Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowa Deseczka Pod Fs


50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Edi

Edi

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 57 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2011 - 18:19

Witam, stwierdziłem że wymienię w tym sezonie swoją Völkl Stroke 2008/2009 na coś nowego z tym, że deseczka ma być w kierunku FS głównie zależy mi na butter'ach, flat trick'ach i hopach, dobrze jakby radziła sobie w puchu jak i na ubitym stoku.
Mam 177cm wzrostu i ważę 63kg nr. buta 42 przedział cenowy do ok 1200zł chyba, że udało by mi się sprzedać deskę z wiązkami to bym mógł więcej wyłożyć.

Troszkę już poszperałem w necie, co myślicie o tych dechach:

1. Rome Garage Rocker
2. Rome Postermania
3. Technine Re-Enforcer (RUDE BWOY - Limited Edition) 10/11
4. Contract Snowboards Citizen Shred 2011/12
5. Palmer Flash Twin 2010/11
6. Palmer Saga-R 2010/11

Decha będzie pod wiązki K2 Hurrithane 2011
Jaką długość bym potrzebował ? teraz śmigam na 152cm
Macie jakieś inne propozycje ?

Użytkownik Edi edytował ten post 06 December 2011 - 18:21


#2 520

520

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2011 - 18:52

Co do długości deski to na stronie producenta w katologu albo gdzies przy deskach jest podane jaka mniej wiecej deska do jakiej wagi. Ja osobiscie uwazam ze jesli to ma byc deska do fs to bierz albo taka jk masz albo moze byc jescze ze 2 centymetry krotsza. osobiscie smigam na 152 i 152,5(teraz zmieniam na 150) i bylem jak najbardziej zadowolony. A i jescze jedno ta deska romka postermania to kosztuje chyba 1700zl albo wiecej ;D

A, i jeszce jedno, interesuje cie rocker, c. zero czy zwykly camber?
Obczaj sobie też deseczke rome artifacr rocker 12 :rolleyes:

Użytkownik 520 edytował ten post 06 December 2011 - 18:55


#3 Grzybson

Grzybson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 06 December 2011 - 19:10

Jak będziesz mógł trochę więcej wydać to polecam Never summer Evo 152. Jestem podobnych wymiarów i jeżdżę na zeszłorocznym evo '53 i do butterów deska dla mnie mistrz, gnie się odpowiednio, dobry pop, a jeździ jak szatan(jak na tak miękką deskę) :excited:

#4 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2011 - 19:18

evo nie jest typowym kapciem ;) ta deska jest stworzona do skakania i do pajpa, dlatego tak dobrze się na niej śmiga :D a jeśli ktoś potrafi dobrze wykorzystać jej popa to i do butteringu też się nada, ale jednak osobie początkującej do butterów bym raczej nie polecał ;)

#5 Edi

Edi

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 57 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2011 - 19:24

Rome Postermania 2011:

http://supersklep.pl...postermania-150

Z tego co wyczytałem to rocker fajnie się spisuje przy butter'ach i w puchu, camber jest sztywniejszy i lepiej trzyma krawędź, jeśli coś źle napisałem proszę mnie poprawić
Aro w takim razie co byś proponował ? co myślisz o moich propozycjach ?

#6 Grzybson

Grzybson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 06 December 2011 - 19:33

hmm dla mnie to jest bardzo miękka deską i każdy kto widział jak się wygina był trochę zdziwiony ale może to zasługa hybrydy.

#7 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2011 - 19:44

śmigałem na evo zeszło rocznym jak i na tego rocznym, więc jak dla mnie jeśli chodzi o buttering troszkę za sztywna dla początkującego...może dla tego, że śmigam na PR i mam takie odczucia a śmigałem na długościach 154cm i 155cm...nie śmigałem na krótszej...ale to nie zmienia faktu, że deska jest zdecydowanie dla zaawansowanych ;)

@edi ....jeśli chcesz pójść bardziej w kierunku butterów to brałbym Rome Garage ale kosztem jazdy po stoku.... bo garage jest miększy od postermani...oczywiście obie deski Rome mają tego samego rockera...praktycznie różnią się tylko flexem...

#8 Edi

Edi

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 57 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2011 - 19:59

Aro w jakim sensie kosztem jazdy po stoku ?
Frajdę z jazdy po przygotowanym stoku również chciałbym mieć bo w planach w tym sezonie mam opanowanie swich'a i doszlifowanie techniki z wyeliminowaniem błędów w czasie jazdy, więc nie chciałbym żeby z tym były problemy.

Co sądzicie o tej - Adapt Icon RC 2012? lub Rome Artifact Rocker 2012 ?

Użytkownik Edi edytował ten post 06 December 2011 - 20:26


#9 520

520

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2011 - 22:22

Cytuje odpowiedz Aro odnośnie tego Romka : " za artifactem znowu przemawia rocker i także jej miękkość, co pozwala na łatwiejsze smarowanie na stoku a utrudnia lądowania na hopach. "

#10 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2011 - 12:21

Ja z uporem maniaka dokleilbym do tej listy Endeavor Color oraz Stepchild Latchkey, a jeśli ma być bardzij uniwersalniej to Stepchild Powder sucks - to z kolei najbardzij uniwersalna parkowa deska Stepa.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#11 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2011 - 13:22

ja ze swojej storny moge ci śmiało polecić dwie deski z ww., czyli NS Evo i ostatnio wymienioną Endeavor Color... obie brałbym na twoim miejscu w długości 152, z tym że Evo będzie moim zdaniem bardziej uniwersalna, a Color uprzyjemni baterki... obie gną się mniej więcej tak samo :)

dla ścisłości testowalem modele dłuższe (Evo 154 i Color 155) ale dla ciebie i twoich celów polecam jednak 152, ale nie krócej :rolleyes:
no board no fun!

#12 Edi

Edi

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 57 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2011 - 19:43

Marcin07 i mike zagłębiłem się w wasze propozycje i chyba wybór padnie na coś z tych deseczek:

1. Never Sammer Evo 2012 - hybryda (połączenie rocker'a z camber'em) to fajne rozwiązanie, stabilna podczas wybicia jak i przy lądowaniu, dobra w puchu, butter'ach i press'ach, fajnie trzyma krawędź, więc deseczka wydaje się idealna pod moje oczekiwania z tym, że troszkę droga

2. Endeavor Color 2012- rocker, więc na pewno fajnie się będzie na niej kręcić butter'y również w puchu poradzi sobie za***iście, typowo jibbowa decha, więc troszkę się obawiam o lądowanie przy hopach i śmiganiu na krawędzi przy troszkę większej prędkości, na plus grafika desek

3. Signal Flat Park 11/12 - rocker, ale ponoć fajnie trzyma krawędź i dzięki temu, że jest płaska dobrze się na niej ląduje

4. Stepchild Latchkey 2012 - również rocker, hm nie wiem czemu ale ta deska najmniej do mnie przemawia z pośród pozostałych desek, jest w rozmiarach 148, 153 i 156

Straszny mam dylemat, rozwiejcie moje wątpliwości

#13 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2011 - 19:48

Marcin07 i mike zagłębiłem się w wasze propozycje i chyba wybór padnie na coś z tych deseczek:

1. Never Sammer Evo 2012 - hybryda (połączenie rocker'a z camber'em) to fajne rozwiązanie, stabilna podczas wybicia jak i przy lądowaniu, dobra w puchu, butter'ach i press'ach, fajnie trzyma krawędź, więc deseczka wydaje się idealna pod moje oczekiwania z tym, że troszkę droga

2. Endeavor Color 2012- rocker, więc na pewno fajnie się będzie na niej kręcić butter'y również w puchu poradzi sobie za***iście, typowo jibbowa decha, więc troszkę się obawiam o lądowanie przy hopach i śmiganiu na krawędzi przy troszkę większej prędkości, na plus grafika desek

3. Signal Flat Park 11/12 - rocker, ale ponoć fajnie trzyma krawędź i dzięki temu, że jest płaska dobrze się na niej ląduje

4. Stepchild Latchkey 2012 - również rocker, hm nie wiem czemu ale ta deska najmniej do mnie przemawia z pośród pozostałych desek, jest w rozmiarach 148, 153 i 156

Straszny mam dylemat, rozwiejcie moje wątpliwości


według mnie Evo wygrywa, alternatywna opcja jak dla mnie to flat park...ale nie śmigałem na 3 z tych desek...w każdym razie numer uno to zdecydowanie EVO..

#14 Edi

Edi

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 57 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2011 - 20:04

Poczekam aż więcej osób się wypowie ;-)
Jeśli udałoby mi się sprzedać moja deche i wiązania to łykam EVO od strzału
Do tego przedziału cenowego znajdę coś lepszego niż NS EVO ?

Użytkownik Edi edytował ten post 07 December 2011 - 20:33


#15 520

520

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2011 - 21:25

To moze jeszcze ja sie podepne, jak odnsnie tych desek ma sie rome artifact rocker 12?

Użytkownik 520 edytował ten post 07 December 2011 - 21:25


#16 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2011 - 21:27

Poczekam aż więcej osób się wypowie ;-)
Jeśli udałoby mi się sprzedać moja deche i wiązania to łykam EVO od strzału
Do tego przedziału cenowego znajdę coś lepszego niż NS EVO ?

w tak dobrej relacji cena vs. jakość nie znajdziesz nic... EVO rulez! :girlcake:
no board no fun!

#17 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2011 - 21:35

To moze jeszcze ja sie podepne, jak odnsnie tych desek ma sie rome artifact rocker 12?


Artifact jest to deska stworzona praktycznie tylko do streetu i butteringu taki ala Park Rocker :D

#18 520

520

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2011 - 22:17

A da na niej rade troche po jakims tam nie glebokim puchu ? Moze skoro to rocker to da? Ale zowu ten flex...

#19 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 December 2011 - 17:53

EVO,sam objeżdżam zeszłoroczny model,deska jak dla mnie mega uniwersał,na stok gdzie o dziwo fajnie trzyma krawędź,oczywiście jak nie ma lodu.Hopy nieduże ogarniam bez problemu,buttery których się uczę wychodzą coraz lepiej.Przy EVO rozwijam się w mega szybkim tempie . :)

Użytkownik Blade edytował ten post 08 December 2011 - 17:54


#20 Edi

Edi

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 57 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2012 - 22:15

Ok tak się składa że dziś udało mi sie pogonić cały sprzęt, więc jakaś kaska wpadła i w końcu przyszedł czas na zakup deski, badałem na NS Evo ale są już tylko na zamówienie i nie wiem czy nie wybrać czegoś innego, ostatnio zajarałem sie jibbem (ostro katowałem boxy) tak jak pisałem wcześniej deska ma służyć pod buttery, flat tricki i hopy, oczywiście doszedł również jibb i żeby na stoku dobrze sobie radziła, myślałem nad:

http://sklep.snow4li...-btx-11-12.html

co o niej myślicie ? nadałaby się pod moje wymagania ? czy lepiej spróbować ogarnąć coś innego ? albo postarać się o NS Evo ?