Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ride Lasso Wasze Opinie ?


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kibit

Kibit

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 28 January 2018 - 18:28

Cześć, 

 

Przymierzam się do kupna butów Ride Lasso 2018 z bocznymi pokrętłami. Wszystkie opinie , pozytywne i negatywne , mile widziane.Ewentualnie co proponujecie jako alternatywę ? 

z góry dzięki. 



#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2018 - 19:21

Pisane było tu o Lasso. Na początku zachwyt a potem ból. Poszukaj.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 Kibit

Kibit

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 28 January 2018 - 21:15

no faktycznie było pisane, że niby basen się robi w bucie ale konkretnego tematu nie było o nich. Co poleciłbyś w zamian w tych granicach cenowych ok 1000 - 1200 zł? 



#4 lukkow

lukkow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 96 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2018 - 18:41

Ride ogólnie na plusowych temperaturach przecieka. Miedzy jezykiem woda się wlewa ;) 


Użytkownik lukkow edytował ten post 30 January 2018 - 18:42


#5 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 30 January 2018 - 23:19

W jakich butach tego nie ma ? chyba narciarskich tylko ;)

Pamiętam jak dawno temu przy +15 w zieleńcu niektórzy w workach foliowych na butach jeździli  :rotfl:  :hahaha:



#6 Navigator

Navigator

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 February 2018 - 23:54

Na temat tego modelu nie mogę nic powiedzieć, bo nie jeździłem, ale jeżeli są podobnie wykonane jak Insano, to radzę się zastanowić. Mam Ride Insano, jakieś 25 dni na stoku, a wyglądają jakbym katował je przez 5 lat bardzo intensywnie. Użytkowo i pod względem komfortu jest ok, ale wytrzymałość słabo. Co do tematu bajora w bucie przy wysokich temperaturach,  to we wszystkich butach w jakich jeździłem, jest tak samo. 



#7 mynameismud

mynameismud

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 February 2018 - 21:37

Hej, jakieś jeszcze opinie o tych butach? Zastanawiam się nad kupnem ~950zł.



#8 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2018 - 00:54

Nie używałem, więc się wypowiem ;) Ostatnio mierzyłem kilka modeli, Lasso nie leżały idealnie, pięta wyraźnie unosiła się, indywidualna kwestia, trzeba próbować. Natomiast rownocześnie z pół godziny iałem na stopie DC Judge i super trzymały i leżały, zero ucisku, zmęczenia, bardzo komfortowo. Ale to tylko statyczna próba.

Użytkownik mb77 edytował ten post 12 February 2018 - 00:55


#9 mynameismud

mynameismud

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 February 2018 - 10:04

Właśnie u mnie odwrotnie, trzymały piętę doskonale. Nadadzą się na 50/50 park/stok? Warte tej ceny? Zupełnie nie znam się na sprzęcie :/



#10 Kibit

Kibit

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 19 February 2018 - 09:21

Powiem tak, pomimo średniej opinii albo raczej jej braku na tym forum to zdecydowałem się na zakup tych bucików. To, że są "betonowe" to opinia przesadzona albo raczej niesprawdzona. Oczywiście jak skręcisz boa na maxa to pewnie dopływ krwi do stóp odcięty ale przecież nie o to chodzi. Każdy może je spiąć jak chce i wedle potrzeb, zjazd-mocniej , w parku-luźniej. Na pewno plusem jest wkładka termoplastyczna, która dopasowuje się do stopy po nagrzaniu. Przed zakupem należy co najmniej pół godziny w nich pochodzić w sklepie i zginać stopę w śródstopiu ( tak jak się to robi na stoku) wtedy będziemy mieli pewność czy stopa pasuje do buta i czy nas nic nie uwiera. Jeśli chodzi o jakość wykonania to uważam ,że jest bardzo dobra. Czy przeciekają ? co prawda jeździłem w minusowych temperaturach więc tego nie potwierdzę ale to jest raczej niesprawdzone info i takie gadanie bo insano to miało to lasso też będzie mieć ? Pitolenie bez sensu bo to może być zupełnie inna konstrukcja. 

Co do najważniejszego TRZYMANIE PIĘTY - na prawdę jestem zachwycony. Przymierzałem inne buty w sklepie i żadne tak dobrze mi pięty nie trzymały. Polecam to sprawdzić samemu. 

Jedynie co do czego można by się przyczepić to wyściółka w środku od strony śródstopia to mogłaby być bardziej miękka tzn. przyjemniejsza np. Burton moto taką mają. 

Podsumowując to polecam bo się super sprawdzają. 

 

p.s. jeżdzę na zestawie Lib tech travis rice '17 + wiązania bent metal + buty ride lasso



#11 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2018 - 20:39

A ile na nich jeździłeś do tej pory?

#12 Kibit

Kibit

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 26 February 2018 - 23:07

niecały tydzień