Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jaka Deska? Stoki I Puch. 174Cm 74Kg


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sur3r80

Sur3r80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 30 September 2019 - 11:31

Witam Szukam deski z wiązaniami dla siebie. Wzrost 174cm waga 74kg numer buta 43. Buty już mam Salomon BOA Jeżdżę już dobre 7lat, powiedzmy że poziom średnio zaawansowany. W tym roku planuje jechać na tydzień do Włoch na Madonna di Campiglio. I chciał bym już mieć swój sprzęt. Jeżdżę na krawędziach, prawa noga prowadząca, lecz jazda lewą nogą też opanowana. 🙂 Lubie zabawę na stoku, na parku raczej nie będę jeździć i wolę jeździć z większą prędkością. Cena do 2,5k z wiązaniami. Zastanawiam się nad zakupem deski capita: https://allegro.pl/o...source=facebook Za wszelakie porady będę wdzięczny 🙂 Lub jak ktoś zna jakiś dobry sklep w województwie dolnośląskim, będę wdzięczny za info. Pozdrawiam Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#2 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 September 2019 - 15:34

Ciekawy wybór, tylko jak cos to kup u nich na stronce  :jupi2:

https://snowboardowy...-dlugosc_cm-159

do tego pewnie Union Force z zeszłego roku i masz cacy secik, pewnie jestem troche nieobiektywny bo jestem fanem Capity ogólnie

 

Moim zdaniem deska albo dobrze jeździ w puchu (rocker) albo no krawędzi (cam), setback / directional troche ułatwiaja sprawe, fakt faktem że pow days to nie codziennosc i zazwyczaj wiecej czasu spedzisz na stoku i to jest priorytet ale w puchu trzeba będzie trochę powalczyć



#3 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 September 2019 - 20:54

Deska Bardzo fajna i poza trasą sobie spokojnie poradzi, ale jak piszesz że lubisz się bawić na stoku to brałbym krótszą.

Ważę dużo więcej 159 dla mnie idealnie.

Wiązania też raczej twardsze bo deska jest sztywna.


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#4 Sur3r80

Sur3r80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 01 October 2019 - 12:08

Oo dzięki za info, widzę że u nich tańsza 😁😁 Ale co do wiązania czym się kierować? Mam buty jednak Burtona BOA o rozmiarze jednak 43,5 a nie 43 i jakie wiązanie mam wybrać L? Wcześniej miałem deskę ride przez 3lata była za wąska i buty zwyczajnie wystawaly poza deskę. Jeżdżąc na krawędzi zwyczajnie tarłem tyłem buta i przodem. Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Sur3r80 edytował ten post 01 October 2019 - 12:12


#5 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 October 2019 - 13:06

Do tych zastosowań można rozważyć Jones Mountain Twin.



#6 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 October 2019 - 13:20

Z wiązań to najlepiej gdybyś wziął Malavity albo Cartle, nic tak nie trzyma jak Burek ale to musiałbyś używane w tym budżecie, mam ten sam rozmiar i dylemat i co sezon zmieniam z M na L i odwrotnie  :twisted:  To czy M czy L zależy w sumie od producenta, ale ogólnie rekomendowałbym M, będą bardziej responsywne

Ile ma ten Twój but po podeszfie z 32cm? jezeli są skorupiaste i nie byłbyś w stanie ustawic buta na środku eMek to musisz brać L,

Nie miałem akurat Unionów M tylko L/XL no i były przyduże

Ja mimo wszystko polecałbym deskę przydługą i szerszą czyli 159 chyba ze po 7 latach nadal jeszcze się szkolisz w trikach no ale wątpię



#7 Sur3r80

Sur3r80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 01 October 2019 - 14:31

Dzisiaj wrócę do domu to zmierzę buta na podeszwie. Widze że malavita nie jest tania, ale chcę dobrać zestaw na kilka lat, wiec cena zbytnio nie będzie grać większej roli. Myślę właśnie nad długością 159/160 a co do szerokości się nie zastanawiałem czy wide czy zwykła... Chyba że są różne rozmiary szerokości... Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#8 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 October 2019 - 15:04

Wide to nie, ale przydługa zawsze bedzie ciut szersza i człapa lepiej się zmieści



#9 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 October 2019 - 17:24

Ja bym polecił NITRO SUPRATEAM. Deska jest MID-WIDE .Totalne sztosiwo w każdych warunkach. Jeśli chodzi o wiązki to spokojnie większość firm będzie pasić Mka. Warto oczywiście przymierzyć buta  do wiązania i sprawdzić który rozmiar lepiej leży.

 

Dalej przy Twojej wadze obstawiałbym krótszą deskę. Oczywiście w pucholu dłuższa daje trochę lepsze noszenie, ale za to na co dzień może Ci być trudniej dociążyć krawędź i będzie ciężej wyciągnąć olkę, etc.

Oczywiście wszystko zależy od modelu deski, ale na pewno ta Capita i deska którą polecam będą w 159 za długie do sensownego wykorzystania ich potencjału.


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#10 ilear

ilear

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 October 2019 - 08:49

Z ta dlugoscia to jest roznie, ja mam 75kg i 176 wzrostu, wiec podobne warunki. Jezdze na 157 voelklu pace i jest swietna do lasu, ale wolalbym 163 na zjazdy po otwartym terenie. Mam 160 fanatica tez i na kaspro np wole na niej niz na volklu. 

Reasumujac 155-157 , jak chcesz szybciej pojezdzic i stabilniej to +3/4cm. 
 



#11 Sur3r80

Sur3r80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 07 October 2019 - 20:29

Mała aktualizacja, i jednak wybór padł na capite the black snowboard of death 159cm.😁 Buty przystawilem do ściany i długość podeszwy wychodzi równe 31cm. Więc chyba będę szukać wiązania M. W następnym tygodniu dopiero będę szukać wiązań. Nie chcę używanych, stwierdziłem że raz można wydać więcej na nowy sprzęt. 🙂 W końcu będzie na dobre kilka lat. 472286901c0c806897340b5ce62076b2.jpg Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#12 Sur3r80

Sur3r80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 09 October 2019 - 14:13

Możecie mi powiedzieć co daje ta różnica w wiązaniach? Te mają jakiś dodatkowy usztywniacz? Co to daje? https://allegro.pl/o...ay-m-8465069947 A te bez: https://allegro.pl/oferta/wiazania-burton-malavita-2020-brackish-m-8464484085 Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#13 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 October 2019 - 14:36

Abstrachujac od pytania te 1 maja niekompatybilne mocowanie z twoim blatem jakbyco :ok: ale Ci się secik kroi na ten sezon aż się jaram :jump:



#14 Sur3r80

Sur3r80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 14 October 2019 - 11:12

Abstrachujac od pytania te 1 maja niekompatybilne mocowanie z twoim blatem jakbyco :ok: ale Ci się secik kroi na ten sezon aż się jaram :jump:

Ok teraz wiem o co chodzi z tym EST.
Czyli zostaje zamówić i czekamy na zimę.
Jeszcze szukam spodni, ale to bez tematu na forum wybiorę😉 dziękuję za pomoc!
Do zobaczenia na stoku 😂😂

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka