Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kupno Pierwszej Deski I Rozmiar. Kilka Typów.


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 14:11

Jako, że to mój pierwszy post na forum chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.

Kilka ważniejszych informacji.
WROST: 177cm (już nie urosnę :)
WAGA: 78-80kg.
ROZMIAR BUTA: 42.5-43 (stopa ok. 27cm).
POZIOM: teraz będzie 2. sezon, ale szybko załapałem i połknąłem bakcyla. Jeżdżę już raczej swobodniej, zaczynam ogarniać jazdę na krawędziach i przymierzałem się do "tyci-hopek" :) Chcę się rozwijać. Przynajmniej raz w roku jestem w górach(ok. 2 tygodnie) a w weekendy brykam na stok w Przywidzu(woj. pomorskie).
PREFEROWANY STYL: Głównie jazda na stoku, czasem jakaś hopka, od święta trik. Po parku szaleć nie będę.

Do sedna - jestem gotowy na kupno własnego sprzętu. Stanie w kolejkach do wypożyczalni i rozrzut jakościowy mnie zmęczył. Budżet do ok. 1500zł na komplet. Deska dla mnie to pewnie All-Mountain? Rozmiar - 158? Przewertowałem masę tematów, recenzji i w końcu skołowaciałem ;) Chciałbym kupić coś, co pozwoli się rozwinąć i wystarczy na dłużej.

Na razie doszedłem do następujących desek:
Buty będę próbował znaleźć, w którymś z Gdańskich sklepów. Trzeba je dopasować do nogi - Internet odpada. Jeszcze nic konkretnego nie wybrałem, ale myślę o Burton Moto. Zobaczymy, co mają w ofercie.

Co do wiązań. Pewnie te, które są w promocji z deskami. A może jakieś lepsze np. Raveny s380 http://allegro.pl/no...2774667720.html ? Chyba, że polecacie coś lepszego do 400zł. Ze względu na dość standardowy rozmiar nogi pewnie będą M/L.

Dziękuję z góry za pomoc. Na niektóre deski niedługo kończy się promocja, więc zależy mi na szybkiej reakcji.

Pozdrawiam

Użytkownik ticalion edytował ten post 13 November 2012 - 14:54


#2 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 14:16

deski szukaj w długości 156... to będzie dla ciebie optymalna długość :)

nie bardzo mogę połapać się w twoim budżecie... masz 1500 na wszystko (buty, wiązki i deska) czy tylko na dechę?
no board no fun!

#3 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 14:43

Budżet raczej na wszystko ok. 1500zł ale nie jest on sztywny :)

Jeżeli załapię się na promocję wiązań z deską za 1000zł to zostaje swobodnie ok. 500zł na buty. Jeżeli jednak rozsądniej jakościowo kupić wszystkie rzeczy osobno i nagiąć(w jedną lub drugą stronę) powiedzmy 100-200zł to mówi się trudno, o ile będzie naprawdę warto. Chciałbym aby sprzęt wystarczył na więcej niż jeden sezon.

#4 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 14:53

powtórzę stary slogan... skup się na butach (nr 1) i na wiązaniach (nr 2)... decha to sprawa trzeciorzędna i na tym etapie wymaga najmniejszego budżetu
no board no fun!

#5 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 15:08

Zgadzam się. Po buty planuję wybrać się jutro lub pojutrze. Na nie mam śmiało ok. 500zł. Niestety w moim mieście nie ma wyboru(tylko jakieś podstawowe Heady i brak mojego rozmiaru), więc muszę się wybrać do Gdańska. Nie wiem, co będą mieli w sklepach. Podejrzewam, że jakieś znane marki typu Burton, K2, czy 32 będą w ofercie.

Co do wiązań - te znajdujące w promocji z Voelk Dash i Rossi Taipan są takie słabe? Czy któraś z tych desek w ogóle warta jest uwagi?

Przycisnęło mnie, bo np. na Voelkla promocja trwa tylko jeszcze 2 dni :)

Użytkownik ticalion edytował ten post 13 November 2012 - 15:09


#6 duh

duh

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 146 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 15:22

jeżeli Gdańsk, Gdynia to tu masz dwa sklepy:
http://www.sportmani....pl/contact.php
http://www.abcsurf.pl/o_sklepie.html

w sportmani kupowałem ale jakiś czas temu i było spoko.
w tym drugim nie byłem.
tego się nie da opisać słowami,
to trzeba czuć pod nogami ...

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 15:36

korzystałem z abcsurf przez net... spoko...
co do reszty to tak jak zapodał mikey: buty - poświęć trochę czasu żebyś nie umierał później na stoku, a reszta się sama znajdzie... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 November 2012 - 16:00

Ostatnio niższe modele Burka poszły mocno do przodu, MOTO, lub RULERY mozna wyjąć za dobra cenę a jakość ponad przeciętna :)
Wiązki.... No cóż ja mam sentyment do Burka i do ich capsow (przedni pasek łapie buta za palce)....

A decha ?? Jestbtego tak dużo na rynku.. A od kiedy weszły rockery we wszelkich mutacjach - dechy stały sie "łatwiejsze" :)

Pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#9 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 16:55

Wygooglałem sklepy w Trójmieście i wygląda, że szału z wyborem butów za ok. 500zł nie będzie. Znalazłem:
Burton Moto - przykład - http://allegro.pl/bu...2769480444.html
Northwave Freedom SL - przykład - http://allegro.pl/bu...2787341319.html
32 Prion - przykład - http://allegro.pl/bu...2784810859.html
K2 Pulse - przykład - http://allegro.pl/bu...2777276099.html

Wątpię, że uda mi się znaleźć coś ciekawszego. Zobaczymy - te, które będą najlepiej leżeć na nogach pewnie zostaną wybrane. Najlepsze opinie słyszałem właśnie o Burtonach oraz ThirtyTwo.

Niemniej, jakich bym nie wybrał nie wpłyną raczej na problem z wyborem deski i wiązań. Wszystkie deski, które wcześniej podałem są raczej camberowe, ponieważ nie jestem pewien czy dla mnie/mojego typu jazdy deska z rockerem będzie dobra (np. Arbor Formula).

#10 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 17:11

najważniejsze żeby buty były wygodne i dobrze trzymały piętę... wszystkie z tych, które pokazałeś są, myślę, całkiem niezłe i jeśli któreś ci przypasują to ok...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#11 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 23:30

Myślę, że coś się z tych modeli już dopasuje. Przymierzę i wtedy będę już wiedział na co się zdecydować. Najważniejsze żeby dobrze leżały i nie były zbyt twarde, a raczej średnio-miękkie.

Niemniej dalej pozostaję z problemem deski i wiązań. Na obie te rzeczy chciałbym przeznaczyć m/w 1000zł (do małego naciągnięcia). Na razie nikt się nie wypowiedział tak naprawdę o deskach/wiązaniach, które znalazłem. Może są lepsze alternatywy do przemyślenia?

Użytkownik ticalion edytował ten post 13 November 2012 - 23:32


#12 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 02:24

Burton moto =

Myślę, że coś się z tych modeli już dopasuje. Przymierzę i wtedy będę już wiedział na co się zdecydować. Najważniejsze żeby dobrze leżały i nie były zbyt twarde, a raczej średnio-miękkie.

Niemniej dalej pozostaję z problemem deski i wiązań. Na obie te rzeczy chciałbym przeznaczyć m/w 1000zł (do małego naciągnięcia). Na razie nikt się nie wypowiedział tak naprawdę o deskach/wiązaniach, które znalazłem. Może są lepsze alternatywy do przemyślenia?


Ja to bym Ci poradził takiego seta:
burton moto | Arbor System Ltd | Flux PR15
i jak ze skrzynką Jasia zajedziesz do 3style, to wymienisz założone 1500 papiera na tego seta i wyjedziesz szczęśliwy.
Pod warunkiem że jesteś fajny gość ;)

Tylko czy Tobie rocker jest na rękę ? Tfu...nogę.
Stety/niestety, ale do spade'a musiałbyś dorzucić jeszcze trochę ze skarbony. A tak po prawdzie to wcale wiadomo czy jest to deska pod Ciebie na ten moment, czy już z niej wyrosłeś.
Ale, skoro to Twój drugi sezon dopiero, a spade jest fajną deseczką, to powinna być akurat i jak z niej wyrośniesz to przesiądziesz się na mocniejszy set w tym samym stylu.

Użytkownik Joszu edytował ten post 14 November 2012 - 02:26

There's a natural mystic blowing through the air ...

#13 thorel

thorel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 08:38

Tak jak koledzy podpowiadają najpierw wybieraj buty, i tylko te które dobrze leża na stopie.
Deskę i wiązania jak nie znajdziesz nic co ci odpowiada podczas eskapady przymierzania butów możesz kupić przez internet.
Ze sklepów, które warto odwiedzić poza sklepami które koledzy wymienili:

http://www.sportmani....pl/contact.php
http://www.abcsurf.pl/o_sklepie.html


To jeszcze proponuje
Fashion house: buciki i ubranka Salomona, są też deski gnu i rossignola. W fashion są 2 sklepy, ceny ok ale mały wybór.
Decathlon: tutaj raczej ichnia marka wed’ze ale jeszcze jakieś flowy się znajdą i trochę desek
Intersport : Galeria Bałtycka lub Madison- maja burtony miedzy innymi moto ale bez wyższych modeli te znajdziesz w Abc surf, trochę innych marek dopiero dokładają towar
Go sport – Centrum handlowe Osowa – buciki, deski i ubrania
Niedaleko: CH Osowa jest http://www.tarifasurf.com.pl: buciki northvawe, head, niedecker z desek raven, burtek, nidecker
No i 16 listopada na Matarni otwiera się http://skiteam.pl/ powinien być całkiem duży wybór.
Jak potrzebujesz ubrań to przy okazji możesz na Matarni zajść do TkMaxx

#14 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 11:58

Ja to bym Ci poradził takiego seta:
burton moto | Arbor System Ltd | Flux PR15
i jak ze skrzynką Jasia zajedziesz do 3style, to wymienisz założone 1500 papiera na tego seta i wyjedziesz szczęśliwy.
Pod warunkiem że jesteś fajny gość ;)


Joszu, już dawno bym się wybrał do 3Style z Jasiem Wędrowniczkiem i dobrym słowem, gdyby sklep nie był na drugim końcu Polski :)

Swoją drogą - czy Arbor System LTD to lepsza deska od wymienionych w pierwszym poście przeze mnie? I co ważniejsze - czy rocker nadawałby się do mojego typu jazdy i umiejętności?

Co do wiązań to często przewijają się tutaj w propozycjach Fluxy PR15. Są lepsze od np. Ravenów s380, Drake Kingów czy K2 Soniców?

Tak jak koledzy podpowiadają najpierw wybieraj buty, i tylko te które dobrze leża na stopie.
Deskę i wiązania jak nie znajdziesz nic co ci odpowiada podczas eskapady przymierzania butów możesz kupić przez internet.


Thorel, dzięki wielkie za uzupełnienie listy sklepów. Właśnie Decathlon i Tarifa Surf chciałem także odwiedzić. Informacja o SkiTeam w Matarni jest najbardziej pomocna, to chyba dobry sklep? No i jako, że jestem z okolic Starogardu Gdańskiego w sumie najbliżej i najwygodniej mi podjechać autem do Matarni. Chyba wstrzymam się do piątku z eskpadą, będą mieli promocję na otwarcie :)

W sumie wiązania i deskę chciałem kupić przez Internet, a buty w sklepie bo wymagają dopasowania. Jeżeli chodzi o ubrania to TkMaxx mnie już zaopatrzył daaawno w zeszłym sezonie. Można tam dostać przyzwoite markowe rzeczy w świetnych cenach :)

Użytkownik ticalion edytował ten post 14 November 2012 - 11:59


#15 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2012 - 13:58

Ja znowu dla odmiany brałbym Rossignola Taipana, bo zbiera b. dobre noty na zachodzie. U nas ta firma nie ma jakoś szczęścia na rynku snb, może to kwestia dystrybutora, może czegoś innego, ale Taipana bym zaryzykował w ciemno.

EDIT: Teraz widzę, że rosołek i salomon są w wide - nie idź tą drogą przy takim rozmiarze buta.

Acha.... i nie daj się wkręcić. Promocje się kończą, potem są następne itd. Volkla używa sporo osób, zwłaszcza w Małopolsce, bo dystrybutor ma łeb na karku i robi robotę, ale... nie znaczy to, że są to najlepsze deski w świecie. Każda firma ma jakieś fajne rzeczy w ofercie, a tak naprawdę, to w snb jest tyle zmiennych i osobniczych uwarunkowań, że to co leży jednemu, nie musi leżeć innemu.

Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 14 November 2012 - 13:54

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#16 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 14:36

Dzięki za odpowiedź. Co do promocji masz rację - przemyślałem i przestałem mieć parcie na kupno, bo się kończy :) Chcę na spokojnie kupić buty w piątek i do tego czasu może ogarnąć temat deski/wiązań. Może coś w SkiTeam uda się wyrwać w promocji z okazji otwarcia.

Właśnie Rossignol Taipan wywiera na mnie najlepsze wrażenie po obejrzeniu(na YT) i przeczytaniu kilku zachodnich recenzji. Z tym wide wstawiłem zły link. Tutaj rozmiar podobno dla mnie najbardziej właściwy(156 nie wide) - http://allegro.pl/de...2777324339.html . Co myślicie o wiązaniach do niego dodawanych?

Voelkl, jak napisaleś , jest popularny raczej w Polsce i trudno cokolwiek znaleźć poza granicami kraju na jego temat. Na początku byłem skupiony głównie na Dashu, ale Rosół chyba go przegania w miarę zbierania informacji.

Zaproponowano mi też zwrócenie uwagi na takie deski:
1. Arbor Formula http://sklepsnowboar...formula-12.html i Arbor System Ltd http://sklepsnowboar...tem-ltd-12.html Z opisu nie zauważyłem, żeby się między sobą różniły czymś więcej niż ceną i nazwą? Poza tym - rocker, o którym nie wiem co myśleć przy moim stylu jazdy.
2. Pathron Sensei - http://proboarder.pl...2013-deski.html

Użytkownik ticalion edytował ten post 14 November 2012 - 14:41


#17 thorel

thorel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 15:30

Taipana widziałem w Fashion house koło obwodnicy i był jeden w Decathlonie, chyba nawet rozmiarowo pod Ciebie.

Także uważam że powinieneś popatrzeć na Pathrona. Sam mam zamiar kupić niebawem.

Ale jak chcesz dobre buty, wiązki i samą deskę w granicy tysiączka, będziesz miał problem żeby się zmieścić w budżecie.
I pamiętaj to co mike napisał:

powtórzę stary slogan... skup się na butach (nr 1) i na wiązaniach (nr 2)... decha to sprawa trzeciorzędna i na tym etapie wymaga najmniejszego budżetu

Jak zaczynałem i kupowałem swój pierwszy sprzęt podszedłem budżetowo do sprawy i kupiłem cały zestaw za jednym zamachem w makro :wallie:
(niestety nie miałem doradców)
A potem jak już wiedziałem o co chodzi w jeździe, wychodziło co jest nie tak:
  • Buciki nie trzymały pięty, przejście z bs na fs było mordęgą
  • Wiązania się wyginały jak trzcina na wietrze, paski puszczały
  • A deska sprawowała się ok.

Dopiero zmiana bucików i wiązań, pozwoliła na czerpanie funu z jazdy.

#18 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 21:31

Ja znowu dla odmiany brałbym Rossignola Taipana, bo zbiera b. dobre noty na zachodzie. U nas ta firma nie ma jakoś szczęścia na rynku snb, może to kwestia dystrybutora, może czegoś innego, ale Taipana bym zaryzykował w ciemno.


Sądzę, że to wina słabej promocji. To było widać gołym okiem chociażby podczas TD.
Nie wystarczy tylko istnieć. A kto ma łeb na karku, nie wyda przecież co najmniej tysiąca papierów na blat, o którym nie mówi się tak gęsto jak to jest przykładowo z voelklem, libem, NS, signalem itd.

Joszu, już dawno bym się wybrał do 3Style z Jasiem Wędrowniczkiem i dobrym słowem, gdyby sklep nie był na drugim końcu Polski :)

Ja nie widzę problemu odkąd się dowiedziałem, że ludzie z pomorza jeżdżą specjalnie po sprzęt do katowic i krakowa.
Zatem odległością się nie zasłaniaj ;)

Swoją drogą - czy Arbor System LTD to lepsza deska od wymienionych w pierwszym poście przeze mnie? I co ważniejsze - czy rocker nadawałby się do mojego typu jazdy i umiejętności?

To jest deska w półki rental, tylko nie pomnę na bazie którego modelu. Jest o nim wzmianka tutaj, a bez problemu znajdziesz info w necie.
Cenę ma bardzo atrakcyjną jak na arbora.

Nie podałeś jednak w ogóle co potrafisz, tylko ile już jeździsz.
Polecanie sprzętu pod parametr "ile pacjent wyjeździł" jest z góry chybione.
Natomiast to pod co chcesz kupić sprzęt, pokrywa się z grubsza z moim własnym kierunkiem.
Jednak do szlifowania jazdy z tego co podałeś, to voelkl w klasycznym camberku byłby jak najbardziej wporzo.
Miałem go na nogach i bardzo fajny na pierwsze 2-3 sezony - w zależności od szybkości progresu.

Co do wiązań to często przewijają się tutaj w propozycjach Fluxy PR15. Są lepsze od np. Ravenów s380, Drake Kingów czy K2 Soniców?

Poczytaj o drake'ach, a potem zapomnij że w ogóle pytałeś o to.

Jak nie masz ciśnienia na kupno sprzętu przed nowym rokiem, to się pakuj na testdrajwa.
Jeśli będą ci sami dystrybutorzy co wcześniej, to pojeździsz prawie na wszystkim co tylko zostało tu wymienione.
A przynajmniej na arborze, voeleklu, salomonie, w k2, fluxach, ravenach i tonie innego sprzętu jeśli ustoisz na nogach i czasu wystarczy.

Użytkownik Joszu edytował ten post 14 November 2012 - 21:35

There's a natural mystic blowing through the air ...

#19 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2012 - 13:05

Także uważam że powinieneś popatrzeć na Pathrona. Sam mam zamiar kupić niebawem.

Ale jak chcesz dobre buty, wiązki i samą deskę w granicy tysiączka, będziesz miał problem żeby się zmieścić w budżecie.
I pamiętaj to co mike napisał:


Możesz rozwinąć co Cię składnia do kupienia Pathron Sensei? Albo raczej dlaczego ja powinienem na niego popatrzeć, nie będzie to zbyt zaawansowana dla mnie deska z rockerem?

Nie nie, budżet jest większy - buty ok. 500zł, wiązania+deska ok. 1000zł. Obie rzeczy do lekkiego naciągnięcia. Myślę, że nie będzie źle z takim budżetem.

Ja nie widzę problemu odkąd się dowiedziałem, że ludzie z pomorza jeżdżą specjalnie po sprzęt do katowic i krakowa.
Zatem odległością się nie zasłaniaj ;)


Owszem, jeżdżą. Też chciałem, ale fakty są takie, że mimo moich chęci wybrania się tam od czerwca jakoś nie wychodzi :) A to brak czasu, a to urlop nie pasuje i najważniejszy z nich - wyprawa ode mnie to ok. 300zł+(trzeba dojechać, coś zjeść, gdzieś się przespać), które można włożyć jednak w sprzęt.

To jest deska w półki rental, tylko nie pomnę na bazie którego modelu. Jest o nim wzmianka tutaj, a bez problemu znajdziesz info w necie.
Cenę ma bardzo atrakcyjną jak na arbora.


Jeżeli to rental to chyba minus. Jej zaletą jest większa niezniszczalność, jednak reszta zrobiona średnio pod masy ludzi wypożyczających. Mogę się mylić, ale chyba właśnie w ten sposób projektowane są deski rentalowe.

Nie podałeś jednak w ogóle co potrafisz, tylko ile już jeździsz.
Polecanie sprzętu pod parametr "ile pacjent wyjeździł" jest z góry chybione.
Natomiast to pod co chcesz kupić sprzęt, pokrywa się z grubsza z moim własnym kierunkiem.
Jednak do szlifowania jazdy z tego co podałeś, to voelkl w klasycznym camberku byłby jak najbardziej wporzo.
Miałem go na nogach i bardzo fajny na pierwsze 2-3 sezony - w zależności od szybkości progresu.


Oczywiście żadnym mistrzem po jednym sezonie nie jestem, ale chyba zrobiłem większy progres niż osoby, które zaczynały ze mną. Dobrze poszło od kiedy pozbyłem się obaw przed upadkiem i "poczułem" deskę. Nie szlifuję bokiem w dół stoku, jak większość początkujących ;) robię płynne zakręty, nawet switche w czasie jazdy z chyba nietragiczną jazdą na krawędzi na piętach oraz palcach. Lubię czasem szybciej pojechać. Nawet próbuję coś tam skakać, czy przymierzać się do małego butteringu. Jednak jibbing, park chyba nie będzie dla mnie. Raczej standardowa jazda po stoku z jakąś hopeczką lub flat trikiem.

( Może czasem wybiorę się na pobliską, kompletnie nieprzygotowane dzikie wzniesienie, ale tym nie ma się kompletnie co sugerować odnośnie wyboru - często tego robić nie będę, a wchodzenie z powrotem mnie wykończy :) )

Poczytaj o drake'ach, a potem zapomnij że w ogóle pytałeś o to.


Zamykam usta. Poczytałem ;)

Jak nie masz ciśnienia na kupno sprzętu przed nowym rokiem, to się pakuj na testdrajwa.


Niestety ciśnienie żeby kupić przed świętami a najlepiej do końca miesiąca pozostaje, ponieważ jeszcze przed końcem roku wybieram się w góry.

Użytkownik ticalion edytował ten post 15 November 2012 - 13:19


#20 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 December 2012 - 22:40

Witam ponownie. Odkopuję temat, ponieważ buty już są! (przy okazji trafił się kask K2 Rant Pro i dodatkowe spodnie ;).

Burtonów Moto nie było w moim rozmiarze, przymierzałem m.in. Rulery (bardzo nieprzyjemny ból w śródstopiu i delikatny w kostce) czy DC Rogan(te z kolei nawet przy rozmiarze o 1 większym niż mam uciskały palce i cisnęły mocno nieprzyjemnie w kostkę)...

W końcu padło na Northwave Freedom SL (przykład http://allegro.pl/bu...2821693367.html ) - dobrze trzymają mi kostkę, nie ma luzu a jednocześnie lekkie i naturalnie wygodne. Rozmiar to 270 lub jak kto woli 42.

Zatem powrócił temat deski i dopasowania wiązań do butów. Rozumiem, że przy moich 177cm, 79kg rozmiar dechy to 156-157cm? Praktycznie wiem, już jaką chce po wszystkich powyższych postach, ale pojawiły się nowe 2 alternatywy: Zatem:
1) wcześniej praktycznie już wybrany zestaw(i polecany) - Rossignol Tapian + wiązania Rossignol Cobra (przykład http://www.olimpiasp...69.1.1.pl.0.htm lub o samej desce http://www.snowboard...review/Taipan2/ ) . Wiązania podobno M/L mieszczą buta od 40-46. Mogę mieć taki set za ok. 1100zł.
2) mogę wyrwać poniżej 900zł deskę Rossignol Angus 2012 - http://www.snowboard.../review/Angus3/ . To lepszy Taipan z carbonem, kevlarem i ślizgiem 7500. Szytwnosc 7/10, a nie jak w Taipanie 6. Tylko nie wiem czy na moje umiejętności nie będzie przegięciem? I jakie wiązania do niej w granicach 450-500zł pod moje buty? Tutaj łącznie wyszłoby mi drożej ok. 1300-1400zł. Angus tak, jak i Taipan zebrał trochę nagród i za granicą bardzo pozytywnych opini, ale akurat ta deska skierowana jest pod średniozaawansowanych i zaawansowanych. Nie wiem czy warto dopłacać, jak będzie ponad moje siły.
3) Jakieś alternatywy razem z wiązaniami do ok. 1300zł?

Dzięki za odpowiedzi :)