Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Doradźcie Dziewczynie..


42 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaryJane

MaryJane

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 March 2011 - 19:59

Witajcie. Proszę o radę. Jestem w miarę początkująca, jeździłam 2 sezony, głównie pod okiem instruktora- zaczynam już jeździć na krawędziach. Chciałbym kupić jakąś deskę, która umożliwi mi lepszą naukę i starczy na pare sezonów. Narazie chcę się skupić na doskonaleniu techniki jazdy, nie ukrywam , że w chciałabym też w przyszłości robić jakieś podstawowe triki z FS. Doradźcie mi czy to miałaby być deska typu All Mountain czy może AM/FS. Zależy mi , żeby była w miarę miękka, łatwa w prowadzeniu, żeby nie haczyły krawędzie- jakiejś przyzwoitej firmy (na deskę i wiązania mogę przeznaczyć do 2.000zł) Jaka długość była by dla mnie odpowiednia??? Moje parametry: wzrost 163cm, waga 55kg, but 38. Może być damska lub unisex. a jeszcze.. czy all terrain to to samo co all mountain? Czy lepiej na początku kupić buty czy zacząć od deski? Pozdrawiam MJ :rolleyes:

#2 Reniferu

Reniferu

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 March 2011 - 10:12

może: GNU B-nice
http://www.gnu.com/s.../b-nice-series/

tu masz jeszcze info o bananie, rockerach i camberach po co to i do czego



Deska ma wszystko czego dusza zapragnie :P, słyszałem same pozytywne opinie innych riderek...

all mountain / all terrain - czyli jest do wszystkiego

Użytkownik Reniferu edytował ten post 26 March 2011 - 10:17


#3 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 26 March 2011 - 10:39

może: GNU B-nice
http://www.gnu.com/s.../b-nice-series/

tu masz jeszcze info o bananie, rockerach i camberach po co to i do czego



Deska ma wszystko czego dusza zapragnie :P, słyszałem same pozytywne opinie innych riderek...

all mountain / all terrain - czyli jest do wszystkiego

mozesz wziac zarówno deske Am jak i fs,co do brandów to poza gnu to jeszce lib tech,signal,never summer,k2,omatic,nitro,itd
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#4 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 March 2011 - 12:39

ello...
napiszę krótko... poszukaj vitapark signala... miałem szkoleniowo do czynienia z tą deską osobiście w tym roku i warto się schylić po ten model deski...
bardzo lekka, kobieca deska z której będziesz na pewno zadowolona...
pozdro...
ps. nikomu tu nie robię marketingu... to moja prywatna opinia z którą nikt nie musi się zgodzić...
na pewno jest jeszcze wiele dobrych, kobiecych desek, ale ta w tym roku wypadła dla mnie najlepiej... hoghw... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#5 MaryJane

MaryJane

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2011 - 09:01

No dobrze chłopaki, tylko jaka długość deski była by dla mnie odpowiednia??

Użytkownik MaryJane edytował ten post 27 March 2011 - 09:05


#6 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2011 - 09:35

no dobrze dziewczynko... :bag:
wróćmy do pierwszego posta: kup sobie najpierw buta... to bardzo ważny element ekwipunku...
rozmiar deski... hmmm... tak od 146 do 150 (ostateczny maxxx...)...
tylko z "haczykowaniem" krawędzi może być różnie... te modele z "niehaczykującymi" krawędziami sprzedają się jeszcze w trakcie produkcji... :hahaha2:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2011 - 09:46

Przed wszystkim powinnaś zacząć od kupna butów, bo przy późniejszej przymiarce wiązań i dechy musisz mieć już but na nodze i patrzeć czy wszystko do siebie pasuje :rolleyes:



no dobrze dziewczynko... :bag:
wróćmy do pierwszego posta: kup sobie najpierw buta... to bardzo ważny element ekwipunku...
rozmiar deski... hmmm... tak od 146 do 150 (ostateczny maxxx...)...
tylko z "haczykowaniem" krawędzi może być różnie... te modele z "niehaczykującymi" krawędziami sprzedają się jeszcze w trakcie produkcji... :hahaha2:


Praxx przecież dla kobiety deski z założenia powinny być krótsze niż dla facetów, a skoro dziewczyna chce niedługo zacząć zabawę w parku to czy decha w przedziale który podałeś nie będzie zbyt długa ??

Ja raczej strzelał bym w przedział 140 -145 cm


Użytkownik Troj edytował ten post 27 March 2011 - 09:40


#8 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 March 2011 - 09:51

Jak już Troj wspomniał najlepiej zacząć od kupna butów i wiązań, żeby póniej uniknąć wystawania wiązań, czy butów poza talie deski
Zobacz sobie może jeszcze deseczkę Never Sammera Infinity, jest to hybryda, AM/FS, bez problemu pozwoli Ci się dalej rozwijać technicznie a w przyszłości spróbować jakiś flatricków.

jeżeli chodzi o dł. deski to tak 147-149cm


pzdr....

#9 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2011 - 09:57

Aro ty też? Nie rozumiem tych długości...

#10 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2011 - 10:28

Narazie chcę się skupić na doskonaleniu techniki jazdy, nie ukrywam , że w chciałabym też w przyszłości robić jakieś podstawowe triki z FS.

gdzieś przeoczyłem fragment o zaawansowanym street'cie..?
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#11 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2011 - 17:03

Nie przeoczyłeś, pytanie tylko czy taka długość jaką podajecie nie będzie jej później przeszkadzać jak będzie chciała wyciosać jakiegoś tricka :mrgreen:

#12 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 28 March 2011 - 08:53

pytanie jakie trickasy chce wycinac,nie podejrzewam ,że na poczatku siadzie jakis street,albo mega rotacje,także ja bym celował między 146-149.
150 to jakby miała być w 80-90% jazda:):)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#13 MaryJane

MaryJane

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 October 2011 - 19:15

Witam. Już pisałam dość dawno o wyborze deski, ale dopiero teraz przymierzam się na poważnie do zakupu. Mam tu kilka linków, jeśli ktoś by pragnął się zapoznać i wyrazić swoją opinie to będę wdzięczna , nie wiem na co wogóle zwrócic uwagę. Czy lepiej brać deskę ze ślizgiem tłoczonym czy spiekanym? I oczywiście ta nieszczęsna długość.. Skłaniam się bardziej na coś 139-146cm. Pozdrawiam

http://easy-snowshop...378302&k_id=722
http://supersklep.pl/c0-a/i93158-a
http://supersklep.pl...aturnia-wmn-146
http://www.snowsport...=detail&id=5462
http://www.snowsport...=detail&id=3591
http://www.snowshop....MOMENT-142.html
http://www.snowshop....ATIQUE-146.html
http://easy-snowshop...378306&k_id=722

#14 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 October 2011 - 09:21

z mojej strony mogę gorąco polecić Never Summer Pandora... moja Pani jeździ na takiej od grudnia zeszłego roku (sam jej desiwo wybrałem) i bardzo sobie chwali... :)


ponieważ macie podobne parametry to mogę również śmiało polecić konkretną długość, czyli w tym przypadku 146cm... desiwko jest baaardzo przyjazne a zarazem pozwala na fajny rozwój... blacik jest miękki, co pozwala na swobobne jej wyginanie, a technologia hybrydowa NS pozwala na bezproblemowe śmiganie na krawędziach i poza trasą...;D



wszystkie powyższe warianty zostały sprawdzone praktycznie i działają :rolleyes:


wybór oczywiście należy do Ciebie... dobrze przemyśl jednak długość... z doświadczenia wiem, że mimo wszystko na stoku przeważa jazda i lepiej żeby desiwko sobie z tym aspektem radziło najlepiej... reasumując celuj w przedział 146-149cm...
no board no fun!

#15 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 October 2011 - 09:32

spośród wymienionych przez Ciebie desek wybrałbym k2 momenta,jeżeli ciągnie Cie w kieurnku fs,deska dla początkujących i średniozaawansowanych,natomiast jeżeli doskonalenie jazdy i okazjonalny fs to wziąlbym lunatique'a , deska trochę bardziej wymagająca,ale skoro już jeździsz i jeździłaś pod okiem instr.to na pewno dasz sobie radę:):)
co do pozostałych propozycji z miejsca odrzuciłbym ride i flow,po prostu słabo jeżdżące deski.Możesz jeszcze przemyśleć, któregoś voelkla.
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#16 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 October 2011 - 09:42

Tak jak Siwex napisał....ale nie zapomniałbym jeszcze o tej Capicie:) co prawda deski Capity nie są aż tak popularne u nas ale znam osoby, które sobie je chwalą...co do długości deski to zapomnij o takich długościach jak 139-145centów...bo sobie "krzywdę" zrobisz w szczególności gdy chcesz jeszcze podszkolić jazdę techniczną...


pzdr...

#17 MaryJane

MaryJane

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 October 2011 - 10:55

Hejka. Dziękuje za odpowiedzi. Jakoś obawiam się , że przy mojej wadze 50kg, nie dam rady zapanować nad tak długą deską powyżej 146cm, że to wszystko będzie szło ociężale i będę robiła przepiękne salta mortale.. Do tej pory najdłuższa na jakiej jeździłam miała 144cm.

#18 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 October 2011 - 11:27

Hejka. Dziękuje za odpowiedzi. Jakoś obawiam się , że przy mojej wadze 50kg, nie dam rady zapanować nad tak długą deską powyżej 146cm, że to wszystko będzie szło ociężale i będę robiła przepiękne salta mortale.. Do tej pory najdłuższa na jakiej jeździłam miała 144cm.

napisałaś wcześniej, że 55kg... :bag:

poza tym po co nas pytasz skoro wiesz lepiej... hmmm :twisted:


ale luz... uwierz nam, że na nieco dłuższej desce będziesz czuła się dużo stabilniej doskonaląc technikę jazdy, a przecież o to ci chodzi, prawda? :)
no board no fun!

#19 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 October 2011 - 12:02

Niestety ale schodząc poniźej 146 centów, automatycznie podstawiasz sobie nogę ;) jeśli chodzi o jazdę techniczną i zamiast Ci pomóc w nauce tylko ją sobie utrudnisz...jeśli chodziło by o sam Fs to sytuacja była by inna...w dodatku myśląc o takich długościach ja np. 139 centów to są długości desek ale dla dzieci ;)

Druga sprawa jeśli deska będzie w rockerze to tym bardziej powinnaś sięgać po deski z przedziału 146-149centów...

#20 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 October 2011 - 12:11

Niestety ale schodząc poniźej 146 centów, automatycznie podstawiasz sobie nogę ;) jeśli chodzi o jazdę techniczną i zamiast Ci pomóc w nauce tylko ją sobie utrudnisz...jeśli chodziło by o sam Fs to sytuacja była by inna...w dodatku myśląc o takich długościach ja np. 139 centów to są długości desek ale dla dzieci ;)

Druga sprawa jeśli deska będzie w rockerze to tym bardziej powinnaś sięgać po deski z przedziału 146-149centów...


przy 50kg nie brałbym krótsze niż 144cm,a myślę że 146-147 byłoby idealne
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl