Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawienie Kąta Dla Niedominującej Nogi


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wlprzemek

wlprzemek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2018 - 13:57

Witam.

 

Chciał bym podpytać o ustawienie kąta wiązań, lecz dokładnie mam na myśli lewą nogę, która nie jest u mnie dominująca...  mam spore problemy z jazdą lewą nogą, prawą radzę sobie dość dobrze (ust +15*) a gdy próbuje obrócić deskę na lewą nogę (też ust - 15*) to strasznie trudno jest mi manewrować... jaki kąt był by optymalny dla drugiej nogi, czy to kwestia raczej tego iż jestem prawo "nożny"?

 

Pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik wlprzemek edytował ten post 20 January 2018 - 14:06

VOLKL Steaze '16 | Union Force '16 | Northwave Legend
 
"It,s time to wake up!"

#2 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 20 January 2018 - 18:39

Rozwiazanie problemu .... Jezdzij dużo na "drugą nogę". Ja wychowany na +kątach to nie ma opcji żebym rowbie swobodnie się czuł na switch ... Nie wazne jakie katy bym nie ustawił to czuje się wciąż się niezbyt stabilnie. Teraz pozostaje jedynie praktyka, czyli jak najczęściej jeździć na druga nogę.

#3 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2018 - 09:45

Ze switch trzeba się przełamać i łupać kilometry na switch, nie ma innej rady aby mózg załapał, że to też może być komfortowe.

W lecie na deskorolce ćwiczyć odpychanie i jazdę po płaskim na swoją tylną nogę, mi pomaga :)


  • dudi_wroc lubi to

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#4 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2018 - 10:46

Kaczka jes optymalna, ale moze ustawic sobie kierunkowo na switchu zeby zmuszac sie do czestszego przechodzenia do jazdy tyłem, mi nauka switcha zajela gdzies pewnie z 15 dni prób ( tyle ile bylem w stanie wytrzymywac te meczarnie czyli nie przekraczało to raczej polowy dnia na stoku ) tak ze teraz na czerwonej trasie swobonie manewruje i nie zwracam uwagi na ktora noge jade ale rzeczywiscie w 1 lato pocwiczylem tez na deskorolce. Głównie praktykowałem gdy warunki były słabe i i tak normalna jazda nie mogla byc zayebista, Olie na switchu do tej pory jeszcze nie wycwiczyłem tylko Nollie mi frunie to w tym sezonie musze zrobic



#5 wlprzemek

wlprzemek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 February 2018 - 20:43

OK THX za wyjaśnienie... właśnie wróciłem po tygodniowym wypadzie w Białce i przełamałem się, poćwiczyłem lewą nogę i nawet szybko załapałem, co prawda jeszcze nie jeździ mi się tak jak prawą ale jest już ok, więc trening czyni mistrza :P


VOLKL Steaze '16 | Union Force '16 | Northwave Legend
 
"It,s time to wake up!"