Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Czarna Góra - masyw Śnieżnika


241 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bishop

Bishop

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 15 January 2010 - 20:07

co myślicie o czarnej górze? http://www.czarnagora.pl/pl/
moim zdaniem trochę niedoceniony ośrodek. fakt, że z noclegami przy samym stoku nie jest najlepiej, ale ceny lepsze niż w Zieleńcu.
za to jak są warunki naprawdę jest gdzie pojeździć.
jadę w sobotę, to zdam relację jak warunki. pzdr! ;)

#2 Euzenio

Euzenio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2010 - 20:40

Ja szykuję się na czarnej górze w niedziele (chyba że  uderzę na czeska stronę), na razie byłem tam tylko w lecie w calach wycieczkowych z rodzinka, i uważam że dosyć ciekawie to wygląda.Większość znajomych którzy już tam byli maja pozytywne wrażenia

Bart71 Czekam szczególnie na relacje z warunków drogowych do czarnej góry

#3 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 January 2010 - 22:21

Jedyny stok na który jeżdżę co roku.

Tylko jak byłem pierwszy raz to były słabe warunki (dużo wystających kamieni)

W mojej opinie jeden z lepszych stoków w południowo-zachodniej Polsce. Widać  ciągły rozwój, ciągłą inwestycję. Stoki długie i w miarę szerokie. Jest gdzie zjeść. Informacje na stronie zawsze aktualne. Miejsc parkingowych dużo i zawsze były za free.

W weekendy duże kolejki przynajmniej kiedyś i trochę wolne są te krzesełka. Do Alp jeszcze bardzo daleko, ale jak na polskie warunki to całkiem ok.

Ja jadę w tym roku pod koniec stycznia.

#4 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 15 January 2010 - 23:28

Mamm strasznie blisko a jeszcze nie byłem. Może niedługo (za tydzien w weekend) się stawie ;)

#5 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 15 January 2010 - 23:44

Wyglada nieźle , prawie jak w Alpach  :)
Czy te wszystkie trasy i wyciagi obsługuje jeden karnet? Jak wyglada z koleją? Krzesła, gondole? Jakie ceny za noclegi?
Szukam właśnie jakiegos miejsca na poczatek lutego.

#6 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 January 2010 - 23:55

Wszystko jest na jednym karnecie. Są tam 2 (3 niedługo ruszy) krzesła, snowpark i kilka wyciągów orczykowych. Łącznie 6 tras po około 1km i kilka krótszych, plus fajne trasy przez las łączące te trasy. Zawsze ostro naśnieżają na początku sezonu więc warun powinien być spoko. Aktualnie jest 50-80 cm śniegu.

Noclegi w pobliskich miejscowościach możesz znaleźć już od 25 zł, chyba, że chcesz mieszkać pod stokiem to wtedy koło 100 zł musisz uszykować. Tylko, że jak na luty szukasz, to może być problem z pokojami. Teraz są ferie więc terminy poklepane. Jak byś jechał w marcu to jakieś namiary na noclegi mogę Ci podać.

Najlepiej szukaj w Stroniu Śląskim (5 km od stoku).

#7 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 16 January 2010 - 09:33

Dzięki za wyczerpujące info. W marcu przeważnie do Zieleńca mykam ze znajomymi ze Szczecina  :)

#8 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2010 - 21:06

Pytanko do osób które jeździły dzisiaj bądź jutro.

Czy dużo jest ludzi na stoku? Ile się czeka do wyciągu?
Które trasy są wyratrakowane?
Czy orientuje się ktoś co serwują w namiotach przy trasie C.

#9 monka71

monka71

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2010 - 21:52

dzisiejsze warunki-mistrzostwo świata! kupa śniegu i słoneczko przez cały dzień  :)
było trochę ludzi, w szczególności na 2-os. kanapie (wczoraj się ferie zaczęły) ale ogólnie bez tragedii, najlepiej się jeździło na nowej 4-os. kanapie, bo kolejka szła szybko (może prócz problemów z dostawą prądu ok.15)
krajowa 8 odśnieżona, czarniutka, więc dojazd bezproblemowy...
z tras czarna była zamknięta

#10 Grzybson

Grzybson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 January 2010 - 21:54

A jak wygląda tam jazda wieczorowa i nocna? Jakieś oświetlenie jest?

#11 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2010 - 22:07

Grzyb wbij na stronę http://czarnagora.pl/pl/ i będziesz wszystko wiedział, które stoki, jaka cena itp.

Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek w Czarnej czarna była otwarta. Jest nawet fajna bo nie ratrakowana, więc jazdą nią troszeczkę fr przypomina.

Monika jeździłaś może trasami D, E, F? Jeśli tak to jak z warunkami na nich? Kolejki tak na ile min. mniej więcej?

Już nie mogę się doczekać.
Jak widzę zdjęcie z trasy B to się dosłownie rozpływam.
[img width=640 height=480]http://www.czarnagora.pl/pl/aktualnosci/gfx/16_01_6.jpg[/img]

#12 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 16 January 2010 - 22:25

Wygląda konkretnie  :)

#13 Snow Ryder

Snow Ryder

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 August 2010 - 17:09

Byłem tam jakieś 2 tygodnie temu i jest ok tak jak mówcie ciągłe inwestycje , oraz wybudowano snowpark więc moim zdaniem w zimie powinno być git,trasy dlugie czarna,czerwona ,zileona więc każdy stopień zaawansowania pojeździ ,ogólnie zamierzam tam kiedyś wbić z rodzinką.
Jeździć w zimie na desce to by każdy chciał...a robić to nie ma komu!

#14 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 October 2010 - 20:56

Jak tam wygląda sprawa ski busów? Z jakich miejscowości kursują, jak często ? Są jakieś giminne autobusy jeżdżące do Siennej ? Jak można się dostać do Czarnej Góry nie mając auta ( nie piszcie isc pieszo, czolgac SIE )?

#15 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 October 2010 - 21:21

Ski busy jeżdżą od połowy stycznia do początku marca. W sumie to jeździ autobus. Kieruje bardzo sympatyczny Pan.
Autobus staje na określonych przystankach, ale jak byś szedł ulicą z deską i było by się gdzie zatrzymać to kierowca też się zatrzyma. Dowozi ludzi na parking przy wyciągu H1.

Szczegóły masz tutaj:
http://www.czarnagora.pl/pl/transport/

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#16 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 October 2010 - 21:52

Ski busy jeżdżą od połowy stycznia do początku marca. W sumie to jeździ autobus. Kieruje bardzo sympatyczny Pan.
Autobus staje na określonych przystankach, ale jak byś szedł ulicą z deską i było by się gdzie zatrzymać to kierowca też się zatrzyma. Dowozi ludzi na parking przy wyciągu H1.

Szczegóły masz tutaj:
http://www.czarnagora.pl/pl/transport/


Dzięki! Szukałem, szukałem i nie znalazłem. Kurde, trochę nas to nie satysfakcjonuje, bo jedziemy ( o ile nocleg poszukamy) w przerwie świątecznej. Wiesz może jak się nazywa sieć autobusu o którym mówisz, czy to ten skibus ?

#17 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 October 2010 - 22:51

Nazwy nie pamiętam. Zapytam jeszcze ojca może będzie wiedział. Wiem, że autobus to kilkunastoletnia SETRA. Ja generalnie co szedłem do przystanku na ski busa (a miałem jakieś 300m ), to zanim zdążyłem dojść, jakiś życzliwy narciarz zabrał mnie na stopa, (nawet nie machałem, po prostu dechę niosłem).
Możecie pogadać z właścicielem pensjonatu. Jak ma auto i zrzucicie się na paliwko, to nie powinien robić problemu z podrzuceniem ludzi na stok i odbiorem. Musisz podzwonić i popytać, ale na okres międzyświąteczny to radzę Ci szukać już teraz.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#18 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 October 2010 - 23:33

Ha! Mamy nocleg w pensjonacie " Danielówka" przy wyjeździe ze Stornia Śląskiego Wieś w kierunku Siennej. Jedzie ktoś do Stronia jakoś w terminie 27.12-03.01 i mógłby nas ( 2 os (narty + decha) podrzucać za opłata do Siennej?

#19 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2010 - 19:42

Ktoś może polecić jakiś nocleg z wyżywieniem, w przystępnej cenie, blisko stoku ? :)

#20 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2010 - 23:47

Ktoś może polecić jakiś nocleg z wyżywieniem, w przystępnej cenie, blisko stoku ? :)



Jeśli chodzi o Czarną górę to blisko stoku jest lipa z noclegami i wątpię żeby były w przystępnej cenie.
Jak ktoś się wybiera swoim samochodem to myślę że lepiej szukać noclegów bardziej w stronę Bystrzycy Kłodzkiej. Trasa trudniejsza niż od Stronia ale jest odśnieżane więc nie ma problemu z dojazdem.
Jeśli chodzi o moje zdanie o Czarnej górze to brakuje tam snowparków a ten co tam był w zeszłym roku to na łyżwach też dało by rade śmigać, ogólnie twardo również na trasach i ceny są duże, pewnie jak co roku podniosą przed sezonem.
Ale mimo to polecam tą miejscówkę bo dużo tras i długie a śnieg armatkami robią jak tylko jest mróz.
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę