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany