Skocz do zawartości




Zdjęcie

Jakie są wasze czekiwania w stosunku do aDECHAde.


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 15:23

Jak w temacie, nawiązuje poniekąd do wątku o cenzurze na snbrd.pl, na wstępie prosze o pomijanie kwestie wyglądu, czytelności oraz skryptu forum.

Czy działów nie jest za dużo?
Czy uważacie ze dobrym pomysłem jest pozwolenie szkołom, instruktorom i sklepom na reklamowanie sie?

Jak widzicie ew. przyszlość aDECHAde?

Jakieś oczekiwania w stosunku do samego forum oraz przyszłościowo portalu, sklepu?
Może jakaś "szukajka" wyjazdów na portalu?

Czy uważacie że ew. zamieszczenie reklam na portalu i sprzedaż gadżetów z których dochód byłby przeznaczany np. na utrzymanie serwera było by akceptowalnym działaniem?

PS. nie chodzi mi o to ze zeby była galeria czy mozliwosc zamieszczania filmików w postach bo to jest niemal oczywiste 8)

zapraszam do wymiany poglądów 8) i prosze bez spamienia 8)

#2 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 January 2010 - 15:46

Mi się podoba idea " OD deskarzy dla deskarzy" zero dochodów z prowadzenia, czysty fun wymiana poglądów, spostrzeżeń. Działów jest ok. Co do dystrybutorów i szkół to baaardzo dobrzę że tu są. Dają praktyczne rady i nie narzucają się pisząc "kup u mnie, bo jest lepiej" tak na przykłądzie Morgana, sam dorwał dla mnie buty i to jeszcze nie w SWOIM sklepie !!! Doradził co i jak , i co ? I jestem zadowolony. Jak będę miał kupować jakis sprzęcior to z pewnością do nich zerknę 8) U mnie ma wielkiego PLUSA  8)

Reklama forum na róznego typu zawodach, imprezach. Czemu nie. 8) Lans musi być

#3 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 10 January 2010 - 16:50

Moim zdaniem troche za dużo jest różnych działów. Przyznam się, że często szukam mojego ostatniego postu i mam z tym problem.
Co do dystrybutorów to sa to też nasi  ;) ludzie, którzy równiez i to bardzo często zabieraja głos w różnych sprawach niekoniecznie zwiazanych ze sprzedażą. Również doradza na privie czego byłem kilkakrotnie dowodem.
Opłaty za serwer. Nie ma wyjścia bo nikt z Was nie bedzie dokładał z własnej kieszeni. Są dwa wyjścia albo robimy zrzute na serwer co mi osobiscie sie bardzo podoba, każdy płaci na ile go stać. Brałem juz udział kilkakrotnie w takich zrzutach i sie sprawdzało. Drugim sposobem są reklamy, z których utrzymawać będziemy serwer. Niestety zawsze to niesie ryzyko komercjalizacji i pójscia w strone żółte strony a tego przeciez nie chcemy .
Tak na sucho.

#4 SkOniAk

SkOniAk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 January 2010 - 16:57

Jestem tego samego zdania co ryba "od deskarzy dla deskarzy"  Działy np muzyka i film byl polaczyl. Dzial zdrowie wywalil i takie posty do Innego dawac ;]

Co do foruum jak juz bedzie ten nowy skrypt jak mowilem juz 100razy obowiazkowy shout ;)
Zrzuta na serwer co jakis tam czas to tez dosc dobry pomysl. A gdyby powstal sklep to przeciez kazdy moglby kupic naklejke koszulke czy cos i sie lansowaccc; ] nawet gdyby nawet nie byl zarejestrowany na forum a przeciez nie taka idea z aDECHAde byla ? :)

#5 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 17:13

Czy działów nie jest za dużo?

Jest za dużo, o czym raz nieśmiale przebąknąłem.
Poza owym razem to:
- Muzyki i filmów bym nie łączył.
- poradniki jako dział nie ma sensu; przydatne tematy powinne wisieć w odpowiednich działach.
Ogólnie na razie za mało jest ludków na aż tyle działów.

Czy uważacie ze dobrym pomysłem jest pozwolenie szkołom, instruktorom i sklepom na reklamowanie sie?

Z reguły wszystko co dobre, reklamują konsumenci/użytkownicy/posiadacze.

Jak widzicie ew. przyszlość aDECHAde?

Jako portal randkowy dla snowboardzistów  ;)


Jakieś oczekiwania w stosunku do samego forum oraz przyszłościowo portalu, sklepu?
Może jakaś "szukajka" wyjazdów na portalu?

W smf jest kalendarz, który jest dobrze zgrany z wydarzeniami.
Powinien być jednak wyeksponowany (afaik można snippetami żonglować i dodać rubryczkę o najbliższych eventach na głównej forum) aby było widoczne co nadchodzi wielkimi krokami.
Kalendarz w VB jest sobie taki średni.

Czy uważacie że ew. zamieszczenie reklam na portalu i sprzedaż gadżetów z których dochód byłby przeznaczany np. na utrzymanie serwera było by akceptowalnym działaniem?

Reklamy ...
Powiedzmy sobie szczerze, zarobków z reklam nikt nie ujawni. Nawet Wy.
Niech to będzie i stówa na miesiąc z samego początku. Fajnie, że będzie do wygrania w comiesięcznym losowaniu dla użytkowników zestaw skarpet i nowe majty. Gdy za 2 lata dojdzie do 5tys. użytkowników i 1tys. pln na miech, ciągle będzie do wygrania tylko zestaw skarpet i nowe majty.
Tam gdzie wchodzi sianko, tam się kończy zabawa.


PS. nie chodzi mi o to ze zeby była galeria czy mozliwosc zamieszczania filmików w postach bo to jest niemal oczywiste :)

siły na zamiary
Przebajerzone i wleczące się forum zje same siebie.
Natomiast hostowanie załączników też swoje zajmuje. Nie mówię o filmach ofc, ale transfer też kosztuje.

#6 Guma

Guma

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 17:22

dział "zdrowie" bym zlikwidował, a tematy wrzucił do "Inne"
można by też było z działów Freestyle/Freeride/Twardziele zrobić działy podrzędne w Technice jazdy

zmieniłbym też tytuły działów z "Opinie o ..." na nazwę ogólną typu Deski/Buty/Wiązania. wtedy można byłoby pozbyć się poradnika, a tematy z niego jak np "kolory szyb w goglach" można byłoby umieścić w Ciuchach i  przykleić, żeby nie trzeba tego było szukać

to tyle co na razie przyszło mi do głowy  ;)

#7 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 17:49

Shreku no jesli nawiazujesz juz do mojego watku no to i ja zabieram glos ;)

1. Czy dzialów jest za duzo??? Wg mnie nie , pozwala to na szybkie zlokalizowanie dziedziny a pozniej poszukiwanie info czy wątków.
Na pierwszy rzut oka wiadomo mozna sie tu pogubic ale po chwilowym ogarnieciu co i jak porusza sie tu intuicyjnie i wiesz gdzie co masz. Oczywiscie nalezy tylko pilnowac by odpowiednie wątki byly umieszczane w odpowiednich miejscach by nie robic syfu.

2. Odnosnie reklamowania sie hmmm jestem za jesli z tego bedzie jakis grosz ktory pozwoli na rozwoj forum i w dalszym efekcie strony w sensie technicznym.  Czyli propozycja jest do ogarniecia w pozniejszym czasie ale zeby z tego nie zrobil sie pchli targ z zegarkami i patyczkami kosmetycznymi... No i zeby przypadkiem komercha nie zjadla forum

3. Odnosnie filmików zamieszczanych bezposrednio na forum.... napewno gromy za to dostane ale jestem przeciwny.
Wg mnie wystarczy dotychczasowe umieszczenie linka i tyle. Wystarczy otwierac w nowej karcie i mam podglad zalezny od mojej checi klikniecia myszka na tą karte. Nie chce filmików bezposrednio pakowanych na forum zeby :) nie spowalniały go , zeby nierozmywac forum itp.

4. JAkie sa oczekiwania???
Najwazniejsze zeby niestalo sie tak jak wiadomo gdzie

5. Gadżety hmmmm zalezy w jakim sensie... do rzeczy rozumiem ze nalezy wiecie rozprzestrzeniac info o adechade.com ale bez przesady. no jak dla mnie wkurzajace jest to jak sie loguja ludzie i pytaja tylko jak zdobyc naklejki i gdzie moga je dostac... fck nie tedy droga.  Aaaaaaa no i chyba stali uzytkownicy wydatnnie tworzacy to forum cala atmosfere chyba nawet nie powinni sie martwic tym jak zdobyc jakies naklejki.... chyba logiczne nie??


Swoja droga wracajac do poczatku....caly czas bede wrzucal tematy wiadomo gdzie nie daruje pewnej sytuacji ktora stala sie pare dni po ruszeniu tego forum...

#8 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2010 - 20:31

Jak wiadomo naklejki miały być od początku płatne, a tylko część miała być za free.
Proponowałbym w końcu te za free rozesłać, a nową partie zrobić oraz wystawić do odsprzedania jeżeli miałyby być za 3pln niech będą za 5pln i te 2 pln więcej przeznaczyć na serwer. Siano na serwa można wziąć także z googlowych reklam?

Imo działów jest trochę za dużo ew. połączyć parę działów, a w nich zrobić pod fora tj "Sprzęt" i w nim by były działy ciuchy, dechy itd.

Co mi się nie podoba to, że adminów jest paru ale nie ma moderatorów przez co jest jak narazie jeden wielki syf gdzie człowiek nie popatrzy to jakieś z d*py wypowiedzi na początku parę odpowiedzi konkretnych, a dalej spamowisko. Nie mówię tu o cenzurze ale "ultra spamerów" we wszystkich wątkach nam nie potrzeba.

Wprowadzić regulamin do zaakceptowania ogólne zasady postępowania na forum.

Teoretycznie idea jest deskowa aczkolwiek z mojej strony chciałbym żeby np. w dziale freeride powstało małe pod forum ski tak samo jak w freestyle, nie mówię tu o dziale ubrania bo w jednym i w drugim przypadku wdzianka są podobne. Sprzęt odpada ponieważ nie jest to typowe forum ski.

O shoutboxie była już ew. wstawiłbym jeszcze plugin z typowym ircowym chatem ew. utworzenie ów kanału adechade.com w jakiejś sieci.

Wydrukowanie plakatów i rozesłanie ich do sklepów, szkółek snb które się u nas reklamują jako forma współpracy. Wydrukowanie koszulek z napisem, ew. oczojebnych kamizelek typowo fun'owych.

#9 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 10 January 2010 - 21:29

Ilosc dzialow, na poczatku moze lekko odstraszac, kazdy ma jakies tam swoje osobiste preferencje i ciezko znalezc zloty srodek. Reklamowanie sie szkol i instruktorow jest jak najbardziej ok, opinie zamiast isc poczta pantoflowa beda dostepne dla wszystkich. Reklamy na forum jak najbardziej ok, bedzie kasa na lepszy serwer, na zorganizowanie ze 2-3 konkursow w ciagu roku itd.

#10 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 23:35

Witka,

W pierwszych slowach chcialbym podziekowac Janciowi, Shrekowi oraz wszystkim tym ktorzy stworzyli to forum.
WIELKIE DZIEKUJE I SZACUNEK ZA ODWAGE I UPOR!

Dla mnie osobiscie najwazniejsze jest aby to bylo nasze forum - laikow i wymiataczy, sprzedawcow i kupujacych....WSZYSTKICH.
Nie powinnismy unikac trudnych i niewygodnych tematow.
Prawda nawet ta najbrutalniejsza jest najwazniesza a cenzurowanie wypowiedzi jest pewna forma manipulacji.
Kazdy z nas odpowiada pod kadzym wzgledem za swoje wypowiedzi

Warto aby kazdy sprzedawca oraz instruktor (ogolnie szkoly) byli jawni - co ma miejsce teraz.
Kazdy swierzak i nie tylko bedzie wiedzial z kim rozmawia....

Reklamy - bez reklamy gie mamy .....  reklamy powinny byc abysmy mogli sie rozwijac.
Przydal by sie strategiczny sponsor....
Posty - dla mnie ok, duzo ale lepsze to niz malo i mix
Sklep forumowy - dla mnie ok jesli ceny beda przystepne do jaosci oraz kolekcje "zywe" czyli zmieniane choc co dwa lata.

Ja tutaj czuje sie jak w domu, miedzy swoimi, naturalnie i bez wszechobecnego nadecia.

Z dnia na dzien rosniemy....i pokazujemy ze mozna inaczej....lepiej.

#11 MateoV89

MateoV89

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 01:56

zacytowac bym tu mogl juz kilku uzytkownikow bo jak narazie wypowiedzial sie tylko odsetek... ale ze kilkoma opiniami sie zgadzam (co zreszta pewno nikogo nie dziwi bo sa z gola odmienne i kazdy cos dla siebie znajdzie) ... nie dzialow nie ma za duzo!! i to mowie z cala stanowczoscia i przekonaniem, dlaczego?? Bo dzieki takiej ilosci dzialow dazymy do specyfikacji a nie do trzech koszy "papier szklo plastik"  zmienic mozna najwyzej lekko niektore nazwy... oczywiscie sa niektore tematu nieuzywane ale to nie ozacza zenie sa potrzebne, moze po prostu nie nadszedl jeszcze ich czas... Co do tego zamieszczania bezposrednio filmikow na stronce bym sie wstrzymal... sporo ludzi chce byc caly czas z "rodzina" ktora po czesci jestesmy i uzywa swoich fonow by sie z nami polaczyc... sprawia to ze to forum jest atwiej dostepne a o to nam chyba chodzi?? na razie nie posiadam takiej maszynki ale jestem na kupnie... kolejny pomysl ktory sie przewinal w trakcie... MODERATORZY ich tu na prawde brakuje http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/rolleyes.gif/cry.gif' class='bbc_emoticon' alt=':' />)' /> za czesto mamy stycznosc ze spamem tam gdzie go nie powinno byc:/ to na prawde potrafi zniechecic... co do sklepow i ich przedstawicieli wsrod nas riderow... Boze co ja mowie!! przeciez Ci "przedstawiciele" sa jednymi z nas!! tyle ze w niektorych dziedzinach lepiej zorientowni przeszkoleni z bagazem wiedzy ktorym moga sie podzielic, bardziej niz ich obawial bym sie komercjalizacji ;D a dokladnie reklam itp. ... ale to jest ryzyko ktore trzeba podjac... Dlaczego trzeba?? bo tego temu forum potrzeba sami sobie nie poradzimy i musimy zaryzykowac zreszta predzej czy pozniej to i tak nastapi ale wazne jest by nie zachlysnac sie tym potecjalem tylko dobrze nim pokierowac, nikt nie chce zebysmy skonczyli tak jak żółte strony ale nikt tez nie zna przyszlosci... w zycu trzeba ryzykowac

aha tak btw to co powiedzial Joszu

S: Jak widzicie ew. przyszlość aDECHAde?
J: Jako portal randkowy dla snowboardzistów ;D

to szczera prawda ktora kazdy facet tu po czesci czuje xD to miejsce to mix!! mix wszystkiego co najlepsze polaczonego przez deske zreszta czy jest lepsze polaczenie od deski z kobieta?? (dobra kobiety z... wiecie http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/biggrin.gif)

#12 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 11 January 2010 - 14:07

Witam!
Ja nie mam oczekiwań. Przedmówcy powiedzieli właściwie wszystko, no to ja na dokładkę w punktach, kolejność taka jak  pytań.

ad1. Tylko troszkę.

ad2. Tak, w wyznaczonym miejscu.

Nachalne reklamowanie się w każdym wątku podważa zaufanie do osoby wypowiadającej się. Na przykład TEMAT: SKRĘT KOMPENSACYJNY
odp: Tylko w mojej szkole nauczysz się w 1/2 godz!!! :) http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cool.gif http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cool.gif, lub
odp: Możesz go kupić tylko w moim sklepie :) :) :)

ad3.  Proponuję naklejki NO FUTURE i PUNKS NOT DEAD

Dopóki jesteśmy, to forum będzie działać, propozycje pojawią się same. Jak spotykasz się z dziewczyną/chłopakiem to od razu wiesz, czy górna piątka jej/jemu wypadnie za 5 lat?
Podsumowując- Brak oczekiwań


Propozycja- może shoutbox???
np: TY ....... O NICKU...... MOŻE OTWORZYŁBYŚ DRZWI, BO STOJĘ PRZED NIMI? 8)
kasowane co 2-3 dni?
Gadżety? Jasne, że tak.
pzdr

#13 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 14:18

nie kumam tego tematu o wątku "skręt kompensacyjny" bo chyba sugestia tyczy mnie jak aktywnego odpowiadacza

#14 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 11 January 2010 - 14:26

Witam!
Sorki, ale nie Ciebie. Pisalem z czapki, a to był własnie ostatni temat, jaki czytałem. Peace :)
pzd

#15 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 14:36

raczej unikam nachalnego reklamowania się (szkoły bądź produktów), wolę kiedy wyjazd/produkt broni się sam przez wystawiane opinie.
Trudno czasem jednak uniknąć wrażenia autoreklamy, bo zawsze mogę napisać że coś mi nie leży, że np. to i to desiwo jest do kitu, albo ta i ta szkoła źle uczy i wtedy mogą pojawić się opinie " oho, tak pisze bo pewnie chce zdilować swoją deskę, bądź zareklamować swoją szkołę" Tego niestety nie uniknę ale jak będę przeginał to dajcie minus , albo ostrzeżenie :)

#16 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 11 January 2010 - 14:40

Masz to jak w Banku, ale moje spostrzeżenie dotyczyło wielu postów niektórych  na poprzednim forum.
pzdr

#17 dabkin

dabkin

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 14:45

Ja mam właściwie tylko jedno, zapanowanie na spamem którego jest na forum coraz więcej... Jak nie ogarniecie tego to wkrótce będzie tu drugie "pomarańczowe" forum.

Ilość działów ok, dystrybutorzy mi nie przeszkadzają o ile nie przesadzają z gloryfikowaniem swoich marek.

#18 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 14:52

po to mają oznaczenie dystrybutor, abyś miał na wejściu świadomość z kim rozmawiasz i czego się spodziewać.
Spam i owszem jest, tak jak i off'ów, na szczęście są też tematy konkretnie potraktowane.
@dodi - hope będę trzymał poziom :)

Ja bym jednak zmniejszył liczbę tematów

#19 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 15:02

w sensie działów?

czy aktualna zmiana jest lepsza?

#20 Rimer

Rimer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 124 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2010 - 15:03

Jakie są oczekiwania w stosunku do forum?

Dla mnie przede wszystkim ma to być forum propagujące ideę snowboardu, pomagające nowym ludziom w zakupie sprzętu, nauce jazdy czy generalnie wczuciu się w klimat :)
Kolejną funkcja forum jaką bym widział to integracja jego użytkowników, kwestie rozpoznawalności na stokach czy imprez integracyjnych (czyli dokładnie to co się teraz tu dzieje). Bo czy jest coś przyjemniejszego niż bycie częścią jednej wielkiej snowboardowej rodziny, gdy na stoku zobaczysz kogoś z naklejką, podbijesz i zagadasz.
Dobrze by było aby też sami użytkownicy tego forum pozytywnie propagowali idę tego pięknego sportu :)
Ostatnią funkcją, niemniej ważną jest ogólnie pojęty "fun" czyli luźna atmosfera forum, bez skrajnej moderacji (choć przyznaję że jakaś łagodna by się przydała, może na początku jedynie w postaci dopisków do postów przez modów, a w ostateczności dopiero kasowanie).

Co do spraw wizualnych to działów raczej nie jest za dużo, co najwyżej można by przeprowadzić lekki tuning, ale to już moi poprzednicy ładnie to opisali to nie będę się powielał :)