Skocz do zawartości




Zdjęcie

Drinki


57 odpowiedzi w tym temacie

#21 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2010 - 17:45

Generalnie jak ktoś nie chce czuć alko, a żeby kopało bdb sprawdza się poncz.

#22 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2010 - 17:51

Z alkoholi lubię jeszcze absynt, nieźle kopie i w smaku dobry.

#23 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 17:56

opt: szkoda tylko że ze starego dobrego Absynthu zostala jedynie nazwa i kolor... zainteresowani wiedza ocb  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/wink.gif

#24 salo

salo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 03 January 2010 - 18:10

a ja moge polecic:
dobry kobiecy drink---------->
whisky mleko miod i kostki lodu

#25 Bishop

Bishop

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 05 January 2010 - 22:42

w Zieleńcu w "5" to dzięcioł, wiadomo, musi być  ???
a generalnie to Żołądkowa w różnych mixach. sprite+limonki+Żołądkowa najlepszy ???

#26 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 05 January 2010 - 22:57

Ja tez za drinkami specjalnie nie przepadam, whiskey z cytrynka, kostkami lodu i odrobina wody/coli pijam czasami w barach z prostej przyczyny, po piwie odczuwam straszliwy bol glowy i zmeczenie jezeli wypije je w malych ilosciach, organizm poprostu domaga sie wiecej :). Natomiast odemnie dziewczyna uwielbia sex on the beach, pinacolade. Ostatnio posmakowal jej drink z zubrowki, zoladkowej mietowej, soku jablkowego i soku z cytryny :) proporcji nie powiem bo robilem 'na oko'. Ciekawym drinkiem jest krwawa mary, ale no coz, nie kazdemu smakuje spirytus z sokiem pomidorowym i tabasco, z tym ze ja preferuje duza ilosc tabasco do tego.

Skoro jestesmy przy temacie, czym rozni sie bialy rum od ciemnego ?

#27 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2010 - 23:04

to bardzo proste jachimek

bialy rum leżakuje w beczkach z jasnego drewna i niezbyt dlugo natomiast ciemny rum leżakuje dużo dłuzej w beczkach z ciemnego drewna. Poza tym ciemny rum jest również barwiony cukrem trzcinowym jesli zachodzi potrzeba.
kolejna róznica to to ze jasny rum jest słabszy do max. 50 % a rumy ciemne moga miec i z 80 %. bialy rum nie nadaje sie do goracych napojów.

#28 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 05 January 2010 - 23:11

A jesli chodzi o smak ? bo mam 2 butelki w barku calkiem niezlego rumu ale niestety wiekszosc przepisow na ciekawe drinki wymaga tego jasnego :) W drinku o nazwie herbata z rumem zbyt szybko tego nie wypije :)

#29 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2010 - 23:17

jesli masz czysty rum i ciemny o podobnym volt to i w smaku beda podobne. oczywiscie mowimy tu o "czystych" rumach a nie o smakowych typu malibu

Do drinkow jesli uzyjesz ciemniejszego a masz uzyc jasnego to poprostu walory kolorystyczne beda ci sie roznily. no ale do Cuba Libre w sam raz :)

#30 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2010 - 23:31

A jesli chodzi o smak ? bo mam 2 butelki w barku calkiem niezlego rumu ale niestety wiekszosc przepisow na ciekawe drinki wymaga tego jasnego ;) W drinku o nazwie herbata z rumem zbyt szybko tego nie wypije http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif


Po prostu mocniejszego rumu lejesz mniej.
Najprostszym jest rumik + colka + cytrynka.
Uskuteczniałem w ten sposób imć białego galeona (wojennego przyp. autora) tydzień temu  i całkiem wporzo.

Powoluczku podchodzę do próby whiskey. Ale tak na poważnie, a nie ściemę z lodem albo jeszcze gorzej z colką.
Niestety, sam nie mam kielichów, na całą flaszę chivasa stary w portfelu ni mo, a w żadnej z knajp w mojej wiosce nie zaserwują należycie whiskey.
Więc na razie odkładam tę przygodę.


ps. wiecie co można zrobić z kolorową wódą (np. krupnik bądź wiśnia) poza nalaniem jej do kielona lub od razu do gardła ? Bo nie mam pomysłu na mieszanie tego z czymkolwiek innym.
A drinki typu ...+mleko+... wzmagają we mnie odruch wymiotny.

#31 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2010 - 23:36

joszu mleko to jeszcze malo a co powiesz np o białku?;) to nie sciema a skladnik wielu drinów.

Ja na szczecie jestem klasykiem...koko bongo i do przodu... czysto przedewszystkim

aaaaa i jeszcze jedno: na co masz ochote?? na whiskey czy na whisky??? noo różnica duza a powiedz szkotowi ze robi whiskey.... hehe nie poskapi ci bluzgów:P

#32 Vanessa

Vanessa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 450 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 January 2010 - 23:41

Gorzka żołądkówa miętowa i mleko pycha


Po rumie mi nie dobrze

#33 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2010 - 23:43

Jeśli dobrze rozkminiam temat, to whiskey robią amerykańce.
Tak czy siak, jeszcze jestem na etapie dowiadywania się, czy dorosłem do tematu.
Z colką jeno rum zrobię, whisky na pewno nie.

Na razie moim ulubionym drinem jest wciąż szklanka z wódką ;)
bez mleka ma się rozumieć.
Jestem klasykiem, nie lubię mieszania alkoholi.
A kultury picia jeszcze nie opanowałem w całości.

#34 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2010 - 23:48

dokladnie tak , podobno różnica w smaku wyczuwalna dla zwyklego smiertelnika. nie wiem amerykanca nie pilem aaaalbo nie wiem ze pilem.

czysta ponad wszystko , finka danzka no i kilka ukrainskich wynalazkow: chlebnyj dar, khortyca, medoff.

#35 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 05 January 2010 - 23:56

Przy czystej niestety 'apetyt rosnie w miare jedzenia' i z tym od czasu do czasu przegrywam. Przy drinkach latwiej jest kontrolowac odpowiednie stezenie alkoholu, przynajmniej w moim przypadku. Najgorsze jest to ze dawniej pilem czesciej, moglem wiecej. Teraz pije zadziej i sie przekonuje ze nie moge juz tyle co kiedys :D. Jesli chodzi o 'bezczeszczenie' whiskey lodem i cola, w wypadku tak 'szlachetnych' marek jak jasiu albo jack daniels uwazam ze nie ma to wiekszego znaczenia. Prawdziwy aromat sie zaczyna dopiero pare polek wyzej. Swoja droga z tanich 'łiskaczy' moge polecic vat 69, calkiem przyzwoita jak za taka cene.

#36 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2010 - 00:02

oraz old smuglera naprawde ok  wg badan bardzo czysty

aaaa no i przypomnialo mi sie pilem amerykanca... najlatwiej dostepny to Jim Beam typu burbon whiskey... niestey gdzies mam artykul ze sa duzo bardziej zanieczyszczone ale ja niekojarze juz ocb

#37 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 06 January 2010 - 09:04

Jim Beam jest porownywalny moim zdaniem do johnego, nie zachwyca aczkolwiek mi bardziej przypadl do gustu niz johny jesli chodzi o ta polke cenowa.

#38 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 January 2010 - 15:43

Jak tak lubicie drinki, to spróbujcie tego: http://www.kuchnia.o...nt.php?id_p=812 :D

#39 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2010 - 15:49

Jak tak lubicie drinki, to spróbujcie tego: http://www.kuchnia.o...nt.php?id_p=812 :D

komentarz:
" faktycznie ma cos ze spawacza -zaspawalem cala lazienke ALE KOPA TO MA! "

lol  :D

#40 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2010 - 18:40

ulubiony drink ......hmmmmmm zdecydowanie vodka z lodem :) a z takich lajtowych to piwko :) zimne dlugo schladzane

A z bardziej skomplikowanych to tequila sun rise, Johnny walker z cola (chociaz cola zabija ten wytrawny trunek ) i kamikaze, ale rzadko pije drinki wiec nie jestem znawca :)
Powinienem zalozyc watek "Co wlac do piersiowki?" to bym sie moze rozpisal :)