Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zatępione Krawędzie Na Desce Burton


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kapiszon

Kapiszon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 December 2018 - 03:54

Witam, pytanie kieruję bardziej do znawców desek Burton, zamierzam kupić model custom 2019, miałem okazję obejrzeć deskę w sklepie, w trakcie oględzin zauważyłem, że krawędzie po bokach bliżej nosa i ogona są zatępione wręcz zaokrąglone, nie spotkałem się w innych deskach z takim zjawiskiem, czy to jest zamierzony zabieg Burtona ? czy może nie powinno tak być, chciałbym rozwiać swoje wątpliwości przed zakupem,

dodałem poglądowo zdjęcie na którym zaznaczyłem miejsca zaokrąglonych krawędzi    

Załączone miniatury

  • Krawędzie.png


#2 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2018 - 09:23

To jest detune i tak ma być, to są obszary poza krawędzią efektywną gdzie nic nie dają a mogą zacinać przy jakiś freestyleowych butterkach po to tak robią  :excited:



#3 Kapiszon

Kapiszon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 December 2018 - 11:51

W sumie świtało mi że to może chodzić o przycinanie i łapanie krawędzi, bo np Bataleon w tych miejscach stosuje swój patent TBT z podwiniętymi krawędziami na nosie i ogonie i chyba Endeavor też ma jakiś patent z 3D camber na końcówkach,

no ale na stronie Burtona w specyfikacjach technicznych nie mogłem się doszukać jakiejś wzmianki o tych zaokrąglonych krawędziach



#4 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 29 December 2018 - 22:19

Jak koledzy wyżej piszą. Temat troche dziwny. Bo to co czytałem i oglądałem wygląda tak ze 90% desek powinno byc ostrzone jedynie od pkt. kontaktowego do pkt. kontaktowego. Reszta powinna być ztępiona. Oczywiscie deska AM czy FS ale jeśli latasz tylko kontaktach to raczej te osoby nie tępią pkt kontaktowych. Osobna kwestia jak bardzo tępić, wg mbie najlepiej tylko lekko gunowym kamieniem czy diamentowym ale lekko ... Przynajmniej pkt kontaktowego nie jechałbym i siebie pilnikiem. A dziwny dlatego ze w serwisach chyba 2 pytałem o temat, to tylko wielkie oczy robili. Ale tez zaletą oprócz lepszego "smarowania" na to taka ze na płaskim blacie ostry pkt. Kontaktowy moze powodowac mimowolne łapanie krawędzi. A np knapton ostatnio na YT opowiada jak on to robi i właśnie delikatnie tępi bo przy swoich butterach używa tez krawedzi na nosie i ogonie :) i opowiada jak spieprzył deche detuningując ją za bardzo.



Dodaj odpowiedź