Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ishgl, Kappl, Galtur i See


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rimer

Rimer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 124 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2010 - 15:18

Piszę te 4 nazwy ponieważ można wykupić na te 4 dolinki jeden skipass.

http://www.ischgl.com/

Tą uroczą okolicę odwiedziłem sobie na początku poprzedniego roku i powiem od razu, mimo że tanio nie było (skipass coś koło 1000zł) to naprawdę warto. Wszystkie dolinki praktycznie to chyba tylko na upartego można by ogarnąć w te 6 dni. Ja osobiście jeździłem tylko w Ishgl i See. W Ishgl jeździliśmy pierwsze 3 dni i jedyna wada to kolejka do gondoli z rana (20-30min) potem praktycznie nie ma już tego problemu bo ilość tras masakra ??? Jest gdzie pojeździć dla każdego, od początkujących po zaawansowanych. Same góry dają też bardzo duże możliwości do jazdy na świeżym puchu.
Kolejne 3 dni siedzieliśmy ze znajomymi już tylko w see, głownie dlatego że do stoku miałem 15 m i praktycznie 0 kolejek ??? See już jest troszkę mniejsze ale jeśli ktoś nie ma mani że jak alpy to ciągle nowe trasy to na pewno znajdzie sobie kilka pięknych tras zjazdowych i będzie miał wielki ubaw.

Generalnie polecam każdemu pojechać tam przynajmniej raz. Miejscowi inwestują w to naprawdę ogromne pieniądze, większość kanap jest podgrzewana, stoki są przygotowane rewelacyjnie a jak coś to można sobie skoczyć (z Isghl) do Szwajcari do strefy wolnocłowej ???

#2 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 September 2010 - 20:36

O wiele lepsze od Ischgl jest Kappl, byłem tam już 3 razy. Trasy o niebo lepiej przygotowane niz w Ischgl i ludzi dużo mniej.
Wadą jest to ze nie jest to miejsce do jazdy w snowparku ponieważ jest tam tylko mały snowpark z jedną L-ka, boxem, i C-shape boxem i jakimiś małymi S-kami.
W ischgl warunki freestylowe lepsze, kolejka w snowparku 2-3 min jest tylko na hope z lądowaniem w dmuchanej poduszce - mega opcja do przełamania się do flipów na stoku :D
Stomp that trick, or die tryin'

#3 wojus

wojus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 September 2013 - 11:21

Przyznaje że urokliwy rejon, trasy przygotowane bardzo dobrze tylko zbyt duża jak dla mnie ilość ludzi. Mówi się że Ischgl to taki mercedes ale niestety z sporą ilością niedzielnych rajderów. Byłem tam dwa razy i wystarczy. Za te pieniądze można odwiedzić inne rejony o podobnych parametrach.