Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Backside & Fronside


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2011 - 19:00

hmm a bylem swiecie przekonany, ze to frontside;/ nie rozumiem, dlaczego tak? Skoro np. bs ollie to "za plecy" sie leci, wiec dlaczego tak nie jest tez w skretach?

#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2011 - 19:13

skręt backsidowy to skręt, który wykonujesz jadąc na krawędzi backsidowej :) czyli jadąc na piętach :) tyłem do stoku, frontside identycznie tylko wykonujesz skręt przodem do stoku i jedziesz na palcach, taka sama sytuacja jest przy robieniu rotacji bs - czyli za plecy fs - czyli przed siebie , przy skrętach i rotacjach backside jest troszkę trudniej bo masz ograniczoną widoczność :)

hehe chyba się już pogubiłemDołączona grafikaDołączona grafika

Użytkownik Aro edytował ten post 13 January 2011 - 19:19


#3 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2011 - 23:33

mowa tylko o nazewnictwie tak z czystej ciekawosci bo mi troche nie pasi ;D zrozumialem tak, krotko mowiac, skaczac backside wybijam sie jadac tak jakby na palcach, frontside z piet, natomiast skrecajac gdy jade na palcach to jest frontisde?;D odwrotnie?;D jezeli tak, to nigdy bym nie powiedzial;d

#4 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2011 - 23:41

Tak, do skoku frontside najeżdżasz na krawędzi backside. Jak dla mnie to chodzi o to, że jak robisz 18fr to jesteś twarzą do kierunku jazdy a jak bs to plecami, innej logiki w nazewnictwie nie potrafię się dopatrzyć. Przy boardslidach jest znowu odwrotnie, wtedy jak jedziesz twarzą w kierunku jazdy to jest bs a jak plecami to jest frDołączona grafika

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#5 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2011 - 23:50

tu się można trochę pogubić... jeśli się jeździ czy po śniegu czy po jibach to nazwę rotacji/skrętu bierze się od krawędzi na której wykonuje się daną czynność... na hopce jest inaczej bo tam nazwę określa nie krawędź z której się wychodzi tylko kierunek rotacji jaką się leci w powietrzu... przy flipach sprawa jaska front-do przodu back-do tyłu, przy spinach front to rotacja w której pierwsze 180 jest wykonywane przodem do kierunku lotu i analogicznie bs to skok w którym pierwsze 180 wykonuje się tyłem do lotu... a z krawędzi wychodzi się akurat "na odwrót" właśnie po to żeby deska kantowała i nie robiła kontrotacji na hopie
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#6 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2011 - 08:19

Gdyby jeszcze ludzie tego przestrzegali, bo jak chce się znaleźć frontside boradslide na youtube to przy profesjonalnych filmach to jest fs boardslide a przy całej reszcie (90%) jest to bs boardslide :( No ale w końcu to "wolny styl" :P
Stomp that trick, or die tryin'

#7 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2011 - 13:10

ze slajdami to juz chyba jak w deskorolce - jeśli przeszkode,murek,rail masz za plecami jest to BS, natomiast jesli przeszkoda jest przed toba to FS. Tutaj wydaje mi sie, ze juz nie ma problemu i nie powinien nikt sie z tym mylic;p

#8 adam4701

adam4701

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2011 - 16:32

ze slajdami to juz chyba jak w deskorolce - jeśli przeszkode,murek,rail masz za plecami jest to BS, natomiast jesli przeszkoda jest przed toba to FS. Tutaj wydaje mi sie, ze juz nie ma problemu i nie powinien nikt sie z tym mylic;p



Właśnie nie, jak robisz bs boardslide to jedziesz przodem do przeszkody, jeżeli fs boardslide to jedziesz tyłem :rolleyes:

#9 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2011 - 17:02

jak już pisałem wyżej... jeśli jedziemy po czymś: czyli w przypadku zwykłej jazdy po stoku czy jibbingu nazwa bierze się od krawędzi na której jedziemy. Krawędź z palcami to frontside, krawędź z piętami to backside... jeśli jedziemy na boxie przodem do niego jedziemy jakby na tylnym kancie (szczególnie widać to u początkująych) więc taki slide przodem do lądowania to bs boardslide bo jedziemy na krawędzi bs... Tak samo na stoku jeśli jedziemy na "piętach" to robimy skręt bs i odwrotnie...
Sytuacja zmienia się tylko i wyłącznie jeśli chodzi o skoki... tam nie liczy się krawędź (bo i w powietrzu nie krawędziuje się) tylko kierunek w jakim zaczynamy rotację tzn jeśli pierwsze 180 kręcimy przodem do lądowania rotacja nazywa się FS, jeśli obracamy się tak że przy pierwszej 180 patrzymy na hopke i jesteśmy plecami do lądowania to rotacja nazywa się BS.....

już bardziej łopatologicznie się tego nie da chyba wytłumaczyć :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu