Skocz do zawartości




Zdjęcie

Międzyświąteczny Wypad Na Babią Góre - 30 Grudnia


39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 11:05

30 grudnia ruszamy kameralną ekipą na Babią Góre pofreeridować :)
Zapraszam wszystkich chętnych ponieważ warun zapowiada się niezwykle ciekawie i spodziewamy się prawdziwego POWDER DAY!!!

kto zainteresowany nie bać się i pytać :lolbounce:

pozdro

#2 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 December 2010 - 13:08

30 grudnia ruszamy kameralną ekipą na Babią Góre pofreeridować :)
Zapraszam wszystkich chętnych ponieważ warun zapowiada się niezwykle ciekawie i spodziewamy się prawdziwego POWDER DAY!!!

kto zainteresowany nie bać się i pytać :lolbounce:

pozdro


@Blood, ale prima aprilis jest za pół roku ;) Wczoraj babia się odsłoniła i zmiotło 90% śniegu. Została tylko lodowa przełęcz do kotła, ale raczej z wystającą kosówką. Nie wiem jak południowa strona, ale cudów bym nie oczekiwał bo przez kilka dni wszystko zwiewało na stronę pn...  W szerokim żlebie nie ma nawet ciągłości podkładu... 

Sorry, jeśli Wam zepsułem święta, ale mnie też to w ku...... :)




 



Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#3 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 13:24

@Blood, ale prima aprilis jest za pół roku ;) Wczoraj babia się odsłoniła i zmiotło 90% śniegu. Została tylko lodowa przełęcz do kotła, ale raczej z wystającą kosówką. Nie wiem jak południowa strona, ale cudów bym nie oczekiwał bo przez kilka dni wszystko zwiewało na stronę pn...  W szerokim żlebie nie ma nawet ciągłości podkładu... 

Sorry, jeśli Wam zepsułem święta, ale mnie też to w ku...... :)


atak od strony południowej :terefere:
główna atrakcja wypadu, hopa w miejscu gdzie śnieg trzymie się do lipca :lolbounce:
pokrywa wg BGPN: 80cm - więc spodziewam się ok 70cm na południowych stokach, tam halny nie robi takiej rozpier...

ale z tym info to pojechałeś :unsure:

#4 ***żmija***

***żmija***

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 49 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2010 - 12:33

jeśli pogoda i warun dopisze - z ogromną chęcią dobije do Was i kolejny FR zaliczę B)
Blood, Vas ............ dajcie znać jeśli będziecie coś sklejać w tym terminie :-

Konrad
Może nie jestem ideałem …… ale idealnie sobie z tym radzę

#5 arquez

arquez

    Nowy na forum

  • Snowboard Summit Squad
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2010 - 15:38

No to mnie, Vasja zmartwiłeś choć nie liczyłem na wiele. Pozostaje wiara w pd stoki Królowej Niepogody (w najgorszym razie skończymy na Mosornym) Tak czy siak w czwartek ok.5-6 startuje z Tychów są miejsca wolne na pokładzie więc ... :)


Pozdr
SUMMIT SNOWBOARD SQUAD
http://www.s-s-s.pl

#6 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 December 2010 - 21:56

No to mnie,  Vasja  zmartwiłeś choć nie liczyłem na wiele. Pozostaje wiara w pd stoki Królowej Niepogody  (w najgorszym razie skończymy na Mosornym)  Tak czy siak w czwartek ok.5-6 startuje z Tychów  są miejsca wolne na pokładzie więc ...  :)


Pozdr


Info jakie wczoraj dostałem od chłopaków z Zakopca: w Tatrach nie ma po czym jeździć - cokolwiek to znaczy ;)


Byłem na pasterce na Rusinowej Polanie (1300m npm) i były tam tylko rozmokłe płaty ciapowatego śniegu...

Najbardziej żal podkładu w lasach, który doszczętnie stopniał. W wigilię jeździłem troszkę po lesie na rowerku w Zawoi i ścieżynki były suche jak latem ;p

PS. Ja powoli tracę cierpliwość do polskiego klimatu, marzy mi się zobaczyć pn stoki Babiej obsypane 3m warstwą puchola - powiadam wam, niezapomniany widok kilkumetrowych nawisów na całej rozciągłości pn grani... 


Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#7 arquez

arquez

    Nowy na forum

  • Snowboard Summit Squad
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2010 - 00:28

Ech...zewsząd te hiobowe klimaty... Jeden jedyny Optymista z Zubrzycy nadal twierdzi, że w czwartek będziemy śmigać w pucholu :P


Ja powoli tracę cierpliwość do polskiego klimatu


To samo chciałem napisać i pewnie więcej osób podobnie czuje, zwłaszcza ci ukierunkowani na fr (na stokach zawsze coś tam mogą pokombinować ze sztucznym [choć nawet poruszony tutaj wcześniej Mosorny obecnie też jest podobno zwężony i z wystającymi kamulcami]). Najgorsze że ten pogodowy bajzel wykracza daleko poza granice PL (vide: Gulmarg ;p ) - mimo to ta miejscówka strasznie działa mi na wyobraźnie ale dość OT.
SUMMIT SNOWBOARD SQUAD
http://www.s-s-s.pl

#8 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 December 2010 - 01:30

INFO - WAŻNE!

Vasyl kilka dni temu pisał że Babia odkryła mu płn stoki i opisał to powyżej :P
Mi Babia rano w poniedziałek odkryła południowe stoki i sprawa wyglądała prawie podobnie. Poza granicą lasu śnieg wyglądał na maksymalnie przewiany, z daleka wyglądało to tak że wypadałoby robić slalom między kosodrzeiną :P

Warunki wg BgPN z poniedziałku: pokrywa śnieżna - 80cm zsiadłego zmrożonego śniegu
Warunki wg BgPN z dzisiaj: pokrywa śnieżna - 40cm świeżego na zsiadłym

Czego się spodziewać??? Dobre pytanie i jak jest na miejscu tak naprawde przekonamy się w czwartek. Nie obiecuje mega freeridu bo może go nie być, a z drugiej strony płd stoki zawsze mnie pozytywnie zaskakiwały na to też licze tym razem:).

Wg mnie będzie tak: do 1000 metrów będzie do 30cm podkłądu i na tym ok 30cm świeżego, od 1000 do granicy lasu będzie powyżej 50cm podkładu i miejscami do 50cm puchola więc tutaj przewiduje mega jazde. Powyżej granicy lasu będzie slalom między kosodrzewiną w przewianym pucholu na rozsądnym podkładzie.

Skocznie oczywiście usypiemy konkretną ponieważ miejscówka jest konkretnie dośnieżona i to moge obiecać i stawiam flache jeśli będzie inaczej :P


Więc warun nie jest pewny ogólnie rzecz biorąc pod względem mega zajebistego freeridu na miare Babiej Góry. Dlatego też każdy niech podejmie decyzje na podstawie tego posta:)



Spotkanie na parkinku pod stokami Babiej Góry w Lipnicy Wielkiej między godziną 8-9 rano. Planowany powrót ok 16


pozdro



ps. byłbym zapomniał o najciekawszym, na czwartek prognozy zapowiadają clear sky & schining sun, więc foty z hopy w mega klimacie będą mega za***iste :D

Użytkownik Bloodwyn edytował ten post 29 December 2010 - 01:41


#9 arquez

arquez

    Nowy na forum

  • Snowboard Summit Squad
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 December 2010 - 21:51

Prognozy (zarówno meteo jak i te bloodwynowe) nie zawiodły. Warunki nie były może idealne ale loty wysokie ;) Na początek kilka zdjęć tutaj: http://s-s-s.pl/gallery_babia2010.html O opis może pokusi się ktoś inny ja nie czuję się na siłach.

Pozdro

Użytkownik arquez edytował ten post 30 December 2010 - 21:51

SUMMIT SNOWBOARD SQUAD
http://www.s-s-s.pl

#10 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 December 2010 - 08:41

foty AWESOME! :excited:


no board no fun!

#11 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2010 - 15:25

to tylko pierwsza porcja :P
będzie więcej jak knapi je szybko ogarnie :lolbounce:

#12 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 December 2010 - 16:37

Szkoda, że mnie nie byłoDołączona grafika

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#13 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 December 2010 - 17:02

Szkoda, że mnie nie byłoDołączona grafika


mnie też :-[
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#14 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2010 - 17:32

Zdjęcia mniód-malyna.
Ja też chcę następnym razem, o ile mnie zabierzecie :)
Co prawda na hopę to się nie nadam, ale cała reszta chyba do pochytania :rolleyes:
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#15 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2010 - 17:34

Ja sie nadam i na hope i na jazde ale kto mnie tam zaniesie bo za Chiny sam nie wleze :hahaha2:

#16 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2010 - 17:41

E tam, nie dramatyzuj... Samo podejście to połowa przyjemności conajmniej. Przynajmniej ja tak mam :)
Skoro łazisz na siłownię, akrobatykę i co tam jeszcze, często jeździsz na desce, to spoko dasz radę.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#17 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 December 2010 - 17:54

Poprostu pięknie :)
Niestety niektórzy muszą pracować <_<
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#18 arquez

arquez

    Nowy na forum

  • Snowboard Summit Squad
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 January 2011 - 13:06

sav konrad ypsi to dopiero początek sezonu więc nic straconego :)

misiek - czuj się zaproszony (szczegóły poszły na priv)

Co do hopy to niestety muszę ze wstydem przyznać, że byłem z drugiej strony narażając się jedynie na odmrożenie palców podczas naciskania na spust migawki ;) Jazda - bardzo chętnie- powiedzmy nawet, że im bardziej stromo tym lepiej, natomiast takie fikołki raczej nie dla mnie... jak zobaczyłem co wyczyniali chłopaki to full respect & chapeau bas.
SUMMIT SNOWBOARD SQUAD
http://www.s-s-s.pl

#19 mczorniak

mczorniak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 January 2011 - 13:27

no ja na takiej hopie skakałem pierwszy raz w życiu tak ze arquez mogłeś spróbować najwyżej zaliczyłbyś pare gleb tak jak ja :lolbounce:

nie dam się doczekać jak oglądnę nagrania :D

#20 arquez

arquez

    Nowy na forum

  • Snowboard Summit Squad
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 January 2011 - 13:40

mogłeś spróbować


Mam nadzieję popróbować w lutym ale muszę coś z pobolewającą kostką zrobić. Bez skakania, a ledwo na dół z Wami zjechałem. No ale i tak wyjazd uznaję za bardzo udany :D Czekam na śnieg i jak warunki będą typowo zimowe to proponuję powtórkę. No i przypominam że to jeszcze nie koniec, powinna się pojawić reszta zdjęć no i filmik.
SUMMIT SNOWBOARD SQUAD
http://www.s-s-s.pl