Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowa Deska. Lib/ns/signal/?


48 odpowiedzi w tym temacie

#1 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2012 - 13:00

Elo, elo!

Czas powoli patrzeć za nowym desiwem.. Mimo, że często się nie udzielam na forum, to jestem tu prawie codziennie.. Przeczytałem setki wątków, a i tek nie wiem, co wybrać.. wiadomo, że najlepiej byłoby pojechać na TD (mam nadzieję, że w tym roku w końcu mi się to uda) przejechać się na wszystkim, porównać i kupić. Problem jest taki, że właściwie to co mnie interesuje na TD się nie pojawia..

Na desce jeżdżę już 5 sezonów. Mimo to zaliczam się do tych średniaków (pewnie i tak przeceniam swoje umiejętności, bo jestem samoukiem). Mam 178cm, waże 75kg, a rozmiar buta 43. Wiązki jakie posiadam to Union Force'y 12/13.

Deska w długości 153-155, do zabawy, ale dobrze trzymająca krawędż.

50% - jazda po stoku. Większość moich znajomych, a w tym moja dziewczyna, to sztacheciarze, tak więc muszą dawać rade w jeździe.

25% - puch. Wiadomo, jeśli jest. Ale zajarałem się tym mega. :excited:

25%- fs. Przy czym bardziej flat tricki niż poręcze. Metal omijam, bo skill słaby.. :wallie:

Nad długością myślałem o 154-155. Budżet operacyjny 1750 +/-.

Przed sezonem murowanym faworytem był Skate Banana lecz wyższa cena spycha go na opcje do przedyskutowania.

Deski:
- http://www.lib-tech....s/skate-banana/ 154
- http://neversummer.c...snowboards/evo/ 154
- http://neversummer.c...w/snowboards/sl 153 lub 155
- http://signalsnowboa...m/products/omni 153

Może Marek.S mógłby się wypowiedzieć czy dobry blat wybrałem z Liba. Czy lepszy może będzie TRS? Z tym że w grę wchodzi tylko używka bo nie mam tyle floty na nową.

Prosiłbym o doradzenie czegoś z Stepa bądź Endeavor’a. Marcin07 – doradzisz coś od siebie?

Jeśli nie pyknie siano to chyba postawie na zachwalane Patron Sensei. Ale to po objeżdżeniu desiwka na TD.

Mam nadzieje, że temat nie zginie śmiercią naturalną i będzie cieszył się zainteresowaniem adechadowych specjalistów :terefere:
Pozdro, mb!

#2 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2012 - 01:00

Ogólnie z Mervina jak chcesz się zmieścić w budżecie to wziąłbym Gnu Carbon Credit 153. Ma ciut wolniejszy ślizg niż Gnu Park Pickle i o bodajże 10% cięższy rdzeń. Ale to nadal bardzo dobra deska z technologią BTX( rocker z Mervina, Magne-Traction).

#3 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2012 - 08:04

Z tych 2 Never Summer'ów do Twoich zastosowań wybrałbym SL. Jeżeli to co robisz najczęściej na desce to w 75% jazda, a w 25% zabawa, to proporcje zdecydowanie wskazują na SL'kę.

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#4 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2012 - 08:07

Znajdziesz na tym forum kilka / naście opinii dot. NS SL. Ja osobiście mam szerszą wersję SL-a czyli Legacy. Deska znakomicie sprawdza się jeśli chodzi o preferencje jakie podałeś, z tym, że ja raczej 80% stok, 19% puch i 1%fs:)
Twój budżet idealnie pasuje pod SL:)

#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2012 - 14:10

@mb - qrcze takie trochę trudne zadanie postawiłeś... zacne wszystkie te propozycje, ale...
od kilku dobrych lat miałem zajawę na sb... ostatniej wiosny mogłem w końcu się bujnąć na miśkowej i... tak trochę się rozczarowałem... nie wiem, może za krótko (1 dzień na stoku i parku), ale coś nie siadło... natomiast znam kilku ziomków dla których jest to number one...
ns legacy to moja podstawowa deska i pewnie w tym klimacie zatrzymam się na dłużej... dzięki technologii ewentualnie się zamienię na sl lub proto... ale znam przynajmniej 2 osoby, którym ns nie siadła (dwie różne deski)... tylko z drugiej strony, podobnie jak w przypadku sb, poleciłem ns kilku moim znajomym i kilku nieznajomym i "klękajcie narody"...
a signal..? jak to signal... tak pozytywne wibracje biją od tego brandu, że trudno napisać coś złego... omni jest w moim rankingu na naparwdę wysokim miejscu...
kup sobie wszystkie i będziesz zadowolony... :ok:

Użytkownik praxx edytował ten post 24 November 2012 - 14:11

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2012 - 14:24

Skoro wezwano mnie do tablicy

Endeavor - tu na myśl przychodzi mi BOD, bo można na niej świetnie pojeżdzić w każdych warunkach, doskonała przy tym do podnoszenia skillu we FS bo potrafi sporo wybaczyć. Alternatywnie rockerowy Live. Nie wiem jakim cudem on nie trzymał kiedyś Jacka na krawedzi, ale Jacuch to specyficzny rajder o specyficznych gabartach,a warunki byly trudne... Za rok będzie już inaczej :)

Stepchild tu mam 2 lub nawet 3 propozycje. Numero uno to FTW ale deska drożasza rocker z rdzeniem z dodatkiem bambusa, Powder Sucks i promodel Simona Chamberlaina. Wszystkie stepy to bardzo delikatne rockery. Praktycznie bliższe zerocamberowi, przy tym doskonale trzymają krawędż i mają dobry pop. Zapraszam do lektury nowego katalogu MDS - tam są 2 bardzo dobre recenzje stepów. Deski są doskonale wykonane, bardzo dobre rdzenie, laminaty z triaxu lub quadraksu, szybkie ślizgi ze structurn, solidna austryjacka fabryka GST.
Faworytem jest POWDER SUCKS - siedzi Ci w budżecie i idealnie podchodzi pod twoje oczekiwania w tym roku poszedł poziom wyżej w dobre laminaty i ślizg, co odbiło się na plus na jego uniwersalności, natomiast jeśli budżet pozwoli pomyśl o desce Simona Chamberlaina.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2012 - 14:38

no fakt... nieuważnie doczytałem do końca... oczywiście BOD wpisuje się w ten temat jak najbardziej... to jedna z lepszych desek na której dane było mi jeździć (a jeżdziłem na niej parę dni) i z pełną odpowiedzialnością polecam ją w tym temacie... jeśli idzie o step'a, to równie ciepło mogę się wypowiedzieć o simonie (choć nie było mi dane wystarczająco długo na niej pojeździć)... deska ma spory potencjał...

Jacuch to specyficzny rajder o specyficznych gabartach,a warunki byly trudne... Za rok będzie już inaczej :)


za rok obetniesz mu nogi..? :nosze:

Użytkownik praxx edytował ten post 24 November 2012 - 14:38

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2012 - 15:38

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Oczekiwałem właśnie tego :ashamed:

Taka inwestycja to jest duża rzecz dla bidnego studenta, więc raczej nie kupie nic na "aferę".. To musi być przemyślana decyzja.
Chciałbym to wszytko objeździć (a na pewno większość z nich)

Właśnie praxx.. dobrze byłoby kupić wszystko tylko jak? ? :wallie:

Nigdy nie jeździłem na sprzęcie z Mervina. I tak jak mam wielką zajawe na Liba :excited: tak Gnu mi nie siedzi.. Ciężko mi powiedzieć skąd to się bierze, ale tak jest.. W poprzednim sezonie były testy DC w zieleńcu lub na Czarnej.. Wiem, że Ty Marku zajmujesz się dystrybucją tego brandu, więc czy jest szansa na takie testy z Mervinem?

Co do Endeavora i Stepa to z testami raczej nie będzie problemu.. Marcin zawsze jest dobrze przygotowany na TD:)
A czym się różni BOD z W11/12 od tego z 12/13?

SL 155 nie będzie twardy przy mojej wadze? Jakieś mam takie dziwne odczucia po przeczytaniu wszystkich info, że jest dość sztywny..
Jamer, masz testówki NS'a? Pomógłbyś ziomkowi z miasta :lolbounce: :ashamed:

#9 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2012 - 15:46

na sl'ce 155 mike'y lata... często bywa na czarnej, może się dogadacie...
a marcin zapowiedział przyjazd na TD bez desek... na łyżwy się nastawia w przyszłym sezonie... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#10 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 24 November 2012 - 15:54

Ja zakupiłem Skatebanana bo 3 lata juz męczę Bataleona Eviltwina i chyba nadszedł czas zmian. Mam nadzieję że się nie zawiodę. Wiecej opiszę po 9.12 jak się spisuje na stoku i w parku. Wrzucę moją opinię z pierwszego kontaktu na tej desce.

Ps. Trochę poczytałem o deskach, trochę zaufałem własnej intuicji. Tak naprawdę desek dobrych jest sporo jeżeli czyta się opinie raiderów a najlepszym sprawdzianem byłoby przetestowanie w jeden dzień kilku interesujących cię desek a to raczej niemożliwe. Więc jest jakieś tam ryzyko. Bataleon też wzbudzał wiele kontrowersji a mi na nim się bardzo przyjemnie śmigało. Jak byś poczytał niektórych opinie to bys tej deski nawet nie ruszył więc trzeba samemu podjąć tą końcową decyzję a jak już cos tam jeżdzisz to nie bedziesz miał raczej problemów z żadną z tych desek.

#11 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2012 - 17:02

na sl'ce 155 mike'y lata... często bywa na czarnej, może się dogadacie...
a marcin zapowiedział przyjazd na TD bez desek... na łyżwy się nastawia w przyszłym sezonie... :bag:


Po przeczytaniu zachwytów Majka to nie wiem czy mi ją pożyczy.. :terefere:
a co do Marcina to chyba się zgrywa.. nie? :twisted:

Wiem, że każda opinia to indywidualna sprawa.. dlatego mam nadzieję, że uda mi się oblatać kilka z tych desek..

#12 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2012 - 20:29

Co do Endeavora i Stepa to z testami raczej nie będzie problemu.. Marcin zawsze jest dobrze przygotowany na TD:)
A czym się różni BOD z W11/12 od tego z 12/13?

Tegoroczny ma sztywniejszy tail i nose za sprawa karbonowych wstawek - lepiej tzryma sie na krawędzi choć w poprzednim roczniku i tak było bardzo dobrze

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#13 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2012 - 00:37

Nigdy nie jeździłem na sprzęcie z Mervina. I tak jak mam wielką zajawe na Liba :excited: tak Gnu mi nie siedzi.. Ciężko mi powiedzieć skąd to się bierze, ale tak jest.. W poprzednim sezonie były testy DC w zieleńcu lub na Czarnej.. Wiem, że Ty Marku zajmujesz się dystrybucją tego brandu, więc czy jest szansa na takie testy z Mervinem?



W przyszlym tygodniu wrzuce liste sklepow gdzie mozna testowac deski Mervina. Do tego sam zorganizuje testy,bedzie to jeszcze przed swietami... Dam znac

#14 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2012 - 00:41

W przyszlym tygodniu wrzuce liste sklepow gdzie mozna testowac deski Mervina. Do tego sam zorganizuje testy,bedzie to jeszcze przed swietami... Dam znac


patrząc za okno, to mogą być testy... barowe...

swoją drogą h5 marek za inicjatywę i podejście...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#15 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2012 - 10:36

Będzie dobrze Sylwek :) więcej wiary :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#16 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2012 - 18:37

@mb_1897 ziomkom a nawet nieziomkom chętnie w takich sprawach pomagam :ok: napisz do nas na [email protected], coś wymyślimy.

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#17 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2012 - 19:28

Po przeczytaniu zachwytów Majka to nie wiem czy mi ją pożyczy.. :terefere:


pod zastaw hipoteki pozwolę się karnąć... aha... jesteś studentem... :ashamed:

spoko loko... częściej bywam w zieleńcu niż na czarnej, ale szansa na spotkanie jest... jak jesteś lewy to jazda tzw. online... jak prawy pośmigasz z drajwerem, skoczysz po browca... i też da radę... :ok:

ps... ja mam obecnie na celowniku dwa modele... Cobra i Proto, o którym wspomniał praxx... ta druga po powinien być strzał w dychę :)

Użytkownik mike edytował ten post 25 November 2012 - 19:31

no board no fun!

#18 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2012 - 21:58

właściwie to nie brałem pod uwagę Porto.. Może ona będzie najlepsza..? Coś pomiędzy Sl a Evo. Dobrze wyczytałem? Jamer, jak myślisz?
Tylko Porto znów jest droższe o te 2 stówki.. Powiem Wam szczerze, że im więcej tego to większy mam mętlik w głowie..

Generalnie to chciałbym ogarnąć listę 4 desek. Objeździć wszystkie i wybrać najlepszą. Mimo, że wydawało się to niemożliwe to może się udać.

Na chwile obecna lista wygląda tak:
- NS Sl
- Signal Omni
- Endeavor BOD
- GNU Carbon Credit

Coś dodać, odjąć?

#19 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2012 - 22:13

Odejmij trzy ostatnie :ok:
...albo nie, odejmij drugą trzecią i czwartą :bag:

Użytkownik Los_dell_rio edytował ten post 25 November 2012 - 22:15


#20 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2012 - 01:01

Ja bym sie na kazdej przejechal. Carbona akurat mam i od 15 grudnia bede go mial wolnego do swiat,wiec moge pozyczyc do testow. Mam go w 156...