Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Gnu Riders Choice


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 May 2011 - 13:25

Cześć

Może na początku o mnie. Co prawda jeżdżę nieźle jeśli chodzi o szeroko pojęty freestyle (poza railami), na stoku i poza równieź sie całkiem dobrze odnajduję.
Co jednak nie znaczy,że na każdej desce będzie mi wszystko wychodziło. Ok, nawet na jakims szajsie dalej zrobię fs720 na skoczni,ale wszystko ponad to raczej mi nie wyjdzie. Jestem bardzo czuły na zmiane sprzętu, muszę miec deski z jednej strony wybaczające drobne niedociągnięcia w technice, a z drugiej strony stabilne przy duzych prędkościach. Trochę się to wyklucza,ale tak już jest i od zawsze szukam deski idealnej.

Gnu Riders Choice to deska w technologii C2 BTX,czyli kształt banana między wiązaniami i camber poza nimi. Jak juz pisałem firma Mervin dobrych parę lat temu po raz pierwszy zastosowała kształ rocker w deske Lib Tech Skate Banana. Potem Gnu równiez przejeło ten patent. A następnie cała konkurencja zaczeła to interpretować na swoje różne sposoby.

Po 16 latach na desce, jeśli muszę podsumować czy jakaś deska jest według mnie bardzo blisko ideału,czyli jest za***ista we wszystkim to jest to właśnie Riders Choice.

Flex jest dokładnie dostrojony do tego co lubię. Skakanie,szybka jazda na stoku,kontrola. A przy tym deska wogólnie nie daje odczucia,że jest twarda. Jest po prostu taka jak ma być.
Trzymanie krawędzi z Magne-Traction plus sam sidecut deski spradzają sie idealnie. Na lodzie trzyma jak cholera, na miękim nie musze nic robić. Ale to nie tylko trzymanie krawędzi,ale także to,że deska pomaga Ci zachować optymalny kąt cięcia stoku. Czuć to na przykład w pipie, gdzie czujesz sie troche jak na deskorolce.
Pop jest bardzo dobry, może nie taki jak w Travisie Rice(tam jest wręcz masakryczny),ale da sie na skoczni poszybować wyżej niż chłopaki na...hehe,nie napiszę;P

Największą zaletą tej deski jest jednak to,że ona po prostu pomaga Ci robić coraz trudniejsze rzeczy. Jak jeździsz słabo to jest z Tobą, nie daje odczucia,że jest stworzona do ogromnych prędkości i że nie dasz rady jej opanować. Ale kiedy zaczynasz robić coś nowego ona jest Twoją pomocą i jak starszy brat wprowadza Cię na wyższy poziom.

Ślizg. Jest szybki,nie wiem czy najszybszy z wszystkich na jakich jeździłem,ale prawda jest taka,że rozpedy na skocznie w Parkowej Dolnie brałem gdzieś tak o 10 metrów krótsze niz rider sponsorowany przez firmę, która jest malo znana an swiecie,ale na forum ostro pchana przez jej przedstawicieli;P

Już nawet patrząc na jej wygięcie widać,że to logicznie z pomyslunkiem zrobiona deska, a nie jakiś absurdalny rocker,ktory sprawdza sie moze dobrze w letnim sniegu na stoku o nachyleniu 5 stopni.
Tak naprawdę,gdyby nie deski Mervina, na pewno dalej jeździłnym na camberze,ale to osobna historia.

Deska waży 3.2 kg, kolega majacy deskę xxxx,wyśmiał,ze jest ciężka. Jego wazyła 2,8 kg. Złamał juz takie 3,ja z ręku na sercu jeszcze Riders Choice nie złamałem. W jedym modelu po 80 dniach na desce(bardzo ciężkich 80 dniach) lekko rozwalił mi się ślizg, kiedy nie doleciałm na lodzie na dość dużej skoczni. Teraz jeżdże juz na modelu 2012, na razie jakieś 25 dni ciężkiego katowania na dużych przeszkodach i jest jak nowa.


Model 2012 wchodzi do sprzedaży w październiku. Jest jednym z topowych modeli Gnu, cena detaliczna 2029 zł,więc w stosunku do prawdziwej konkurencji nie drogo.
To tyle ode mnie,jak coś to pytajcie.

#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 May 2011 - 14:13

początek mnie rozwalił troche "Co prawda jeżdżę nieźle jeśli chodzi o szeroko pojęty freestyle (poza railami), na stoku i poza równieź sie całkiem dobrze odnajduję."

Dla mniej wtajemniczonych Marek był Olimpijczykiem :hahaha2:


A teraz pytanko ... bedzie coś na next sezon dla S4L do testów z Gnu udostępnione ?

#3 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 May 2011 - 14:24

początek mnie rozwalił troche "Co prawda jeżdżę nieźle jeśli chodzi o szeroko pojęty freestyle (poza railami), na stoku i poza równieź sie całkiem dobrze odnajduję."

Dla mniej wtajemniczonych Marek był Olimpijczykiem :hahaha2:


A teraz pytanko ... bedzie coś na next sezon dla S4L do testów z Gnu udostępnione ?



To mnie przekonało + fluxidła i jest super set!

#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 May 2011 - 14:30

Mam Riders Choice 157.5 do testów jak cos. Jeśli ktoś się wybiera na summercamp to też moge uzyczyć. Jednak z góry zastrzegam,że testy w bardzo miękim śniegu to nie testy,tylko chlapanie się wodą.
Poza tym jeden dzień to za mało. Trzeba sobie taką dechę wziąść na parę dni.

Tak naprawdę to mam duzo desek do testowania Lib Techa, Gnu i DC. Więc dla każdego cos ogarnę.

#5 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 May 2011 - 18:17

Mam Riders Choice 157.5 do testów jak cos. Jeśli ktoś się wybiera na summercamp to też moge uzyczyć. Jednak z góry zastrzegam,że testy w bardzo miękim śniegu to nie testy,tylko chlapanie się wodą.
Poza tym jeden dzień to za mało. Trzeba sobie taką dechę wziąść na parę dni.

Tak naprawdę to mam duzo desek do testowania Lib Techa, Gnu i DC. Więc dla każdego cos ogarnę.

Dobra recenzja :mrgreen: może też coś skrobne o moim Libie , ale to innym razem ! Dziwne jest to że w tym modelu przy każdej długości jest inny flex :unsure: w ogole deski Mervina tak mają ,np lib trs, skate banany i wiekszosc gnu - dziwne :mellow: , a jeszcze mam pytanko z serii - jaka deska Liba bedzie najbardziej zblizona do Ridersa ?
JOIN The Ride

#6 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 May 2011 - 18:50

Ślizg. Jest szybki,nie wiem czy najszybszy z wszystkich na jakich jeździłem,ale prawda jest taka,że rozpedy na skocznie w Parkowej Dolnie brałem gdzieś tak o 10 metrów krótsze niz rider sponsorowany przez firmę, która jest malo znana an swiecie,ale na forum ostro pchana przez jej przedstawicieli;P


Weź mi Marek skrobnij pw na jakiej ten rider śmigał desce, bo mnie ciekawość zżera :mrgreen: :mrgreen:

Pzdr,

#7 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 May 2011 - 19:15

Weź mi Marek skrobnij pw na jakiej ten rider śmigał desce, bo mnie ciekawość zżera :mrgreen: :mrgreen:

Pzdr,



ja obstawiam volka :D

#8 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 May 2011 - 20:37

Ta, Ja też tak obstawiam ale zobaczymy... :mrgreen:

#9 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 May 2011 - 21:08

slizg jest tak szybki jak jest serwisowany. Nie posmarujesz - nie pojedziesz :)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 May 2011 - 22:29

slizg jest tak szybki jak jest serwisowany. Nie posmarujesz - nie pojedziesz :)

Po części tak. Ale jest parę firm,których polscy riderzy zawsze dziwnym trafem potrzebują duuużo dłuższego rozpędu. Co do firm nie chcę pisać, ale nie chodzi tu o Voelka. Co prawda gdyby była odwrotna sytuacja to wiem,że osoby z tych firm napisałby,że Gnu coś tam,itd. Ale nie chce tak robić,bo to prowadzi do wojny prędzej czy później.

Dobra recenzja :mrgreen: może też coś skrobne o moim Libie , ale to innym razem ! Dziwne jest to że w tym modelu przy każdej długości jest inny flex :unsure: w ogole deski Mervina tak mają ,np lib trs, skate banany i wiekszosc gnu - dziwne :mellow: , a jeszcze mam pytanko z serii - jaka deska Liba bedzie najbardziej zblizona do Ridersa ?

To byłby Lib Tech TRS. Aczkolwiek jeździłem i dla mnie jednak Riders Choice jest ciut bardziej mięki. Co do flexów, to Mervina ma swoje pomysły, jednak robią już tyle lat deski, a każdy kto pracuje w tej fabryce sam jeździ i często nieźle.

#11 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 June 2011 - 14:34

Mam Riders Choice 157.5 do testów jak cos. Jeśli ktoś się wybiera na summercamp to też moge uzyczyć. Jednak z góry zastrzegam,że testy w bardzo miękim śniegu to nie testy,tylko chlapanie się wodą.
Poza tym jeden dzień to za mało. Trzeba sobie taką dechę wziąść na parę dni.

Tak naprawdę to mam duzo desek do testowania Lib Techa, Gnu i DC. Więc dla każdego cos ogarnę.


Chętnie bym po testował taką deskę szczególnie że moja ma duże braki w krawędziach a z kupnem nowej muszę poczekać gdzieś do jesieni. Jest możliwość dostać deskę na testy, bo jadę na tego summercampa http://adechade.com/...les2alpes-2011/ ?

Użytkownik ilnicki7 edytował ten post 11 June 2011 - 14:36

file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#12 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 June 2011 - 21:24

Chętnie bym po testował taką deskę szczególnie że moja ma duże braki w krawędziach a z kupnem nowej muszę poczekać gdzieś do jesieni. Jest możliwość dostać deskę na testy, bo jadę na tego summercampa http://adechade.com/...les2alpes-2011/ ?

Ok, postaram się im zostawić tą deskę...

#13 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 June 2011 - 06:20

Ok, postaram się im zostawić tą deskę...

Super
Dzięki
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#14 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 September 2011 - 15:01

Byłem na Hinterux 5 dni... Rozjezdzenie na skoczniach. Były nowe triki,ale było też walenie pyskiem i deską na skoczni, bo coś obroty switch frontside mi się zapomniały i z 10 slamów siadło zanim wszystko wróciło do jako takiej formy. Fascynujące jest to,że ta deska na serio nie chce się złamać. Męczę ją max od lutego, spadam czasem z dużych wysokości na tail lub nose, w pipie do środką na pięty gdzie inne deski by juz padały.
Najbardziej wytrzymała deska jaką miałem. A przy tym pomaga mi w każdym aspekcie jazdy i skakania.

#15 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 September 2011 - 19:01

Ja swego czasu przypieprzyłem dośc ostro w korzeń w puszku przy czym zrobiłem pierwszego frontflipa w życiu Dołączona grafika czego nie udało mi sie zrobic na poprzednich blatach. Przy tej prędkości powinno nie być wogole nosa, a jest tylko niewielkie wgniecenie którego nawet nie widać, pewnie inaczej byłoby gdyby zamiast korzeni wyrastały skały
Mark a powiedz jakie są jeszcze istotne różnice miedzy RC a TRS - Columbian, Bszalt, kształt nosa i taila, twardość co jeszcze istotnego ? opowiadaj
JOIN The Ride

#16 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 September 2011 - 22:38

Ja swego czasu przypieprzyłem dośc ostro w korzeń w puszku przy czym zrobiłem pierwszego frontflipa w życiu Dołączona grafika czego nie udało mi sie zrobic na poprzednich blatach. Przy tej prędkości powinno nie być wogole nosa, a jest tylko niewielkie wgniecenie którego nawet nie widać, pewnie inaczej byłoby gdyby zamiast korzeni wyrastały skały
Mark a powiedz jakie są jeszcze istotne różnice miedzy RC a TRS - Columbian, Bszalt, kształt nosa i taila, twardość co jeszcze istotnego ? opowiadaj


Dla mnie Gnu Riders Choice jest ciut miekszy niż Lib Tech TRS. I mniej agresywny na stoku, łatwiej mi się robi techniczne triki na nim, aczkolwiek na żadnej desce nie latałem w pipie tak wysoko jak na TRS.
Kształt nosea i taila to kosmetyczna różnica. Ogolnie wrazenia sa takie jakby Riders Choice to takie pomieszania Skate Banana z TRS. Ale to takie moje dywagacje. Prawda jednak taka,że Gnu Riders Choice to moja ulubiona deska z Mervina i na inną ją nie zamienię.

#17 vatsoo

vatsoo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 10 November 2011 - 14:00

Jeździłem na Riders Choice w tamtym sezonie, na testowej przez 3 dni, i teraz nie chce żadnej innej deski, więc pytanie :D ma ktoś do sprzedania, albo wie gdzie kupić, testową najlepiej albo używaną, lub nową ale nie drogo :D Tyle że szukam Wide, 158 lub 162 Wide :) :D

#18 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 November 2011 - 18:44

Jeździłem na Riders Choice w tamtym sezonie, na testowej przez 3 dni, i teraz nie chce żadnej innej deski, więc pytanie :D ma ktoś do sprzedania, albo wie gdzie kupić, testową najlepiej albo używaną, lub nową ale nie drogo :D Tyle że szukam Wide, 158 lub 162 Wide :) :D

158W jest jedna w Warszawie w SnowandSurf. 162W nie ma w Polsce niestety...

#19 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2011 - 18:04

Marku będziesz na Test Drive Vol. 3, lub ktoś z twoimi deskami?? Planuje podczas td kupić dechę i jakby była opcja po testować przed zakupem to super. Druga sprawa czy masz też wiązania??
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#20 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2011 - 20:06

Marku będziesz na Test Drive Vol. 3, lub ktoś z twoimi deskami?? Planuje podczas td kupić dechę i jakby była opcja po testować przed zakupem to super. Druga sprawa czy masz też wiązania??


no rozmawiałem z Markiem na ten temat tylko nie wiem czy pamieta jeszcze , Marku wsyzstko aktualne niedługo sie kontaktujemy ;)

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...