Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jaką Deskę Wybrac


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 October 2010 - 19:12

Więc tak, na desce jezdzę juz niby 3 sezony, ale wszystkie 3 sezony jezdzilem w Polsce i w sumie bylo to z 15 dni jezdzenia. Narazie jestem na etapie zjezdzania z gory na dol i sprawia mi to frajde, nie mysle jeszcze o zadnym freestyle itp. Rok temu juz szlo mi calkiem niezle bo zjezdzalem dosc szybko i ladnie lapalem krawedzie, chociaz jeszcze czasami glebe zaliczylem.

No i sprawa wyglada tak ze w tym roku wybieram sie w alpy albo chociaz na slowacje i mam zamiar tam sobie pojezdzic troche wiecej niz w latach poprzednich, dlatego tez chce kupic sobie sprzet, narazie deske a koło grudnia/stycznia dokupie buty i wiazania. Wolalbym nie zmieniac sprzetu za 2-3 lata, a zdaje sobie sprawe, ze jak juz pojezdze troche to bede chcial czegos wiecej niz tylko zjezdzania w dol stoku.

Kolega polecal mi jakies tam Raveny, ale po przeczytaniu kilku tematow na forum zorientowalem sie, ze nie ma co tego kupowac, wiec moj pierwszy wybor padl na Voelkl Stroke, jak jednak uswiadomilem sobie, ze chcialbym by ta deska sluzyla mi jak najdluzej to pomyslalem o Voelkl Spade, ale najlepiej byloby gdybyscie mi doradzili bo nie mam w tej materii zielonego pojecia, jedynie tyle co przeczytalem na forum.

Chcialbym, zeby jak najlatwiej sie jezdzilo na przygotowanych stokach, zeby wybaczala jak najwiecej bledow, bo jednak ciagle zdarza mi sie przewracac, raz czesciej, raz rzadziej, ale zeby tez byla dobra na przyszlosc, jak juz dobrze opanuje jezdzenie i bede chcial wiecej :-)



Aha, jesli chodzi o cene - im mniej tym lepiej, na pewno nie wiecej niz 1100-1200zł, a buty jak juz wspomnialme kupie w okolicach grudnia/stycznia, po przyplywie gotowki na boze narodzenie i urodziny.

Chyba ze lepiej na poczatek za te 1200zl kupic caly zestaw? to juz wy doradzcie



aha i jeszcze jedna sprawa, rozmiar deski

mam 177 wzrostu, 62kg wagi i 42-43 numer buta

mam nadzieje troche przytyc ale to nic pewnego ;-d



Troche sie rozpisalem, ale mam nadzieje ze mi pomozecie :)

#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 October 2010 - 19:20

Najlepiej jak byś rozejrzał się za deskami typu hybryda są to bardzo uniwersalne deski firm takich jak np Never Sammer, czy Signala ale nie wiem w jakich cenach chodzą raczej będzie Ci ciężko za taką kaskę kupić jakąś hybrydę, tak więc raczej pozostają deski AM i w tym kierunku bym raczej szukał,

jeżeli chodzi o dł. deski to tak około 154-156cm .

#3 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 October 2010 - 19:23

czyli hybryda a nie all mountain? pierwsze slysze to okreslenie, musze poczytac ;-p


prosilbym jednak o jakies konkrety bo ja nie mam mam zbytnio pojecia

#4 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 October 2010 - 19:51

czyli hybryda a nie all mountain? pierwsze slysze to okreslenie, musze poczytac ;-p


jeżeli się nie orientujesz się za bardzo w deskach z odwróconymi rockerami to polecam ten temacik, trochę pomoże :)

http://adechade.com/...er/page__st__20

#5 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 October 2010 - 20:02

jeżeli się nie orientujesz się za bardzo w deskach z odwróconymi rockerami to polecam ten temacik, trochę pomoże :)

http://adechade.com/...er/page__st__20


czyli camber lub zero camber?

voelkl spade bedzie w tym wypadku zlym wyborem?

czytalem juz sporo ale dalej jest mi ciezko samemu wybrac, wolalbym gdyby ktos doswiadczony powiedzial mi co kupic i czemu to bedzie mi pasowac ;-)

#6 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 October 2010 - 20:17

czyli camber lub zero camber?

voelkl spade bedzie w tym wypadku zlym wyborem?

czytalem juz sporo ale dalej jest mi ciezko samemu wybrac, wolalbym gdyby ktos doswiadczony powiedzial mi co kupic i czemu to bedzie mi pasowac ;-)



spade ma tradycyjny odwrócony camber, czyli RC "rocker camber", hybrydy mają rockera i jednocześnie cambera, czyli między wiązaniami jest odwrócony camber a pod wiązaniami tradycyjny camber, dlatego takie deski są nazywane hybrydami, oczywiście jest jeszcze dużo innych rodzajów camberów ale to już dłuższy temat :)

W każdym razie RC który jest zastosowany w Voelkl Spade ułatwia jazdę w puchu, buttery, flat tricki itp. trochę trudniej już jest z jazdą na krawędzi, dlatego też polecałem coś z hybryd bo są bardziej uniwersalne.

Jeżeli nie masz kaski na hybrydę to tak jak wspomniałem poszukałbym raczej coś o tradycyjnym camberze jakiegoś AllMoutain'a

#7 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 October 2010 - 20:22

spade ma tradycyjny odwrócony camber, czyli RC "rocker camber", hybrydy mają rockera i jednocześnie cambera, czyli między wiązaniami jest odwrócony camber a pod wiązaniami tradycyjny camber, dlatego takie deski są nazywane hybrydami, oczywiście jest jeszcze dużo innych rodzajów camberów ale to już dłuższy temat :)

W każdym razie RC który jest zastosowany w Voelkl Spade ułatwia jazdę w puchu, buttery, flat tricki itp. trochę trudniej już jest z jazdą na krawędzi, dlatego też polecałem coś z hybryd bo są bardziej uniwersalne.

Jeżeli nie masz kaski na hybrydę to tak jak wspomniałem poszukałbym raczej coś o tradycyjnym camberze jakiegoś AllMoutain'a


mi raczej potrzebna jest deska, ktora latwo bedzie jezdzic na krawedziach bo narazie glownei to mam zamiar dopracowac i to sprawia mi frajde, wiec poki co wystarczy

latwo na krawedziach i niech wybacza bledy, przede wszystkim

czyli, jesli dobrze rozumiem, do mocih wymagan najlepsza bedzie hybryda, w cenie do 1200zł nie kupie takiej?

w ogole to nie bardzo wiem nawet jak szukac, bo jak przegladam te deski to nigdzie nie jest napisane czy to hybryda, chyba duzo tu nie rozumiem ;-d




@edit
ok patrz, przejrzalem ten temat, do ktorego podales mi link, obejrzalem te filmiki i w tym jednym jest pokazane 6 roznych rodzajow rockerow, i ktorys z nich to jest hybryda, tak? czy tu zupelnie nie o to chodzi ?

#8 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 October 2010 - 16:07

ok, przeszukalem gdzie sie dalo i hybrydy do 1200-1300zl nie znajde, sa jakies pojedyncze z zeszlego sezonu, ale sa dla mnie za duze, np signal omni 159, a ja potrzebuje mysle kolo 153.


tak wiec co polecicie by latwo mi sie jezdzilo na krawedziach i w miare szybko zjezdzalo ze stoku, dalej nie bardzo sie orientuje co powinienem wybrac....

#9 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 October 2010 - 13:52

dobra, jeszcze jeden post bo wpadlem na pewien pomysl

mam znajomych w usa ktorzy przyjezdzaja na swieta do polski, czy to dobry pomysl, zeby kupili mi tam deske i przywiezli? z tego co patrze to ceny sa tam raczej sporo nizsze

narazie znalazlem to

http://www.eternalsn...-snowboard.html

signal omni z zeszlego sezonu za niecałe 850zł, co o tym myslicie? i czy ten sklep jest zaufany? bo o to sie boje, nie moge nigdzie znalezc opinii na jego temat

#10 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 October 2010 - 15:41

dodaj cło i vat :)

#11 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 October 2010 - 15:57

dodaj cło i vat :)


przeciez jesli oni z tym przyjada to nie bede placil cla i vatu... to tak jakby przyjechali ze swoja deska w polskie góry pojezdzic...


nawet jesli nie przyjada to jest opcja wyslac przez firme wysylkowa taka jak np. polamer i wtedy clo i vat raczej tez sie omija :)

chyba ze cos zle doczytalem i sie myle - to przepraszam, poprawcie mnie

#12 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 October 2010 - 16:33

wiesz co moze ja się myle ale ostatnio widziałem w tv jak jedną laske zatrzymali bo miała laptopa i kazali jej zapłacic 160 jurków bo nie zgłosiła do oclenia czy jakoś tak :)

#13 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 October 2010 - 17:15

wiesz co moze ja się myle ale ostatnio widziałem w tv jak jedną laske zatrzymali bo miała laptopa i kazali jej zapłacic 160 jurków bo nie zgłosiła do oclenia czy jakoś tak :)


no ale wezmy to na logike, jedzie amerykanin do polski na wakacje i za wszystko co bierze ze soba musi placic cło? przeciez moga w sumie rozpakowac ta deske, nie zawozic jej jako nowa, z jakiej racji mieliby placic cło...

tak się zastanawiam teraz czy jak juz bede mial taka opcje to moze od razu doloze do tego wiązania? moge tak zrobic? a buty kupilbym juz po swietach, w polsce?

czytalem o fluxach titan i supertitan tu na forum i ludzie bardzo chwala, te titany nadawalyby sie dla mnie? tez znalazlem w dosc dobrej cenie :)

#14 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 October 2010 - 17:54

no może i masz rację , logicznie na pewno ale jak jest w Polszy to wiadomo :)
Co do fluxów to wiazki b.dobre ale ja mam distortion a na tytanach nie śmigałem :)

#15 maku

maku

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 28 October 2010 - 18:13

no ale wezmy to na logike, jedzie amerykanin do polski na wakacje i za wszystko co bierze ze soba musi placic cło? przeciez moga w sumie rozpakowac ta deske, nie zawozic jej jako nowa, z jakiej racji mieliby placic cło...

tak się zastanawiam teraz czy jak juz bede mial taka opcje to moze od razu doloze do tego wiązania? moge tak zrobic? a buty kupilbym juz po swietach, w polsce?

czytalem o fluxach titan i supertitan tu na forum i ludzie bardzo chwala, te titany nadawalyby sie dla mnie? tez znalazlem w dosc dobrej cenie :)


ja mam titany rowniez jak najbardziej polecam, jesli tylko cenowo dla Ciebie sa ok to bierz na pewno bedziesz zadowolony:) a co do przywozu deski to nie ma problemu niech po prostu ziomki ja wezma do samolotu jako dodatkowy bagaz co kosztuje 50$ i tyle...
Pozdro.

#16 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 November 2010 - 21:24

ja mam titany rowniez jak najbardziej polecam, jesli tylko cenowo dla Ciebie sa ok to bierz na pewno bedziesz zadowolony:) a co do przywozu deski to nie ma problemu niech po prostu ziomki ja wezma do samolotu jako dodatkowy bagaz co kosztuje 50$ i tyle...
Pozdro.


dobra teraz jest taka opcja, zamowic signala omni z usa z przesylka przez znajomych i (przepraszam za slownictwo) pierdolenie sie z przesylka, clem, vatem itd, co wyjdzie mnie okolo 1300zł albo kupienie signala og u nas w polsce za 1399, co radzicie? i co powiecie o obu deskach, jakies porownanie?

#17 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2010 - 22:22

perdyliard nerwów za 99zł? nie warto. Kupuj na miejscu http://snow4life.pl :P

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#18 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 November 2010 - 23:11

perdyliard nerwów za 99zł? nie warto. Kupuj na miejscu http://snow4life.pl :P


no dokladnie, masz racje i mi tez duzo bardziej usmiecha sie kupic na miejscu

problem tylko w tym ze jednak signal omni i signal og to dwie rozne deski i chcialem zebyscie doradzili mi ktora bedzie dla mnie lepsza, bo jesli beda porownywalne lub og jest lepszy to wtedy bez zastanowienia go kupuje, a jesli jednak omni bedzie lepszym wyborem to moze jednak warto sie pierdzielic....

o to mi sie rozchodzi :P


a co do snow4life to sklep na stronie jeszcze nie czynny, a jechac przez pol polski to za duzo:P

#19 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 November 2010 - 23:18

no dokladnie, masz racje i mi tez duzo bardziej usmiecha sie kupic na miejscu

problem tylko w tym ze jednak signal omni i signal og to dwie rozne deski i chcialem zebyscie doradzili mi ktora bedzie dla mnie lepsza, bo jesli beda porownywalne lub og jest lepszy to wtedy bez zastanowienia go kupuje, a jesli jednak omni bedzie lepszym wyborem to moze jednak warto sie pierdzielic....

o to mi sie rozchodzi :P


a co do snow4life to sklep na stronie jeszcze nie czynny, a jechac przez pol polski to za duzo:P

Z tego co widzę to omni jest tańsza.
http://www.facebook....152306591460237
Poczekaj na wypowiedź chłopaków z S4L.

Post napisany myszką.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#20 Alien

Alien

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 November 2010 - 23:19

Z tego co widzę to omni jest tańsza.
http://www.facebook....152306591460237
Poczekaj na wypowiedź chłopaków z S4L.

Post napisany myszką.


Dlugosc 159, taka sama maja na roninstore.pl, a ja potrzebuje 153, ewentualnie 155