Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ostrzenie


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bofort

bofort

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 09 January 2019 - 10:27

Cześć,

 

planuję kupić ostrzałkę i samodzielnie ostrzyć snowboard. Jeśli chodzi o konkretny model to rzucił mi się w oczy: 'Ergo Race Kit Toko'.

Nie do końca jednak mam przekonanie i pewność jeśli chodzi o kąty jakimi można naostrzyć deskę tym narzędziem. Jaką mam pewność czy moja deska nie jest fabrycznie ustawiona na 90 stopni? Jeśli chodzi o deskę to jest to obecnie Slash Happy Place (Być może ktoś wie jak w tej desce naostrzone są fabrycznie krawędzie?). 

 

Mimo wszystko wyczytałem, że najczęściej ostrzy się na 89-88 stopni także wtedy ten zestaw by mi pasował.

 

Jeśli chodzi o podcinanie to widzę, że najlepiej na razie tego nie ruszać także tutaj chce mieć po prostu opcję na przyszłość jeśli zajdzie taka potrzeba (ale kiedy?).

 

Kolejną rzeczą co do której nie mam pewności to to w jaki sposób ostrzyć snowboard. Z tego co widzę to albo ostrzy się całą krawędź albo omija początek/koniec i zaczyna się na punktach kontaktowych, jest to dla mnie zagwozdka ponieważ lubię popróbować porobić jakieś buttery i z tego co wiem te obszary na końcu snowboardu powinny być raczej nienaostrzone do tego. Więc nasuwa się pytanie jak znaleźć te punkty kontaktowe i który sposób ostrzenia będzie właściwy. 

 

Dodatkowo widzę, że często po naostrzeniu radzi się aby przeszlifować krawędź diamentem, czy taki zabieg jest konieczny i ma jakiś szczególny powód?



#2 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2019 - 08:52

Lepszy wybór to to: https://www.remsport...-man-p-185.html

a kasa ta sama. Komfort obsługi jest nieporównywalny.

Jeśli nie dowiesz się jaki fabrycznie masz kąt na krawędzi, to jak go wyczaić znajdziesz tu na forum, szukajka i marker Twoim przyjacielem ;)

Ja ostrzę całą krawędź, ale wyczynowcem nie jestem.

Pamiętaj jednak, że ostrzenie to tak naprawdę zdejmowanie "drutu" z krawędzi, który powstaje po piłowaniu deski o stok. Więc nie trzeba ciąć całej krawędzi aż wióry polecą. :)

Podcięcie zostaw w spokoju, nawet z dobrym prawidłem jest to czelendż.



#3 bofort

bofort

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 January 2019 - 09:24

Lepszy wybór to to: https://www.remsport...-man-p-185.html

a kasa ta sama. Komfort obsługi jest nieporównywalny.

Jeśli nie dowiesz się jaki fabrycznie masz kąt na krawędzi, to jak go wyczaić znajdziesz tu na forum, szukajka i marker Twoim przyjacielem ;)

Ja ostrzę całą krawędź, ale wyczynowcem nie jestem.

Pamiętaj jednak, że ostrzenie to tak naprawdę zdejmowanie "drutu" z krawędzi, który powstaje po piłowaniu deski o stok. Więc nie trzeba ciąć całej krawędzi aż wióry polecą. :)

Podcięcie zostaw w spokoju, nawet z dobrym prawidłem jest to czelendż.

 

Dzięki za odpowiedź i porady.

A czy do tej ostrzałki co podrzuciłeś będę potrzebował dokupować jeszcze jakieś pilniki? Czy ten zestaw wystarczy?



#4 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2019 - 09:46

W komplecie masz średni pilnik, w zupełności wystarczy. Do zmiany krawędzi przydaje się gruby, albo średni i trochę cierpliwości. :)

A jak będziesz chciał lustro mieć na krawędzi, to dokupisz sobie fine'a albo drobnego diamenta (pamiętaj o wodzie).



#5 bofort

bofort

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 January 2019 - 14:06

W komplecie masz średni pilnik, w zupełności wystarczy. Do zmiany krawędzi przydaje się gruby, albo średni i trochę cierpliwości. :)

A jak będziesz chciał lustro mieć na krawędzi, to dokupisz sobie fine'a albo drobnego diamenta (pamiętaj o wodzie).

Super, dzięki za pomoc. :ok:



#6 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 January 2019 - 14:40

ostrz od najszerszych miejsc i zostaw tail&tip





Dodaj odpowiedź