Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Buttering - Która deska?


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 stychus

stychus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2010 - 00:35

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nową deską. Właśnie głównie chodzi mi o buttering. Czytając tego posta dochodzę do wniosku, że najlepszą deską do tego będzie Signal Park Rocker. Mam do was pytanie jakie deski jeszcze polecacie? Bo patrząc na japończyków bądź innych to nie widziałem nikogo na tej desce, za to wielkie wrażenie zrobiła na mnie ziomek jeżdżący na Signal Orginal czyli desce miękiszej od PR ale w camberze.
Zastanawiam się w sumie nad 3 deskami:

Wyżej wymieniony Park Rocker - chyba największy rocker jaki spotkałem
Artifact 1985 - czyli polowe mniejszy rocker od PR ale miększą deska
oraz Endeavor Colour - camber ale za to flax ma 2 także wydaje mi się bardzo mekki ,a dodatek cambera może wplywać dobrze na popa

Mógłby ktoś mi coś doradzić, albo podać jakieś inne modele desek głównie wlaśnie do butteringu, no i jeszcze jakieś mniejsze hopki i boxy chcialbym zacząć katować. Pozdro!!



a tutaj znalazłem link do tego ziomka co jeździ na Signal Orginal. Zaczyna w 1.30 Miłego oglądania!!

#2 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2010 - 00:48

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nową deską. Właśnie głównie chodzi mi o buttering. Czytając tego posta dochodzę do wniosku, że najlepszą deską do tego będzie Signal Park Rocker. Mam do was pytanie jakie deski jeszcze polecacie? Bo patrząc na japończyków bądź innych to nie widziałem nikogo na tej desce, za to wielkie wrażenie zrobiła na mnie ziomek jeżdżący na Signal Orginal czyli desce miękiszej od PR ale w camberze.
Zastanawiam się w sumie nad 3 deskami:

Wyżej wymieniony Park Rocker - chyba największy rocker jaki spotkałem
Artifact 1985 - czyli polowe mniejszy rocker od PR ale miększą deska
oraz Endeavor Colour - camber ale za to flax ma 2 także wydaje mi się bardzo mekki ,a dodatek cambera może wplywać dobrze na popa

Mógłby ktoś mi coś doradzić, albo podać jakieś inne modele desek głównie wlaśnie do butteringu, no i jeszcze jakieś mniejsze hopki i boxy chcialbym zacząć katować. Pozdro!!



a tutaj znalazłem link do tego ziomka co jeździ na Signal Orginal. Zaczyna w 1.30 Miłego oglądania!!

Color - deska byla ujezdzana przez znajomych Siwego i przez Roninowcow... Ja nie mam szans ujezdzac jej z powodu masy
Inne opcje Technine re-enforcer lub Whassup rocker/Noims Connected. Na Re-enforcerze jezdzi Troj po zmianie z Artefacta 1985 i jest bardzo zadowolony.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#3 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2010 - 14:40

Plus jeszcze Endeavor RC rocker z flexem 3

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#4 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2010 - 14:55

Park Series oraz Nitro Haze. Dla mnie Colour na pewno nie ma flexu 2, chyba że w pieciostopniowej skali.

#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2010 - 18:56

Najbardziej ekstremalną deską wydaje mi się, że będzie Park Rocker :) Jeżeli chodzi o Rome to Artifact 1985 no i Postermania. Co do Nitro Haze też bardzo miękka deska i bez problemu na niej można ogarniać buttery.


pzdr...

#6 stychus

stychus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2010 - 02:07

Ciężka sprawa z tymi deskami, tyle firm i tyle modeli... Przeglądam te deski i coraz mniej wiem co będzie lepsze. Nitro Haze wszystko wydaje się super ale chciałbym chyba deskę z rockerem. Chociaż tak naprawdę nie wiem czy lepsza będzie deska właśnie z rockerem czy bez ale za to bardziej wyginająca się. Co do Park Rockera to właśnie trochę mnie przeraża ten jej rocker na którym wszystko robi się nienaturalnie wysoko. A co myślicie o desce Never Summer Evo i Bataleon Aerobic. Jestem Ciekawy tej technologi TBT jednak czytajac opinie nie są one najlepsze... Przy mojej wadze niecałe 70 kg i wzroście 180 jakiej długości deski szukać??

#7 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2010 - 09:56

jeśli szukasz deski tylko do butterków to nie powinien Cię przerażać park rocker... nie będziesz przecież robił na niej nic w czym ten "za duży" rocker by Ci przeszkadzał jeśli ta deska ma być tylko do butterków... Każda deska miękka da radę ale rocker to jest zupełnie inna zabawa i warto go mieć jeśli się chce pobutterkować, kolejna rzecz to flex im bardziej miękko tym lepiej, w butterkach możesz nawet przekroczyć granice sprężystkości gdyż nie generują się takie siły jak np przy większej hopie na lądowaniu czy wybicu gdzie potrzebujesz mega sprężystości, w butterach jesteś na ziemi i choćbyś miał wybicie małysza nie generujesz takich wielkich sił... Podstawą jest też dobór długości deski, nie bój się za krótkiej jak dla siebie, nie martw się jak przekroczysz kilka kg przedział wagowy ale kilka cm mniej niż do jazdy zdziała cuda w poręczności

tak więc moim zdaniem jeśli spełnisz powyższe kryteria w doborze deski to której nie wziąłbyś z miękkich rockerów w odpowiedniej długości będziesz mega zadowolony... między czołowymi firmami nie ma aż takich różnic żeby jednoznacznie wskazywać na którąś jeśli się dobrze dobierze deskę, a po drugie jest się wzykłym smiertelnikiem a nie prosem i nie wykorzystuje się ich i tak w 100%

Użytkownik Konrad edytował ten post 25 December 2010 - 09:59

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#8 kryzys

kryzys

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 December 2010 - 11:29

Troj rzeczywiscie jezdzie na T9 ale dalej sie nie pozbyl Roma :) pozatym Troj bardziej sie skupia na rurach i boxach normalnych a nie butterkach :)

ja osobiscie popieram Roma Artifacta albo Nitro Haze
Haze tez ma przyjemny ten camber

a i z tymi flexami to pamietaj ze to nie jest miarodajne.
np colour moze ma 2 w skali endeavora ale jest duzo twardszy od artifacta a i tak zmiekl w stosunku do tego ktorego mam ja czyli w08

dlugosci moim zdaniem 150-153

Użytkownik kryzys edytował ten post 25 December 2010 - 11:32


#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 11:39

Jeżeli chodzi o deskę Park rocker na pewno byś się nie rozczarował :) sam mam tą deskę i jestem z niej zadowolony, w sumie nawet teraz nie zamieniłbym na nic innego ale moja opinia na temat PR'a może być lekko nie obiektywna ;)

Jeżeli chodzi o deski Rome Arifct'a czy Postermania to też bez problemu można na nich kręcić buttery, Kolega z Lublina właśnie na tych deskach kręci :) tylko Artifacta miał jeszcze w tradycyjnym camberze :)

Jeżeli chodzi o Evo miałem okazję testować tą deskę i osobiście ja bym jej nie wybrał do butterów, oczywiście deska rewelacyjna ale chyba jednak bardziej do parku i pipe niż na buterry dla mnie była trochę za sztywna ale to mogło być też spowodowane długością deski którą testowałem, czyli 155cm

Jest Jeszcze fajna deseczka Academy Rythm RC z Easy rockerem, bardzo przyjemna :) ale ja osobiście nie "popieram" desek typu easy rocker ;)

Tak więc jeśli chodzi o deski do butterów osobiście mogę polecić Ci:

z RC to Park Rocker, Rome Postermania
bez RC Artifact z poprzedniego sezonu i Nitro HAze

Użytkownik Aro edytował ten post 25 December 2010 - 11:41


#10 stychus

stychus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2010 - 13:53

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Masz Konrad 100% racji ze i tak nie wykorzystam deski w 100%. Nie boje się wybrać czegoś krótszego, właśnie tak myślałem żeby wziąć coś z przedziału 150-153. Co do PR to jeździłem na niem przez parę godzinek, bo kolega mi pożyczył i obrót na teilu wychodził mi prawie od razu, tylko to pewnie głównie dzieki temu ze ta deska ma aż tak wygiętego rockera, a nie przez moją technikę. Nie wiem czemu ale wydaje mi się że ta deska nie jest bardzo miękka (zresztą w naklejce do niej był zaznaczony flex medium), co po chwili zastanowienia wydaje mi się oczywiste, przy zastosowaniu aż takiego rockera, no i PR trzeba wziąć troszkę dłuższego niż inne deski z tego co wiem, a mi się marzy właśnie krótka deska.
W sumie na tej desce chialbym tez poskakać jakieś graby i małe rotacje, ale to raczej na małych hopkach no i jakieś boxy wiec chyba tez nie będzie problemu...
Wiem wiem, że z tymi flexami to firma firmie nie równa, ale ten flex 2 był kuszący :) no i nie powiem grafika tej deski też jest spoko, ale to rzecz drugorzędna...
Co do tych desek Roma to one różnią się głównie rockerami? Artifact 1985 ma rockera a Postermania hybryde i to chyba taka jak NS Evo? No i miękkościa i zdaje się ze Artifact jest miękkszy... mam racje?
A co to jest ten easy rocker?
Mam nadzieje, że ten wątek nie umrze i jak ktoś coś się dowie o deskach do butteringu albo zobaczy jakaś w akcji lub sam przetestuje to podzieli się swoją opinią, żeby następni ludzie szukających takich desek skorzystali z tego wątku. Ja będę na 100% kupował coś na samym początku marca, niestety nie dam wcześniej rady, pewnie będzie mniejszy wybór niż teraz, ale myślę że z waszą pomocą uda się znaleźć coś ciekawego! Pozdrawiam!!

#11 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 14:12

Jeżeli chodzi o deski Rome to Artifact ma reverse Jib i jest bardzo miękką deską idealną do butterów, Postermania ma tzw. reverse Free i nie jest to hybryda :) w każdym razie jest trochę już sztywniejsza niż Artifact. i postermania jest bardziej uniwersalna.

a Easy rockery to są deski z odwróconymi camberami dla początkujących, maja po prostu bardzo mały ten rc, prawie nie odczuwalny i pozwalają na stabilniejszą jazdę na krawędziach.




#12 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 25 December 2010 - 16:02

Jeżeli chodzi o deski Rome to Artifact ma reverse Jib i jest bardzo miękką deską idealną do butterów, Postermania ma tzw. reverse Free i nie jest to hybryda :) w każdym razie jest trochę już sztywniejsza niż Artifact. i postermania jest bardziej uniwersalna.

a Easy rockery to są deski z odwróconymi camberami dla początkujących, maja po prostu bardzo mały ten rc, prawie nie odczuwalny i pozwalają na stabilniejszą jazdę na krawędziach.


Cała sztuczka polega na tym by deska będąc na ślizgu miała odczuwalną swobodę Rockera ale gdy jesteś na krawędzi Rockera już nie było czuć, by deska normalnie jechała i trzymała na krawędziach :) W kilku deskach na których jeździłem to się udało, w innych nie.

#13 stychus

stychus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2010 - 23:59

Hehe nawet nie znałem pojęcia revers free :) No nic z roku na rok coraz wiecej tego :) No to będę wybierał z tych 2 artifacta jak coś, myślę że łatwiej się bedzie uczyć na nim tego wszytskiego. No i caly czas PR chodzi mi po głowie...

#14 stychus

stychus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2011 - 17:08

Witam ponownie, zdecydowałem się już w sumie na kupno Rome Artifact, tylko zastanawiam się nad jego długością... Mam 180 cm wzrostu i ok 70 kg wagi. Nie za bardzo zależy mi na właściwościach jezdnych tej deski bo do tego będę miał moją starą deske. A więc ta ma mi służyć głównie do zabawy na stoku i małych hopkach. Jak myślicie Artifact 1985 w długości 150 cm będzie dobry??

#15 adam4701

adam4701

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2011 - 18:40

Witam ponownie, zdecydowałem się już w sumie na kupno Rome Artifact, tylko zastanawiam się nad jego długością... Mam 180 cm wzrostu i ok 70 kg wagi. Nie za bardzo zależy mi na właściwościach jezdnych tej deski bo do tego będę miał moją starą deske. A więc ta ma mi służyć głównie do zabawy na stoku i małych hopkach. Jak myślicie Artifact 1985 w długości 150 cm będzie dobry??

Jak nie chcesz żeby dobrze jeździła to możesz śmiało brać 150, dłuższej nie ma sensu jeśli chodzi ci tylko o zabawę.

#16 G.I.Kala

G.I.Kala

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2011 - 11:37

Hej,
Co proponowalibyscie do butter'kow dla dziewczyny?

#17 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2011 - 13:30

Signal Vita Rocker? ;)

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#18 Kubens

Kubens

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 August 2011 - 11:42

Odswieze ociupinke...
Do grona "maslanych" desek dozucilbym k2 www, nitro sub zero oraz capite horrorscope fk. Jest ktos w stanie miarodajnie - czyt. z autopsji, nie z tabelek - podac flexy wymienionych w watku desek, z k2 www i sub zero wlacznie?

Użytkownik Kubens edytował ten post 17 August 2011 - 12:17


#19 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 August 2011 - 12:19

Cięźko będzie odpowiedzieć na to pytanie...niestety kaźdy z nas ma róźną masę wię automatycznie kaźdy znas inaczej odczuje flex, dlatego jednak sugerowałbym się tymi "tabelkami" chyba, że znajdzie się osoba o tych samych parametrach np. Co Ty...w tedy takie info ma sens innych przypadkach nie będzie to miało sensu.

pzdr...

#20 Kubens

Kubens

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 August 2011 - 13:28

Cięźko będzie odpowiedzieć na to pytanie...niestety kaźdy z nas ma róźną masę wię automatycznie kaźdy znas inaczej odczuje flex, dlatego jednak sugerowałbym się tymi "tabelkami" chyba, że znajdzie się osoba o tych samych parametrach np. Co Ty...w tedy takie info ma sens innych przypadkach nie będzie to miało sensu.

pzdr...

...wiem o co Ci chodzi....bardziej liczylem na to ze jest tu jaki "oblatywacz" ktory jedzil na tych deskach i jest w stanie okreslic "co jest mieksze od czego" ;) pzdr

ps. o k2 www nawet w tabelkach nic nie znalazlem ;/