Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Gogle


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2011 - 17:59

Od kilku lat moją uwagę zwracają rosnące ceny gogli, szczegolnie electric i dragon. Pamietam jeszcze jak kilka lat temu gogle tych producentów kosztowały niespełna 200 zł, teraz model EG1 czy EG5 ponad 400, nie mówiąc już o EG2 których ceny przekraczają 600 zł, przy dragonach nawet 700 zł. Czy aż tak zmieniła się ich optyka ? wprowadzili co prawda kilka nowych szyb ale chyba i tak moim zdaniem moda na markę podbiła tak cene....

osobiscie wole dołozyc kika zł choć juz teraz nawet można te kilka zł zaoszczedzić kupujac gogle oakley'a które są uważane za mające najlepszą optykę

W goglach oakley najwięcej kosztuje szyba, sama oprawka jakies 20%, przy electricu czy dragonach jest róznica dokładnie odwrotna a moze nawet jeszcze wieksza

Użytkownik Ghost41 edytował ten post 18 November 2011 - 18:04


#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2011 - 19:04

Od kilku lat moją uwagę zwracają rosnące ceny gogli, szczegolnie electric i dragon. Pamietam jeszcze jak kilka lat temu gogle tych producentów kosztowały niespełna 200 zł, teraz model EG1 czy EG5 ponad 400, nie mówiąc już o EG2 których ceny przekraczają 600 zł, przy dragonach nawet 700 zł. Czy aż tak zmieniła się ich optyka ? wprowadzili co prawda kilka nowych szyb ale chyba i tak moim zdaniem moda na markę podbiła tak cene....

osobiscie wole dołozyc kika zł choć juz teraz nawet można te kilka zł zaoszczedzić kupujac gogle oakley'a które są uważane za mające najlepszą optykę

W goglach oakley najwięcej kosztuje szyba, sama oprawka jakies 20%, przy electricu czy dragonach jest róznica dokładnie odwrotna a moze nawet jeszcze wieksza


KURS EUR zrobił wszystko
było poniżej 4 PLN przez długi czas, a w maju 2007 było 3,5 i niżej a potem ......... powyżej 4 zobacz wykres.
Ceny gogli w USD były zawsze zbliżone to kwoty np. electric EG2 około 150-160 USD jako cena wyjściowa

Załączone pliki

  • Załączony plik  Waluty.jpg   36.84 KB   16 Ilość pobrań

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2011 - 19:19

3,5 zł na 4,4 to nie wzrost 100 czy nawet 300% a tak sie rozwinęły ceny przez kilka lat

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2011 - 20:38

3,5 zł na 4,4 to nie wzrost 100 czy nawet 300% a tak sie rozwinęły ceny przez kilka lat


najlepiej porównać cenę jednej ramki z tą samą szybą np. stare jak świat Dragon DX z szybką amber

mam stare katalogi PKS więc mam ceny z tamtych lat
PKS 2004 - DX kosztuje 279
PKS 2006 - DX kosztuje 319
PKS 2012- DX kosztuje 229

nie jest tak źle co ?

Niektóre gogle są drogie, fakt. Dlatego uwielbiam przeceny a przede wszystkim ebay

Użytkownik ProDish edytował ten post 18 November 2011 - 20:48

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2011 - 20:40

3,5 zł na 4,4 to nie wzrost 100 czy nawet 300% a tak sie rozwinęły ceny przez kilka lat

więcej wydają na marketing = więcej muszą kasować za produkt... :twisted:
mnie zastanawia inna historia: różnica w cenie pary wiązań sięgająca np. 25% - cirka about 100$ porównując rynek US/POLANDIA... :twisted:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2011 - 20:55

więcej wydają na marketing = więcej muszą kasować za produkt... :twisted:
mnie zastanawia inna historia: różnica w cenie pary wiązań sięgająca np. 25% - cirka about 100$ porównując rynek US/POLANDIA... :twisted:


w USA w zależności od stanu jest VAT albo go nie ma wcale. I masz te 25% około
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 Johnny B

Johnny B

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 02 December 2011 - 10:47

więcej wydają na marketing = więcej muszą kasować za produkt... :twisted:
mnie zastanawia inna historia: różnica w cenie pary wiązań sięgająca np. 25% - cirka about 100$ porównując rynek US/POLANDIA... :twisted:



Niestety jesteśmy w UE, w związku z tym ceny detaliczne produktów w Polsce zależne są od euro
coś co kosztuje w stanach 100 dolców w europie kosztuje 100euro a różnica euro/dolar zwykle około 1zł

#8 Roxorloops

Roxorloops

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 May 2013 - 20:22

Podczepię się pod temat, jako że na przyszły sezon mam zamiar zainwestować w nowe gogle, bo stare z makro już mocno się sfatygowały chciałbym zapytać czy electricki, dragony i podobne firmy, których ceny przekraczają często 500zł są warte tej ceny? Następne pytanie to czy macie jakiś modele czy firmy, których produkty polecicie? Wiem, że na forum panuje zasada żeby wyjść ze swoimi propozycjami ale w temacie gogli mogę szukać jedynie po ich wyglądzie.. Co powiecie o goglach z dużą szybką http://www.snowboard...eg2_11_neff.jpg

#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 May 2013 - 20:51

Co powiecie o goglach z dużą szybką http://www.snowboard...eg2_11_neff.jpg


to electric EG2. pisaliśmy o tych gogla tu dużo - poszukaj.
akurat mam identyczne i dla mnie jak już pisałem wielokrotnie nr. 1.

obecnie w skiteamie w wawie na 17 stycznia taka para jeszcze jest.
gogle z przed 2 sezonów
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 08 May 2013 - 22:12

Kazdy model electrica, dragona a wg mnie w szczególnosci oakleya - mozesz brac w ciemno, kwestia wyglądu, spasowania z kaskiem, i doboru szyby to juz kwestia indywidualna. Eg 2 znane i lubiane, też takie kupiłem w ski team, choć ja z kolei ze względów na najlepszą optykę lubie oakleya, choc kształty ramek mają specyficzne. Odp na Twoje pytanie: Tak, dobre gogle są warte 500 zł a czasem i nawet więcej.

#11 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 May 2013 - 23:33

zobacz oferte prosnow.pl. Możesz dorwać IS Bomber za 300zł :o

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#12 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 May 2013 - 23:44

zobacz oferte prosnow.pl. Możesz dorwać IS Bomber za 300zł :o


bombery ok ale za 300 PLN można mieć też EG2 - w skiteamie :) - poszaleli z cenami po sezonie
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#13 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 09 May 2013 - 10:25

w ski teamie oakley canopy za ok 350 tez fajna opcja!

#14 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 May 2013 - 11:11

ja stałem sie dumnym posiadaczem EG2 ze skiteamu za sprawą prodisha ;) szkoda tylko że pasek nie jest gumowany :(
  • ProDish lubi to

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#15 Pchelek

Pchelek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 August 2013 - 13:06

Ktoś się może orientuje gdzie jeszcze można kupić duże gogle za 300-350zł bo w prosnow bomberów już nie ma a w skiteam widzę wszystko +400

#16 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 17 August 2013 - 19:26

Raczej juz tylko ebay. Chyba ze pomolestujesz Marcina o bombery:)

#17 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 August 2013 - 20:26

Ktoś się może orientuje gdzie jeszcze można kupić duże gogle za 300-350zł bo w prosnow bomberów już nie ma a w skiteam widzę wszystko +400


a byłeś w skiteamie na stronie czy na żywo.
na stronie ceny były zawyżone. Wal osobiście. Pewnie już nie ma 50% ale może 40% taniej niż cena wyjściowa.

na stronie są przekłamania i realnie pewnych towarów nie ma jeśli chodzi o zimę. sam chciałem coś ostatnio dokupići sorry.
Jak mieli 50% sporo zostało rozprzedane.
ale na 100% każdy sklep ma ze 2 pary EG2 na stanie.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#18 Pchelek

Pchelek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 August 2013 - 19:41

Byłem w katowicach i z googli na miejscu nic ciekawego, za to są fajne ceny desek, jak ktoś szuka warto zobaczyć

#19 Pchelek

Pchelek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 August 2013 - 16:39

Skiteam jednak ma EG2 i się skusiłem :) Mam pytanie, czy to normalne że to google strasznie "skrzypią" przy wyginaniu itd?

#20 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 August 2013 - 18:18

Skiteam jednak ma EG2 i się skusiłem :) Mam pytanie, czy to normalne że to google strasznie "skrzypią" przy wyginaniu itd?

pewnie błyszczący plastik masz to skrzypią. Norma.
pochwal się jaki model kupiłeś - fota mile widziana
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama