Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pierwszy Sprzęt. Komplet.


38 odpowiedzi w tym temacie

#1 CrazyKrAZ

CrazyKrAZ

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 November 2012 - 21:38

Witam, mam zerowe pojęcie o jeździe i umiejętności i planuję to zmienić. Mam 1 200 zł na kupno butów i deski z wiązaniami. Preferowanego stylu nie mam, póki co jazda po stoku jak wypadnę to i trochę poza.

Buty chcę przymierzyć przed zakupem. Obleciałem Interspoty i Gosporty i nie znalazłem niczego atrakcyjnego. W Salomonach raz pasował but 285mm a raz 290mm. W Burtonach Moto kostka miała za dużo luzu. Baxlery mnie nie zachwyciły jakością i wygodą więc pomimo niskiej ceny średnio się jaram. Jest w Poznaniu jakiś sklep mający dobry wybór? W MAYER byłem, nic nie mieli.

Deska i wiązania. Szukam czegoś w rozmiarze 152-154. Wzrost 174cm, waga 67KG. Raczej nowy sprzęt.


Screw Supreme + Raven s200
http://allegro.pl/no...2750890134.html

Rad-Air World Wide + Rad-Air RS4
http://sklepsnowboar...duplikat-1.html

Voelkl Stroke 2012 + Voelkl Straptec
http://allegro.pl/ze...2768923397.html

W tej cenie można też znaleźć Rome lub Rossignol'a. Jeśli będzie okazja wyrwać tanio jakąś porządną deskę ostro przecenioną to jak najbardziej mogę kupić też deskę i wiązania osobno.

#2 Lextalionis

Lextalionis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 November 2012 - 01:39

W Poznaniu to Ski-team chyba tylko. Bo skoro byłeś w skateshop.pl (Mayer w końcu już nie istnieje) i twierdzisz że nic nie mają to chyba tylko Ski-team albo easy-snowshop.pl.
Jeżeli chodzi o deski to Stroke jest oceniany jako jedna z najlepszych desek do nauki...

#3 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 November 2012 - 02:46

Jest sklep Boarders, zgogluj...z Poznania,mają tam niezły wybór i się rozrastają.

#4 amok

amok

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2012 - 10:12

Tu masz taniej deche => http://sklepsnowboar...2-straptec.html
niGdy nie mów niGdy !

#5 Lextalionis

Lextalionis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 November 2012 - 11:21

Właśnie... Boarders.pl koło mostu teatralnego. Nieduży sklep ale jak rozmawiałem z nimi jeszcze przed sezonową dostawą to twierdzili że się z całym sprzętem nie pomieszczą więc też warto zajrzeć. Fajna obsługa tam pracuje :)

#6 CrazyKrAZ

CrazyKrAZ

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2012 - 12:05

Właśnie... Boarders.pl koło mostu teatralnego. Nieduży sklep ale jak rozmawiałem z nimi jeszcze przed sezonową dostawą to twierdzili że się z całym sprzętem nie pomieszczą więc też warto zajrzeć. Fajna obsługa tam pracuje :)


Mają fajny kurs. 8h na Malcie + 2h teoria za 260PLN. Chciałem iść na kurs na Malcie 5h za 170PLN. Tylko, że Boarders oferuje też swój sprzęt.

W Skiteam znalazłem coś co mi się podoba i jest w moim rozmiarze tu na miejscu Salomon Faction, co sądzicie?
http://www.skiteam.p...alomon/Faction/

#7 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 November 2012 - 12:56

Jeszcze w Poznaniu masz Yukonboards czy tam obecnie sam Yukon na Dożynkowej chyba 10, może tam coś jeszcze znajdziesz.

#8 CrazyKrAZ

CrazyKrAZ

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2012 - 21:07

Kupiłem Salomony Faction.

Co powiecie o deskach jakie podałem?

#9 Lock

Lock

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 November 2012 - 21:30

Ja mogę Ci polecić ze swojej strony tą deskę http://sklepsnowboar...formula-12.html

Sam chciałem tego Stroke, ale gadałem z Morganem i mi odradził. I bardzo dobrze, bo ta decha jest cud, miód i malina.

Na alledrogo można też dostać Pathrona Drafta z wiązaniami za 1200, ale to już poza zakres cenowy.
all that we seen or seem is but a dream within a dream

#10 CrazyKrAZ

CrazyKrAZ

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2012 - 21:37

Na alledrogo można też dostać Pathrona Drafta z wiązaniami za 1200, ale to już poza zakres cenowy.


Zdecydowanie poza zakres. Buty już kupiłem więc zostało 800 zł na deskę z wiązaniami.

#11 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 November 2012 - 23:06

@ Lock - to nie tak, nie że Ci odradziłem Stroke'a, bądźmy szczerzy, miałeś sporo większy budżet, wybraliśmy sprzęt lepszy choć podobny przeznaczeniowo :)
A tak swoją drogą, Stroke nie ma w tym roku, zeszłoroczne są wyprzedane, ale jest taki zestaw w dobrej cenie:
http://allegro.pl/vo...2771099509.html

WorldWide, fajna deska do jazdy, ale szersza, więc tutaj wiele zależy od Twoich butów, rozmiaru, skorupy bo z Salomonem ja już tematu nie ogarniam, z jednej kolekcji są fajne małe i zgrabne a z drugiej potwornie wielkie, mieliśmy w zeszłym roku przymiarkę, przy 48 aż o 3 cm (!!!) dłuższe od Burtonów Moto, które nie są najmniejsze na rynku. Także może się okazać że szersza deska na ten moment jest Ci wskazana...

#12 Lock

Lock

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 November 2012 - 23:32

Morgan, w sumie racja, ale tez przewinelo sie wtedy pytanie - czy warto dokladac do Arbora. No i teraz jak patrze po cenach to bym sie nie zastanawial i znowu go wzial xD. No ale ze sie pozytywnie zajawilem to jestem stronniczy.

Zreszta z ta szerokoscia to tez moglby byc klopot.
all that we seen or seem is but a dream within a dream

#13 CrazyKrAZ

CrazyKrAZ

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2012 - 23:45

To są drogie rzeczy. Mam tyle ile mam, max 800 zł. Z resztą nie wiem czy nie poczekać aż wjadą wszędzie nowe kolekcje 2013 i stare zostaną poprzeceniane.

Buty kupiłem rozmiar 45, leżą idealnie. Wide to chyba od 46 i w górę?

World Wide Red Air'a mi się podoba ale nie wiem czy to nie deska dla zaawansowanych.

Póki co wybieram między:

Screw Supreme + s250. Wyjdzie 679zł

Rad-Air WorldWide + RS4 745zł

Voelkl Stroke + Straptec 799zł

Ten Arbor Formula też wygląda ciekawie ale muszę poczytać. No i jest najdroższą opcją.

Stroke ma ten plus, że wydaje mi się, że łatwiej taką deskę będzie mi w przyszłości odsprzedać, a to też jest ważne bo kupuję wszystko za własne zarobione pieniądze. Dziś dużo nowych desek się pojawiło, do tej kwoty można mieć jeszcze Ravena Jiblmastera lub parę propozycji od Rossignola.

Użytkownik CrazyKrAZ edytował ten post 07 November 2012 - 23:50


#14 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 November 2012 - 23:47

Lock, wiesz jak jest, dla niektórych dołożenie np. 3 stów nie stanowi znaczącego problemu, dla innych to jest bariera nie do przejścia...
A Twój podjar niech trwa! Mam podobny na Arbora Westmarka, rozumiem stronniczość ;)
O Stroke na forach napisano już wszystko, zarówno sprzedawcy jak i setki użytkowników, ale jak ktoś chce poczytać np. o Arbor czy innych firmach, to polecam lekturę snowboardingforum.com - ogólnie jest to dobra odskocznia od krajowych for, opanowanych często przez sprzedawców albo ludzi którzy mają interes w tym by zachwalać jakieś tam sprzęty :)

#15 CrazyKrAZ

CrazyKrAZ

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2012 - 23:54

Ehh no właśnie wiem jak to jest. Tutaj zazwyczaj tylko sprzedawcy odpisują i chwalą swoje. Nie mniej gdyby nie forum to pewnie kupił bym Rosoła +5 do lansu. No dla mnie to jest bariera bo mam jeszcze inne hobby/ zajęcia na którę też kasa leci. No i 400 zł mniej na deskę to 400zł więcej na wyjazd w góry a wolę się nauczyć jeździć na Ravenie niż lamić na Burku :)

But zmierzyłem ma 32 cm.

Użytkownik CrazyKrAZ edytował ten post 08 November 2012 - 00:02


#16 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 November 2012 - 00:05

CrazyKrAZ - ostrożnie - masz dużego buta a nie ważysz dużo, obawiam się że pod tego Salomona musisz mieć szerszą deskę...
Od razu Ci mówię że Stroke 156 cm, nie mówiąc o 152 cm będzie za wąski, odpadają te deski.
Na Screw się nie znam.
Teoretycznie ten Worldwide byłby ok. Nie jest to jakaś trudna deska do okiełznania, w jeździe, w nauce jazdy sprawdzi się dobrze, jeśli chodzi o buttery, zabawy deską na płaskim to możesz raczej o tym zapomnieć... Także wiesz, jeśli będziesz chciał się także bawić deską, robić szpanerskie flat tricki przed dziewczynami leżącymi w bikini na leżakach poszukaj innej deski. Jak myślisz o jeździe i ogólnie jesteś sprawnościowo w porządku, możesz brać pod uwagę tę deskę.
Tylko bądź ostrożny, nie kup deski za wąskiej na swoje buty...

#17 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 November 2012 - 05:21

polecam lekturę snowboardingforum.com - ogólnie jest to dobra odskocznia od krajowych for, opanowanych często przez sprzedawców albo ludzi którzy mają interes w tym by zachwalać jakieś tam sprzęty :)


he he... jest morgan jest tugeza... :laugh:
ale to już faktycznie początek sezonu w branży musi być...
siema morgi...
  • Marcin07 lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#18 CrazyKrAZ

CrazyKrAZ

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 November 2012 - 12:54

W takim razie pozostaję jedynie deski Wide?

Do tego Rad-Air'a World Wide są wiązania RS4 o których znalazłem jedynie średnie opinie.

Burton Cruzer 155CM za 479zł ( ale chyba jakiś stary )

http://allegro.pl/sn...2769628979.html

Patrząc na to realistycznie to ten sezon raczej poświęcę na jazdę po stoku, ewentualnie trochę poza nim. Jibling mnie nie interesuję.

Użytkownik CrazyKrAZ edytował ten post 08 November 2012 - 13:04


#19 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 November 2012 - 13:28

niemniej jednak poszukaj czegoś innego... ten burek to typowy rental... czytaj sztrucel :)

Użytkownik mike edytował ten post 08 November 2012 - 13:28

no board no fun!

#20 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 November 2012 - 22:24

Ten but rozwala tu imprezę. Jaki masz rozmiar sportowego obuwia, jaki rozmiar kupujesz najczęściej?